Joachim Peiper – Muž, ktorý bojoval až do konca…

Joachim Peiper sa narodil 30. januára 1915 v dôstojníckej rodine v Berlíne. V roku 1938 sa stal pobočníkom Reichsführera SS Heinricha Himmlera, ale po vypuknutí vojny v septembri 1939 túžil po tom, aby sa mohol aktívne zúčastňovať bojov. Stal sa veliteľom 10.oddielu SS Leibstandarte Adolf Hitler /SS LAH/ v Poľsku, Holandsku, Belgicku a vo Francúzsku. V roku 1941 sa zúčastnil ťažkých bojov v Rusku s 3.rotou 2.regimentu pancierových granátnikov SS. Nahradzuje tu 320. pechotnú divíziu generála Postela lokalizovanú pri Charkove. 19.marca 1943 dobýja Bielogorod. V septembri toho istého roku sa ocitá v Taliansku.

V novembri bojuje za Nemecko v Jitomiru /Sovietsky zväz/ a spolu s 1 armádnou skupinou preráža obkľúčenie pri Podolsku. Následne až do októbra 1944 bojuje v západnej Európe. 16. decembra 1944 je so svojou 1.pancierovou divíziou SS LAH pod velením 6.pancierového armádneho zboru Seppa Dietricha útočným čelom ofenzívy v Ardenách. Pod vedením Seppa Dietricha bojuje tento muž proti boľševikom na západnom brehu Dunaja blízko Viedne až do konca .V Alpách pri St. Pollen je obkľúčený spojeneckými vojskami a prinútení, vzdať sa. Tu sa končí jeho úspešná bojová kariéra.

 

Za svojej vojnovej kariéry dosiahol hodnosť Obersturmbannführera SS a stal sa držiteľom vojnového kríža s mečom, čo je jedno z najvyšších vyznamenaní Tretej ríše. Po porážke Nemecka je uväznený ,bitý a týraný. Tak vyzeralo jednanie s vojnovými zajatcami po máji 1945. Je obvinený židovsko – americkými súdmi z nariadenia popravy amerických vojnových zajatcov v Baugnes, blízko Malmedy, počas ofenzívy v Ardenách: Spojeneckí vojaci, zajatí skupinou Kampftruppe J.P., boli zhromaždení na lúke, aby počkali na transport do predných línií. Peiper s nimi nechal niekoľko svojich mužov ako stráž. On sám sa premiestnil do čela svojej tankovej kolóny, ktorá pokračovala smerom k Ligneuville. Medzitým, čo väčšina Kampftruppe dorazila do Baugnez, sa vojaci, ktorí zostali na mieste, dali do reči o novinkách so svojimi kamarátmi. Spähwagen bol vyhodený do vzduchu a teraz bol vo fázy opráv. Zrazu si vojak sediaci na tanku všimol, že sa niektorí Američania zbavili pút a snažia sa utiecť. Ale strela, vystrelená do vzduchu z jeho samopalu vyvolala paniku medzi zajatcami, ktorí začali zmätkovať a rozutekali sa na všetky strany. Nasledovala streľba, po ktorej ostalo na lúke nehybne ležať 21 amerických zajatcov, zastrelených pri pokuse o útek. 

Potom, čo boli muži z 1.SS Panzer divízie donútení kapitulovať, boli vystopovaní a deportovaní do tábora Zuffenhausen. Peiperova jednotka sa skladala zväčša z veľmi mladých vojakov. Jeden mal 16, dvaja 17, jedenásti 18 a  ôsmi z nich mali 19 rokov. 22 zo 72 obvinených bolo pod 20 rokov, a aj napriek tomu boli všetci mučení za účelom priznania sa k vykonštruovaným obvineniam. Peiper bol vynikajúcim veliteľom a za celý čas nebola zaznamenaná v jeho jednotkách ani jedna zrada! Muži boli prevezení do Dachau ,kde bolo 72 z 74 odsúdených v “bábkovom procese”. Jeden z dvoch neodsúdených, spáchal samovraždu a druhý, nakoľko sa jednalo o alsassana, bol vydaný francúzskym vojenským súdom. 43 mužov /medzi nimi Peiper/ bolo odsúdených na smrť obesením, 22 k doživotnému väzeniu, 8 k dvadsiatim rokom a 11 k desiatim rokom v sionistických väzeniach. Rozsudky boli neskôr upravené na doživotie. Po 11. rokoch potupy ako posledný z 43 odsúdených ,vychádza J.Peiper spolu so svojím kamarátom z väzenia. Písal sa rok 1956. V januári 1957 začal pracovať v závodoch Porsche vo Frankfurte. Odbory si ale vyžiadali jeho prepustenie z práce.

Následne sa zamestnáva v závodoch Volkswagen vo Stuttgarte, ale odtiaľ je tiež prepustený, vďaka silnej ľavicovej agitácii odborov. Uvedomuje si, že už ďalej nemôže žiť v Nemecku a následne sa odsťahuje aj so svojou rodinou do Francúzska.

Počas ofenzívy v roku 1940 sa zoznámil s okolím Langres Plateau, a už vtedy si stačil tento región zamilovať pre jeho krásu a k ľud. V roku 1960 si Peiper postavil dom v Spannplate, vysoko pri brehoch Saone, schovaný za hustými kríkmi, ktorý nebol vidieť od cesty a bol tak trochu ako vojenská pevnosť. Aj napriek útokom a anonymným  telefonátom tu J.Peiper žil relatívne v kľude viac ako šestnásť rokov.11. júna 1976 bol Peiper nakúpiť nejaké drôty a ďalšie potreby pre opravu plota v odchode vo Vesoul, hlavného mesta tohto kraja.

 

 

Obchodník, alsasan Paul Cacheux, člen komunistickej strany spoznal podľa prízvuku Nemca a spýtal sa, či nebol Peiper cez vojnu vo Francúzsku. Peiper zaplatil šekom, na ktorom bolo jeho meno a adresa. Paul Cacheux si vyhľadal jeho meno v “hnedom zozname”, kde boli registrované mená všetkých hľadaných Nemcov. Potom predal záznamy komunistickej Resistencii. 22. júna 1976 vyšiel vo francúzskych komunistických novinách “L’Humanité” článok s názvom: “Čo hľadá tento nacista vo Francúzsku?” Obsah článku sa zaoberal tým, ako donútiť Peipera opustiť Francúzsko. Potom boli v Traves distribuované medzi ľudí letáky, ktoré ukazovali Peipera ako vojnového zločinca a nacistu. Na stenách sa objavili nápisy “Peiper, prídeme si pre teba 14. júla!” (14. júl je francúzsky štátny sviatok). Ráno 13. júla poslal Peiper svoju ženu, ktorá mala rakovinu, späť do Nemecka. On sám nechcel opustiť svoj dom, pretože predpokladal, že by ho komunisti mohli vypáliť. Odmietol tiež ponuku svojho suseda , bývalého príslušníka waffen SS Ketelhuta, aby vydržal noc v Ketelhutovom mlyne, a dokonca odmietol aj jeho ďalšiu ponuku, že bude čakať s Peiperom, pretože by mohol zastreliť nejakých útočníkov. Peiper vtedy povedal : “Nie, už bolo dosť zabíjania”. Joachim Peiper čakal na verande jeho domu, odkiaľ mohol dobre pozorovať rieku Saone. Erwin Ketelhut mu tiež požičal svoju guľovnicu. 22:30 Peiper počul nejaký hluk ,

v kríkoch a uvidel asi 12 ľudí, šplhajúcich sa po brehu rieky. Vystrelil do vzduchu, aby odradil alkoholom povzbudených útočníkov. Zavolali na neho, aby vyšiel von. Otvoril dvere, aby s nimi prehovoril. Čo sa odohralo potom, o tom môžeme dnes už len polemizovať. Telo Obersturmbannführera Joachima Peipera bolo nájdené celé ohorené, bez nôh a rúk. Zomrel asi o jednej po polnoci. Dom bol ohorený ,stropy prepadnuté. Čo sa stalo medzi 22:30 a 1:00?

Bol Obersturmbannführer nažive, keď jeho telo “mrzačili”?

Bol ešte stále nažive, keď ho zapaľovali?

Podlaha bola poliata zmesou benzínu a motorového oleja. Peiper ležal vo svojej spálni, na ľavej strane, chrbtom ku stene, jednu odrezanú ruku mal prehodenú cez telo. Nič na neho nespadlo, zomrel pravdepodobne následkom intenzívneho žiarenia ohňa. Telo nebolo spopolnené, iba ohorené. Erwin Ketelhut a Francúzi, ktorí ho poznali a mali radi sa zhodli, že nemal takto zomrieť. Vrahovia prišli na miesto činu svojím autom cez lúku k rieke, kde už boli pripravené dve loďky. Tými sa preplavili cez Saone a na druhej strane sa vyšplhali pomocou krikov po strmom brehu rieky. Po čine utiekli druhou stranou cez dom na ulici. Požiarnici prehľadali rieku, aby našli chýbajúce časti tela. Vyšetrovanie francúzskej polície trvalo viac ako pol roka, boli vypočúvaní komunisti z Vesoul a Resistance. Nikto nič nevedel! Potom bol prípad odložení “ad acta”, nikto nebol zatknutý, ani potrestaný.

 

Napriek všetkému, čím si tento muž prešiel, či už na bojových poliach druhej svetovej vojny v západnej a východnej Európe, následnú  porážku a potupu, týranie a šikanu v komunistických lágroch a židovské sprisahanecké súdy,  neváhal a nebál sa postaviť násilníckym komunistickým bandám ani v tak pokročilom veku. A aj tak o ňom mnohí nevedia a jeho meno je zasypané hrubým nánosom bahna marxisticko- sionistickou špinou.

Jeho meno, činy, oddanosť a statočnosť sú navždy zapísané v našich mysliach a srdciach. Rest in Peace Joachim Peiper.

 

… Národný Odpor Slovensko ….

 

 

 

52 komentárov

 1. Joaichim Peiper prevzial priamu zodpovednost za “masaker” v Malmedach, aj ked nebol osobne pritomny. Jeho odvaha by mohla byt prikladom pre mnohych…
  A Americania si vzdy velmi svojsky vysvetlovali pravidla vojny, ak by boli v Malmedach zajati Briti, nikdy by k ziadnemu masakru nedoslo… Kovboji mu to ale spocitali, rovnako ako vsetkym prislusnikom SS, ktori boli po vojne vystaveni vacsiemu utrpeniu ako vacsina Zidov v koncentracnych taboroch.
  Spravodlivost urcuju vitazi, akurat Nemecke ciny sa nazyvaju zverstva a vojnove zlociny, kym ciny vitazov v 2. svetovej vojny sa ututlavaju, mlzia a ked aj nieco presiakne na povrch, tak je to nazvane “ojedinely exces”.

 2. vdaka za tento clanok a verim, ze do buducna tu uvidim aj plno inych clankov o velkych osobnostiach z nasich dejin

 3. Velmi pekny clanok, chcel by som sa podakovat autorom, skutocne dobry vykon. Len tak dalej, nech stale pribuda podobnych clankov. Raz ludia pochopia kto mal a ma pravdu. Dakujem!!!

 4. Jistě, SS to byla bezpochyby parta správňáků, úplných rytířů války, která nemá na svědomí žádné svinstvo. Zajatce stříleli pouze “omylem” a vůbec chovali se čestně a morálně. 🙂
  Kdy už konečně pochopíte, že pokud se budete prezentovat takovým “výkladem” historie, budete většině pouze k smíchu nebo opovržení…

  Útok skupiny proti jednotlivci(což je parketa Vašich militantních přívrženců) je ovšem vždy, zvlášť v míru, zavrženíhodná, na druhou stranu neznamená, že waf.ss byli dobráci od kosti.

 5. Autor: neviem, či odcitujem správne názov tej VHS, ktorú vydal, tuším Filmexport – SS: Hitlerovi vojáci alebo tak nejako, fakt si nepamätám…britský dokument. Komentátor tam na záver prehlásil, že nebyť zverstiev v koncentračných táboroch, tak by boli považované Waffen SS za jednu z najlepších armád na svete. Ale je vidieť, že aj Ty rád uplatňuješ čierno-biele videnie – buď sú všetci zlí, alebo všetci dobrí. A keďže všetci dobrí nie sú, pre Teba je jasné, že boli všetci zlí. Samozrejme, jediní kladní hrdinovia boli Američania napr. v Dachau, Rusi po celom ťažení na Západ (aj Poliaci v Katynskom lese vedeli svoje)…Nikto nehovorí, že boli SS dobráci od kosti. Rovnako by som z nich všetkých nerobil vrahov. a koniec koncov…ono sa bývalí príslušnící hodili do služieb i mnohých západných i východných tajných služieb a armád. tiež paradox, nie?

 6. Já někde napsal, že všichni z ss byli vrazi? Nebo že vojáci USA či SSSR jsou čistě kladní? Možná, že čeština je pro Tebe těžko srozumitelná…
  Reagoval jsem pouze na článek,kde se dle mě spekulativně žongluje s fakty, aby se čtenáři podsunulo, že waf.ss byli vlastně ctí prosáklí hrdinové bez škraloupu. Což je asi stejně pravdivé, jako že sovětští vojáci s písní na rtech v hordách a na bodáky útočili proti německým tankům z lásky ke Stalinovi…

  Na film se rád podívám, ale kvalita vojáka(armády) neznamená automaticky morální kredit. Jistě už samotná válečná zkušenost dává v člověku propuknout nízkým pudům, ale zrovna v likvidaci zajatců měli(možná ne všichni) členové ss přímo zvrácené praktiky. Např. svázání hloučku zajatců dráty a pak strčení granátu jednomu z nich do kapsy, vskutku humánní a hrdinský skutek. “Kvalita” ss jako vojáků, je dána i výběrem individuí a často až fanatickým přístupem k vůdci(jistě byli i výjimky) a jeho “učení”. Šlo prostě o elitní jednotky, ty budou jistě většinou kvalitnější co se výcviku i psych. odolnosti atp. týká. Zajímavé, že na bojištích většinou kontakt protivníka s SS, vyvolával(a jedno o koho ze spojenců šlo) až neuvěřitelnou bojovnost a často boj do “posledního muže”.
  Že by kvůli jejich čestnosti a morálce? Nebo spíš bylo jasné, že “elita” moc zajatce nebere…

 7. Autor: no, neviem, neviem..myslím, že boj do posledného muža skôr praktikovali práve Waffen SS. A ak sa nepletiem,tak zajatcov brali, akurát pri jednom útoku Leibstandarte nebrala 3 dni zajatcov ako odvetu za postrieľanie nejakých zajatcov spojencami…až sa mi to bude chcieť pohľadať, tak dám i konkrétne. Takže čierno-biele videnie je vlastné i Tebe. Nie je to nič zlé, len sa netreba tváriť, že si iný ako ostatní 🙂

 8. Vojenskými konflikty se (pravda neprofesionálně) zabývám, i když ne z politického nebo ideologického hlediska, ale spíš ze strategického a co se výzbroje týká téměř 20 let, takže klidně hledej, jsem zvědav. Historii sice píšou vítězové, ale svinstev , která páchali Tví oblíbení ss(ne wehrmacht!) je zdokumentováno mraky(jistě mezi nimi byli i “normální”, ale v porovnání zvěrstva/počet mužů ve zbrani, jsou mezi všemi složkami německé armády za WW II nejhorší). Nechápu Tvé nesmyslné omýlání mého černobílého vidění, nejsem jiný než většina ostatních, ale asi jiný než Ty a jsem rád! 🙂

 9. Apropó, to že ss i jiní němečtí vojáci(ale i vědci, A-program v usa) působili po válce v cizích ozbrojených složkách je opravdu “odhalující” informace, ss třeba ve fr. cizinecké legii. Co je v tom za paradox nechápu…prostě se přidali k vítězům, asi zas tak zapálení pro svého vůdce nebyli. 🙂

 10. Autor: to si z akého prsta vycucal, že SS sú moji obľúbení? sa potom Tvojím ostatným záverom ani nedivím… 🙂

 11. Pokud někoho(nebo něco) tak usilovně hájíš, i proti někomu, kdo to ani zcela jednoznačně neodsuzuje z hlediska jakékoli ideologie, ale max. z pohledu hist. fakt, pak předpokládám že ktomu máš racionální(no ehm…) důvod, pokud tedy jen nejsi v opozici vůči čemukoli jen pro ten pocit…

 12. @ Autor – tak Ty sa venujes neprofesionalne vojenskym konfliktom viac ako 20 rokov ?
  tak nemozes spochybnit, ze svinstva sa diali aj zo strany SSSR pocas WW2
  ak chces spochybnovat vojensku karieru J. Peiper-a, tak sa si pod pojmom vojenske konflikty a vojenstvo ako take, predstavujes nieco “ine”, ale od cloveka, zijuceho podstatnu cast svojho zivota za komunizmu, je tazke, cakat, aby bol objektivny!
  na svinstva pocas voj. konfliktov v Korei a Vietname, ktore boli podporovane SSSR si zabudol ?
  nehovoriac o svinstvach pachanych pocas MIERU v rokoch 1945-89 na uzemi Ceskoslovenska v mene komunizmu chces tiez prehliadat ?!

  @ Freeman (in exile) – nedaj sa !

 13. pre h: nedať sa..hm, tu ani nie je o čom. Pamätám si, keď som v dobe predtým, než sa mi otvorili oči,čítal rôzne knihy o 2.svetovej vojne. Samozrejme, čierno-biele videnie im bolo vlastné, a to je vlastné i našim novodobým “bojovníkom” za “demokraciu”. Tí sú zlí a tí sú dobrí, ako v rozprávke. Ale nie je to až tak jednoduché. Podobne ako tuná ľudia, nie každý pro-biely uvedomelý človek je neonacista, nie každý “dobrý” demokrat je skutočný ľudomil. Už ma unavuje, keď sa ľudia snažia škatuľkovať nás podľa toho, čo im kto nakecá. Mám priateľov/kolegov i medzi pankáčmi, vieme o sebe, kto je čo, mal som zamestnankyne Rómky, dodnes sa zdravíme a debatíme spolu – rovnako ako nehádžem všetkých do jedného vreca, rovnako tak nie som rád, keď ma hádžu do jedného vreca s niekým, kto vôbec nevie, o čom je pro-biely aktivizmus (schválne nepíšem národný socializmus, pretože, ako som tu už prezentoval, od NS som sa dištancoval). No napriek tomu nebudem schvaľovať multi-kulturalizmus, demokraciu a podobné zhubné ideológie. politicky korektný nie som. Slušné správanie mi však nie je cudzie…

 14. @ freeman (in exile)
  ja tiez nie som rad, ked niekoho niekam skatulkuju , ALE romske etnikum, ci jednoducho povedane cigani mi nikdy nebudu v mojom okoli existovat ako pozitivny faktor, tam je to presa dane geneticky, ze mi nie su rovni!!! a neberiem ani do uvahy vynimky, co vedia pekne hrat na hudobnych nastrojoch a pod. DOST bolo tolerancie z nasej strany k ciganom, ktorych zivime z NASICH dani!

  o punkeroch sa vyjadrovat nebudem, azda len v kratkosti o podobnu skupinu ludi nemam zaujem

  a zhodneme sa spolu na tom, ze nebudeme schvalovat multi-kulturalizmus, demokraciu a ja doplnim ani EU ci NATO a ine pseudodemokraticke organizacie, ktore chrania iba skupiny vyvolenych v danych statoch EU a su zalozene , len na peniazoch

  MY MAME POVINNOST CHRANIT GENETICKY ODKAZ NASICH PREDKOV A POSTARAT SA O TO, ABY TENTO GENETICKY ODKAZ MAL AJ BUDUCNOST!

  NS way is the only way!

 15. Sorry, že sa miešam do vašej mini debaty- h a freeman- ale podľa mňa je NS dnes skôr spoločenský smer ako politický, kt. združuje všetky pro národné, pro biele organizácie / samozrejme neoficiálne/ a to je aspoň pre mňa viac než prijateľné, kedže týmto “združeniam” ide väčšinou o národné a sociálne princípy…

 16. NS nie je spolocensky smer… je to ideologia, lepsie povedane politicke zriadenie, rovnako ako je nou demokracia, anarchia, komunizmus. Nie vsetci pro-biely ludia su aj NS…

 17. to h:

  Delší část života žiji v “demokracii” 🙂 Ohledně sssr nic nezpochybňuji, Hitler se Stalinem by si dle mě mohli podat ruce(a svým způsobem to i činili, než jedna bestie napadla druhou), vyjadřoval jsem se k článku kde jde o ss, tahat sem sssr je irelevantní. Zcela objektivní v případě J.P. může být pouze ten kdo tu dobu zažil, tedy ani Ty ani já. Zbytek Tvého příspěvku zcela off topic.
  Poukazováním na jiná svinstva ty původní nezmizí, víš?!

 18. Vasil: Nemyslel som to doslovne, ale obrazne/ skrátka, že to už neni viac menej o politike al. pol. zriadení/… ja osobne sa považujem za sympatizanta NS/ pro bielej,pro sociálnej a pro národnej idey/, už dávno to neni o hailovaní pred vlajkou s hakenom a jasného zbožňovania všetkého, čo pochádza z “Tretej Ríše”.

  Hlavnou ideou dnešného NS je podľa mňa dodržanie 14 words! Teraz je politicky neprijateľný…, tak ak ozaj chceme niečo spraviť pre našich ľudí, tak by sme sa mali kus zmeniť- spôsoby/ HH, BT a ja sme to pochopili/, záleží len na ostatných, kým im to dojde…- môj názor

 19. @ Autor – Ty si dalej mozes zit v pseudodemokracii, ked Ti to “asi” vyhovuje ….

  a ked nevidis rozdiel medzi Hitlerom a Stalinom, tak co s Tebou ??

  a spochybnovat z vojenskeho hladiska osobnost J. Peiper-a je z tvojej strany nehoraznost

  co potom M. Wittmann ci O. Skorzeny tiez osobnosti, ktore z vojenskeho hladiska nemozno kritizovat!

  ale ak mas problem s vojakmi , ktori boli nemeckeho povodu a preslavili sa pocas WW2, tak mozno si zid 😉 a v tom pripade, by bolo vsetko jasne

 20. no toto je nove tak to som si precitala
  fakt nachapem co to taky freeman cita za knihy čiernobiele o vojne
  ja som zas zatial nenasla jedinu knihu kde by bol ktokolvek vykreslovany ciernobielo, myslim historicku literaturu
  Fakt poprosim odkaz na akukolvek historicku literaturu, kde by boli napr turci (zamerne turci) alebo ktokolvek vykresleni ako satani a kde by to bolo ponate v takejto emotivnej rovine
  lebo sa mi zda ze tu sklzavate do emocii typu ciernobielosti
  a to skutocne historickej literature nie je vlastne
  trosku si to tu niekto myli s propagandistickymi kresbami hitlera s dlhymi očnymi zubami

 21. to aťa: neviem, koľko máš rokov, ale prakticky celá vojenská literatúra spred 1989 je čiernobiela – Sovieti dobrí, Nemci zlí. Odporúčam napr. z “modernej” literatúry (ono nie je ani tak moderná, vyšla, ak sa nemýlim v 60. rokoch, ale český preklad vyšiel len nedávno), napr. od W. Shirera Vzostup a pád Tretej Ríše, to máš klasickú čiernobielu propagandu..a dalo by sa nájsť viacero vecí, len sa mi nechce vypisovať tituly, ku ktorym sa človek buď nedostane, alebo si ich aj tak neprečíta…a že nie je čiernobielosť skutočne historickej literatúre vlastná? Čo je to “skutočne historická literatúra”? Lebo co ja viem, tak za tú dnes zatvárajú…:-)

 22. to akoze nieco typu: nemecki vojaci kopali tehotnym zenam do brucha a ruski vojaci si ich potom brali do narucia a cicikali ich
  8) fakt vtipne, nikde sa nic take nepise, len vy sa neustale proti tomu ohradzujete
  ale nedbam, daj tu nejaky citat z historickej literatury na svoje ,,Sovieti dobrí, Nemci zlí,,

 23. Ata

  Staci ucebnica dejepisu…

 24. aťa: nehnevaj sa, ale ty mi prides “som principiale proti niecomu a ak sa aj ukaze ze nemam pravdu mam ju stale”

 25. A este jedna pripomienka pre Atu:

  Do roku 1989 bolo zakazane vobec pochybovat, ze Nemci boli zli (ale iba z NSR, vsetci z NDR boli antifasisti, hehe) a Sovieti dobri. Moja generacia si to zazila, ale aj ked nastastia doba otvoreneho komunizmu skoncila, generacia ludi, ktori su dnes pri moci sa to vsetko ucila a mala to za axiomu este aj v dospelosti. To, ze zmenili kabaty este neznamena ze zmenili aj myslenie. Takze potom tu mame aktivity odsudzujuce fasisticke ideologie, ale komunizmus im az tak nevadi…

 26. to rene”

  Jasně, ti východní němci totiž za války stříleli jen do vzduchu 🙂
  Ale vážně, speciálně totalitní režim(jakkoli politicky zaměřený) má největší snahu překrucovat fakta a historii, zatímco u nás před 89. vycházeli většinou bláboly(ne vždy, ve válečné literatuře se často našla propašovaná tvrzení, z kterých by se ofic. cenzor nejspíš pos…), v západní evropě to bylo o mnoho lepší. Jak už jsem psal, v současnosti je sssr brán za podobnou tyranii jako nac. německo. Normálně myslícímu člověku musí samozřejmě kom i fa vadit stejně.

 27. to freeman:

  Není nad čím dumat, co se literatury před 89. týká. Sssr byl náš “spojenec” a vládla tu stejná klika, nečekáš snad, že by psal někdo(pokud ano, že by to nechali vyjít…) o zvěrstvech redarmy?!
  Nevímjak u vás, ale zde mi dnes stačí zajít do prodejny “Naše vojsko” v dejvicích a větzšinu literatury najdeš “nečernobílou”(včetně, té psané účastníky ww2 na německé straně).

 28. Autor: určite ano, o tom sa nejdem priet. Ja som pisal len pre atu, ohladom tej ciernobielosti. Tak to bolo, je jasne, ze o zverstvach Cervenej armady sa nepisalo…a partizani tiez boli zakonite iba dobri…

 29. Hej, mne vadi, ked sa historia prekrucuje. Fakty vychadzju najavo aj po X rokoch, len na jednu temu sa nesmie diskutovat a ani sa v nej rypat. Nemennych 6.000.000. Inak, ja sa tiez nepopieram, ze Nemci boli iba svaty a Rusi diabli, ale vadi mi ten nejednotny meter, ktory sa v “demokracii” pouziva. Napriklad u nas je SNP narodny sviatok, ale co na to hovoria potomci postrielanych nemeckych civilistov, myslim si ze maju odlisny nazor.

 30. mam proste uplne inu skusenost a moje poznatky su uplne ine
  tvrdim ze nepoznam ciernobielu historicku oficialnu prezentaciu
  komunisti ciernobieli? pre mna zly vtip
  bavime sa o diktature, o socialistickej diktature s jasnou schemou, kde je na zaciatku urcena pre vacsinu, ako lepsie usporiadanie spolocnosti a velmi rychlo smeruje k diktature stale mensej a mensej skupiny, k rodinnemu klanu (rumunsko) alebo k jedinemu samemu najvyssiemu – pre mna fidel alebo adolf, pre vas fidel ale adolf nie
  ciernobiele ponimanie – partizan dobry
  popravy partizanov komunistami?
  komunista dobry
  a ze boli muceni, varlata vo zveraku
  neboli tak nahodou za komancskeho sociku vyhodeni zo strany
  nesli z vyoskych pozicii na kuricov
  nebolo takmer v kazdom prejave kopec nepriatelov, oportunistov, zradcov a kolaborantov priamo z ich radov?
  ze to uttlavali a robili tajne? prdlajz, prikladne tresty
  ked potrestas nepriatela co sa stane, len nebudu chcet byt nepriatelom
  socialisti tohto typu sa vzdy obracaju aj do vlastnych radov (asi ze som na ich webe)
  a ti co rozosievali strach, tam uz nejde o nic iba o demonstraciu sily a arogancie, tam vas ciernobielost a vitaz ma vzdy pravdu vobec nie je
  prosim citaty z tych knih
  ved to nepotrebuju ukazovat, ze fackaju ked maju pravdu, fackaju ked sa im chce aked to uznaju za vhodne, ze sice mas pravdu o to lepsie, slnko je zlte? prask ti jednu, je cervene
  tak ake je? cervene prask ti druhu, zlte
  a zlozit toho co bol s nami a mal vply a bol vysoko, ucinnejsie ako cokolvek ine
  kde su ti ciernobieli, nic take nebolo
  sama admin tu pisala ako jej dedo bojoval za nich, teda bol ich a ako sa mu odvdacili
  kolko ludi poznate co snimi neboli nikdy, ktorych olupili, a maju len tazke srdce
  kolkych ktori s nimi boli a maju este tazsie srdce
  kolkych tych skutocnych hrdych vitazov, uzivajucich si uplne slobodnych, pred nikym sa nekrciacich a nikomu nelizucich zadocek
  ja z tej poslednej skupiny nikoho
  tak ked to bolo ciernobiele dobri-zli, tak kde su ti dobri
  moje podlozenie i nymi pohladmi nizsie, samozrejme ze vsetci zijeme v inej galaxii, a neviem kde ste zili vy
  http://www.filmklub.sk/m/movie.php?id=4815
  unaveni slnkom-nikita michalkov-,,dobri rusi a francuzi,, robia film o zlych rusoch (uznavam nemiestna poznamka)
  http://www.filmklub.sk/m/movie_stills.php?id=16860
  ,,dobri slovaci, cesi, nemci, svajciari, francuzi,, robia film o …

 31. mam problemy vam poslat odpovede, lebo uz mi ich nebrie
  tak skusim postupne
  mam s tym proste inu skusenost a teda iny pohlad na vec
  nepoznam ziadnu cb prezantaciu dejin
  komunisti cierno bieli – zly vtip

 32. tak asi tako 8)
  pre mna zly vtip
  bavime sa o diktaure typu socialistickych diktatur, kde najprv ide akoze alebo aj skutocne o zlepsenie pre vacsinu, velmi rychlo smerujucemu k moci stale mensej a mensej skupiny az k rodinnemu klanu(rumunsko) alebo minmalnej skupiny alebo sameho najvyssieho pre mna fidela a adolfa pre vas fidela ale adolfa nie

 33. dost tazke odosielanie 8) nechce nic naznacit, ze v tom ma prsty niekto z vas, problem cisto u mna
  tak ciernobielost – partizani dobri – popravy partizanov?
  komunisti dobri – neboli za komancskeho sociku muceni?, varlata do zveraku, nesli z vysokych postov na kuricov
  neboli vyhodeni zo strany
  nebolo obrazne povedané v kazdom prejave kopec zradcov, kolaborantov z vlastnych radov
  toto sa robilo tajne, tutlalo sa to? prdlajz, prikladne tresty
  tento typ socializmu sa obracia s kritikou do vlastnych radov, ved som aj na takom webe
  kolko MUKLov (tejto arogantne hnusnej nadavky z cias normalizacie, keby len nadavky) tvorili %ualne podla vas komunisti?

 34. co je najucinnejsie zlikvidovat nepriatela, alebo upevnovat strach likvidovanim tych co boli s nami a vplyvni, ved ked sa toto stalo tomu vplyvnemu velkemu zvieratu aku sancu mozem mat ja
  mozte to mat zazite inak, mozu vam rodicia tvrdit ine
  cele vase pravdu ma vitaz a ciernobielost je kde
  ak mas pravdu, tym lepsie oni ju nepotrebuju, nebudu ta fackat ked nebudes mat pravdu, budu ta fackat ked budu chciet
  ake je slnko? zlte prask ti jednu, je studene, tak ake je? studene, prask ti druhu, je zlte
  sama admin tu pisala, ze jej dedo bojoval za komancov a ako sa mu odvdacili

 35. kolko poznate ludi, co od zaciatku neboli s nimi, olupili ich a maju len tazke srdce
  kolko tych co boli s nimi a maju tiez len tazke srdce
  kolko tych vitazov, tych spokojnych, slobodnych, tych uznavanych so vsetkymi vyhodami co sa pred nikym nemuseli krcit, co nikomu nelizali zadocky
  ja z tej poslednej skupiny nikoho
  tak kde je ta ciernobielost a kde su ti dobri

  aki dobri – zli, dajte mi tie citaty z tej literatury, chcem vediet o com hovorite
  ja hovorim o komunistoch potlacanych tankami komunistov

  ze som z ineho sveta, nie som sama
  daj do vyhladavaca
  nikita michalkov – unaveni slnkom -,,dobri rusi a francuzi,, urobili film o zlych rusoch (uznavam nemiestna poznamka
  alebo – papierove hlavy –

 36. aha nakoniec mi zobralo aj jednu vec co mi odmietalo
  aj ked 5 dalsich nie
  a ja to tu zbytocne opakujem 8) 8)

 37. to aťa: po slovensky nevem veľa, ale většině rozumím. U tebe s tím mám trochu problém, zkus se vyjadřovat věcněji a stručněji. Dík.

 38. nedekuj vopred, tvemu dotazu nebude vyhoveno
  ja tvym prispevkum rozumim

 39. Vidím že ste dobytok vychvaľovať tu esesácku sviňu tak to je vrchol!!!

 40. ano podla isteho naroda sme iba dobytok,mas pravdu

 41. Peter, mylis sa. Joachim Peiper bol sice z Waffen SS, ale bol zaroven aj cestnym vojakom. Prevzal na seba zodpovednost za Masaker v Malmedach, napriek tomu, ze tam fyzicky nebol pritomny. Ak by bol svina, ako vravis, tak by visel… ako nemalo inych clenov SS.

 42. Wittmann, Peiper, Carius, Rudel, Barkmann, Hartmann, Rudel, Marseille, Rommel, Guderian a mnohí ďalší zostanú navždy hrdinami.

 43. Kurvy boľševické, zabijem každého červeného.

 44. Kurvy jedni, čo ho zabili museli ísť 12

 45. Autor článku píše nielen preukázateľné lži, akože 21 mŕtvych amerických vojakov, keď ich bolo viac než 80.
  Peiper tam síce osobne nebol, ale boli tam mladí nacistickí fanatici a tí strieľali bez vyzvania a bez dôvodu na vojenských zajatcov.

  Ale taktiež také hovadiny, akože Peiper videl 12 mužov, otvoril dvere aby s nimi prehovoril pod. odkiaľ toto môže niekto vedieť, čo podal Peiper po smrti niekomu interview alebo čo?
  Drby, samé drby, ktorým môžu uveriť len primitívni, nevzdelaní neonacisti…

 46. Kto mečom bojuje, mečom zahynie…

 47. Joachim Peiper byl rozhodně jeden z mužů ve Waffen SS, kteří se vyznamenali statečností. Např. záchrana celé 320. divize Wefrmachtu před Sověty, za který zaslouženě obdržel RK.

  Fanatičnost Němců v poslední fázi války si lze lehce domyslet, když jim bylo vštěpováno jak anglo-americké svazy bombardérů nemilosrdně ničí německá města a zabijí nevinné obyvatele a že jen oni mohou pomstít smrt svých bližních.

 48. hm,precital som si kadeco,no nikde som sa nedocital,ze by Jochen Peiper o masakri vedel.Dokonca viem,ze dodnes sa vedie polemika,ci to vobec masaker bol,ci to nebol len neuspesny pokus o utek.Demonizacia clenov Waffen ss bola po vojne najdolezitejsia uloha,pravda nehrala rolu ako vtedy,tak i dnes.Staci si pozriet dobove dokumenty o “dokazoch”proti nacistom a clovek zisti,ze to boli falzifikaty,ktore dnes neberie vazne ziaden seriozny historik.Jochen Peiper bol skutocnym hrdinom,ktory na seba prevzal zodpovednost,hoci s tym nemal nic spolocne.

 49. Dostal co si zaslouzil, jako mnoho ostatnich nacistickych svini, melo se po valce dusledneji trestat za pachane zlociny teto zrudne ideologie! Fuck off nazi scum!

 50. V ardenach jeho vojaci masakrovali a zabíjali civilistov v domoch,niekoľkomesačné deti, starcov,ženy,nebol to žiadny hrdina 2.sv vojny , podieľal sa na takomto vraždení aj
  civilistov aj zajatcov,mal byť súdený v norimberskom procese-sluckou

 51. miért nem tudom hasznani hasuznalni a rendivanalat

 52. Jochen Peiper bol nacista, jeho muzi vrazdili s jeho suhlasom civilistov, v mnohych dokumentarnych filmoch o tom hovoria ti co prezili tankove utoky v belgicku,nebol to hrdina, zaco bojoval?
  Vyzeral ako slusny chlap, to bola jeho jedina positiv stranka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: