Atrament plný klamstiev

Deň čo deň sa na pulty stánkov a obchodov dostávajú stále nové a nové čísla novín a časopisov, vznikajú reportáže už dávno zapredaných televízií, ktoré získavajú čoraz viac priaznivcov. Tých si chytajú do sietí nie pútavými a dôležitými článkami a témami, ale klamstvami, ktoré sa veľakrát stávajú ich dennodennou rutinou. Sami svoje duše zapredali diablovi, stále sa šplhajú vyššie a vyššie, cez mŕtvoly všetkých, ktorí sa stali obeťami ich zvrátenosti. Zabúda sa na spôsoby, význam slov, životov, nových dní.

Prioritou sa stávajú vôňa špinavých bankoviek či meno, ničia sa putá, súkromie domovov. Predáva sa autorita, menia sa naše tváre a to aj vďaka tým, ktorí neopovrhnú možnosťou získať davy výmyslami, príbehmi vzniknutými v ich hlavách či dostať na kolená človeka, ktorý sa len trošku vymyká spoločenskému normálu. Náš štát sa stal veľkou krabicou bez otvorov na dýchanie a je len otázkou času, kedy sa v nej všetci udusíme.

A práve média z toho čerpajú ako sa len dá, podlamujú piliere a hľadajú štrbinky, cez ktoré sa dostanú až pod povrch veci. Keď zistia, že pravda nie je taká ohromujúca a podľa ich predstáv, zmenia ju na nepoznanie, čím sa pod ňu podpíšu neviditeľným atramentom plným špinavosti.

No a práve ľudia sa stávajú šíriteľmi niečoho, čo im otupuje rozum a ničí všetko, čo sa doposiaľ naučili. Ich telo sa stáva monotónnym strojom žijúcim na úkor nešťastí iných, v ich krvi putujú častice nevedomosti a ich jediným cieľom je veriť novým výmyslom, ktoré im média podajú. Slová sa menia na vety, vety na články a tak vznikajú bludy, ktoré siahajú až mimo realitu, no ľud sa nechá viesť klamstvami ďalej a miesto toho, aby zastavili a povedali nie, kráčajú ruka v ruke s ich najväčším nepriateľom – zaslepenosťou.

Chcú veriť všetkému, čo nie je normálne, normálne ako ich všedné životy a dostať sa ďalej ako len sedieť doma v kresle a pozerať do novín dúfajúc, že ich životom prebehne zmena. Preto sa ich korením stávajú písmenká v dennej tlači, príbehy plné klamstiev im dodávajú pocit, že život nemusí byť taký nudný, akým ho berú.

Ľudia v tlači hľadajú to, čo im v ich životoch chýba. Podľa toho, čo čítajú, sa formuje ich osobnosť. Človek, ktorý číta a verí bulváru zjavne nemá vlastný rozum a celý obraz dnešného sveta si skladá z ústrižkov poodtŕhaných z výmyslov a frašiek novinárov, ktorí svoj diplom zavesili na nesprávnu stenu a pero namočili do atramentu peňazí. Nechávajú sa viesť riekou, ktorá tečie úplne iným smerom, akým tečie realita. Aj keď veľa z nich vie, že bulvár nemá základy v pravde, kupujú ďalšie a ďalšie výtlačky a bavia sa na osudoch tých, ktorým sa nepodarilo ujsť pred primitívnosťou myslenia každého novinára, ktorý si vybral tú nesprávnu cestu.

Čoraz viac sa stávame hlavnými aktérmi aj my samotní, pretože hnutie ako také už nie je pod povrchom spoločnosti. Rokmi sa stáva zraniteľnejším, no a veľakrát robíme chybu aj my, pretože im dovolíme, aby sa dostali bezprostredne blízko. Odhaľujú naše mená, domovy, životy. Nedávame pozor na seba, a tým pádom nedávame pozor ani na samotné jadro, ktoré sa stáva našou nerozvážnosťou slabšie. No a ťažko kráčať navonok silní, keď vnútro padá pod ťarchou dobiedzajúcich médií.

Aj dnes sa do hlavných úloh dostali naši kamaráti, či už v kauze Malinová alebo čerstvom prípade spojenia médií a polície na zničenie pochodu, ktorý sa pod ich silou zmenil na pochod neonacistov a hlavná myšlienka bola nezmyselne spochybnená. Práve v tomto príklade sa ukázalo, čo dokážu urobiť kompetentní a jednoducho a bez zbytočnej námahy nás rozdeliť na tábory. Pretože to je ich cieľom, rozoštvávať a meniť pravdu na to, čo chcú ľudia počuť. Preto sa nám naskytla otázka, ako sa zachovať. Nechať sa ťahať za nos a veriť všetkému, čo napíšu alebo čítať to, na čom sa zakladá skutočná pravda?! V dnešnej dobe nie je ľahké nič, ale ľahké veci neboli nikdy dobré, a preto je načase roztrhať ten zdrap a povedať NIE…. 

… baja …

3 komentáre

  1. A čím môžu médiá tak strašne zničiť hnutie? Médiá nás zničiť nemôžu, len vlastný strach… čo tým médiá dokážu, že o niekom niečo napíšu? Že sa potom od neho dištancuje pár zbabelcov? Ľudia, preboha, uvažujte… médiá sa snažia našim ľuďom nahnať strach a vylíčiť ich ako hrozbu, ktorú treba zničiť… nepristante na hru médií, nebojte sa ich a ukážte, že ste plnoprávni občania, ozvite sa, keď vás budú očierňovať…

  2. ked nas budu ociernovat?! stale nas ociernuju staci sa pozriet smer NR ako stale riesia NO a pritom tam nie je co riesit oni pisu co chcu a ked sme sa ozvali urobili z nas debilov! media pisu iba to co chcu a my sa mozme aj na hlavu postavit.

  3. Здравствуйде. Есть на портале полезная информация
    http://www.blogohelp.ru/url.php?http://prnbox.ru/bolshie-chleny/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: