STRAIGHT EDGE party No.1

Dne 13.10.2007 od 17:00 hodin se v Plzni uskuteční STRAIGHT EDGE party No.1.

Zde se dozvíte více o tomto životním stylu,o jeho čelních představitelích a jak je aplikován u lidí, kteří se rozhodli pro alternativu xNXSx.

Po krátké přednášce reprodukovaná hudba STRAIGHT EDGE kapel a volná zábava.Bližší info na tel.00420/774292648

39 komentárov

 1. Bozemoj ako mozu tupci ako vy vobec zalozit blog.
  Nechpem ze ste nasli tych potrebnych 5 buniek na vyplnenie formularu.

  1. ANTIFA znamena Proti fasistom. Ako je kazdemu uvazujucemu tvorovi jasne je fasizmus skrz na skrz zla kontraproduktivna idea nicenia.
  Treba Tvorit.

  Madari sprosti

  2. Dalej vase nick names. LOL ste na smiech Waffen Generacia 88 ste na smiech
  Kebyze cele to vase skinheadske hnutie neskapinalo tak vam to tu niekto hackne.

  3. Hitler pekne maloval. Ja umrem. Ty si asi nevidel nic z jeho obrazov. Bol to dadaisticky BRAK! Uplny srot. Maloval len preto lebo nevedel co robit. Bol to natierac nie mailiar. Fasisticky umelci. Vsak si pozri kazdy ten komix co kresli nejaky fasista vyzera ako od degegnerovaneho dietata.

  a tu sa dostavame k dalsiemu bodu
  4. Kazdy kto sa pridava k fasistom ma nizsie IQ ako je statisticky priemer na jeho socialnu vrstvu. Tu to mate podlozene cislami http://www.eurostat.eu ale pochybujem, ze tu je co i len jeden ktory to pochopi.

  5. Neprekrucajte historiu. Asi fakt neviete o zverstvach ktore sposobil fasizmus vo svete. A dalsi smiech na vas Co to rozpravate o Velkej Morave. Wake Up.

  6. Kazdy kto tu teraz bude pisat pod tento prispevok by mal vediet.
  Som ITckar zarabam viac ako vy dokopy. Obliekam sa do obleku v sukromi nosim texasky. Niesom zastanca ziadneho hnutia. Ale zastanca zdraveho rozumu. Fasisti si chory ludia.

 2. sXe s ns podtónom – hmmmm zaujímavé , ke´d si zoberieme , že straight edge vznikol z hc -punku ako reakcia na životný štýl vtedajšej mládeže rútiacej sa do záhuby , kapelka Minor threat , terajší sXe štýl sa mi veľmo páči a som ích sipatizant , až na militantné vegánstvo a vegetariánstvo a ostatné hyper drug-free life styles odmietanie kofeinu a teínu až k krishna náboženstvu . Podla môjho názoru sxe je skôr otom mať pevnú vôlu povedať NIE a nebyť ovlivniteľný úbohými drogami ako sú aj cigarety , mariška , kofeín , všetko čo povzbudí človeka …Sú schopný čeliť životným situáciam využívajúc svoj rozum na 100% neovlivniteľný žiadnym sajrajtom “aby im to rozmýšlanie išlo lepšie” tak limonadekids rulezzzzzzzzzzz sXe 80´s RULEZZZZZZ !

 3. to ANTIFA: kto je tu fašista? najprv si utrieď pojmy, prosím, potom niečo žvatlaj.

  ad 2. dadaistický brak? dnes už niektorí uznávajú, že Hitlerove kresby až tak zlé neboli. Ale uznávam, čierny kruh na bielom plátne je zrejme podľa Teba vrcholom umenia. A propós, daj nejaký odkaz na to, že bol natierač 🙂 rád by som to videl.

  ad 6. ak nevieš, koľko zarábame, tak nekecaj. A nie všetko sa meria peniazmi, ale to ľuďom, ako Ty, škoda vysvetľovať…

 4. Hitler bol úbohý obrkresľovač pohľadníc a fotografií , ktorý vyfarboval omalovavanky . Svojim “talentom” nemal nato aby sa dostalo čo by architektúru študovať nieto dajaké fine arts !
  FREEMAN : Vyditeľne nemáš o dejinách umeleckej kultúry žiaden šajn ! Nie čierny kruh ale čierny štvorec na bielom plátne bol dadaistickým vrcholom a ikonou tedajšieho výtvarného cítenia a ten kto tomu čo len trošku rozumie vie , že práve vďaka dadaistom je umenie 20.st tak uvoľnené , voňavé a živelné ! Jeho sračky nemali nič spoločné s impresionizmom a tobôž nie s dadaizmom.
  Poprosím Hitlera glorifikovať a chváliť iba vo veciach , ktorých naozaj vynikal ako masova manipulácia , politika , rečnenie … nikdy nie jeho osobu spájať s umením – NIKDY !!!!!!!!! Nakoľko si zaslúži skončiť na hnoji umeleckých pohrôm !

 5. sorry, čierny štvorec na bielom plátne, to je čo za umenie? u mňa je vrcholom umenia tak maximálne Rembrandt a z moderných Arno Broeker 🙂 sa potom nedivme, že to umenie tak i vypadá, keď ho robia fušeri, vraj dadaisti :-)))))

 6. freeman dada je toto:

  umeNIE
  UMeeNIE
  umenie NIE

 7. freeman
  stale sa tu nikto nedefinoval, a vela prispevkov sa k fasizmu hlasi
  ci uz si to ich autori uvedomuju alebo nie
  kludne sa vsetci definujte a prideme k tomu, kto tu je fasista, NS, antisocialisticky rasista….

 8. fašista – zástanca Mussolinim definovanej fašistickej náuky, niekedy nazývanej i “korporativizmus” resp. “korporatívna demokracia” 🙂

  NS – národný socialista – zástanca Hitlerovho ponímania národného socializmu, ktorý vychádzal z teoretikov “Krvi a pôdy” 19. storočia, resp. ten, kto rozvíja tieto myšlienky v modernej spoločnosti…

  antisocialistický rasista – to neviem čo je 😀

 9. No, tak máme to tu.
  A jediný názor na definovanie rozdielov čo som tu našiel, bol od C.J., ktorý však historicky tiež neobstojí – myslím na načrtnutý rozpor kresťansko-anti kresťanský.
  Freeman vysvetlite mi prečo tu podľa Vás nie sú fašisti. Prečo je nesprávne spájať fašizmus a NS. Prečo priamo Hitlera a jeho diktatúru nemôžme definovať ako fašistu a fašistickú. Prečo česi a aj niektoré slovenské skupiny mimo tohto blogu sa vyhlasujú za NS a korporatistov – Národní korporatisti. Je to správne, alebo sa sekli oni? Ja myslím, že kopec tých skupín to má a malo definované do bodky, čomu sa zas Vy bránite.
  Ktorému slovu nerozumiete – anti, socializmus, rasizmus? Celkom pekný (asi novotvar?) pre pár ľudí z tohto blogu, a keď sa mýlim, tak nie z tohto blogu, ale z našej súčasnosti určite.
  Je zrejmé, že nie ste NS, ani sa zaňho nepovažujete, nechajte hovoriť ich, Vás nezaujíma, či sa ostatní považujú za NS a prečo vlastne. Tento blog sa predsa minimálne tvári ako NS.

 10. DADAIZMUS je dekadencia kráčajúca ruka v ruke s estetikou je to spojenie hnusu , jednoduchosti , živočíšnej primitívnosti s krásou , estetikou , umeleckým vyjaderením —— tak to považujem určite za umenie . názor že čierny štvorec na bielom podklade nie je umenie je úúúúúúúúbohýýýýýýý počúvaš ma úúúúúbohýýýýý — nakoľko tak jednoduchá banálna stvárnená vec ako spomínaný čierny štvorec na bielom plátne sa chápe ako vlastný výtvarný program, ktorým chcel vyprovokovať príjemcov i kritiku k novému chápaniu umenia. Štvorec je schopný tvarových premien a môže v rôznych modifikáciách zapĺňať plochu. „Čierny štvorec na bielom pozadí bol prvou výrazovou formou pocitov neviazaných na predmety: štvorec = pocit, biela plocha = Nič mimo pocitu“, píše Kazimír Malevič. Biela a čierna sú dva večné protiklady vo významoch: áno – nie, dobro – zlo, čistota – špina, úprimnosť – podlosť, deň – noc a dosahujú nadčasový význam. Štvorec je podobný primitívnym znakom, ktoré nemajú zmysel ornamentu a stelesňujú pocit rytmu. Štvorec patrí medzi najjednoduchšie geometrické útvary, ktorý je daný dvoma konštrukčnými princípmi. Systém štvorca v ploche je absolútne jednoznačný a aj pri zmene polohy. Takže abstrakcia v umení znamená istú racionalizáciu, zdôrazňuje kompozíciu. Kým improvizácia s líniami a škvrnami viedla k lyrickej abstrakcii, gestickej maľbe a k akčnému maliarstvu, racionálne komponovanie sa začalo tam, kde sa kubizmus vzdal iluzívneho zobrazenia skutočnosti a pristúpil k racionálnym úvahám o zobrazovaní predmetov, využívajúc vedecké postupy analýzy a syntézy.
  ———–freeman takže sa doma radšej naďaľej pozeraj na gíčové obrázky panenky márie zakúpené na kolotočoch !

 11. hm, to je pekné, tak rozvíjam svoje umenie smerom do vnútra čiže antirozvíjam
  aj keď za starým si samozrejme stojím

  dada je toto:

  áNoIE

 12. teoreticky môžme chápať DADA ako čisto nevinno-naivý štýl obohatený racionalnym subjektívnym nihilizmom

  inštalácia pisolára

 13. no, DADA nech je čo chce, ale toto považovať za umenie? 🙂

 14. freeman : a čo je podla teba umenie ? REMBRANT ? CARAVAGO ? FULLA ? MEDNIANSZKY ? Alebo pozlátzené obrázky s poľska , alebo od vietnamcov ?
  DADA je matkou moderného umenia tak určite sa považuje za umenie , či podľa rozumieť umeniu sa má s príručkou ? Alebo považuješ umenie za to čo dovoľuje nacionalizmus ? Umenie je slobodné vyjadrenie citu každého jeinca takže “free” man to si sa asi v main kampf nedočítal…alebo ti to pán farárko zakázal ?

 15. el muchacho: myslim, ze umenie je pre kazdeho nieco ine a nemyslim, ze je nieco zle na tom, ked sa niekomu nieco nepaci….. umenie je aj obrazok od maleho dietata …. umenie je aj vediet navarit dobry obed…..a co ej na Fullovi zle??? alebo taky Benka…. a ked sa niekomu pacia obrazky od rakosnikov, nex si da take na stenu….kazdeho vec…ale neznamena to ze je niekto nevzdelany a negramotny..len ma iny pohlad na nieco a pacia sa mu ine veci…ani oblecenie nenosime vsetci rovnake…..

 16. to admin : Máš úplnú pravdu , píšeš , že netolerujem iného názor , freeman netoleruje dadaizmus , snažil som sa mu ho vysvetliť , ale asi nepochopil tak som ho troška poškádlil . Fulla a Benka sú to čím sa môžme chváliť vo svete , nemyslel som , že niesu umelci . Ja obdivujem L . mednianszkeho čo bol náša najvätšia umelecka perzóna a už nijaká nikdy nebude ! A keď sa niekomu páči gíč (pozlátené obrázky) tak je to jeho problém . Umenie je pre jedinca , už to že dýchame vzduch je umenie ! LEN si myslím , že umenie čo má myšlienku , vôňu a cit je vždy viac než lacný miletičovský gíč , škoda len že obrazy maliarov sú drahé a ľudia si ích nemôžu dovoliť tak musí kupovať poj*** plagáty alebo obrázky z trhu ! to je veľká škoda ! Slovensko je maličké a je mi smutno , že pre UMENIE tu nieje ažt aké pochopenie ako v iných krajinách – čo už … Drahý admin , zatával/a si sa freemana , lenže jeho osobný názor na umenie je zlý , sam/a musíš uznať , že je to názor chorý . Nakoľko Freeman rozlišuje umenie len nato, čo môže vnímať 100% zrakom ako napríklad krásne kompozície realistických maliarov – vidí na obraze realistické zobrazenie , je to prenho pekné ! Hej , aj premńa , ale ked vidím pisolár s podpisom umelca , alebo vidím abstrakciu , tak ju neodsudzujem kvôli tomu , že neviem čo tým cchel umelec vyjadriť takže aj spomínaný čierny štvorec na bielom plátne , má svoju kultúru a dušu a je rozmanitý . V neposlednom rade freeman pár slovičkami spláchol dadaistické hnutie do hajzlu čo som fakt ťažko niesol nakoľko dadaizmus ovlivnil literatúru , film , divadlo , malbu , sochu 20 storočia . Podla môjho názoru DADA bola najsilnejší “izmus” ! A freeman k nej nemá žiadnu štipku úcty , lebo on to nepovažuje za UMENIE – fakt silný – hustý názor ! úplne ignoruje prácu kunsthisorikov , životy umelcou , designérov , spisovatelov a celú terajšiu “bohému” …

 17. no, odhliadnuc od toho, že nie je “gýč” ako “gíč” :-), osobne nemusím mať úctu pred žiadnou formou umenia. Pisoár s podpisom umelca? To je teda fakt umelec a fakt hodnotné dielo. Rovnako ako ten vystavený odpadkový kôž, ktorý niekde – tuším to bolo v Španielsku – omylom smetiari i vysypali a bol z toho ťažký problém a drahý (a to som nevedel, že mám taký poklad doma). Kunsthistorici a ostatní historici sú mi poväčšinou ukradnutí. Môžu mi byť. A “bohéma”? prosím Ťa ….

 18. no dobre chalan si svetový

 19. prečo by som mal byť svetový? vôbec nie som…ale každý má ten “svoj” pohľad na umenie. Ak sa niekomu páčia čierne kocky na plátne, prosím 🙂

 20. dobre Freeman , tak ako pálenie kníh nacistami , lebo čomu nerozumieš , to je veteš však ?

 21. v neposlednej rade tvoj názor o umení je neakceptovatelný . Neháj sa tým , že 100 ludí 100 chutí … zato , že tebe sa to nepáči a nerozumieš tomu to je v poriadku ani mne sa nepáčia niektroré aspekty umenia , ale kvôli tomu ích neodsudzujem…

 22. no uprimne rozne akoze umenia sa nepacia ani mne…el muchacho sorry ale suhlasim s freemenom….. pre mna je neico take gic…. alebo co bola niekde vystava miestnost obliata cervenou farbou akoze krvou a na tom akoze mrtve tela …. to je umenie???

 23. Veľmi som sa tomuto nevenoval.
  Páčia sa mi náznaky na toleranciu.
  Štvorec je znakom ľudskej geniality. Ten kto to v modernom umení prvý pomenoval – obdivujem jeho genialitu a odvahu.
  Kríže a kráže sú rovnako geniálne a to by sme mali vedieť, keď sa tvárime byť hrdí na odkazy predkov a národa.
  Štvorec nesie v sebe symetriu, pravý uhol (je len jeden). Dlažba, obklad – najľahšie skladanie a dokonalosť.
  Obraz o ktorom sa bavíte – okrem vyššie spomínaných aj minimalizmus.
  A samozrejme štvorec ako symbol a symbol zvýraznený kontrastným pozadím.
  Tieto princípy využíva každý (a denne aj každý z nás), lebo sú základom celého výtvarného umenia. Pokiaľ niekto nenájde súvislosť s motívom šachovnicového ska, tak poviem, že pravotočivá nacistická svastika po obohatení o dynamický princíp má ku štvorcu rovnako blízko ako k najzákladnejšiemu (pra) krížu.
  Keby stále nestačilo, tak mi vysvetlite prečo dnes najlepší dizajnéri navrhnú mamutím firmám ako logo-symbol oranžový, modrý alebo ružový štvorec na bielom podklade a podobné modifikácie.
  Štvorec je “nediskutovateľný”, rovnako ako pravý uhol.

 24. logo sem nepleť…:-) tam ide o čo najjednoduchší a najľahšie zapamätateľný motív (viď Orange). Štvorec ako znak ľudskej geniality? pre niekoho možno, pre mňa je to čierny štvorec na bielom podklade.Asi budem fakt analfabet do umenia, ale niektoré veci ja skrátka chápem tak, ako sú. Ale uznávam, že inak by nemali radoby-umelci nad čím dumať pri víne vo vinárni…

 25. logo-symbol-znak – princíp starý ako kultúra, umenie
  Oprava – štvorec je dôkazom ľudskej geniality – princíp starý ako kultúra, umenie.
  Svastika – pre niekoho symbol, pre niekoho čierne čiary na bielom podklade – princíp logo-symbol-znak, princíp pravý uhol, kontrast, dynamika….- princíp starý ako kultúra, umenie
  čo najjednoduchší – princíp minimalizmus

  kríž, kráž
  štvorec, pravý uhol, kruh
  princíp statika, dynamika, horizontála, vertikála, symetria, spojenie, pretnutie, dokonalosť, čistota, jednoduchosť, zapamätateľnosť

  Vráťte sa napr. na začiatok článku a nájdete tam na tričku tie princípy o ktorých hovorím.
  Keď píšem o výtvarnom umení myslím výtvarné umenie.

 26. biely bielym aspon teba nepovažujem za výtvarne neuvedomelého 🙂 Presne máš pravdu aj stou svastikou aj stým logom plne stebou súhasím a som rád , že si to sem napísal !!!! ´dakujem !

  – admin – už tu odznelo , že neobľubujete umenie , moderné umenie , ktoré je na slovesku ešte v plienkach , proste nerozumiete tomu , nemôžete si pomôcť a nepáči sa Vám !
  otázka , keby ste mali tú moc , tak by ste dali embargo voči takýmto výtvarným prejavom ako spomínaná červená miestnosť ? zas narážam na pálenie kníh nacistami ! Bojíte sa toho ? Alebo prečo je to podľa Vás tak lacné a úbohé ?

 27. Ešte mi nedá dodať , valstný názor na jedno téma. Tak napríklad ja sa živím maľovaním obrazov 1 . mám imige – extravagantný imige , ktorý ľudom s vyholenou hlavou nepadne do oka a som nimi slovne napádaný . Pánom , ktorý sú v presile a bojím sa ích nenávisti a agresiviti nikdy im nevysvetlým , že môj zjav , reprezentuje aj moju prácu a ked prídem za “klientom” ktorý si vďaka Bohu objedná dajaký môj výtvarný počin a zaplatí mi zaň čo ma činí neskonale štastným a vidí , proste si ma zapametá aj vďaka môjmu imige a robím si tým aj reklamu . 2. dos vojej práce dávam vždy kúsok seba a moje abstrakcie majú svoju kultúru aspon si myslím a dokážem si ich obhájiť , dokonca sa pochválim , že mám zasobou aj výstavu v poprednej slovenskej galérií ! Kde som úspešne predal podla Vás zlé výtvarne umenie , ktoré sa Vám nepáči ! takže , keby ste sa Vy stali vládnucou jednotkou v našom štáte -čisto teoreticky , tak by ste ma posalli do tábora ? Nemáte radi moje umenie a nemáte radi aj mna , lebo súdite čisto len vdaka vizuálnzm podnetom , je mi to ľúto …

 28. el. muchacho: nie neschvalujem palenie akyx kolvek knih kymkolvek ….. kniha je kniha aj ked nie kazda je hodnotna a nie kazda patri kazdemu do ruk…..
  obrazy: no uprimne to s tou krvavou .. nechapem to … nexapem co tym xce basnik povedat..a predpokladam ze v tom nie som sama ….. ale pre mna za mna nex si to vystavuju ked to niekoho zaujima …. to ze je to nanic je moj osobny nazor ….. ja si proste bviem aj lepsie mrhanie peniazmi a energiou

 29. Pálenie kníh je smutné, smutnejšie je podpáliť spiacich ľudí, to považujem za zločin.
  Dejinami NS sa tiahne obľuba pálenia kníh. V novodobom NS hnutí sa v našom prostredí pálili naposledy (pokiaľ je mne známe) knihy pri jednom z nočných útokov na centrum alternatívnej mládeže Zelený dvor. Útok bol pripravovaný a NS násilníci si
  na tento účel priniesli kanister benzínu. Pokúsili sa podpáliť spiace centrum, keď zistili, že bez vniknutia dnu sa im to nepodarí, vnikli násilím dovnútra, čo prebudilo obyvateľov. Po brutálnom bití nezorientovaného, poloprebudeného mladíka, ktorému sa nepodarilo uniknúť, podpálili knižnicu centra. Knižnica sa budovala tak, že ľudia do nej nosili knihy, ktoré im doma zaberali miesto, požičiavalo sa zdarma. Okrem kníh obsahovala aj časopisy z ekologického, kultúrneho a alternatívneho prostredia.
  Mimochodom centrum obľubovala SE scéna.
  Podpaľačskými útokmi na nebiele obyvateľstvo sa tu zaoberať nemienim.

 30. biely: nesxvalujem tento cin ale…. nejako si zabudol napisat ze Zeleny dom bol sqaut a nie centrum …. neviem ci presne vies co toto slovo znamena alebo ci si niekedy nieco take videl …. ked uz xceme byt presny … ludia co ziju v tyxto sqautox tam byvaju nelegalne…obyvaju cudzi majetok kde sa len tak nastahuju … ja som videla na vlastne oci … v prahe som videla ako to funguje v slavnom squate Milada …. stary opusteny polorozpadnuty dom bez elektriky s jednou studnou na dvore …. plno ludi ktory nikde nepracuju, po vecerox ozranecke a fetacke party na dvore kde sa na to mohol kazdy kto mal zaujem pozerat ….. a toto je zrejme podla teba lepsie ako byt NS
  vravim..nesuhlasim s tym ako sa to riesilo … ale …. kde bola nasa slavna policia a legislativa vtedy ked sa tam fetovalo??? A cim sa ty ludia zivili ked nik z nix nikde nepracoval???

 31. Snáď viete čo znamená SE, keď debatujeme pod touto témou.
  Na Zelenom dvore (nie dome) boli razie polície pomerne bežné, ale takmer vždy pri väčšom útoku NS, kde sa polícia snažila odzbrojiť útočníkov i napadnutých.
  Pre zaujímavosť polícia sa správala podstatne agresívnejšie k holým hlavám ako k číram a dredom a klasickým nenápadným strihom. Drogy neboli nájdené nikdy, za celú históriu nebol prípad obvinenia z držania drog. Raz bola zabavená strelná zbraň (legálna). Raz bol zadržaný pacifista, kvôli dezercii. Okrem toho boli zadržaní NS – niekoľko krát polícia monitorovala ich útoky.
  Pokiaľ obývali sgauteri cudzí majetok, tak iste viete aj čí bol. A asi tiež viete čo tam je dnes.
  Zaujímavé je sledovať vzhľad centra (squatu) v čase, keď v okolí neboli NS. To bolo spôsobené rozpadnutím bandy po veľmi brutálnom útoku s neznámym koncom. Isté je,
  že napadnutý ležal dva týždne v bezvedomí a neskôr nemá informácie ani samotná polícia, nakoľko rodičia odmietli podávať informácie komukoľvek. Tiež je isté, že sa NS bandy po tomto útoku stiahli.
  Centrum bolo pomaľované švajčiarskymi umelcami, ktorí boli zamestnávaní štátom, a na ZD boli na dovolenke.
  No a potom, keď NS začali v lokalite opäť operovať centrum sa menilo na opevnenú pevnosť.
  Polícia bola tam, nemusíte sa obávať.
  Kto sa ako živil, dajte konkrétneho človeka (stačí popis, niečo charakteristické!), a buď Vám odpoviem hneď, alebo najneskôr do troch pracovných dní :). Vyberte si ľubovoľný tábor – či už NS alebo SE alebo koho chcete.
  No švajčiarov som Vám povedal, maľovali na štátnych zakazkach. A najskôr budete poznať ten konflikt priamo z pracoviska, ale potom aj viete, kde to bolo, takže minimálne jeden človek z oboch táborov pracoval v tej pre ľudstvo absolútne nezastupiteľnej a rýdzo sociálnej (nie socialistickej 🙂 ) oblasti.

 32. VYDRBANI NACISTI!SKAPTE!STRAIGHT EDGE NEMA NIC S RASIZMOM VY MROCHNY SKAREDE

 33. sXe pri fasizme???? to nevite, ze my seci sme v antife??? ako si opovazujete sem hodit sXe???? skurveni prijabanci!!

 34. jasne sXe ma ovela viac so zhulenymi lavicovo orientovanymi pankacmi

 35. Zbytočne sa o tom tu baviť.
  Akurát pre víločku Amálku: ÁNO, nech ti to je akokoľvek paradoxné, bohužiaľ aj keď to myslíš ironicky, kľudne to poviem aj bez irónie.
  Samozrejme predpokladám , že zabudnuté solvo je v tv. vete SPOLOČNÉ
  A ľavicovo orientované sú v rvom rade socializmy (napr NS), lebo je to keď opomenieme tú malilinkú štipôčku nepresnosti priamo synonymom.

 36. antifa ale ty velmi dobre vies ako to bolo myslene, tak to dalej nerozvadzaj

 37. antifa, ze Ty sa musis citit znacne nedoceneny, resp. asi Ta trapi, ze Ta doma nikto nepocuva. Bud taky dobry, a chod priamo k veci. Ako napisala amalka, vies, ako to bolo myslene, tak nerozvadzaj. Pripominas mi grafomanov, ktori by aj recept na jablkovy kolac napisali na 40 stran (a dufam, ze mi teraz nenapises stat o pestovani jablk)…az Ta nabuduce chytne nejaka pisatelska extaza, pamataj, ze menej je niekedy viac…

 38. F. Amálka : Práveže neviem. Teda bolo to myslené ironicky alebo nie?

 39. antifa nie, myslela som to uplne vazne 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: