Akcia Mikuláš

Milí priatelia 

Projekt Hlavu Hore  https://hlavuhore.wordpress.com/, ktorý si dal za cieľ hlavne podporovanie „našich“ detí a vzdelávanie „našej“ mládeže pripravuje v spolupráci s viacerými Českými a Slovenskými organizáciami Mikuláša pre „naše“ deti.

Preto aj Vás chceme touto cestou osloviť s ponukou podieľať sa na tejto akcii. Chceme pripraviť a zaslať deťom malé Mikulášske prekvapenia.

A keďže by sme neradi zabudli ne niektoré dieťa, prosíme Vás, ak Vás ešte nik nekontaktoval s touto akciou ozvite sa nám na hlavu.hore@yahoo.com a pomôžte aj Vy dobrej myšlienke pre radosť detí.

Všetkým vopred ďakujeme. 

Hlavu Hore

30 komentárov

 1. Zaujímalo by ma, čo budete robiť, keď si napríklad privedie niekto z pozvaných “farebné” dieťa, alebo keď to nebude len pre pozvaných a príde nejaký černoško alebo malé rómčatá.
  Príjmete ich (obrazne chlebom a soľou) alebo ich neprijmete? Keď ich prijmete dostanú rovnako ako všetky deti mikulášske darčeky?
  To nechápte ako provokáciu, tá akcia je pekná.

 2. mám kolegyňu v práci napoly Rómku a vychádzam s ňou v pohode … ale nemám priateľov, ktorí by boli rasovo miešaní alebo mali “farebné” deti…sorry…InfoROMA je pre Rómov, ROI je inciatíva pre Rómov, SMK je pre Maďarov (dobre, no, z veľkej časti)…a Hlavu Hore je pre bielych…asi tak

 3. Velmi dobrý a ušlachtilí nápad niekto sa predsa musí starat a potešit aj naše deti.DÚfam že sa to podarí a vyčaríte úsmevy na tvárach našich detí

 4. biely: no neviem kde kto koho poziva ked sme pri tom…. je tam napisane chceme pripravit a zaslat … a kedze budeme zasielat posleme len komu xceme my …. a urcite nie ciganom ani negrom … sme pre bielyx … a ak sa raz podari spravit nieco aj life … jednoznacne to bude na pozvanky …. sme vary horsi ako nejaky “prominenti”v smotanke?? hehehe
  A preto je aj tato vyzva … aby sme na nejake dieta nezabudli

 5. ale však deti nemôžu za farbu svojej pleti tak by nevadilo keby tam prišiel aj černoško podla mna deti (ak niesú k tomu vychovávané , vedenné ) nevadí im farba pleti … TO mi pripomína udalosť z mojich deckých čias ešte v materskej škole nám pani učitelka zadala úlohu namaľovať Mikuláša . Ja som namaľoval Mikuláša podľa mojich predstáv čiže veľkého fúzatého deduška v modrom plášti a s veeeeeľkou palicou ala dedo mráz a za svoj výtvor som mal vyhubované , že som sprostý nato , aby som pochopil to , že NMikuláš je jednoznačne odetý v červenom ala santa claus takže snad tam na tej akcií nezrušíte dajake dietatko čo sa bude vymikať z kontextu alebo tak dajako … Snad radšej omalovavanky bez farbičiek —

 6. je mi lito..hge pouzijem otrepanu frazu ludia su biely hehe toto ako kus humoru..ale vazne sa nexistam inym ako bielim detom nic davat …. myslim, ze svojimi danami aj ked nedobrovolne celkom slusne prispievam na ciganske deti .. a kazdy z nas ….
  a presne ako napisal freeman pre kade koho je milion organizacii a nadacii a tak preco nemozeme byt mi len pre biele??
  presny priklad inforoma… preco ix nik nekritizuje ze pomahaju len ciganom???

 7. Niekde som čítal , že cigáni ako rasa pochádzajú z indie , v Indickom resp. Hinduistickom náboženstve sa ľudia delia do kást , čiže niekto sa narodí ako roľník , niekdo ako kráľ , čiže cigáni patria do kasty , kde práca pre nich znamená hriech , čiže po prerušení ích kočovného života sa nedokážu o seba postarať a v génoch to maju hlboko zakorenené , že PRÁCA ích môže zničiť 😀 ha ha ha …

 8. el muchacho!:no vidis smejes sa natom a platis na nich dane aby si ich rodicia mohli za tvoje dane (podporu a soc.davky) kupovat cigarety a chlast a deti od 3 rokov chodia polonahe preberat kontajnery to užasnéééé.

 9. Hunter, myslíte to čo ste napísali tak, že Vám to vadí, že tie deti musia preberať smeti a bol by ste radšej, keby to nemuseli robiť ?
  Bol by ste radšej, keby boli všetci cigáni majetní, vzdelaní atd? Bolo by to pekné a o to sa snažia niektoré prorómske aktivity, na ktoré začnú NS okamžite nadávať.
  Alebo si všimnite niektoré NS aktivity v krajinách, kde sú “farební” podstatne prispôsobivejší ako naši rómovia. NS tam zas naopak hovoria, že ich dane zaťažujú študujúci “farební” a správne tvrdia, že študujúce dieťa je väčšou daňovou záťažou ako dieťa zo slumu, ktoré neštuduje. Na základe tejto skutočnosti si ideálne riešenie predstavujú priznaním výsady študovať iba bielym deťom, a odsunutím farebného obyvateľstva na okraj spoločnosti (tak ako mnohí naši rómovia), čo by bolo pre nich vraj najmenšou daňovou záťažou. Ďalej tam máte argumenty typu: “Farební obsadzujú miesta na škole bielym deťom. Alebo: “Naše deti nebudú mať kvalitné zamestnania, lebo im ich blokujú negri.”, “Môj syn sa nedostane na medicínu, lebo vezmú namiesto neho nejakého šikmookého”.
  Alebo mi nehovorte, že KKK neútočil na majetných černochov, a vadil tam vplyv vplyvného černocha. “Ten neger si žije lepšie ako ja.” To snáď poznáte.
  Jednoducho tu ide o rasizmus a inej rase nedáte šancu či bude vzdelaná alebo nevzdelaná, bohatá alebo chudobná.
  Úprimne – čo Vám vadí viac: špinaví, smetie prehrabávajúci, bez vplyvu, závislí na “Vašich daniach” alebo čistí, vplyvní, nezávislí, vzdelaní “farební” na postoch riaditeľov (Vašich nadriadených) lekárov, ktorí Vás budú liečiť (operovať, vŕtať vám zuby) alebo učiteľov, ktorí budú učiť Vaše deti.
  Toto je rozdiel medzi niektorými krajinami, kde to tak funguje a nami.
  To je môj názor na objektivitu a neobjektívny rasizmus. V krajinách, kde je černoch učiteľom, lekárom atď sa ľudia pýtajú: čo je to za človek, odborník. A Vám podobní sa asi pýtajú len: Je to beloch? Lebo v našej spoločnosti je najhlavnejším kritériom farba pleti.

 10. biely bielym: no vieš… budem citovať Tvoj príspevok “Alebo mi nehovorte, že KKK neútočil na majetných černochov…” nejaký dôkaz o tomto? odkaz na nejaký objektívny materiál, poprosím?
  A trošku si to nepochopil…ide tu o NAŠE DANE…ktoré vo forme SOCIÁLNYCH DÁVOK neslúžia pre cigáňatá, ale pre ich rodičov ako zdroj príjmov. O to ide. Mne nikdy nevadil vzdelaný farebný, a myslím, že nikomu z nás – bratať sa spolu nebudeme, ale rešpektovať sa navzájom budeme. Takže nevykladaj o niečom, čo si si zase prečítal z múdrej knižky. Než také hovadiny, skús sa spýtať najprv na názor tých, ktorých sa to týka…trebárs i nás 🙂

 11. Vplyv vplyvných černochov a súvislosť s postojom KKK? Hmmm, teda KKK nepropagujem, a odkaz na ich postoje nedám, ale pokiaľ KKK nemal a nemá nič proti stúpajúcemu vplyvu černochov na spoločenskú klímu v miestach kde KKK vyvýjal svoje aktivity, tak to je pre mňa nóvum, a KKK by Vám možno niečo aj urobili za takéto tvrdenie.
  Ale aby ste nepovedali, že som alibista, síce nerád ale:
  Dobrý černoch = ….
  Vplyvný černoch = bohatý černoch
  Pokiaľ KKK nepáchali škody na majetku černochov, tak som tiež rád, že mám také nepresné info. Prečo sa tým KKK hrdí tiež neviem.
  Že nikomu zo zahraničných NS nevadí…., tak prečo sa tak definujú svoje postoje?

 12. biely bielym:Ja som to mylsel presne tak,ako to napisal freeman naše dane neslužia pre deti ale pre starých cigánov ,ktorý to zneuživaju na to aby si mohli kupit chlast a cigarety.No ale každy humanista si to vždy prikrašluje a vyklada po svojom……

 13. ADMiN chcem poprosiť o zmazanie môjho posledného príspevku a tohto tiež, kontinuita rozhovoru sa tým nenaruší, lebo antifahunter na ten reaguje ale ešte na ten predošlý. ďakujem.

 14. biely bielym: no, Tvoja odpoveď na moju otázku vôbec nie je dostatočná…skôr by som povedal – nulová. O KKK viem toho dosť na to, aby som si dokázal urobiť viac-menej objektívny obraz (hovorí sa tomu – vypočujme obe strany). Argument “ale ak KKK …tak to je pre mňa nóvum”…bez urážky, mal som Ťa za inteligentného diskutéra, ale ako sa ukazuje, do kvázi-inteligentných rečí zaobaľuješ to, čo tu poniektorí Tvoji súkmeňovci vedia povedať na rovinu dvoma-troma vetami.
  Ale ja si nedám pokoj…aké info, a odkiaľ to info pochádza – o páchaní škôd na majetku černochov a kde sa tým KKK hrdí? nám tu link môžeš dať, nám to nevadí…naopak. Ak nemáš konkrétne info,, tak radšej nič také nepíš, lebo sa zosmiešňuješ…ale jaksi som si už zvykol, že mnohí krikľúni sklapnú, ak sa od nich žiada konkrétna odpoveď, nie je tak? :-)))

 15. Prosba na admina platí.
  F. – stručne? No dobre. Zčíname a možno budeme pokračovať.
  Praktické útoky – na začiatok –
  – Columbia
  – Jazmíny žlté
  Teória:
  Naopak dajte nejaký odkaz na oficiálne stanovy, program, definíciu, ktorá nepopiera právo na majetok černochov. Teda Columbijskí KKK a ŽJ z predošlej vety programe iste majú. Ale to je len jeden a ten istý príklad.
  Občianske práva, občan v. otrok
  Právo vlastniť v. byť vlastnený.
  Majetok – vplyv.
  Samozrejme jasný filozofický rozpor definované nie mnou ale KKK( neboli zas takí hlupáci, ako by sa dalo vyvodiť z Vašich príspevkov) – vlastníctvo otroka, mať právo kúpiť otroka, kto má právo disponovať majetkom, právo vlastniť, právo kupovať, založené na princípe vlastníctva, hodnoty peňazí, má právo kúpiť otroka ako majetok, ak má otrok právo kupovať, vlastniť, môže vlastniť čokoľvek, teda aj otroka….

  právo vlasniť, nebyť vlastníctvom, právo byť slobodný, vlastníctvo+sloboda = vplyv, občianske práva, neskôr právo voliť a kopec nepísaných zákonov v porovnaní s preddchádzajúcimi nepodstatnými (právo sedieť v dopravnom prostriedku, niekoľko krát demonštrované mladými rasistmi aj u nás) a rasistické priznávanie týchto práv jedným a upieranie druhým – o tom je KKK, a ďalej ho rezolútne odmietam predstavovať.
  Ja poprosím Vašu verziu, jeden dôkaz kde KKK priznáva černochom právo vlastníctva, právo nebyť vlastníctvom. Kde KKK neupierali černochom právo vlastniť pôdu, nehnuteľné majetky, alebo dokonca ľudí (uznávam to posledné som si mohol odpustiť)

 16. biely bielym: než sa vyjadrím…ešte stále si nedal argument, kde sú škody na majetku černochov a kde sa tým KKK hrdí…čítam veľmi dobre, ale Jasmíny Žlté? Taký Klan nepoznám (nie náhodou White Camelia?) Jasmíny Žlté, to by som tipoval skôr na skautov. A s tou Columbia – že si to pletieš s Knights of Columbus? lebo nejaký KKK tam nenachádzam…takže šup, bez veľkých rečí, konkrétne odkazy…lebo takto sa nemienim ďalej baviť.
  O právach nebyť vlastníctvom a byť slobodný, to je pekné rozprávať. Teba vlastní kto? Mňa vlastní kto?
  A propos, KKK nepriznávalo nikomu nič, a nikomu nič priznávať nemohlo, nakoľko, ak si všimneš, to nebola legislatívna organizácia, to len tak na okraj debaty.
  Ale ako vravím, ak sa nedostaneme k presným odkazom a citáciám, škoda sa baviť….to je z Tvojej strany také “podkurovanie”…hoci v podstate nemáš argument

 17. Nečítate až tak dobre, lebo ste asi prehliadli že je to jeden a ten istý príklad.
  Takže opakujem
  Columbia – takýchto názvov je v USA veľmi veľa, ale keď sa bližšie neuvedie nič iba Columbia, tak sa môže myslieť na kus prírody v štáte Washington alebo na hlavné mesto Južnej Karolíny.
  No a keď sa spomenie žltý jazmín tak to je priamo synonymom Južnej Karolíny.
  Pokiaľ sa nemýlim tak tam niečo definované nie mnou ale kkk spomínam.
  Argument nepotrebujem, argumenty tam predsa dávajú kkk.
  S tým priznávaním sme sa teda zhodli, kkk ich nepriznáva, ale priznané boli a kkk ich upiera. Ale upiera ich iba jedným a druhým ich teda čo?
  Nerozumiem pojmu “legislatívna organizácia”, čo tým myslíte?
  Boj o legislatívu – boj proti Civil Right Act – nebol hlavnou aktivitou kkk? Ja tvrdím, že od istého času sa to stalo cieľom aktivít kkk. A keby sme sa dohodli, že žiadna Columbia atd nebola, tak poviem, že to bol boj čisto na legislatívnom poli – čisto o legislatívu, ktorá by ďalej všetko riešila.

  Temu kkk som nahodil ja, je to moja chyba, síce som tým nič nesledoval, ale keď ju tu už máme, a máme tu aj odborníka na kkk, tak by možno bolo dobre rozobrat postoje kkk k NS. Nebudem sa prieť, že ho časť kkk prijala, a Vy sa dúfam nebudete prieť že sa to satlo kkk osudným. A tu sa mi vynára otázka, ktorú som tu niekoľko krát čítal: prečo nás NS-tov nemajú radi? Tak dávam tú istú: Prečo rasistickí kkk tak veľmi nemali radi NS ?

 18. pre biely bielym: na mňa s týmto nechoď, buď taký láskavý…u mňa odkaz vyzerá asi takto..ak sa bavíme o KKK, tak v tom prípade sa dá uviesť odkaz napr. http://www.nckkkk.com a podobne…ak nevieš uviesť priamy odkaz, nepúšťaj sa do diskusie, ok?

 19. Mne ten odkaz nefunguje, ale prebehol som nckkkk
  Kde mám nájsť niečo čo by potvrdilo niečo z Vašich myšlienkových pochodov alebo niečo čo by vyvrátilo moje?

 20. Inak sme odhalili niečo veľmi zaujímavé, ja tu stále čakám na niečo čo ma obohatí, a prišlo. Rozpor medzi kkk a ns, protichodný vývoj hnutí v hospodárskej kríze. Ďalej snahy o politický systém a snahy o legislatívu, čo tu veľmi zaujímovo nahodil f.
  A nakoniec predsa naše staré známe: kkk – ns predtým ns – fasizmus. Uf toto ma dostalo, pre mňa úplne nový pohľad. Alebo – aha chlapec objavil ameriku (teraz veľmi trefné)
  Nuž teda z mojej strany konečne vztýčené palce miesto prostredníkov.

 21. No tak počkaj biely bielym z predchádzajúceho príspevku. To si sa ako podpísal?????
  🙂 🙂 :).
  A náhodou si mi netvrdil, že si už toto fórum opustil?
  Akože ten príspevok predchádzajúci je veľmi správny a pripájam sa k nemu bez výhrad. A je to pekná ukážka, ako to môže dopadnúť, keď sa diskutuje naraz na niekoľkých fórach a keď sa nachvíľu vymenia polohy a ešte sa k tomu aj niekto trocha sekne – to len na vysvetlenie. :/

  Tak teda naše staré známe: Nuž teda z mojej strany konečne vztýčené palce miesto prostredníkov. A POĎakoVAnie (poďAKOv.a.NIE) freemanovi. No ale už dosť srandičiek.

 22. No tak počkaj biely bielym z predchádzajúceho príspevku. 😀
  Toto zas nebolo práve najférovejšie 😛
  Ale aby si si veľmi nenamýšľal tak: Milý(á)(é) bb, vysvetlite nám tu prosím, prečo všetkým vykáte a Risulovi tykáte. No???

 23. No dobre, si génius, trúbim na ústup.
  Ako si našiel tak rýchlo Risula, veď odpovedal 5 min po tebe. Alebo vieš manipulovať čas? no, no, no (vztýčený ukazovák), a už som ticho nech mi niečo fa(uc)kt nevyvedieš 🙂
  No…, nejdeme sa baviť radšej o Mikulášovi.

 24. Biely bielym: no nebudem uz nic mazat uz to asi nema vyznam a par dni som tu nebola…..
  ty si NS??
  viac uz ani nekomentujem lebo … no radcej hehehe …. ale pobavila som sa takto zrana

 25. to admin: posledné 3 príspevky od biely bielym a 1 od biely bielym 2 – to sú o čom? trošku urobiť poriadok, takto sa v tom nevyzná ani divá sviňa.

 26. Pre mňa to význam má, a veľký, a nie je tam nič, čo by stálo zato, aby to tam ostalo.
  Či som NS? No ja som sa stále nedozvedel, čo to NS podľa Vás je. “Aaaa vyjadreniaaa suuu tu moc divneeeho charakteru.” (citát, a teraz neviem či je vytrhnutý z kontextu alebo nie) Keď je to že: byť dobrým človekom a robiť Mikuláša deťom, tak NS niesom, lebo Mikuláša som už robil (tiež na súkromnej párty) a kto povie o sebe, že je dobrý človek, tak je buď ešte deculo, alebo dobrým človekom nie je (to neznamená že je zlým človekom), lebo pre mňa je súčasťou dobrého človeka skromný človek, bez toho to pre mňa proste nie je ono.
  Okrem toho som nedávno písal, že som emo, antifa a iné duševné choroby.
  Socializmus neuznávam, dnešný systém (každý ho volá inak) mi poskytuje oveľa viac slobody, a ľahko sa dá oklamať, ale väčšinou ho klamať vôbec netreba. V socializme sa podľa mňa oklamať nedá, lebo každý vie keď klamem (teda nikoho neoklamem),a keby že som vtedy práve neklamal, tak ma zas majú za debilka, čo ale môže byť v socializme výhodné, len nie každý na to má (napr. žalúdok).
  Socialistická republika bola na prd, rovnko ako demokratická a rozdiely sa tam nedajú veľmi nájsť, iba také že, jedni vyrábali Škodu, včom zotrvali a druhí Trabant, v čom nezotrvali.
  To, že to nebol socializmus ani demokracia, to vyčítajte tým čo to tak nazvali a miliónom ľudí, ktorí tvrdili, že v tom žijú, a nakoniec všetci svorne tvrdíme, že tí čo tvrdia, že sú NS, NS nie sú. Ja nie som NS, čo neznamená ani zďaleka že národný a socializmus, lebo však aj jedno aj druhé si kľudne legálne funguje. Čo zas o NS neplatí.
  Takými naivistickými zjednodušenými schémami myslenia sa potom môžem vrátiť k vyššie napísanému a tvrdiť, že keďže sa tam nedajú nájsť žiadne podstatné rozdiely tak socializmus = demokracia.
  No a k národný – tak to nie som. Je to prídavné meno, ktoré sa k človeku nevzťahuje.
  Slovenskí ľudia, slovenské ženy, slovenskí muži, slovenské deti – to sú pojmy ktorým rozumiem a ktoré tu používa kto? NS je prebratý pojem označujúci politický systém. Samotný pojem je nesprávne zvolený, a podľa mňa nezmyselný, čo podĺa mňa potvrdzuje aj C.J.
  Teraz trochu slovíčkarenia: Národné povedomie, to je vlastne čo? Podľa niekoho to je vedomie, že som príslušnikom národa, pre niekoho to je možno vedomie o črtách, špecifickosti svojho národa, pre niekoho to je národná hrdosť (to je čo?) To je podľa mňa: Som hrdý na to že som slovák, nemec, švéd……
  Teda existuje národné povedomie slovákov, nemcov, švédov….. A to je povedomie o tom že sú príslušníkmi toho ktorého národa aže sú na to hrdí. Aké úbohé pokiaľ sa tam neobjaví nejaká odpoveď na otázku prečo? A to nemyslím vôbec na odpoveď slovnú.
  Prečo si taký milý, lebo som (doplniť národ). Prečo si to nezobral? Lebo (dopliniť národ) nikdy nekradnú. Ako rád by som tam doplnil slovenských ľudí. Že rozprávočky.
  Tak potom – Prečo také násilie – lebo multikulturalizmus – a to je kto?
  Teda ak existuje povedomie slovákov, nemcov, švédov…., tak to môžme nazvať jednoducho Slovenské povedomie, čomu už zas rozumiem. Napr. ja hovorím národnou rečou? Hovorím slovenskou rečou.

  Ale veď to je presne to isté ako reč Slovenského národa, či nie 🙂
  Čo tým chcel básnik povedať?
  To je slovíčkarenie.
  Hovorí tam zložito iba to čo jemu podobní povedia troma vetami.
  Kto hovorí veľa, neznamená, že má pravdu.
  Národné povedomie – predsa národ a povedomie.

  Vtáka poznáš po perí, človeka po reči alebo podľa toho čo si z príspevku vyberie vo svojej reakcii.

  Len som chcel doplniť, že mi nevadí mlčiaca väčšina pri mojich otázkach. Vadí mi prezentovanie NS niečím čo je v priamom protiklade NS. Ale veď to tvrdí aj admin a ďalší, ktorí hovoria napr. že hlásiaci sa k odkazu AH ho hanobia ( v tomto blogu) (!vytrhnuté z kontextu!) atd

  Juj zabudol som – admin som rád, že ste sa tak zrána pobavila.
  Ale žiaľ už Vám asi takto spríjemňovať rána nebudem. Lebo tu o to nikto nestojí.

 27. biely: tak si ci nie si…v jednom prispevku napises ze si v druhom ze nie si ……
  si sa nedozvedel co je to podla nas? tak skus napisat co je to podla teba……

 28. Čítala som tieto rozhovory.
  Chcem sa spýtať administrátorky, kde našla tvrdenie Bieleho bielym, že je národný socialista.
  Keďže som slovenka, rozumiem slovenskej reči najlepšie zo všetkých rečí.
  Čítam, a nikde som nič také nenašla.
  Našla som ale rozlúčenie s malými zadnými vrátkami.
  Mne za Vašimi Slovami bude smutno.
  Tie vrátka sú Vaše.
  Vážim si Váš čas, ktorý ste venovali týmto rozhovorom a ďakujem.

 29. vedma: bolo to v prispevku k nejkemu inemu clanku…. nie tu…..

  all: preco sa tu inak nik vazne nezaujima o tu akciu???

 30. Nebolo, a kaď bolo administrátorka nech to ukáže.
  Biely bielym útočí viac alebo menej tvrdo na NS asi v každom príspevku. Prebehla som si to a pri vyjadrenia o NS píše najčastejšie v druhej osobe množného čísla, ale určite sa nikde neprihlásil k NS, čítala som všetko. Je to z jeho strany jasný nesúhlas.
  Vy si fakt nevážite slová, presne ako píše.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: