INTERVIEW S COLINOM JORDANOM I.

Príklad pre mnohých!

 INTERVIEW S COLINOM JORDANOM 

Interview pre portugalský magazín ‘Justica & Liberdade’ (Spravodlivosť & Sloboda)

 [Tento rozhovor je staršieho dáta, ale veríme, že je i v dnešných dňoch rovnako aktuálny, ako bol v čase svojho vzniku – pozn. prekl.] 

Či národno-socialistickú ideológiu, ktorú Colin Jordan zastáva, podporujete alebo nie, faktom je, že nikto nemôže ostať ľahostajný voči odvahe a vôli tohto muža, ktorý po mnohé roky neúnavne bojoval za to, v čo verí.

Ani zatknutia či útoky jeho značne vysoký vek či fakt istých fyzických indispozícií ho neprinútili oľutovať činy, ktoré v minulosti vykonal. Tieto činy učinili z Colina Jordana príklad hodný nasledovania mnohými národnými socialistami po celom svete.

Je zaujímavé spomenúť, že niekoľko ľudí z ľavice a mnoho Židov opisuje Jordana ako najväčšiu žijúcu autoritu národného socializmu v dnešnej Británii. A to je ďalší dôvod, prečo by mali naši čitatelia pozorne prečítať toto interview, aby odhalili, aké sú skutočné ideály tohto nefalšovaného a dobre známeho britského národného socialistu, ktorý sa narodil v Birminghame v roku 1923.

V dobe, kedy je interview s ním vzácnosťou, sa pán Jordan rozhodol zodpovedať na niektoré z našich otázok. Tak, bez zvyčajnej cenzúry, s ktorou sme v prípade dnešných médií zaoberajúcich sa národným socializmom vyrastali, tu je sľúbené interview… 

J&L: Kedy a prečo sa u vás objavil záujem o politiku?

Colin Jordan: Môj záujem o politiku sa objavil počas vojny z môjho čítania, v roku 1942 som sa stal aktívnym po svojom vstupe do národnej strany. Tento záujem sa vyvinul z lásky k vidieku a horlivosti pre život v súlade s prírodou. Na konci vojny som bol v kontakte s Arnoldom Leeseom, britským pionierom národného socializmu, ktorý mal veľmi silný vplyv na vývoj mojich názorov na jednoznačný národný socializmus. 

J&L: Keďže ste národný socialista, ako ste vnímali 2. svetovú vojnu, ktorá priniesla konflikt medzi vašou krajinou a Nemeckom?

Colin Jordan: V roku 1944 som začal uprednostňovať vyjednaný mier medzi Britániou a Nemeckom, vidiac prinajmenšom čiastočne atraktívne črty národno-socialistického Nemecka a ľutujúc bratovražedný konflikt proti skutočným záujmom Británie. 

J&L: Je pravda, že počas vojny, i po jej skončení, bolo v Anglicku mnoho britských politických väzňov?

Colin Jordan: V roku 1940 bolo približne tisíc aktívnych členov British Union of Fascists (Britská únia fašistov) vedenej Sirom Oswaldom Mosleym a Imperial Fascist League (Imperiálna fašistická liga) Arnolda Leeseho, spolu s ďalšími oponentami proti vojne, internovaní bez súdu podľa vojnového predpisu Regulation 18B. William Joyce a John Amery boli popravení za „zradu“, kvôli vysielaniu v nemeckom rádiu, a v Ameryho prípade za snahu získavať britských vojnových zajatcov do Nemcami sponzorovaných British Free Corps. 

J&L: Koľko ste mali rokov, keď Rudolf Hess, počas 2. svetovej vojny odletel do Škótska vyjednať mier medzi dvoma krajinami? Ako si na toto obdobie spomínate?

Colin Jordan: Mal som 17  a navštevoval som školu, keď môj otec, v roku 1941, vstúpil do mojej izby s novinou z rádia o prílete Rudolfa Hessa do Británie kvôli mieru. Moji rodičia a ja sme dúfali, že jeho misia bude úspešná, a následne sme boli znechutení jeho odsúdením v Norimbergu a doživotným uväznením. V roku 1960 som začal kampaň za Hessovo prepustenie s plagátom, ktorý v niekoľkých jazykoch požadoval jeho prepustenie. V roku  1963, v deň, kedy som bol prepustený z môjho prvého pobytu vo väzení, som okamžite šiel na ministerstvo zahraničných vecí v Londýne, aby som odovzdal písomnú žiadosť o prepustenie Rudolfa Hessa. Počas ďalších rokov, až do Hessovho zavraždenia, pravdepodobne britskými SAS, som postupne vydával literatúru požadujúcu jeho prepustenie, a opakovane zasielal ohľadom tohto urgentné listy ministerstvu zahraničných vecí. 

J&L: V roku 1993 bol v Škótsku vztýčený kamenný pamätník na uctenie si „posla mieru“, však? Môžete nám povedať, kto ho postavil a čo sa stalo neskôr?

Colin Jordan: Hessov pamätník bola idea zaslúžilého národného socialistu Toma Grahama, ktorý ho financoval, vyjednal povolenie vlastníka pozemku na jeho postavenie, a ktorý, napriek svojmu vysokému veku, ho osobne postavil s pomocou ďalšieho podporovateľa presne na mieste, kde Hess v roku 1941 pristál. Bol napadnutý a zničený (ázijským) organizátorom miestnej Anti-Nazi League, ktorému pomáhali ďalší členovia tejto zvrhlej komunistickej organizácie. Keď polícia zlyhala v stíhaní týchto ľudí, dlhodobo som sa snažil presvedčiť škótske justičné orgány, aby ich stíhali, no odmietli tak učiniť verejne a taktiež mi zamietli moju súkromnú žiadosť o to. 

J&L: Jednou z organizácií, ktoré ste zakladali, bolo i „National Socialist Movement” (Národno-socialistické hnutie), založené 20. apríla 1962. Povedzte nám niečo o jej júlovej činnosti.

Colin Jordan: Behom troch mesiacov od založenia NSM sme boli schopní zabezpečiť potrebné povolenie na zorganizovanie verejného mítingu uprostred Londýna, na Trafalgar Square, v júli 1962.

Polícia odhadovala účasť na asi 5 tisíc ľudí. Obrovský nápis na pódiu hlásal „Free Britain from Jewish Control!“ (Oslobodiť Britániu spod židovskej kontroly!). Už pred začiatkom mítingu na objavilo značné množstvo Židov a komunistov, ktorí sa snažili hádzať rôzne predmety a prelomiť policajný kordón.

Polícia si opakovane vyžadovala prerušenie prejavov, kým znovunadobudnú kontrolu. Nakoniec, 5 minút po ukončení záverečného prejavu, keď som davu povedal, že „Hitler mal pravdu“, polícia musela míting ukončiť kvôli zúrivej reakcii Židov a komunistov na moje slová.

Z tohto vyústila obrovská publicita vo Veľkej Británii a po celom svete, každý londýnsky denník o nej oznamoval na titulnej strane. Bezpochyby šlo o najväčší a najmedializovanejší anti-židovský míting v britských dejinách. Dvaja z rečníkov, John Tyndall (môj vtedajší zástupca a neskorší predseda British National Party) a ja, sme boli za naše prejavy stíhaní. John Tyndall bol pokutovaný a ja som dostal mesiac väzenia, k čomu došlo krátko po mojom 9-mesačnom pobyte vo väzení kvôli organizácii Spearhead, obranných jednotiek N.S.M..

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: