Kamarátstvo alebo pretvárka?

 Týmto článkom chcem upozorniť na to,prečo sa ostatní ľudia považujú za niečo viac, ako v skutočnosti sú.Moj príbeh začína asi pred 4 rokmi, kedy som začal počúvať Orlík. Páčili sa mi ich texty, ani som si neuvedomoval, čo vlastne znamenajú, lebo Landu som počúval od svojich 10 rokov a bral som to iba ako pesničky, no potom, keď som zistil kúsok viac o tom, o čo tam ide, tak som si začal uvedomovať, že to, o čom sa tam spieva, sa zhoduje s niektorými mojimi názormi.

Začal som zháňať takýto druh hudby, čo bolo  dosť obtiažne, pretože som nepoznal žiadneho človeka, ktorý by niečo také mal. Začal som chodiť na internet a hľadal som ľudí, ktorí by takýto druh muziky mať mohli.

Po čase som našiel ľudí i v meste, v ktorom bývam, ale zatiaľ iba prostredníctvom internetu, osobne som nepoznal nikoho, a preto som sa snažil o osobné stretnutie. Prvá vec, na čo sa ma pýtali, bolo to, ku komu sa radím – či som Oi! alebo neo-nazi. Vtedy som ešte nevedel, aký je v tom rozdiel, tak som povedal, že nemám rád punk, a na to mi povedali, že som teda „nácko“, na čo som odvetil, že teda asi som.

Prišlo prvé stretnutie, bol som veľmi nervózny, snažil som sa obliecť tak aby som čo najviac medzi nich zapadol. Či sa mi to podarilo, neviem, mal som čo robiť, aby som prišiel na dohodnuté miesto, lebo som bol veľmi nervózny, nevediac, ako vyzerá ten, s ktorým si na internete píšem, hoci som ho mal spoznať podľa žltých „Steelov“, a ja som nevedel, o čo ide.

Prišiel som na to miesto, všetci sedeli vzadu a pozerali na mňa. Neistým krokom som k nim podišiel a pozeral sa, kto má na sebe niečo žlté. Na jednom chalanovi som zbadal žlté topánky, tak som sa predstavil, že som ***, a že som s ním pred chvíľkou volal. Všetci si ma obzerali. Potom sme sa zoznámili a objednali mi pivo. Vtedy som pivo nepil, pretože mi nechutilo,  no ale dal som si ho, aby som ich hádam neurazil. Sedel som medzi nimi a počúval, o čom sa bavia. Chceli robiť na druhý deň stanovačku, a opýtali sa ma, či by som nešiel s nimi, proti čomu som nenamietal. Na tú akciu som sa veľmi tešil, na druhý deň som sa zbalil a šiel na miesto, kde sme sa mali stretnúť.

Pomaly sme sa schádzali na stanici,  počas čakania na ďalších sa otvorila fľaša nejakého alkoholu a každý si z nej odpil. Tvrdý alkohol som v tej dobe tiež veľmi nepil. Keď sme boli všetci, vybrali sme sa do hory a hľadali nejaké dobré miesto, kam by sme sa zložili. Vyhnali sme nejakých turistov, a miesto sa hneď našlo. Všetci sme už boli v dobrej nálade. Keď sme sa zložili, rozložili sme oheň, a jeden, ktorý  bol podľa mňa akýmsi vodcom, povedal, že sa budeme učiť obranu proti útoku nožom. Ako nováčik som mal ísť prvý ja. V ruke som mal akési drevo, ktoré predstavovalo nôž. Vraveli, že mi to ide veľmi dobre, že triafam dobré miesta. No potom som sa mal brániť, a to už mi tak veľmi nešlo. Potom mi ukázal nejaké spôsoby, ako sa útoku nožom vyhnúť a podobne. Po zvyšok stanovačky sa už nič zvláštne nedialo.

Po stanovačke som si myslel, že som medzi nich zapadol. Veľmi som sa ale mýlil.

Pár dní po nej zbili jedného, čo tam s nami bol, a ten vyhlásil, že som ho dal zbiť ja – to som sa dozvedel asi týždeň po tom. Tak som si povedal, že sa s nimi o tom porozprávam a bude to v poriadku. Dostal som však radu, aby som sa chalanom radšej vyhýbal, pretože ma chcú zbiť. To obdobie bolo pre mňa dosť ťažké, pretože som asi rok chodil sám. Iní nováčikovia by to podľa mňa vzdali a vykašľali sa na to, no ja som vedel, čo chcem.

Nechcel som sa stať skinheadom kvôli nim, ale preto, že som v to začínal veriť, a to, že som chcel chodiť s nimi von bolo kvôli tomu, že mali rovnaké názory, a ako samotári by sme nedokázali nič. Samozrejme, čo o mne rozprávali – že som niekoho nechal zmlátiť – bola blbosť, no ukázalo sa, že rovnaká blbosť je niekomu slepo veriť a nemať to overené. Stále som bol v kontakte s kamarátom, ktorého som spoznal ako prvého, on jediný mi veril, že som to nebol ja, a snažil sa to vysvetliť i ostatným. Nakoniec ma zavolal von a povedal, že tam budú i ostatní. Váhal som. Rozmýšľal som, či to nebude nejaká pasca, ale šiel som. Bol tam i ten, ktorý tú bitku dostal, a na moju otázku, odkiaľ to má, že som ho dal zbiť ja, nakoniec povedal, že si to vymyslel. Postoj ostatných ku mne sa však nezmenil, a stále ma brali ako dákeho zradcu. Štvalo ma to, no bol som rád, že môžem byť zasa s nimi. Po čase som spoznal ďalších ľudí  približne v mojom veku, začal som počúvať slovenskú hudbu, ktorú som si od nich požičiaval.

Von som začal chodiť s mladými, starších som v tej dobe nepoznal. Začali sa hrať hokejové zápasy a  začala rásť aj moja chuť na alkohol. Chodili sme na hokej sa iba opiť, lebo alkohol tam bol lacný.

Potom sme šli do mesta vyhľadávať bitky. Väčšinou sme chodili do pankáčskych podnikov. Pri prvom takomto stretnutí som bol prichytený pri bitke policajtami. Bol to pre mňa šok, lebo nikdy predtým som s nimi problémy nemal. Zdalo sa mi čudné, že zadržali iba mňa a punkáčov. Spýtal som sa policajta, kvôli čomu ich pustil, no odpovede som sa nedočkal. Začal sa ma pýtať rôzne otázky, napr. čo som co som a prečo sa tak obliekam. Povedal som mu, že nie som nič a obliekam sa tak preto, lebo sa mi to páči.

Keď ma policajti pustili, bál som sa, že sa to dostane do školy. Prešiel ďalší rok a ja som si povedal, že presne toto sa mi páči, a chcem byť skinheadom až do konca života. Zatiaľ sa mi to darí a nad niečím iným som nerozmýšľal. Počúvam len WP hudbu.

Po čase som spoznal aj starších chalanov, ale tí sa ku mne chovali, ako keby som tam ani nebol. Keď starší začali von volať tých, s ktorými som chodil von ja, tí sa na mňa vykašlali. Nikde ma so sebou nevolali, iba ak šli niekam do mesta. Strašne som chcel chodievať s nimi, no nie som typ, že sa niekam na silu deriem.

Vždy,  keď sme sa potom stretli v meste, tak si rozprávali zážitky a ja som len sedel a počúval. Závidel som im. Potom mi začali vyčítať, prečo som stále doma. Prestalo ma baviť, že ma stále obchádzajú, vedel som, že keď som pri nich, tak sa so mnou rozprávajú normálne, ale ktovie, čo o mne vraveli keď som s nimi nebol. Začal som si uvedomovať, že som iba do počtu. Bol som rád, že mám aspoň s kým chodiť do mesta, keď už nie s nimi mimo mesto.

Po krátkom čase som prestal chodiť aj do mesta, pretože som netúžil po tom, byť každý piatok opitý. Alkohol mi nechutil, a s nimi som musel piť nasilu, aby som nevyzeral ako nejaký slaboch – tak som potom radšej nikam nechodil. Behal som po vonku s pár kamošmi, ktorých starší brali iba ako žobrákov. Títo sa však dlho poznali a von chodili iba spolu. Veľmi som chcel, aby aj mňa tak brali, no nedarilo sa mi to. Niekedy som sa s nimi dobre zabavil, ale akonáhle sa malo niekam ísť, hneď som bol mimo hru. Strašne ma to štvalo, no nevedel som, čo s tým mám spraviť.

To ma už poznali dva a pol roka, lenže stále ma asi brali ako nejakého zradcu, hoci sa dokázalo, že som nič nespravil. Tento postoj majú dodnes.

Teraz je to u nás rozdelené na pár skupín, jednou sú tzv. žobráci, inou akože Elita, a takí, čo sa považujú za niečo viac, ako sme my. Pred pár dňami som sa stretol zo skupinkou, ktorú nazývajú „starí žobráci“. Bol som tam kvôli tomu, že mali prísť chalani z iného mesta a chceli ma spoznať, nuž som prišiel. Táto skupina bola rada, že som bol s nimi a brali ma úplne inak než tí, s ktorými som chodil von. Keď som im povedal, s kým som bol minule von, títo sa ma pýtali, či sa nehanbím. Odvetil som, že nie, lebo sa mi zdajú normálni, a neviem, prečo ich nemajú radi. Na to som dostal odpoveď, že sú to „prašivci“ alebo také niečo, a ak by ma s nimi videl niekto so starých, tak ma ani nepozdraví.

A tu som si dal otázku: „Budem lepší len preto, že sa budem každý druhý deň opíjať?“ Odpoveď som si hneď domyslel.

V jeden deň som sa vybral do nášho baru, kde som stretol chalanov, bol s nimi aj jeden nový, hoci bolo vidno, že ho všetci poznajú. Patril medzi starších. Prišiel som k stolu, a ten sa ma hneď spýtal, čo som zač a v čo verím. Odpovedal som, že verím v bielu silu. Na to on povedal – Nepočul som, že by tu nejaký cigán dostal. Na to som mu odvetil: „Prečo to hovoríš len mne? Nie som tu sám..“ Na to som dostal divnú odpoveď, že tých, čo tam sedeli, pozná a vie, čo je v nich. Tak som sa ho opýtal: „Takže ten, koho poznáš, cigánov biť nemusí, lebo vieš, čo je v ňom?“ Chvíľku na mňa pozeral a potom mi podal ruku. Bol som veľmi zvedavý, prečo mi neodpovedal, ale nechcel som sa s ním pohádať Potom sa to zvrhlo na opíjanie sa a preto som sa rozhodol, že radšej pôjdem domov.

V škole som začal mať problémy kvôli tričkám, chceli na mňa zavolať policajtov a vyhodiť ma zo školy. Po dlhom rozhovore som sa v škole dohodol, že prestanem nosiť „závadné“ tričká, pretože som po vyhadzove netúžil. Samozrejme, každý z chalanov vedel, aké mám problém, začali ma volať „extrémista“ a viedli také reči, že „ja by som to nosil ďalej“, skrátka frajerské pózy. Na to som im povedal, že ja nezarábam a nechcem si kupovať také drahé veci, ak ešte potrebujem peniaze na iné. V tom čase začali vo veľkom chodiť do iného mesta, a ja som piatky trávil doma, pretože nebolo s kým vyjsť von.

V škole sa ma každý pondelok pýtali, či som niekde bol. Vždy som odpovedal, že nie, lebo som nemal s kým, a vy ma nikam so sebou nevoláte. Odpoveďou mi bolo „no“. Radšej som teda zmenil tému, nemal som chuť rozprávať sa o tom, ako ma vždy prehliadajú. Stále to zdôvodňovali tým, že nemám mobil (ktorý mi niekto ukradol). Odvetil som im – veď každý deň sme na nete a to neviete napísať? Väčšinou to odôvodnili tým, že by som aj tak nikam nešiel. Na to som im povedal – veď ste sa ani nepokúsili opýtať, tak ako viete, či by som šiel alebo nie? Odpoveďou mi bolo opäť iba „no“. Už ma to prestávalo baviť a chcel som sa opýtať, či ma berú ako kamaráta, alebo len tak do počtu, aby si mohli z kohosi robiť žarty.

Začal som sa k nim správať inak, a je to vidieť. Vedia, že si hľadám iných kamarátov mimo nášho mesta, a tak ma zavolali na jednu chatu, no ja som povedal, že nikam nejdem. Okamžite som bol ten zlý – veď sme vraveli, že nepôjdeš, hoci ťa zavoláme. O týždeň som s nimi bol v meste a strašne som sa nudil. Chalani si vykladali, čo a ako bolo, a ja som sa nemal o čom baviť, tak som šiel domov.

No teraz, keď už je jasné, čo je vo veci, volajú ma všade, kam sa len dá, no viem, že to iba kvôli tomu, že som začal otvorene hovoriť o tom, že mi vadí, keď ma obchádzajú a naschvál hovorím, že s nimi nikam nejdem. Kto vie, čo bude ďalej. Ja viem, že nie som na rovnakej úrovni ako oni a verím, že raz si uvedomia, že netreba robiť rozdiely medzi sebou len preto, že je niekto mladý alebo starý. Dúfam, ale, že som iba jediný, kto takýto problém má. 

53 komentárov

 1. podla toho co som cital si asi mlady.plno chlapcou v tvojom veku ked to zazivaju si povedia ze maju problem.ale ja ti poviem ze nemas problem ale stastie.je lepsie sa vyhybat takym hajzlom.taky nikdy nic nedosiahnu.ked som mal 16 -22 rokov.bytka bola pre mna relax.ziskal som si meno v meste.poznal som ludi.(vyznamnych nielen pre mna ale malo pred nimi respekt cele mesto.hovoria im ze su to mafiani,ale su to len bohaci co vystrajaju.poniektory)predtym som sa tiez dostal do takej partie super uzasnych bojovnikou ako ty.ale zamyslel si sa dobre.len treba to domysliet do konca.je tam otazka rozumu a cti.ked vyhra cest podla mna by si zostal s nimi aby si nebol zradca.ale ked vyhra rozum vydas sa sam vlastnou cestou a zacnes robit nieco pre seba,svoju rodinu, narod a rasu.si myslim ze to je vela vacsie vytazstvo ako byt 20 hlupakmi pri pive.ani ina stuart(r.i.p.)ked nypisal piesen slava vytazstvu a mnoho dalsich kde sa spieva o vytazstve bielej sily nemysleli len na fyzicku porazku osob.vytazi mozme aj rozumom nie len silou.je na tebe ako ten pribeh bude pokracovat dalej.ta poprosim napis potom akosi sa rozhodol.lebo som velmi zvedavy ako to bude.a drz sa

 2. tvoja odpoved ma potesila cakal som ze sa objavia iba dake odpovede ze sa na daco hram ako to maju vo zviku rozpravat teraz nemam vela casu musim ist do skoly tak potom ti napisem co a ako ale nevidim do velmi ruzovo

 3. nevidis ruzovo buducnost s nimi alebo svoju?vsetci co tu stojim v tych zastupoch to nevidime ruzovo.preto stojime na tej spravnej strane barikad

 4. fakm musim uz ist do skoly tak sa maj zatial

 5. a nevidim to teraz ruzovo ked budem sa bude to asi dost tazke ale tak radsej sam ako byt dakde ponizovany

 6. sam nebudes nikdy.stale tu mas ludi ktory stoja za normalnymi.bud rad a bud na to hrdy ze hoci budes sam ale urobis viac ako oni vsetci dokopy.

 7. no ale co dokazem sam mozno bude4m mat ine zmyslanie ako oni ale sam toho moc nespravim. A uz ked niesom sam tam ty ludia co by mi chceli pomoct alebo daco podobne su daleko na to aby sa tak stalo

 8. Co to je kurva za bordel a kokotinu ? Zobraci a elita???? Kindergarten vyjebanych mozgov..

 9. vies ako tak starsi sa povazuju uz za daco viacej ale aj stym nic nespravim

 10. ty s nimi ani nic nerob.len ser na nich.taky buzici nas len brzdia

 11. ved ja som nebol nikde snimi teraz a ani dako neplanujem

 12. SUICIDE BOMBER … poprosim normalnz slovnik … lebo tym co tu .. teda hlavne ako to pises sa prezentovat nemusime

 13. lepsie urobis.blbcom sa treba vyhybat.tsu nam na nic.

 14. co ako pisem? vies ja niesom bezchybny tak mi prepac ak daco zle napisem

 15. to bolo mne 😉

 16. hej tebe

 17. Landser, drzim ti palce a dufam, ze svoj postoj nezmenis… s takymi “kamaratmi” sa dostanes jedine tak do problemov, ich jedinou zbranou je alkohol, ale zabudaju na to, ze ich vlastna zbran ich moze zlomit ….

 18. dakujem som rad ze tento clanok dakoho zaujal

 19. Landser … zaujal viacej ludi, a asi hlavne preto, lebo je to dost verne opisana situacia nie len u Vas ale v celom nasom..Hnuti…. Texty piesni o bratstve, vzajomnej solidarnosti, priatelstve, hrdosti sa uz davno zmenili na prazdne keci a ospevovanie zaslix cias

 20. ja som rad ze to dakoho zaujalo 🙂

 21. Myslim ze tento pribeh nie je prvy ani posledny tohto typu! Na jednej strane ja som za to aby sme udrzovali kontakt s mladymi a ucili ich v com vlastne spociva myslienka tohto boja,ale kto si moze povedat ze je stary a kto ze je mlady to je otazka cislo dva! No na druhej strane ani ja osobne by som sa nedal do reci s chalanom ktoreho nepoznam a bude mi tvrdit ze zastava moje nazory.Bohuzial doba je taka zakomplexovany buzeranti cihaju na nas s kazdej strany,c uz zo strany acab alebo antifa

 22. ale tu nejde o to ze ma nepoznaju pozname sa dost dlhoi na to aby vedeli co som zac ale tak prehliadat ma nemusia ked sa dakde ide

 23. ja som ten clanok nepisal ,nato aby som dakoho presviecal a ten clanok ani o tom neni neviem ci si to zle precital alebo co ale o tom ten clanok neni ide o to ze sa dakto povazuje za daco viac ale akym pravom? zato ze dakto viacej pije no tak to je super potom

 24. nezamyslaj sa nad tym.si si uvedomil ze su hajzli tak sa od nich drz dalej

 25. no moj problem je taky ze ma chlapci nechcu nikam zobrat na akcie,razie,vyjazdy a tak a to len preto ze som dievca a sa o mna boja,podla ich slov biele ruze treba chranit,ja som vstup do hnutia mala dost tazky,nikto ma nebral a ani teraz nebere vazne lebo som dievca a zaklad hnutia vzdy tvorili chlapy

 26. landser a White Girl: Netreba sa nikdy vzdávať, opúšťať… vždy si chodte za svojím cieľom a hlavne nikdy nezradte! Je jedno, čo si o vás myslia iní… hlavné je to, či sa vy hocikedy môžte pozrieť do zrkadla s čistým svedomím…udržať si svoju pravú tvár! Aj jednotlivec môže byť prospešný “hnutiu”, dokonca niekedy viac, než celá partia!!! Hovorím z vlastných skúsenností…

  Landser- mám už čo to za sebou/ okolo 10r…./, a aj tých osobných výhier aj prehier, takže ti môžem uviesť 1 príklad, kt. hovorí za všetko-bol som pred 10.rokmi na 1 párty a tam bol aj jeden 20ročný “brutálne dobrý, uznávaný skinhead”, na ktorého som sa pozeral ako na boha/ pretože bol silný, nebojácny, oddaný WP, mal krásnu frajerku- renee…, proste chcel som byť ako on a mať to isté/ a vedľa neho som stál ja 13ročný zasran s vyholenými miestami nad ušami, bo naši mi zakázali ísť dohola- tzv. provizorny naczi strih, v modrej bomberi,kt. na mne visela a s kanadami s bielymi šnúrkami na nohách… Prešli 3 roky a ja som sa vypracoval na jeho obraz, a on … SKONCIL AKO TRAVICKAR! Prešlo 10 rokov a ja som stále tu, no a on ktovie… vyparil sa! Chápeš pointu tohto skutočného príbehu???

  White Girl: Nezúfaj, dočkáš sa…, a ak tými akciami, raziami výjazdmi myslíš bitky s nepriateľmi?, tak je to o tvojej bezpečnosti, nie o tom, že by ťa nebrali al.podobne!

 27. White Girl: toto nemam rada … asi som vazne nazi feministka 🙂 aj ked neviem na ake akcie, razie chodia vasi chalani 🙂 lebo vacsina z nich urcite nestoji az tak za to aby si sa na nich musela zucastnovat ako baba … ak sa idu niekam bit … to ti chyba ku stastiu??? …. ale ak chces byt prospesna “hnutiu” a nieco spravit, ale nie preto aby si niekomu nieco dokazovala…lebo to je naprd motivacia …. napis nam na nas mail …. u nas maju miesto aj baby aj chalani

 28. Landser moj pribeh je podobny ….. len ja som sa zacal zaujimat o NS uz od mala presnejsie od 8 rokov…. od vtedy som mal cas a moznosti precitat si dostatok literatury najprv som cital tie bludy o vyhladeni slovanov co je davno vyvratene.
  Vies knihy tohto zanru mozu byt vydavane len ako nestrannne ale na nete je aj ta necenturovana pravda. Po pravde som sa zacal stretavat s nacistami len tento rok…….na pochode som nebol ani raz ako ULICNY ODPOR napisal vsetko nejde len cez nasilie … prave by som povedal ze to odradza potencionalnych NS …. vedz ze nie si sam

 29. hmm akoze ty mi chces nahovorit,ze si od osmych rokov ns?:D akoze druhak na zakladke zacal citat literaturu,ked si sa mal v triede ohanat slabikarom?:D cmoon:D ale inak suhlasim,skala ‘ns fanusikov’ je neuveritelne siroka, najdu sa tam naozaj vselijaki

 30. vazne ja som od 8 rokov len nie v pravom slova zmysle ale uz som vedel o tom velmi vela len vtedy som to tak nechapal …… prisaham na svoju cest

 31. ale ak neveris never je to tvoj problem ….. nemienim sa s tebou hadat ak mi neveris

 32. naci maju problemy ich vlastna filozofie ich zradza bombu na vas!

 33. AJAJAJAJ VY JEBNUTY HITLEROVE DETIčKY HLUPE MOZGY CHORE KTO BOL VAš HNILY HOMOS PSYCHPOPAT A DEGEROVANA HLAVA HITLER NO VAš SKURVENY žID žAčO BOJUJETE HMMMMMMMMM ZA HITLERA VED SAM BOL žID VY CHUDACI DRBNUTY BIELE SVINE SKAPTE A DO PLYNU CHORE HLAVY TUPE CIPNIJTE

 34. Pretvárka.

 35. PUNK BEST: Hitler bol Žid? nože daj ešte nejakú perlu. Inak – pre všetkých – všimnite si nádhernú ľudomilnosť nášho punkového priateľa – citujem “biele svine skapte” (zrejme je náš punker farebný)..”a do plynu, chore hlavy”…viete si predstaviť, že by sme tuná posielali do plynu mi iných? to by sme už mali stíhanie zaručené…

 36. hm…mršť nadávok…nič neobvyklé od týchto individuí…

 37. Konečne si to pochopil, to ti trvalo.
  Čo tu všetci stále vypisujete iným, na iných, o iných , že sú ľudomili?
  Vy ste ľudomili. Vy máte radi všetkých. Ja vás nemám rád a idem aj keď nerád až na hranicu fyzickej konfrontácie.
  Vy ste ľudia a ja vás nemám rád, otvorene priznávam, že nemám rád určitú časť ľudí, teda nie som ľudomil. Netreba tam slovičkáriť, že nemám rád iba časť vašej povahy, nemám vás rád.
  Nikdy však nepoviem krivé slovo na Vaše mamy ani otcov ani Vaše deti. Nikdy nepodporím židnu diskrimináciu niekoho len preto, že jeho blízky je nácek (národný socialista).
  Nikdy nezažijte z mojej strany nič zlé preto, že ste niekedy boli náckami a už nimi nieste.

 38. antifa: skús písať menej a k veci, má to niekedy väčší zmysel. Ja nemám problém s inými názormi, ak si si nevšimol. Vadia mi len blbé názory, v zmysle skutočne blbých, nepodložených názorov…niečo ako keď sa so mnou jeden inteligent hádal, že Doc Martens je Docent Martens…A každý z nás diskriminuje, niekto viac, niekto menej. O tom to je. netreba sa pretvarovať, že nie.

 39. Á darker, čauko.
  Hej v súkromí je mi to tak jedno, že až.
  Bežne nanadávam vôbec, ale pri styku s niektorými vašimi stúpencami si to samozrejme neodpustím, a to môžu byť radi, že len to. Som protivne netolerantný.

 40. S tým nesúhlasím, že každý diskriminuje.
  Keď ja obmedzujem náckov pri ich útokoch iste to môžu cítiť ako diskrimináciu. A minule som sa pozabudol a na jedného, čo mu neustále pre konkrétne veci, ktoré urobil, ukazujem strojenú nepriateľskú tvár som sa spontánne usmial. Vieš nevšimol som si ho ani on mňa a ja som už nestihol v hlave prepnúť.
  A to že mám vo svojom okolí ľudí, ktorí nediskriminujú vôbec, za to dám ruku do ohňa a je úplne nepodsatné že si ty o tom myslíš opak.

 41. Bůůůů hehe, dojemný článek, slzy roním jak krokodýl 🙂

 42. ono niekedy stretneš ako to ty nazývaš “nácka”…prejde okolo Teba, sedí vedľa Teba v autobuse, pri druhom stole v krčme a Ty napríklad vôbec nemusíš tušiť, že to “nácek” je…môže to byť ktokoľvek…takého človeka by si si ani nevšimol….ak by Ti náhodou niekto o ňom povedal, že je “nácek” alebo by mal niečo, čo by Ti to dokazovalo, až vtedy by si začal zazerať…pritom ten človek nemusí mať až tak odlišný svetonázor…stretla som sa s mnohými ľuďmi…aj z opačnej strany….nenazývam všetkých hlupákmi..niektorí majú názory, ktoré sa s mojimi názormi zhodujú, iba sa inak obliekajú…nie každý je toho názoru, že Hitler bol Boh a cigáni do plynu…avšak ich situácia na Slovensku je žalostná…a práve ostatných ľudí kvôli nim diskriminujú…kvôli farbe pleti majú mnohé výhody, o ktorých naopak tí bieli uvažovať nemôžu…a tu pramení naša nespokojnosť….nechcem tým povedať, že keby som stretla slušného cigáňa, tak si s ním podám ruku a budem s ním chodiť na pivo….ale o snáď nemusím….len taký mi proste nevadí…slušný, ktorý má optimálny počet detí a nežije z prídavkov….a kopa normálnych “nenáckov” ma taký istý názor…

 43. Na niektorych miestach (ale asi je to skor iba vynimka) vek nerozhoduje. Je to vsak hlavne na tych starsich,aky maju pristup k mladym. JEDNOTA nie je iba prazdne slovo (a nazov supermarketu 🙂

 44. …pritom ten človek nemusí mať až tak odlišný svetonázor…stretla som sa s mnohými ľuďmi…aj z opačnej strany…

  Buď som to zle pochopil, alebo je pre teba ,,opačná strana,, aj človek ktorý nemusí mať tak odlišný svetonázor. V takom prípade je to tvoja škatuľa.
  ,,Opačná strana,, sa nepoužíva, my napr. nemáme žiadnu o.s., ale som rád, že ma za ňu považuješ, aj keď ja ťa za ňu nepovažujem a dokonca priznávaš to o našom svetonázore, ja len dopĺňam, že nie len nemusíme mať ,,až tak odlišný svetonázor,, ale ani nemáme. Žiaľ to je pre niekoho tak ťažké pochopiť.
  Zaujímavé sú vaše o.s. a iné ekvivalenty pre ich označenie. Každý vie že toto existuje, len fakt nepochopím, prečo tu vkuse niekto z vás do toho vreca hádže aj ostatných ľudí či dokonca nezriedka všetkých ľudí.

  Potom si vymýšľaš veci typu: ,,ono niekedy stretneš ako to ty nazývaš “nácka”…prejde okolo Teba, sedí vedľa Teba v autobuse, pri druhom stole v krčme a Ty napríklad vôbec nemusíš tušiť, že to “nácek” je…môže to byť ktokoľvek…takého človeka by si si ani nevšimol….ak by Ti náhodou niekto o ňom povedal, že je “nácek” alebo by mal niečo, čo by Ti to dokazovalo, až vtedy by si začal zazerať,,
  úplne ignorujúc predchádzajúci príspevok.

 45. Antifa:

  Naozaj vela pises o nicom a to nic zaobalujes do zaujimavych vetnych spojeni. Tento server nie je na politicke debaty, kde sa kazdy predhana, kto ma aky vynikajuci prejav. Tvoj nick pojdenava o tom, ze si proti fasizmu, tak preco tvrdis ze nie je nejaka “opacna strana”, nechces tvrdit ze suhlasis s myslienkami fasizmu a zaroven si aj proti. Ak hej, tak to je potom pekna schizofrenia…
  To, ze existuje paralela medzi “ANTIFA” a “FA” je normalne uvazujucemu cloveku zrejme, ale bez faktov by to boli len dalsie prazdne slova a tak ti to troska rozvediem.
  ANTIFA je proti nasiliu FA, ale je medzi nimi mnozstvo nasilnikov, ktori biju ludi len za iny nazor.
  ANTIFA je proti rasizmu FA (tvrdiac, ze medzi ludmi neexistuju ziadne rozdiely), ale na webovych strankach ANTIFA si mozes precitat o anarcho-komunistickych myslienkach a triednom boji, cize s tou rovnostou to nebude az take jednoznacne.
  ANTIFA nemusia byt iba spomenuti anarcho-komunisti ci pankovia, takisto FA nie su iba skinheadi a nacisti tvrdeho jadra…
  Bolo by toho aj viacej ale nechcem zase iba pisat “o nicom”.

  P.S. Tento moj prispevok je reakciou na komentar antifa pre darkerku

 46. fasizmus je hlupost. problemy sa daju riesit aj inak. ak by sme napriklad tym vasim ciganom znizili davky na nulu (ale takisto aj bielym), zrazu by sa bili o to kto bude mat prvy robotu, a o tolkych detoch by ani nesnivali. Ale nato uz treba aj trochu rozumu co? tym ze budete mlatit ciganov NIC NEZLEPSITE.

 47. stevo: máš vôbec predstavu, čo je to fašizmus? lebo z Tvojho príspevku 46 vyplýva, že nevieš, o čom hovoríš…tak najprv si naštuduj predmentnú problematiku, aby si nevyzeral smiešne, ok?

 48. stevo: Nejaký si múdry, nechceš robiť napr. poradcu ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny…

  Ver tomu, že keby bolo takéto jednoduché riešenie tak ľahko uskutočniteľné, tak je už dávno zavedené aj v praxi…, ale pri dnešnom kapitalizme a hlavne po vstupe SR do EU, to už neni možné!

  A to ohľadom nej. mlátenia cigánov a pod.- “zaklopal si na nesprávne dvere”!

 49. taaak na to ze som holka ma to nahodou dost zaujalo a ver tomu ze niesi ani prvy a ani posledny poznam stovki ludi presne takych istych ako ty… ja len drzim palce nech to bude ako bude… =))

 50. Ves landser ja som to nemal tez dost lachke bol som strasne neisty co cem byt kedze neni skinhead ako skinhead ale neskor som prisel nato ze cem byt NS ale problem bol v tom ze sme boli vtom dvaja a chceli sme aby nas bolo viac prisli sme na strednu a us to frcalo spoznali sme super ludi a vychadzam snimi velmi dobre aj ked som tmavsi ale beru ma preto lebo mi veria a ja verim v nich tym necem povedat ze som neaky cerny to zas ne len nemam modre oci a neni som blondak ale urcite som neni jediny na svete sam aj na koncertoch ked som chodel tak tam neboli cisty blondaci a najvac mam radost z toho ze vstci drzime spolu a ktym starsim je to troska inak u mna je to skvor tak ze ma cu priucit k veci aby som vedel o co ide atd. podla mna by to nemali brat ze aha tento je mlady atd tym asi chapes co cem povedat a proti normalnym ciganom nemam nic prejdem okolo nich ako keby nic len horse stymi kurvami co stare babky okradaju a ete vac ma sere to ze to robia aj nektori bieli ja len tolko tak sa drz a je to super clanok

 51. Treba sa viac zapájať do diskusie. Robil som rovnakú chybu. Vždy sa o niečom dá rozprávať. Pred 2 rokmi som bol na tom podobne ako ty, ale úplne som sa zmenil. Keď niečo chystajú, treba sa tam dostať. Najlepšie je znížiť sa na ich úroveň, keď zistíš ich reakcie a podarí sa ti naučiť sa podobne reagovať, určite Ťa príjmu do party. A je jedno či sa jedná o skinheadov, alebo niečo úplne iné. A hlavne sa nauč mať rád sám seba, to ti zdvihne sebavedomie, ktoré tu je dôležité.

 52. Ehm ehm ..PUNK BEST – JEBNUTí KOKOT !

 53. toto je co? nackovska poradna? ja skapem 😀 retardovane plesky 😀 😀 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: