Slepá spravodlivosť alebo ako sme si pod jej mečom rovní a rovnejší

Slepá spravodlivosť alebo ako sme si pod jej mečom rovní a rovnejší 

Dnes som sa pri náhodnom rozhovore s kolegom dozvedela otrasnú historku, ktorú mi nedalo nezverejniť len ako také malé zamyslenie sa.

Stalo sa to už pred pár rokmi u nás na Slovensku, nie je podstatné kde, ale vďaka naším „objektívnym“ spravodajcom sa o tom viac menej nikto nedozvedel. Hoci podľa mňa to malo byť minimálne správou mesiaca.

Biely, pracujúci človek, šofér nákladného auta, sedí vo väzení za niekoľkonásobnú vraždu a ublíženie na zdraví. Úmyselne zrazil a zranil niekoľko cigánov.

Nebol to žiaden neonacista, ani fašista ani žiaden radikál, bol to len nešťastný človek, ktorý prišiel rukou cigánskych vrahov o svoje dieťa a zistil, že spravodlivosť je vážne slepá. Slepá k ľuďom, ktorí poctivo pracujú, starajú sa o svoje deti a rodiny, platia dane a snažia sa žiť ako najlepšie  vedia.

Tento človek, živiteľ rodiny, otec dvoch detí, bol vodičom nákladného auta. Dobrým vodičom. Svojho syna brával so sebou.

Jedného dňa prechádzal po ceste v blízkosti cigánskej osady. Na kraji ležala papierová krabica. Nemal sa jej s veľkým autom ako vyhnúť, v protismere išli autá a tak sa rozhodol  cez ňu prejsť. A toto rozhodnutie zmenilo úplne jeho život a život jeho rodine.

V krabici sa totiž „hrali“ dve cigánske deti. Aj Vám sa vynorila otázka ako sa dá hrať v krabici? A ešte k tomu na kraji cesty? A kde boli tie cigánske matky a otcovia, ktorí tak milujú svoje deti?Hneď ako prešiel cez krabicu cítil, že niečo nie je v poriadku, že cez niečo prešiel. Ale obraz, ktorý sa mu zjavil pred očami keď zastavil a prišiel ku krabici ho určite bude strašiť do konca života.

Zrazu sa však z osady dorútili cigáni a ako svorka rozzúrených kojotov sa za kvílenia svojich žien vrhli na šoféra. Jeho syna vytiahli z auta a pred pohľadom jeho otca mu podrezali krk.Chlapovi sa v tej chvíli určite zrútil svet.

Prišli policajti, záchranka ale jeho synovi už nič život nezachránilo.Bol to však slušný občan. Jeho nezavreli, keďže zrážke sa zabrániť nedalo, ale stále čakal ako sa bude riešiť vražda jeho syna. Stále chodil do práce a stále dúfal. Keď prešlo pol roka a prípad sa stále neriešil, nezvládol to. Niečo sa v tom slušnom občanovi vzbúrilo. Pripevnil si na svoje nákladné auto kovový spoiler ako býva na džípoch a vybral sa do cigánskej osady, kde žili naďalej pokojným životom na sociálnych dávkach, ktoré majú vďaka slušným občanom ako bol aj on, vrahovia jeho syna.Vošiel do osady a čo videl zrazil. Konečná bilancia tejto vendetty bolo niekoľko mŕtvych a niekoľko zranených cigánov. Možno mal šťastie a bol medzi nimi aj ten, ktorý priložil nôž na krk jeho dieťaťa a vyhasil jeho mladý život.Dnes sedí vo väzení a som si istá, že jeho uväznením všetko skončilo.

Nechcem a ani nebudem vravieť, či to bolo alebo nebolo správne. Či nemal inú možnosť ako sa dočkať spravodlivosti pre svoje dieťa.Myslím, že každý si vie odpovedať aj sám.

Mňa akurát ako občana tejto krajiny štve, prečo sa takéto prípady ututlávajú a nik o nich neinformuje. Prečo je to tak, že ak niekto zbije cigána, hneď je s toho haló v každej televízií a novinách a všetci sa im rýchlo vyberieme na pomoc.

Ako sa pomohlo tomuto človeku?

Ako sa pomohlo jeho manželke, ktorá prišla nie len o dieťa, ale aj o manžela?

Ako pomôžeme množstvu bielych ľudí, ktorý sú denne slovne a aj fyzicky napádaní cigánmi a všetci kompetentní si pred tým zatvárajú oči?

3 komentáre

  1. Biely Odpor-Smrt za smrt!!čest a sláva tomu človeku

  2. no to sa mi na Slovensku najviac paci ze kym mna napadnu cigani tak je to len obycajna vytrznost ale ked ja mam s niekym poticku hned je to rasizmus , dokonca raz som isiel na aute a na krajnici cesty boli traja cigani a na strede cesty ich 2 bicykle. bolo to v zakrute tak som volal policiu nech idu nieco s nimi robit , no na druhy den som sa dozvedel ze ich niekto zbil a ty blbci podozrievali mna. Je to u nas dost divne proste vidia vyholenu hlavu a uz je vynna abo len staci skaredo sa pozriet na nejakeho cigana. no zas nechcem takto hovorit o vsetkych policajtoch bo niektori su aj normalny

  3. toto ma tiež na Slovensku mrzí, keď sa niečo stane bielemu ututlá sa to ale keď sa stane niečo rómom bola to rasisticky smerovaná akcia voči niem. Na Slovensku máme dvojitý meter (jak spieva orlík-dvojí metr) v tej piesni je všetko to čo sa v skutočnosti deje! Rómov ospravedlňujeme mentalitou a každý sa bojí povedať alebo vôbec dať najavo čo sa v tomto štáte deje, no keď už niekto nedrží hubu a krok ako sa hovorí je to rasista…otázne je však… je rasizmus to že pomstíte smrť vlasného dieťaťa? nemyslím si! čudujem sa že táto správa nevyšla do spravodajstra vo forme: neonacista zabil rómsku rodinu z nevedno akých dôvodov! lebo nikdy si neoveria ľudia pravý dôvod takéhoto činu! Tento článok ma mrzí a je mi ľúto že sa toto všetko stalo na Slovensku a nikto sa o tom nič nedozvedel! každý človek ktorý by chcel spravodlivosť by spravil to isté ako muž v článku!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: