Ako šíriť myšlienky medzi bežných ľudí?

Nikdy im násilím nenúťte svoj názor. Pokiaľ je správny a vaše konanie sa podľa neho vždy riadi, časom si ľudia všimnú, že konáte správne. Ostatným ľuďom treba ukázať, že sa spávate príkladne, že ste slušný, k ostatným neagresívny a vzdelaný. Ukážte ľudom na pracovisku, v škole, susedom a aj iným, že idete príkladom. Ak chcete niečo zmeniť alebo ovplyvniť v prvom rade musíte začať so sebou.

Na akých miestach šíriť propagandu?Tlačte nálepky, plagáty, články a podobne.Knižnice – medzi stránky čítaných kníh. Možno práve toto niekomu zmení pohľad na dnešný svet. Nie je zlé pridať tam informáciu, kde čitateľ nájde viac informácií. Toto je však jedna z vecí ktoré sa nemusia vyplatiť. Ak sa takáto literatúra dostane k polícií, uľahčí im to pátranie a monitorovanie.

Parkoviská – za stierače áut. Odporúčam v noci na parkoviskách, kde je malá možnosť, že vás niekto pristihne a neskôr identifikuje. Platí pre všetky akcie – najlepšie je ísť najskôr pár dní pred akciou obhliadnuť terén, zistiť najjednoduchšie únikové cesty a podobne. Poriadne sa pripraviť na každú možnú situáciu, ktorá sa môže naskytnúť. Byť pripravený.

Obytné štvrte – letáky rozvešané na uliciach alebo vhodené do schránok si ľudia vždy všimnú.

V každom prípade si dávajte veľký pozor komu sa zverujete so svojimi plánmi, alebo už vykonanými akciami. Nikdy sa zbytočne pred nikým nechváľte. “Sebe samému budeš verný” – inými slovami, jediná osoba, na ktorú by ste mali robiť dojem, ste vy sami.  Čím menej ľudí vie o vašich činnostiach, tým lepšie. Spolčujte sa len s ľuďmi, ktorí majú skutočný, seriózny dôvod aktivistu. V opačnom prípade sa môže stať, že pri policajnom výsluchu je naň vyvinutý väčší tlak, a on povolí a prezradí seba, vás aj ostaných.

Vyhýbajte sa pijanom, narkomanom, kecálkom a všetkým ľuďom, ktorí sú zbytočnou záťažou. Členovia rodiny by nemali vedieť o vašich záležitostiach. Ani spolupracovníci či priatelia.

Keď ľudia k vám prichádzajú prostredníctvom telefónu alebo nejakého chýru a chcú “pomôcť”, buďte veľmi opatrní – lepšie povedané, neverte nikomu.

Fyzicky zdatnejší aktivisti – pod rúškom anonymity napádajte militantných ľavičiarov. Vedený útok by mal byť vždy rýchly, drvivý, účinný a hlavne bezchybný. Útoky nemusia byť vždy vedené na fyzické osoby. Môžu to byť aj osoby právnické, čiže budovy, hnutia a podobne. Základné pravidlo : nikdy sa nenechajte chytiť ! Druhé, ale rovnako závažné pravidlo : vždy udržujte totálnu anonymitu. Nedajte nikomu žiadnu šancu identifikácie. Odporúčam používať kuklu. Ak chodíte do prírody alebo niekam inam trénovať, vždy ju majte na hlave. Časom si zvyknete na iné videnie (zhoršené periférne videnie a pod) a zlepší sa vám orientácia v kukle. Dávajte pozor na to aby ste na mieste činu nezanechali odtlačky prstov. Po akcii vždy všetko oblečenie, ktoré ste mali na sebe zlikvidujte. Pokiaľ ste niekde rozbili akékoľvek sklo, jeho malé čiastočky sa dostanú do oblečenia. Práve preto je dôležité aby ste sa oblečenia zbavili. Najjednoduchšie je niekde ho zapáliť a dohliadnuť na to, aby zhorelo úplne. To isté platí  pre drevo, krv, prach, vlasy, rastliny a hlinu. Pokiaľ vás polícia predvedie na výsluch pri odpovediach na otázky sa snažte vždy reagovať bez zaváhania, suverénne a presvedčivo. Najlepšie je sa chovať kľudne a úplne normálne. Nikdy neprezrádzajte žiadne (!) informácie. Ani tie, ktoré sa vám zdajú byť zbytočné a nepodstatné. Polícii možno veľmi pomôžu. Neprepadajte panike a nerozprávajte zbytočne. Na otázky odpovedajte presne a stručne. Po výsluchu si dôkladne prečítajte výpoveď a dožadujte sa opravenia všetkých chýb a nezrovnalostí. Taktiež sa dožadujte všetkých paragrafov, ktoré sú vo výpovedi spomenuté. Vopred sa dohodnite s niekým, komu absolútne dôverujete na aliby, ktoré poskytnete v prípade obvinenia. Zbytočne nevymýšľajte zložité aliby s mnohými svedkami aby ste sa nezaplietli do vlastných výmyslov. Majte stále na pamäti, že polícia musí dokázať Vašu vinu a nie vy vašu nevinu. Na verejnosti dokonalú anonymitu poskytuje dav – zamiešajte sa a ľahko sa stratíte.

Tí menej zdatní aktivisti môžu však tiež pomocť a sú rovnako potrební. Môžu tlačiť a šíriť propagandu. Tlačená literatúra musí byť malá. Chyba, ktorú väčšina ľudí robí, je to, že ich literatúra je dlhá a nudná, jej veľkosť zťažuje jej distribúciu a jej efektívnu tlač. Literatúra by mala byť stručná a jasná. Už dávnejšie som prišiel na to, že pokiaľ starú vec nazvete iným menom a kúsok ju pozmeníte ľudia sa o ňu začnú zaujímať ako o úplne novú vec. Preto na literatúru nikdy nedávajte znaky alebo obrázky, ktorým bežní ľudia nedôverujú (vďaka médiám) ako napríklad svastiku alebo podobné kontroverzné znaky. Cieľom je vzbudenie záujmu ľudí. Ak umiestnite 16 nálepiek alebo letákov na jednu stranu, za pár korún dokážete urobiť 1000 nálepiek. To je dosť na distribúciu pre jednu osobu. Nikdy nečakajte, že práca ktorú robíte bude odmenená. Osobne uprednostňujem kúpiť nálepkový papier a vyrobenie vlastných nálepiek. Nepoužívajte nálepky vytvorené oranizáciami, ktoré sú už vopred odsúdené políciou, médiami a tým pádom aj verejnosťou. Ide o to, že ak polícia nejakým spôsobom príde na to, že nálepky sú od vás, ťažšie sa z toho vyvlečiete ak bude na nálepkách odkaz na XY organizaciu. Osobné weby neodporúčam. Internet je ľahko monitorovateľný. Ale pokiaľ sa na to niekto odhodlá prispievajte vlastnými názormi a povedzte aj ostatným o rozbehnutej stránke. Pri posielaní mailov dávajte pozor odkiaľ ich posielate. Nepoužívajte schránku, ktorú používate veľmi často pre osobné účely. Najlepšie riešenie je obmieňať mailové schránky na rôznych stránkach a posielať maily a súbory z rôznych počítačov. Alebo použitie dynamickej IP adresy. Pokiaľ posielate všetko z toho istého počítača ľahko sa dá zistiť IP adresa počítača (pokiaľ nie je dynamická) tým pádom zistia, kto platí za internet na onej IP adrese. Majú meno , adresu a iné údaje, čo pre vás nie je veľmi priateľné. Pokiaľ tlačíte literatúru dávajte pozor na akej tlačiarni. Atramentové tonery sice stoja viac a vydržia menej ale nie je žiadna možnosť, ako zistiť kto propagandu tlačil. Pri laserovej tlačiarni je možnosť zistiť z vytlačenej A4-ky kód, ktorý je neviditeľný a každá tlačiareň ho má iný. Tým pádom zistia ktorá tlačiareň to vytlačila. Pokiaľ ste tlačiareň kúpili na splátky poskytli ste osobné údaje, cez ktoré vás polícia ľahko vypátra.

Ďalšou možnosťou šírenia našej myšlienky medzi ľudí je hudba. Tvorte texty, nad ktorými sa ľudia zamyslia a povedia si, že niečo pravdy na tom bude. Prostredníctvom hudby sa dajú vyjadriť všetky naše pocity a priania. Zdôrazniť ciele. Komunikujte so svojím okolím. Ukážte ľudom vo vašom okolí, že vaša cesta je tá pravá. Snažte sa aby pochopili hlavnú myšlienku a pochopili o čo vám naozaj ide. Zdokonaľujte sa. Vzdelávajte sa, doplňujte si informácie o všetkom, čo vám môže byť prospešné. Zaujímajte sa o problémy, ktoré sa vás týkajú. Odložte nezdravý spôsob života – fajčenie, alkohol– začnite šporotvať, udržiavať sa v kondícií a žiť naplno. Trénujte boj so zbraňou nablízko, boj bez zbrane, streľbu a podobne. Nie nadarmo sa vraví „V zdravom tele zdravý duch“. Zahoďte image skinheads, ktorý bežným ľudom skôr pripomína špinavých punk-erov pod neustálym vplyvom alkoholu alebo drog. Musíte byť pripravení na všetko. Štát nás prenasleduje práve preto, lebo vedia, že máme pravdu. Sme pre nich hrozba a preto sa správajte akoby sme boli v neustálom vojnovom stave.

… vlk…

18 komentárov

 1. Úplná partizánská agitka, moc jsem se pobavil. 🙂
  Takový fyzicky zdatný aktivní partizán aby měl soudružku krejčovou, pálit hadry po každé akci se asi prodraží… a taky pozor! Až bude mít kuklu skoro jak druhou kůži, aby si jí po útoku taky nezapoměl sundat a nešel s ní ráno do práce! 🙂

 2. Dobry clanok – vycuc z viacerych priruciek… Ale je vela ludi ktori by tie prirucky nikdy necitali, takze takato forma je fakt super…
  Myslienky na konci – na jednotku, hlavne o skinheads 🙂

 3. nie je to zly clanok…taktiez suhlasim ze s image skinheads uz dnes daleko nezajdeme…len by som doplnil ze netreba sa zameriavat len na “lavicakov” aby si to niektori nasi sukmenovci nevysvetlili ze podstatou veci je napadat vsetko co ma dlhe vlasy, pripadne ciro..Mnohi z nich po istej snahe vedia pochopit ze vlastne mame spolocneho nepriatela atd…Na co by som sa skor zameral su pocernejsi dealeri, celkovo dealeri, znamy pocerni vytrznici, vandali atd….akciami proti timto zivlom sa ovela lahsie ziskava verejna mienka ako ked niekomu zbijete syna lebo ma image “lavicaka”
  tot len moja poznamocka..inak text OK

 4. V ramci temtu se snad muze hodit mensi sebepropagace 🙂 : http://youtube.com/watch?v=e-fab-P12ac
  http://youtube.com/watch?v=tEwyiB_uOvQ&feature=related …i takhle se dají šřit myšlenky.

 5. “Ako šíriť myšlienky medzi bežných ľudí?”
  no predsa takymto clankom 8)
  a spravanim podla neho 8)
  ,,Štát nás prenasleduje práve preto, lebo vedia, že máme pravdu.,,
  no to hej 8) dobra schema na hladanie pravdy 8)
  ,,Ostatným ľuďom treba ukázať, že sa spávate príkladne, že ste slušný, k ostatným neagresívny a vzdelaný.,,
  a ,,Fyzicky zdatnejší aktivisti – pod rúškom anonymity napádajte militantných ľavičiarov. Vedený útok by mal byť vždy rýchly, drvivý, účinný a hlavne bezchybný. Útoky nemusia byť vždy vedené na fyzické osoby. Môžu to byť aj osoby právnické, čiže budovy, hnutia a podobne.,,
  uz sa tesim na nenapadnych svalnacov cviciacich v prirode s kuklami

 6. Mna tento clanok sklamal. Dobry uvod, dobry zaver, ale… miesat veci legal a ilegal jednoducho nejde. Lebo ked fizli dokazu legalovi nejaku ilegal akciu, SYSTEM to vyuzije na ociernenie celej idey a v tom najhorsom na perzekuciu ostatnych aktvivistov.

 7. kazdy si musi vybrat sposob boja. kazdy moze nejako pomoct. len na nom aky sposob si vyberie.

 8. Hej, ale nazov clanku znel “Ako sirit myslienky medzi beznych ludi”. Cize AA akcie to asi zrovna nebudu.
  Ak by si tam nechal iba to, ako sirit tie myslienky, tak by to bola naozaj fajn.

 9. Úplne sa stotožňujem so staffbullom, aj my u nás a okolí sme sa sústredili na pokošových cigošov a pod. chamraď, aj keď bielym civilistom najväčšie problémy robili práve tí akože cigánski mafoši- díleri drog/ úžerníci a ich deti/… tých sme mali likvidovať, ale čas sa už nedá vrátiť späť, žiaľ!

  Neviem, ako v iných mestách, ale u nás nám polícia nebola veľmi naklonená a práve týmto spôsobom by sme si mohli pridať na svoju stranu, keby sme boli ničili aj ich nepriateľov a škodcov…

 10. za nazov ja nemozem .ten si proste odmyslite. povodny nazov bol “strucny manual aktivistu” … ale to je predsa jedno

 11. kokoti nackoia vymyslite nieco nove a nechajte nacizmus faasizmus na hrobe dejin

 12. Článek je vcelku pochopitelný, má jen velkou chybu v tom, že je v něm mícháno velmi mnoho věcí, čímž je tvořen určitý chaos (také pár nepravdivých informací). Vysvětlím..
  1. Člověk, který je aktivistou a má v plánu angažovat se, “alespoň” vylepováním nálepek, plakátů, atd (na což jsou třeba značné finance), jistě nepůjde za narkomanem, aby mu sdělil své plány. Taktéž neřekne své rodině, do čeho se pouští (má-li dostatek rozumu na to, aby chtěl ochránit právě je). V dnešní době je více opartných, než neopatrných lidí..
  2. Nechápu, jaký význam má udání příkladu Blood and Honour Slovakia, vzhledem k tomu, že o každé z našich organizací je velmi dobře známo, za čím si stojí (taktéž je postihovatelná HH, už jen díky své zkratce, taktéž jsou postihovatelné, a tím i “propálené” ostatní organizace). Takže uvést logo či název organizace nemusí nutně znamenat, že bude jednoduché vypátrat toho, kdo se podílel, na vylepování plakátů.
  3. Co se internetu týče.. Vcelku chápu, že si stále všichni myslí, že obměnou mailu (třeba také tel. čísla), jsou nevypátratelní.. Jen je tato informace velmi zkreslená. Stejně tak, jako může mít člověk tisíc různých mobilních čísel a stačí jediný “záchvěv aktivity ze strany NS” a je o něm vědět, stejně tak je o něm vědět na e-mailu. Vždy je nejlepším způsobem osobní setkání a pakliže není možné, tak využití alespoň zahraničního mailu či nějakého programu, z mnoha šifrovacími funkcemi.
  K tomuto tématu také patří zmiňovaná IP. Pokud se nacházíte na zahraničním webu (USA), Vaše údaje nevydají do ČR či SR (!!!). Neudělají to z toho důvodu, že by pak nemohli sledovat Vaši činnosti (což je logické). A jste-li vlastníky webu, generátor IP (tedy obměna IP) Vám tak či tak nepomůže. A to z prostého důvodu. Na většině webových domén je sice registrováno Vaše IP, ale také název Vašeho PC, což znamená, že momentálně můžete mít IP, dejme tomu, Číny, a přesto při logování a dalších aktivitách, software rozpozná Váš počítač.
  Sedíte-li v i-kavárně a nalézáte se na “nelegálních” webových stránkách (za něž jsou NS považovány), správce kavárny může, na požádání a.c.a.b., vydat veškeré informace o člověku, který v onu dobu surfoval, po těchto stránkách. (Bude-li k tomuto důvodné podezření). A také nezapomínejte na to, že se správce kavárny může kdykoliv podívat, na jakých webech se právě nacházíte.
  Jako další možnost je ta, že si lze najít (přestože generátor IP používáte) poskytovatele služeb. A ten je, dle zákona, povinnen vydat Vaše osobní údaje (na soudní příkaz).

  Tak, to je myslím zatím vše, co jsem měla v úmyslu dodat.
  Některé informace nejsou naprosto doslovné, ale jejich podstata je stejná, jakou uvádím.

 13. to s tym BaH slovakia som nemyslel tak ze bude lahsie vypatrat kto nalepky vytlacil. myslel som to tak ze ak to nahodou zistia moze mat z toho vacsi problem. uvediem priklad. obycajna klasicka veta “stop drogam” na samolepke vyzera normalne. pokial je pod nim link na BaH uz je to nieco ine.

  A k tym e-mailom. to ze ich budete casto obmienat som nemyslel tak ze ta typ padom nevypatraju. mozne je vsetko. ale urcite im to aspon kusok ztazi pokial je to viac e-mailovych schranok na inych portaloch ako ked clovek posiela vsetky z jednej.

  tot asi vse. mozno sme sa kusok nepochopili ale to sa stava. aj tak som rad ze clanok sa aspon kusok paci…

 14. este k tej internetovej komunikacii…pokial sa specialne na teba zameraju…je skutocne velmi ale velmi tazke pracovat inkognito..pokial sa prihlasujes z domu a nie si TOP hacker tak v podstate nemas sancu…Dalsia vec je ze u nasich ludi badam dva extremy. Jeden extrem je ked niekto vypisuje hocico, hocikam a mysli si pri tom ze svet je gombicka a kto uz by sa na neho zameriaval..dalsi extrem zas je ked niekto uz na pokraji paranoie si vybera este aj baterku z mobilu lebo si mysli ze ho odpocuvaju…a pritom ide o “bezvyznamneho” cloveka…myslim ze najlepsia je zlata stredna cesta..teda pokial sa nejdna o vysoko postaveneho aktivistu..vtedy je maximalna ostrazitost na mieste

 15. tak tak teraz si to vystihol… presne mas pravdu o tych extremoch … 😀 poznam presne takych ludi…jeden tip “mne nic nemozu” a druhy “mna urcite odpocuvaju a mam napichnuty komp” … ale preventivne ostrazitost treba.

 16. V pořádku, ale stejně tak jsi mohl spíše uvést příklad jiné organizace, jako například Národní Odpor (více radikálnější – tedy, alespoň u nás), či Hlavu Hore, jak jsem již zmiňovala. A to z prostého důvodu – všechny nacionální organizace jsou natolik “propálené”, že stačí jakákoliv zmínka či podpis a ví se, o čem je řeč..
  Pochopili jsme se jistě správně, jen se ohrazuji, na pouhý jediný příklad a zrovna BH Slovakia, kdy je vhodnější umístit příklad Hlavu Hore (přestože se jedná o malou organizaci, podporující rodiny, jejich název je myslím stejně tak “nechtěný” jako Blood and Honour).
  V podstatě máš, s těmi maily pravdu, avšak pokud budou chtít najít zrovna Tebe, tak jak píše staffbull, najdou Tě (nejsi-li velmi zručným hackerem). Takže i-net je celkově, na pováženou, i když jediným vhodným prostředkem, v dnešní době.
  Ale co se webů týče. Nedávno byl případ BH Bohemia (web nebyl aktualizovaný, ani nepamatuji). Je umístěn na USA serveru, čímž je to z jedné strany zvýhodněné. Nyní je zájem, o vydání veškerých údajů majitelů tohoto webu, což USA striktně odmítla. Takže a.c.a.b. nezbývá nic jiného, než sledovat web a hádat, kdo že to vlastně může být..

  staffbull: Vcelku souhlasím. Jen neznamená, že pokud někdo není předním aktivistou organizace, pak není sledován, to je velký omyl. Snad jen s tím rozdílem, že ty “bezvýznamné” lidi, v našem okolí, jednou “pustí k vodě”.. Což je ale taky individuální.
  Každý přední aktivista ví, jak má postupovat, jakými lidmi se obklopovat, ostatní je relativní.

 17. mirec1418- to mas pravdu ale v NZ kde je kopu cigosov a podobnych negrov a bezdakov a hlavne komancov u tichto ludi moc policia tu u nas neni naklonena mala vyhoda:D

 18. “Štát nás prenasleduje práve preto, lebo vedia, že máme pravdu. Sme pre nich hrozba a preto sa správajte akoby sme boli v neustálom vojnovom stave.

  … vlk…”

  joooj tak toto snad nemyslis vazne 😀 😀 😀 .D .D – ty si akyyyy komik, az tragikomik 😀 😀 😀 :D, no ja by som povedal ze ste prenasledovani z ineho dovodu, a sice takeho ze ste nebezpecne agresivne individua – a nie vdaka vasim “politickym nazorom” ale vdaka vasej fyzickej nebezpecnosti pre bezprostrende okolie – mohli by o tom hovorit aj tie teenagerky ktore ste v ramci “narodneho odporu” pobodali nozmi – v Bratislave pokial viem uz 3x. Preto po vas ide stat aj obcania. Ste banda vygumovanych uchylakov ktori si o sebe este aj myslia ze maju pravdu – ste zreli do cvokarne.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: