DOPLNKOVÝ KURZ O ZBRANIACH

Tí, ktorí svoje zbrane prekovávajú na pluhy, budú orať pre tých, ktorí tak nečinia.“

~ Thomas Jefferson

   

1. Ozbrojený človek je občan. Neozbrojený človek je poddaný.

2. Strelná zbraň v ruke je lepšia než policajt na telefónnej linke.

3. Colt: Pôvodné point-and-click interface.

4. Kontrola strelných zbraní nie je o zbraniach, ale o kontrole.

5. Ak sú strelné zbrane mimo zákon, môžeme používať meče?

6. Ak sú strelné zbrane príčinou zločinnosti, potom ceruzky zapríčiňujú gramatické chyby.

7. Slobodní ľudia nepožadujú povolenie na nosenie zbraní.

8. Ak nepoznáte svoje práva, nemáte žiadne.

9. Tí, ktorí menia slobodu za bezpečnosť, nemajú ani jedno z toho.

10. The United States Constitution (c)1791. All Rights Reserved.

11. Ktorú časť z „nebude porušované“ nerozumiete?

12. Druhý Dodatok je namieste v prípade, že politici ignorujú ostatné dodatky.

13. 64,999,987 vlastníkov strelných zbraní včera nikoho nezabilo.

14. Strelné zbrane majú iba dvoch nepriateľov: hrdzu a politikov.

15. Poznaj strelné zbrane, poznaj mier, poznaj bezpečie. Žiadne strelné zbrane, žiaden mier, žiadne bezpečie.

16. Nestrieľate preto, aby ste zabili, strieľate, aby ste prežili.

17. 911: Vládou sponzorovaná telefonická modlitebná linka.

18. Útok je správaním, nie zámerom.

19. Zločinci milujú kontrolu zbraní, uľahčuje im to ich prácu.

20. Ak strelné zbrane spôsobujú zločinnosť, potom zápalky spôsobujú podpaľačstvo.

21. Iba vláda, ktorá sa bojí svojich občanov, sa snaží ich kontrolovať.

22. Máte iba tie práva, za ktoré ste ochotní bojovať.

23. Presadzujte zákony na kontrolu strelných zbraní, ktoré UŽ máme, nevytvárajte nové.

24. Keď odoberiete ľudu právo vlastniť zbrane, vytvárate otrokov.

 25. Americká revolúcia by sa nikdy neuskutočnila pri kontrole strelných zbraní.

6 komentárov

 1. V širšom okolí o ktorom viem naposledy človek na človeka strieľal tento víkend.
  NS alebo “NS” naposledy na človeka strieľal minulý víkend.
  Poznám tiež prípad, keď bol strelnou zbraňou ohrozovaný sympatizant NS od nesympatizanta NS.
  Nie veľmi rozumiem všetkým tým bodom.
  1. čo tak neozbrojený občan a ozbrojený poddaný? Ako sa to vylučuje?
  2. áno v ruke napadnutého, a čo tak v ruke agresora?
  4. kontorla s.z. je o kontrole s.z., inak to móžme tvrdiť o čomkoľvek – kontrola cestovných lístkov je tiež cielená na cestujúcich nie je o lístkoch atď atď
  6. s.z. nie sú príčinou ničoho, ide o dôsledky ich použitia
  15. opakom mieru je vojna
  16. to platí? o kom?
  18. ale útok má nejaký zámer
  20. s.z. uľahčujú zločincom vykonať zločin a zápalky uľahčia podpaľačovi zualožiť požiar
  21. prečo občania? nie poddaní? iba rodič, ktorý sa bojí svojich detí sa snaží ich kontrolovať?
  u nás zas dôveruj alebo preveruj, alebo rodič ktorý sa bojí o svoje deti sa ich snží kontrolovať

  26. ozbrojený útočník je nebezpečnejší ako neozbrojený
  27. kontrola zbraní je podstatná nielen z hľadiska tu popisovaného, pri zanedbaní kontroly prichádza na Slovensku k niekoľkým úmrtiam ročne (do 10) pri civilnom obyvateľstve, keď sa usmrtí človek pri manipulácii so zbraňou deti nevynímajúc
  28. mimo cielených útokov s.z. zomrie u nás ročne niekoľko ľudí, výrazný podiel tam majú poľovníci, ktorí usmrtia kolegu alebo náhodného lesného turistu
  29. viac zbraní, viac cielených útokov s.z. viac náhodných nešťastí
  30. čo vravíte na zbrane v rukách rómov, prisťahovalcov, cudzincov, narkomanov, emo, antifa a ďalších, na ktorých ste tu nadávali?

 2. Chcel by som reagovat na bielybielym:
  Moj skromny komentar by som chcel rozdelit na 2 casti – 1. k clanku a 2. k jeho doplnku.
  Body v clanku su vztiahnute na americku kulturu, zakony a tradiciu, a hlavne na tuzbu zakazat drzanie zbrani po celom svete. Takze cast 1.
  1. Ozbrojeny clovek predstavuje pre SYSTEM vacsie nebezpecenstvo nez neozbrojeny. Vo svetle tejto skutocnosti je bod c.1 v tvojom prispevku nerelevatny.
  2. V ruke agresora je odmenovana vacsim trestom. V krajinach, kde nie je povolenie drzat strelne zbrane (napr. Anglicko) zlocinci tieto zbrane neprestali pouzivat. Iba ludia sa tymto ozbrojenym zlocincom nemaju ako adekvatne branit.
  4. Strelnu zbran nemozes ziskat ako listok na autobus. Aspon nie u nas, nie v Amerike. Ak zijes v inej krajine, prezrad kde, ja sa tam rad prestahujem. Cestovnym listkom neubranis svoju slobodu, zivot ci zdravie.
  6. Presne tak. Viacej vrazd sa stane nozom, sekorou ci vidlami nez strelnou zbranou.
  15. V tomto som trochu na rozpakoch. Ak zijes v idealnom svete, netreba zbrane a mier ostane zachovany. Ale ak zijes v sucasnosti, niekdey tie zbrane je treba na zachovanie mieru. Napr. ak zijes medzi “spoluobcanmi” a ich vedomost, ze mas zbran, ta chrani pred ich najazdmi…
  16. Ked vlastnis zbran, nestrielas po ulici ludi ako macky, strielas iba vtedy, ked ta napadnu. Viac o tejto regule si pozri v zakone o Nutnej obrane a Krajnej nudzi pre drzitelov strelnych zbrani. Samozrejme nielen pre nich, je to normalny zakon.
  18. V tomto suhlasim, utok ma nejaky zamer… ale ked ma napadne hocikto zo zamerom, ze ma olupi zo zbranou v ruke, nech sa nedivi, ked zomrie.
  20. Ked zakazes zapalky, zakaz aj dychanie… produkuje to CO2 a to je fakt zle. Ako som pisal v bode 2. zlocinci neprestanu pouzivat zbrane iba na zaklade nejakeho zakazu.
  21. Tvojmu bodu celkom nerozumiem… Ale ak ma vlada ciste svedomie, tak nebude zakazovat svojim obcanom LEGALNE drzat zbran.

  Takze tera cast 2.
  26. Neozbrejena obet kladie mensi odpor ako ozbrojena. Aj ked je to vsetko o vyrovnanej povahe, niekedy su paste viac ako pistol.
  27. Kolko ludi umrie pri autonehodach??? Neporovnatelne viac ako pri nehodach so strelnou zbranou.
  28. Pri tychto nestastiach hraje hlavnu ulohu alkohol (a mozno aj zly telesny stav).
  29. Tato statistika celosvetovo neplati, takze opat irelevantna. V Irsku, kde su zbrane zakazane, je priemerne rocne zabitych 300 ludi strelnou zbranou. Nie nestastnou nahodou… Tzv. nahodne nestastie – bojuj viac na parkete alkoholizmu, nie drzania zbrane – ked sa pije alkohol, zbrane maju ostat v trezore.
  30. Ak niekto z nich splna podmienky na udelenie Zbrojneho preukazu, preco nie? Chces povedat, ze to co si tvrdil o utocnikoch v predchadzajucich bodoch, plati iba pre urcitu skupinu a pravo na ochranu maju iba VYVOLENI? Ale narkoman – ziadna zbran, cudzinec – ziadna zbran… precitaj si zakony o vlastneni zbrane. ANTIFA ci NS moze byt hocikto, neda sa to zisti. A nedajboze EMO, hehe nebud na smiech, ti sa boja vlastneho penisu.
  Poznamka: pod pojmom kontrola zbrani si predstavujem vseobecne zakazanie drzania zbrani a postupenie tohto prava iba vyvolenym.
  Mam zbran a za pravo nosit zbran budem vzdy bojovat

 3. Držím legálne niekoľko zbraní. Aj tak som takmer vždy neozbrojený. A keď mám výnimočne so sebou zbraň ja ju nikdy nechápem ako zbraň, tiež sa považujem za neozbrojeného. Teda som vacsinou poddaný, nie občan . Teda chápte to asi tak ako keď idete na huby tiež to chápete že máte nástroj na očistenie húb a nie že ste ozbrojení reznou a bodnou zbraňou.
  Existuje u nás nejaká aktivita na kontrolu zbraní, definovanú ako všeobecný zákaz držania zbrane a postúpenie tohoto práva iba polícii, bezpečnostným službám a armáde? To sa pýtam, to nikomu neprotirečím.

 4. Predsa len malý doplnkový kurz o zbraniach – mimo práve zčínajúceho rozhovoru.
  Zistil som si, že mladí NS a “NS” inklinujú k strelcom.
  Neviem okdkiaľ je kto, tak sa pozrite na najväčších strelcov so svojho okolia, ako dopadli, alebo na najznámejších strelcov koľko si toho nastrieľali.
  Keď chcete nosiť zbraň pre vlastnú bezpečnosť, tak na to rýchlo zabudnite. Znamená to minimálne to, že máte strach, a to je so strelnou zbraňou veľmi nešťastná kombinácia.
  Umenie správne použiť strelnú zbraň. Čítate dobre – umenie. Pokiaľ sa stretnete s nejakými sráčikmi, ktorí sa pokakajú, keď na nich vytiahnete bac bac, tak to na nich zaberie, ale na tých by zabral aj iný odpor. A to že ste sa prezradili, že ste strelec, s tým máte problém iba Vy.
  Pokiaľ narazíte na skutočne nebezpečného agresora tak na zbraň rýchlo zabudnite, inak máte po chlebe. Treba sa naučiť kedy si môžte pusu otvárať a kedy nie.
  Alebo ten prípad, keď NS z BA boli v autobuse napadnutí zbraňou tiež nepoznáte. Miesto toho aby sa NS agresor skľudnil, roztiahol si bundu a ukázal, kde si to prosí, a ako to dopadlo viete.
  Aby ste neboli veľmi prekvapení, keď narazíte na skutočne nebezpečného agresora a po vytaihnutí zbrane sa začne rehotať pomaly sa teatrálne približovať a vrieskať no strieľaj ty …., strieľaj. Keď to zmačknete, asi to bude posledné čo urobíte, keď nezmačknete asi tiež. A pritom stačilo sklopiť uši, možno dostať po papuli, možno sa snažiť brániť…. v každom prípade ste si zvolili tú najhoršiu alternatívu.
  To je len iný pohľad na jeden z prípadov “ako sa stať obeťou vlastnej blbosti” schválne nie obeťou vlastnej zbrane, lebo tá zbraň skutočne za nič nemôže.

 5. Odpoved na otazku ohladne vseobecneho zakazu. Ako som pisal, clanok bol asi prebrany z nejakeho americkeho zdroja a pisany na americke zakony.
  U nas existuje pravo legalne drzat zbran. Ale… Ak vlastnis zbrojny preukaz (a neziskal si ho za uplatok), urcite vies, aka je ohladne toho totrtura. A rozhoduje o tom policajt – clovek, ktory moze byt podplatitelny, alebo sa rozhoduje iba na zaklade svojho subjektivneho nazoru, alebo mas nalepku extremista (a v skutocnosti si nikdy nic nespachal proti zakonom nasho statu). V tomto vidim problem, nerozhoduje presne napisany zakon, kto moze a kto nie, ale clovek – policajt.

  K druhemu – suhlas, zbrane nie su na hranie, ale ked ju niekto nosi pri vykone povolania, hadam nie je potrebne vysvetlovat, ze ked pride ta chvila a bude ju musiet pouzit, tak ju pouzije. A ked nechce, nech robi nieco ine.
  Frajerov, ktorym zbran dodava sebavedomie je mi skutocne luto.
  Inak o tom pripade v autobuse z BA neviem, mozes napisat trocha viac?

 6. myslim, zue biely bielym o tom pripade napisal, prave dost
  a preco sa tu nikto toho pripadu nechytil
  lebo vam nevyhovuje!
  alebo si ho nikto nepamata? skvelé

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: