Templárski rytieri

Templárski rytieri

Templárski rytieri sú najviac známi ako staroveká organizácia, ktorá je vnímaná ako predkovia slobodomurárskeho hnutia. Založená pôvodne ako „mníšsky rád“ pre krížové výpravy, Rád, ktorý vzrástol z 9 členov na tisíce, bol známy pre charitu, moc a bohatstvo. Na počiatku sa zodpovedali iba pápežovi, no neskôr ich podporovali mnohé európske monarchie. Upadnúc kvôli svojej moci a bohatstvu u pápeža v nemilosť, pápež a Francúzsko sa v roku 1307 pokúsili o ich zrušenie a v roku 1314 bol rád oficiálne zrušený. Duchovne sa taktiež označovali ako „Šalamúnov chrám“, čo sčasti prevzali slobodomurári. Slobodomurári taktiež tvrdia, že boli obvinení ako heretici kvôli tomu, aby Svätá stolica získala ich moc a bohatstvo (v tej dobe sa kacírstvo považovalo za zločin), no iní tvrdia, že sa skutočne venovali uctievaniu Bafometa, modle podobnej capovi v spojení so satanskými rituálmi (táto symbolika prežila do dnešnej dobe v slobodomurárstve). Jacque De Molay bol posledným popraveným templárom, úspešne prekľajúc pápeža Klementa a francúzskeho kráľa (jeho meno nesie jedna mládežnícka slobodomurárska organizácia). Ich tajné stretnutia boli predmetom obžaloby, v ktorej boli obvinení z uctievania Bafometa, homosexuality a poburovania. Stali sa požičiavateľmi peňazí a bankármi bohatých a kráľovských rodín v Európe, obchádzali zákazy týkajúce sa prijímania úroku; a pretože boli imúnni voči prenasledovaniu zo strany všetkých z výnimkou pápeža, ako vyhlásil pápež Innocent, stali sa veľmi mocnými politicky i finančne. Ich údajné „rituály“ sa stali základom pre iné tajné spoločnosti, predovšetkým slobodomurárstvo. Nacisti, obzvlášť Himmler, videli v templárskych rytieroch, spolu s ďalšími tajnými spoločnosťami, prototyp hierarchie Tretej ríše .

7 komentárov

  1. som rada ze to tu mate dufam ze to rozsirite

  2. ja by som sa z tych rytierov tak neradoval, je nacase sa distancovat od templarov, ktori boli neskor pri zrode slobodomurarstva !

    ked uz, tak ovela zaujimavejsia je Monistická liga

  3. templar: rozsirime o co?

  4. vedšina toho čo si napísal je blud a ten ostatok je ešte vädší blud.Mám na to 3 dôvody: 1.vedci našli starí archýv ktorí dosvedčuje práve opak toho o čom si ty napísal. 2.zkladaly prísahy 3.keby to bolo tak ako to hovoriš ty tak by sa asi nedal umučiť a spáliť za živa na hranici Jacq de molay-vodca rádu templárov,s inými templármi.Proste mohol povedať zapieram Krista-Filip pekný tužil po ich bohatstve a tak prinutil papeža tým že ich dal umučiť,zrušiť rád.

  5. no som zvedavi čo mi na toto poviete

  6. a k tomu by sa dalo veľa čo povedať. ale keďže si ty ten informovaný, tak nás pouč.:D

  7. Templar 777, prosim pozrite si informácie o Templároch a pridružené témy na dhaxem.com, vybrat “International” a potom “Prečítať”. Je možné, že Vás to bude zaujímať.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: