The Order – správa FBI

Je nemožné písať o Hnutí bez toho, aby sa v istom bode neuviedli činy najznámejšej zo všetkých Identity skupín – The Order. Robert Mathews, podobne ako David Moran, vyjadroval revolučné myšlienky, ktoré v Hnutí odkryl. Aj keď sa Mathews nikdy s Billom Galem nestretol, jeho slová v undergoundových publikáciách často odrážali témy v Galeových nahrávkach kázní. Gale uviedol, že s jeho metódami nesúhlasí.

Mathewsove “metódy” boli spomenuté v článku v New York Times autora Wayne Kinga z 27. decembra 1984, pod názvom “Links of Anti-Semitic Band Bring 6-State Law Parley.” (Spojenia anti-semitskej skupiny vyvolali právnu diskusiu 6 štátov). Podľa Kinga “The Silent Brotherhood”, známejší ako The Order, udržiavali spojenia so skupinami v poltucte západných a južných štátov a udávalo sa, že vykonali prinajmenšom štyri lúpeže bánk a transportov, ako i ozbrojené útoky na federálnych úradníkov.

8. decembra 1984 sa stovka vládnych agentov dostala do prestrelky s Mathewsom a ďalšími členmi The Order na Whidbey Island v Puget Sound, štát Washington. Zrážka na Whidbey Island pripomínala upálenie Gordona Kahla, ku ktorému došlo iba 18 mesiacov predtým v Smithville, štát Arkansas.

Je zaujímavé, že obaja muži pochádzali zo štátu Texas. Obaja čítali The Turner Diaries,  ( roán si je možné stiahnuť v českom jazyku http://www.vzdelavaci-institut.com/_files/download/comment.php?dlid=2&ENGINEsessID=4c9e33e8981b3b66f5316b5d2b1cdd1dfantasy ) novelu, v ktorej hlavná postava zahynie v samovražednom nukleárnom útoku na Pentagon. Novelu napísal William Pierce, bývalý profesor, ktorý v roku 1984 viedol neonacistickú skupinu s názvom National Alliance, vo Washingtone, D.C.

Peter Lake, autor z Los Angeles, ktorý sa infiltroval do Aryan Nations, napísal v apríli 1985 v California Magazine (“An Exegesis of the Radical Right”), že ďaleký Západ hral v scenári Williama Piercea významnú úlohu. “Skutočne kritickým bojiskom bude západné pobrežie”, fantazíroval Pierce. “S Kaliforniou ako výcvikovou a zásobovacou základňou, a viac ako 5 miliónmi bielych, z ktorých sa dá robiť nábor, mohli by sme vytrvalo eskalovať našu partizánsku vojnu vo zvyšku krajiny.”

Pierceova kniha uvádzala fiktívny príbeh skupiny bielych rasistov nazývanú “The Order”, ktorá sformovala paramilitantný underground a spustila revolúciou proti vláde U.S.A. Skupina bola financovaná prostredníctvom lúpeží, falšovania a inými zločinmi. Kniha popisovala získavanie automatických zbraní, teroristické útoky, vraždenie verejných činiteľov a bombové útoky na verejnoprospešné zariadenia. Na Izrael bol vedený nukleárny útok a milióny amerických Židov, černochov, Hispáncov a “rasových zradcov” bolo vo vrcholiacom “Dni povrazu” vyhladených. Fiktívna revolúcia, vedená árijským bojovníkom Earlom Turnerom, sa údajne odohrala v roku 1991.

V októbri 1985, plukovník Gale podal na okresnom súde žalobu proti The New York Times a California Magazine za zmienku o ňom v oboch článkoch. The New York Times uviedli, že Gale bol hlavou hnutia kresťanskej Identity a Aryan Nations “odvádzali svoju násilne anti-semitskú doktrínu od Ministry of Christ Church v Maripose, štát California, vedenej Rev. Williamom Potter Galeom.”

 California Magazine popisoval Galea a Richarda Butlera, oboch z Californie (Butler sa do Idaha presťahoval z Californie), ako “dvoch hlavných prorokov kresťanskej Identity.” Vedľa Galeovej fotografie bol záber na výcvikový manuál The Road Back, obsahujúci rôzne partizánske taktiky. Gale poprel, že by tento manuál napísal, no jeho žena Roxanne pred novinármi poznamenala: “Dobabrite to a dostaneme sa k rasovej a náboženskej vojne.”

Posledná vôľa Roberta Mathewsa ( precítať si ju môžete tu https://hlavuhore.wordpress.com/2007/07/20/posledna-vola-boba-mathewsa/ )bola publikovaná v rôznych publikáciách, vrátane California Magazine a National Vanguard, undergroundovej publikácie datovanej na január-február 1985. 31-ročný vodca The Order, pôvodom z Texasu, napísal: “ V čase, keď som získal svojho syna, zistil som, že biela Amerika, vlastne celá moja rasa, smeruje k zničeniu, pokiaľ nepovstanú bieli muži a nezvrátia tento smer. Čím viac som svojho syna miloval, tým viac som zisťoval, že pokiaľ sa veci radikálne nezmenia, než bude v mojom veku, bude cudzincom na svojej vlastnej pôde, blonďavý, modrooký Árijec v krajine obývanej prevažne Mexičanmi, mulatmi, černochmi a Aziatmi. Deň za dňom temnela jeho budúcnosť.

Mathews rozprával o Alame: “Boli muži Alama iba mýtom?” Rozprával o “povstaní ako biely muž a bojovaní”. O svojej blížiacej sa smrti napísal: “Odídem vediac, že som priniesol konečnú obeť, aby som zabezpečil budúcnosť mojich detí.” Nasledujúci rok, a každý ďalší rok, sa členovia The Order a Aryan Nations zhromažďovali 8. decembra na Whidbey Island, aby si svojho hrdinu uctili.

V máji 1987 bola Cheri Seymour zaslaná 23-stranová správa FBI týkajúca sa “The Order” od investigatívneho novinára s kontaktami na ministerstvo spravodlivosti. Správa uvádzala podrobnosti o 3.6-miliónovej lúpeži v Brinks, rozdelenie peňazí tajným organizáciám, financovanie tajného vládneho experimentu a vraždu Waltera Westa, člena Aryan Nations v Hayden Lake, štát Idaho.

 Nasledujúca časť je zhrnutím tejto správy FBI: 

Sformovanie The Order 

Približne v júni 1983 sa Bruce Carroll Pierce stretol s Robertom Mathewsom na zhromaždení v Spokane, štát Washington. V októbri 1983, Dan Bauer Pierceovi uviedol, že Mathews hľadá drevorubačov pre svoj pozemok v Metaline Falls, štát Washington. Ako nezamestnaný Bruce túto prácu prijal a spolu s mužom menom Denver Parmenter začal pracovať na porážaní stromov.

Zatiaľčo bol zamestnaný na pozemku Boba Mathewsa, Bruce čoskoro zistil, že Mathews už istý čas rozprával s Danom Bauerom, Richom Kempom a Billom Soderquistom o vytvorení “white power” skupiny s názvom “The Order”.

Mathews túto predstavu prebral s Pierceom a Parmenterom, a opýtal sa ich, či poznajú niekoho, kto by mal záujem do takejto skupiny patriť. Pierce i Parmenter Mathewsovi vyjadrili svoj záujem. Denver Parmenter naznačil, že záujem by mohol mať Randy Duey. Uskutočnil sa organizačný míting, kde sa prediskutoval koncept “The Order”.

Na tomto mítingu sa zúčastnil Bob Mathews, Bruce Pierce, Bill Soderquist, Rich Kemp, Randy Duey, Denver Parmenter, David Lane a Dan Bauer. David Tate, Gary Yarbrough, Jim Tapani, Dwaine Butler a ďalší, dnes spájaní s The Order, na týchto prvých stretnutiach neboli prítomní.

Na začiatku bolo odsúhlasené, že členovia budú financovať organizáciu legitímnymi prostriedkami. Preto členovia prijali prácu u lesnej správy pri čistení priechodu cez les. Väčšina z takto získaných peňazí mala ísť “organizácii”, no zistilo sa, že ide o veľmi náročnú prácu, z väčšej časti s nutnosťou pracovať manuálne. Keď začalo snežiť, Mathews tento projekt ukončil a navrhol, aby sa organizácia financovala prostredníctvom ozbrojených lúpeží. V tomto bode znel Mathewsov návrh ako dobrý plán, a každý s týmto plánom súhlasil. Definovaný bol územný imperatív: severozápad U.S.A. bude poslednou baštou bielej nadvlády. Pierce dúfal v prírodnú katastrofu, ekonomický kolaps vlády U.S.A., veľkú rasovú vojnu, čokoľvek, čo by narušilo americkú spoločnosť, aby mohol zvolať svoju armádu a zaútočiť na systém, teda vládu U.S.A. Zámerom Boba Mathewsa bolo zničiť nástroje stojace v ceste Árijcov vlastniť domovinu pre bielu rasu. Všetci ostatní členovia organizácie stáli za Mathewsom a nasledovali ho ako ovce. 

Peňazokazecká operácia 

Približne v októbri 1983, prišli z Californie do Hayden Lake, štát Idaho, Randy Evans a Frank Silva, a navštívili tábor Aryan Nations. Randy Evans bol informovaný o práve vytvorenom “The Order” a Dan Bauer ho priviedol do organizácie. V tom čase sa rozhodlo, že The Order začne pracovať na peňazokazeckom projekte použijúc tlačiareň v Aryan Nations. V 50-dolárových bankovkách bolo vytlačených asi 500 tisíc dolárov. Po ukončení falšovania vzali Dan Bauer, David Lane a Bruce Pierce 8-10 50-dolárových bankoviek do Yakima Mall v Yakima, štát Washington, aby tieto falošné peniaze vymenili za pravé. Keď vošli do obchodného domu, rozdelili sa a každý šiel do iného obchodu. Bruce vymenil všetky svoje peniaze bez problémov a čakal na ostatných uprostred obchodného domu. Bauer smeroval k nemu, ale nezastavil, len pošepol: “Sledujú ma.” V krátkosti vyrozprával, ako zamestnankyňa pod svetlom poznala, že bankovka je falošná. Bauer nato ukázal na muža, ktorý ho sledoval, otočil sa vľavo a obchodný dom opustil.

Muž, doteraz sledujúci  Bauera, začal teraz sledovať Piercea. Ten vyšiel z obchodného domu a uvidel Davida Lanea kráčajúceho k ich automobilu. Grimasami Bruce naznačil, že ho sledujú, aby ho Lane nepoznal a nerozprával s ním. Kráčajúc od vozidla a od Lanea Bruce vošiel do neďalekej reštaurácie, kde bol zatknutý miestnou políciou. Dan Bauer a David Lane vyviazli bez zatknutia a identifikácie. K tomuto zatknutiu došlo približne v posledný deň novembra alebo v prvý decembrový deň 1983.

Bruce bol prepustený 23. decembra 1983 a o pár dní nato, v príbytku Toma Bentleyho na pozemku Aryan Nations, absolvoval rozhovor s vodcom Aryan Nations Richardom Butlerom ohľadom falošných peňazí. Butler sa domnieval, že peňazokazeckú operáciu neuskutočnili “správnym spôsobom”. Butler riekol: “Vedel som, čo sa tu deje!”, no nenavrhol nič k tomu, ako by sa to malo uskutočniť inak. 

Lúpeže 

V marci 1983, Bob Mathews, Bruce Pierce, Randy Duey a Gary Yarbrough cestovali do Seattlu, štát Washington v Mathewsovom štvordverovom Chevrolet Cavalier. Pricestovali do motelu na juhu Seattlu, okolo desať míľ južne od centra mesta. Zaregistrovali sa pod falošnými menami a začali sledovať obchod Freda Meyera v Seattli. Po približne týždňovom sledovaní kuriéra a transportu spoločnosti Brinks sa rozhodli uskutočniť lúpež v pondelok, v deň, kedy by mal kuriér mať najväčší peňažný obnos.

V deň lúpežného prepadnutia sa každý zamaskoval. Bob Mathews si začiernil tvár, Bruce Pierce zafarbil vlasy a nalepil falošnú bradu, keďže v tom čase nosil iba koziu briadku. Randy Duey zakúpil biely Slant Six Dodge Dart cez inzerát v novinách a zaplatil zaň 300-500 dolárov. Potom zaparkovali svoje “čisté” vozidlo za lekárskou ordináciou necelú míľu od južnej strany Meyerovho obchodu. V Dodge Dart pricestovali z východnej strany obchodného domu, kde zaparkovali. Obrnené vozidlo spoločnosti Brinks dorazilo podľa plánu a kuriér vošiel s prázdnymi rukami do hlavného vchodu. Bruce Pierce sa učupil pri dverách, ktoré mal kuriér použiť pri odchode s peniazmi. Bob Mathews stál asi 6-10 stôp odo dverí v chodbe, predstierajúc čítanie časopisu. Mathews i Pierce boli vyzbrojení ručnými zbraňami. Randy Duey bol vnútri obchodu ako zabezpečenie pre Piercea a Mathewsa. Gary Yarbrough bol šoférom únikového vozidla Dodge Dart.

Kuriér vyšiel z kancelárie, tlačiac pred sebou vozík s jedným-dvoma vrecami v spodnej časti a 4 ťažkými vrecami navrchu. Prejdúc okolo Brucea Piercea smeroval k Bobovi Mathewsovi. Pierce sa narovnal a nasledoval ho. Mathews vytiahol svoju zbraň, usmial sa a namieril na kuriéra. Pierce  rovnako namieril zbraň na kuriéra a okamžite ozbrojili strážcu, zhodiac ho na podlahu. Pierce zastrčil kuriérovu zbraň za opasok, vzal štyri vrecia s peniazmi a unikol do únikového vozidla, ktorým sa okamžite odviezli k svojmu čistému automobilu a presadli. Spoločne odcestovali do Mathewsovho príbytku, známeho ako “baraky” a rozdelili lup. Celková suma bola cca 40 – 50 tisíc dolárov. Približne 7 tisíc bolo odložené bokom pre The Order, do starostlivosti Boba Mathewsa. Niektorým árijským skupinám bol rozdelený desiatok (10 percent) z lupu (presné názvy skupín neboli uvedené) a každý zo štyroch mužov obdržal po 7 tisíc dolárov.

Nasledovali ďalšie lúpeže. Mathews sám v decembri 1983 olúpil banku v Seattli o 25 tisíc dolárov. V januári 1984 Bruce Pierce a Gary Yarbrough vylúpili banku v Spokane a unikli s  3 600 dolármi. Koncom apríla 1984 bolo vylúpené pri obchodnom dome v Seattli ďalšie vozidlo, čo tentokrát gangu vynieslo 260 tisíc dolárov v hotovosti, nepočítajúc šeky a peňažné príkazy. 

Bombové útoky 

Nasledujúci týždeň, bez akéhokoľvek plánovania a z momentálneho nápadu, sa Rich Kemp a Bruce Pierce rozhodli uskutočniť bombový útok na židovskú synagógu v Boise, štát Idaho. Pierce a Kemp vyrobili bombu z troch šúľkov dynamitu, batérie a budíka s elektrickou rozbuškou, ktoré získali od Pete Travisa, lyžiara, ktorý dynamit a rozbušky našiel v banskej šachte v Missoule, štát Montana. Pierce vzal bombu a kanister benzínu a podplazil sa pod podlahu židovskej synagógy, kde kanister s bombou umiestnil. Časovač nastavil na 30 minút alebo menej a opustil miesto s Kempom, ktorý čakal na vopred určenom mieste v automobile. Pokiaľ sa Pierce pamätal, k tomuto došlo okolo 15:00-16:00 v nedeľné popoludnie koncom apríla 1984. Ostatní členovia The Order boli na Piercea a Kempa  nahnevaní za uskutočnenie akcie bez predchádzajúceho schválenia Boba Mathewsa a ďalších členov The Order. 

Lúpež v Brinks

Bob Mathews bol v spojení so zamestnancom spoločnosti Brinks, ktorý mu pomáhal naplánovať lúpežné prepadnutie v Ukiah, štát California. Pierce šiel do strediska Aryan Nations v Idahu, aby nabral ľudí na “veľkú prácu”, ku ktorej malo dôjsť v júli 1984. James Wallington, Tom Bentley a David Tate Pierceovo pozvanie odmietli, tvrdiac, že musia pripravovať AN World Congress, ktorý sa mal uskutočniť v rovnakú dobu.

Po vylúpení bankového transportu Brinks členmi The Order v Ukiah, štát California, sa stretli v dome Roberta Merkiho v Boise, štát Idaho, kde sa peniaze rozdelili. Bruce Pierce so sebou odniesol šesť vriec obsahujúcich 107 tisíc dolárov v každom z nich, čo dohromady predstavovalo 642 tisíc dolárov. Bob Mathews od Piercea vzal 300 tisíc dolárov pre Glena Millera v North Caroline, Toma Metzgera v Californii a Williama Piercea s National Alliance vo Washingtone, D.C. Mathews dal 100 tisíc dolárov Glenovi Millerovi; 50 tisíc Tomovi Metzgerovi a 50 tisíc Williamovi Pierceovi. Následne Mathews dal ďalších 200 tisíc dolárov Glenovi Millerovi a ďalších 150 – 200 tisíc dolárov Tomovi Metzgerovi. Mathews nariadil, aby sa 100 tisíc dolárov odovzdalo Louisovi Beamovi. 100 tisíc dolárov bolo venovaných Danovi Bauerovi na “Projekt Závislosť”, plus ďalších 40 tisíc dolárov malo byť daných Richardovi Butlerovi v Aryan Nations. Zmieňovaných 140 tisíc dolárov malo byť Bauerovi doručených Garym Yarbroughom, čo bolo autorizované Bobom Mathewsom.

Po rozdelení peňazí z lúpeže Brinks v Ukiah Pierce a Rich Kemp odcestovali do Hayden Lake, štát Idaho, a stretli sa s Davidom Tateom. Tate zorganizoval stretnutie medzi Bobom Milesom a Pierceom na odpočívadle neďaleko hraníc Idaho-Montana. V tom čase dal Pierce Milesovi 15 300 dolárov v hotovosti a povedal: “Odvážni árijskí muži pre to riskovali svoje životy”. Miles tieto peniaze prijal a riekol, že budú dobre využité. 

Projekt Závislosť 

Koncom septembra 1984 sa v Boise, štát Idaho, uskutočnilo stretnutie medzi Danom Bauerom a Bruceom Pierceom, Denverom Parmenterom, Bobom Mathewsom, Randym Dueym a Garym Yarbroughom ohľadom “Projektu Závislosti”. Bauer tvrdil, že je v kontakte s dvoma bývalými vládnymi vedcami, ktorí sa zúčastnili tajného vládneho vedeckého experimentu zaoberajúceho sa  prenosom elektronických signálov, resp. vĺn na istých frekvenciách, čo malo slúžiť k ovplyvňovaniu ľudí k poslušnosti. Bauer uviedol, že túto technológiu v tom čase používali Sovieti na americkej ambasáde. Ďalej vysvetľoval, že sa uskutočňujú vedecké experimenty, ktoré umožňujú znalým osobám vziať pramienok vlasov inej osoby a istým vedeckým procesom, premietnuť chemickú nerovnováhu do tejto osoby. Bauer vysvetľoval, že sa to dá uskutočniť i na veľkú vzdialenosť. Na financovanie projektu pre prípadné použitie The Order dostal Bauer 100 tisíc dolárov.

Počas mesiacov august a september 1984 sa k The Order pridali James Wallington, Dwaine Butler, Michael Butler, David Tate, Tom Bentley a Randy Evans. Robert Mathews bol zabitý v prestrelke v štáte Washington 8. decembra 1984. 1. januára 1985 rozdelil Bruce Pierce The Order do štyroch skupín, a tieto zahŕňali i nových členov, Franka Silvu a Richarda Scutariho. 

Zavraždenie Waltera Westa 

Bruce Pierce sa o zavraždení člena Aryan Nations Waltera Westa členmi The Order prvýkrát dozvedel z rozhovoru s Bobom Mathewsom. Mathews Pierceovi povedal, že ho navštívil Tom Bentley a povedal mu, že West predstavuje problém. Hovoril príliš veľa, šíriac obvinenia o členoch The Order o ich zapojení do bankových lúpeží a peňazokazectva, a Bentley sa obával, že by West mohol na tieto aktivity upozorniť bezpečnostné zložky.

Pierceovi o vražde Waltera Westa hovoril i Richard Kemp. Ten mu povedal, že spolu s Randy Dueym, Daveom  Tateom a Jamesom Dyem zašli do Westovho domu, ktorý sa nachádzal krížom od Highway 95 (diaľnica 95) neďaleko skládky medzi Atholom a Careywoodom, štát Idaho. Kemp sa Westa spýtal, či sa s nimi nechce zviesť, aby prediskutovali Westovo pridanie sa k The Order. Ten nastúpil do Kempovho auta, nesúc svoju zbraň, Mini-14. Kemp potom zašiel autom niekde do severného Idaha a všetci z automobilu vystúpili. Randy Duey, James Dye a Dave Tate diskutovali neďaleko. Keď sa West pozrel ich smerom, Kemp ho udrel do zátylku kladivom. West padol na zem v sediacej pozícii, a potom úplne. Nato sa strhla horúčkovitá diskusia. Náhle sa West posadil a “vydal neuveriteľne strašný výkrik”. Randy Duey Bruceovi Pierceovi uviedol, že keď sa West náhle posadil a zreval, “všetkých nás to prekvapilo”, a on [Duey] strelil Westa do hlavy jeho puškou. Duey Pierceovi povedal, že Westovo telo odtiahli na iné miesto, kde ho v nejakej úžľabine pochovali. 

* * * * * * 

Dva roky po napísaní zmienenej správy FBI, 4. apríla 1987, Arkansas Gazette oznamovali, že bola zvolaná federálna veľká porota pre vyšetrovanie bielych rasistov údajne zamýšľajúcich zvrhnúť vládu Spojených štátov. 

 ………Cheri Seymour,kniha Committee of the States………

4 komentáre

 1. Bozemoj ako mozu tupci ako vy vobec zalozit blog.
  Nechpem ze ste nasli tych potrebnych 5 buniek na vyplnenie formularu.

  1. ANTIFA znamena Proti fasistom. Ako je kazdemu uvazujucemu tvorovi jasne je fasizmus skrz na skrz zla kontraproduktivna idea nicenia.
  Treba Tvorit.

  Madari sprosti

  2. Dalej vase nick names. LOL ste na smiech Waffen Generacia 88 ste na smiech
  Kebyze cele to vase skinheadske hnutie neskapinalo tak vam to tu niekto hackne.

  3. Hitler pekne maloval. Ja umrem. Ty si asi nevidel nic z jeho obrazov. Bol to dadaisticky BRAK! Uplny srot. Maloval len preto lebo nevedel co robit. Bol to natierac nie mailiar. Fasisticky umelci. Vsak si pozri kazdy ten komix co kresli nejaky fasista vyzera ako od degegnerovaneho dietata.

  a tu sa dostavame k dalsiemu bodu
  4. Kazdy kto sa pridava k fasistom ma nizsie IQ ako je statisticky priemer na jeho socialnu vrstvu. Tu to mate podlozene cislami http://www.eurostat.eu ale pochybujem, ze tu je co i len jeden ktory to pochopi.

  5. Neprekrucajte historiu. Asi fakt neviete o zverstvach ktore sposobil fasizmus vo svete. A dalsi smiech na vas Co to rozpravate o Velkej Morave. Wake Up.

  6. Kazdy kto tu teraz bude pisat pod tento prispevok by mal vediet.
  Som ITckar zarabam viac ako vy dokopy. Obliekam sa do obleku v sukromi nosim texasky. Niesom zastanca ziadneho hnutia. Ale zastanca zdraveho rozumu. Fasisti si chory ludia.

  A preto volaju policiu lebo sa nechcu bit a zabijat a pichat a strielat.
  To len vasa zlost nevykypena…

 2. Bozemoj ako mozu tupci ako vy vobec zalozit blog.
  Nechpem ze ste nasli tych potrebnych 5 buniek na vyplnenie formularu.

  3. Hitler pekne maloval. Ja umrem. Ty si asi nevidel nic z jeho obrazov. Bol to dadaisticky BRAK! Uplny srot. Maloval len preto lebo nevedel co robit. Bol to natierac nie mailiar. Fasisticky umelci. Vsak si pozri kazdy ten komix co kresli nejaky fasista vyzera ako od degegnerovaneho dietata.

  a tu sa dostavame k dalsiemu bodu
  4. Kazdy kto sa pridava k fasistom ma nizsie IQ ako je statisticky priemer na jeho socialnu vrstvu. Tu to mate podlozene cislami http://www.eurostat.eu ale pochybujem, ze tu je co i len jeden ktory to pochopi.

  1. ANTIFA znamena Proti fasistom. Ako je kazdemu uvazujucemu tvorovi jasne je fasizmus skrz na skrz zla kontraproduktivna idea nicenia.
  Treba Tvorit.

  Madari sprosti

  2. Dalej vase nick names. LOL ste na smiech Waffen Generacia 88 ste na smiech
  Kebyze cele to vase skinheadske hnutie neskapinalo tak vam to tu niekto hackne.

  6. Kazdy kto tu teraz bude pisat pod tento prispevok by mal vediet.
  Som ITckar zarabam viac ako vy dokopy. Obliekam sa do obleku v sukromi nosim texasky. Niesom zastanca ziadneho hnutia. Ale zastanca zdraveho rozumu. Fasisti si chory ludia.

  5. Neprekrucajte historiu. Asi fakt neviete o zverstvach ktore sposobil fasizmus vo svete. A dalsi smiech na vas Co to rozpravate o Velkej Morave. Wake Up.

  A preto volaju policiu lebo sa nechcu bit a zabijat a pichat a strielat.
  To len vasa zlost nevykypena…

 3. Hmm, antifa napise jeden clanok ktory putuje po celom blogu, a ze kto je tu tupi…

 4. antifa mozno si sikovny myslim si ze si bieli a vecinou bieli clovek ma vysie iq ako /ty ostatny/ tak tym urazas aj seba sameho pride den ked budes vdacny nam ns!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: