Interrupcia z pohľadu hlbších súvislostí

Témy, týkajúce sa ľudského života boli už i v minulosti predmetom prvoradého záujmu verejnosti. Jednou z nich je aj problematika Interrupcie, i keď je nesporné, že je všeobecne chápaná dosť kontroverzne, vyvolávajúc ostrú spoločenskú polemiku. Existujú totiž početné skupiny ľudí, ktorí jej uplatňovanie horlivo zastávajú, odvolávajúc sa na sociálne výhody rodiny, ale tiež skupiny, ktoré ju jednoznačne odmietajú, prevažne z náboženských dôvodov. Spoločnosť však nie je čierno-biela. Medzi týmito dvomi skupinami je ešte nezanedbateľný počet tých, čo s interrupciou súhlasia, ale len za určitých okolností a okrem nich ešte mnoho pasívnych ľudí, ktorí sú voči väčšine spoločenských problémov úplne ľahostajní.

Zanechajme teraz náboženské a sociálne ponímanie interrupcie a pozrime sa na jej dopad z čisto mravného hľadiska. Snáď aj obsah nasledujúcich riadkov prehĺbi snahu viac o tomto probléme verejne komunikovať a prispeje tak k jeho aktívnemu riešeniu.
Z medicínskeho hľadiska možno povedať, že interrupcia znamená potrat alebo umelé prerušenie tehotenstva. Pri jej výkone dochádza k mechanickému odstráneniu dvoch spojených pohlavných buniek z matkinho tela, nesúcich v sebe všetky predpoklady pre narodenie živého človeka.
Stručne možno skonštatovať, že medzi základné riziká, ktoré sú s výkonom interrupcie vždy spojené, patria hlavne:

 • Ničivý dopad na fyzický zdravotný stav ženy s možným narušením jej plodnosti mechanickým poškodením pôrodných ciest – aj trvalého charakteru.
 • Ničivý dopad na psychiku ženy, pretože nezvládla základnú materinskú povinnosť ochrániť život svojho nenarodeného dieťaťa, často krát aj pod vplyvom silného tlaku najbližšieho okolia.

K čomu však pri výkone interrupcie dochádza z pohľadu hlbších principiálnych súvislostí? Základom pochopenia je uvedomenie si toho, že embryo, pozostávajúce z dvoch pohlavných buniek, nie je len obyčajným „anatomickým útvarom“, ale vyvíjajúcim sa autonómnym celkom – životom, obsahujúcim všetky predpoklady pre narodenie plnohodnotného človeka. To je vlastnosť len živého plodu! Z toho dôvodu je neprípustné považovať zárodok vyvíjajúceho sa života za obyčajnú bunkovú štruktúru a stavať výkonom interrupcie medzi ostatné chirurgické zákroky, ktoré so životom nového človeka nemajú žiadnu priamu súvislosť.
Z principiálneho hľadiska možno naviac bez predsudkov konštatovať, že ak sa život už raz začal vyvíjať, má plné právo na svoju existenciu a ochranu, pretože prerušenie každého vyvíjajúceho sa života je prestúpením mravného prikázania „Nezabiješ!“, bez ohľadu na to, či plod v tele matky už za človeka považovaný je, alebo nie je.
Ak si uvedomíme podstatu týchto základných súvislostí, pochopíme, že vyvíjajúci sa život nemá právo ukončiť ani rozhodnutie matky, ani rozhodnutie otca, pretože ak ho splodili, potom sa stáva rovnocennou formou ich vlastnej existencie. Rozdiel je len v stupni vývoja tela a v prepojení duchovnej zložky osobnosti na svoj fyzický obal – telo, inak v ničom inom.
Je tiež potrebné pripomenúť, že obaja partneri sa mohli rozhodnúť, či si dieťa želajú alebo nie a svojím zodpovedným spolužitím mohli tehotenstvu predísť, pokiaľ si ho nepriali. Veď príroda múdro zariadila plánovanie rodičovstva tak, aby sa človek interrupciou nemusel previňovať proti jej zákonom.
Ak by však aj napriek tomu došlo k neželanému tehotenstvu, je to vždy len dôsledok konania a prístupu partnerov. Prečo by za ich konanie malo zaplatiť životom bezbranné dieťa? Prečo by mala trpieť obeť a nie „vinník“?

Aké sú najčastejšie spôsoby “ospravedlňovania” výkonu interrupcie?

Snáď najčastejším „ospravedlnením“ prerušenia tehotenstva býva skutočnosť, že žena bola k intímnemu životu partnerom alebo cudzím mužom prinútená. To sa považuje za legitímny dôvod na interrupciu, pretože žena sa pre život dieťaťa sama slobodne nerozhodla.

Iným všeobecne rozšíreným dôvodom pre interrupciu je očakávané narodenie nejakým spôsobom postihnutého dieťaťa, ktoré je považované za sociálnu príťaž, alebo prekážku v kariérnom vzostupe, minimálne jednému z rodičov.

Ako sa má zachovať budúca matka, ktorá chce podstúpiť interrupciu, pretože nemá dostatok dôvery v svoje schopnosti, alebo je svojim okolím citovo vydieraná?
Predovšetkým by si mala uvedomiť, že aj v takejto zložitej situácii sa dá strach a duševný nátlak vonkajších vplyvov prekonať úprimným odhodlaním prijať dieťa s láskou, aj napriek všetkým predpokladaným ťažkostiam. Veď čím je pre zodpovedného človeka váha ťažkostí a starostí pri výchove dieťaťa, túžiaceho po živote, v porovnaní s mučivými výčitkami svedomia za nesprávne rozhodnutie, prinášajúce smrť?
Psychológovia potvrdzujú, že pozitívny postoj človeka voči akémukoľvek problému znižuje riziko neúspechu niekedy až o 80%, pretože o úspechu či neúspechu nerozhodujú fakty, s ktorými je konfrontovaný, ale predovšetkým stanovisko, ktoré k nim zaujme. Prenesme tento úžasný poznatok na otázku interrupcie a prídeme na pozoruhodnú skutočnosť: Ak matka dokáže prijať dieťa s dôverou v pozitívny vývoj nasledujúcich okolností, bude k nej silou dôvery pritiahnutá nečakaná pomoc, aby svoj cieľ nakoniec úspešne dosiahla, a to aj napriek počiatočným obavám.
História to potvrdzuje na osude jednotlivcov i národov. Človek, ktorý bol ochotný porozumenie prejaviť, aj napriek sťaženým podmienkam, mohol ho vždy aj prijať. Avšak egoista sa nakoniec musel dožiť vnútorného osamotenia a straty spoločenskej dôvery. Doslovne možno povedať, že v tomto deji sa odzrkadľuje pôsobenie nepísaného prírodného Zákona neodvratného spätného pôsobenia, prinášajúceho následky každého rozhodnutia!
Každá žena by preto mala dôverovať svojim schopnostiam, ktoré od prirodzenosti vlastní a nemala by zanevrieť na dieťa ani na samu seba kvôli jeho počatiu. Spätné pôsobenie osudového súkolesia jej raz musí priniesť zákonité duševné povznesenie za prejavenú odvahu a obetavosť.

 

Milá čitateľka, čitateľ!
Ak teraz čítate tieto riadky a nachádzate v nich poznanie súvislostí Vám doteraz neznámych, vedzte, že nie je hanbou priznať si chybu minulosti, ak ste sa jej možno aj Vy dopustili. Keď pochopíme, prečo sme konali nesprávne, máme predsa možnosť napraviť každý omyl. Základným predpokladom však ostáva schopnosť hlbšieho pochopenia súvislosti života a poctivé zamýšľanie sa nad vlastnými pohnútkami, vedúcimi k osudovo vážnym rozhodnutiam. A interrupcia je jedným z nich!
Lekári, ktorí nedoceňujú hodnotu ľudského života, verejne hovoria len o prípadných telesných problémoch, ktoré sú s interrupciou spojené. Nevidia však do bezradného srdca ženy, ktorá často až po mnohých rokoch života precitne k hĺbke svojho previnenia a prežíva neopísateľné výčitky svedomia, ktoré sú často mnohonásobne ťažšie, než prípadné najväčšie zdravotné komplikácie, s ktorými ju pred potratom oboznámili.
Chráňme preto život poznávaním jeho hlbších súvislostí a usilujme sa o docenenie jeho veľkej hodnoty, aby sa nikto z nás nemusel pri pohľade na svoju minulosť hanbiť za svoje rozhodnutia. 

26 komentárov

 1. So záujmom som si prečítala tento článok. Naozaj sa nemienim zaoberať náboženským postojom k interupciám. Narozdiel od Vašeho názoru, ktorý síce rešpektujem (každý má mať právo na svoj názor), ale nesúhlasím s ním. Žene by malo zostať právo rozhodnúť sa a to minimálne pri dôvode zdravotnom a takisto pri znásilnení. Dieťa má byť vychovávané s láskou a ja osobne si to neviem predstaviť, milovať dieťa, ktoré mi niekto “dal” násilím, hoc viem, že Ono za to nemôže.

 2. Lionswomen: suhlasim aj ja mam tento nazor … ale zase na druhej strane neviem .. asi by som s tym nechcela zit s tym, ze sa mi bude sniovat o mrtvom babe … clanok je viac menej len pohladom na vec z druhej strany, zo strany citovej .. lebo ta sa malo kedy rozobera …. cista teorie … vlastne asi nik z nas kto to nezazil nemoze povedat co by spravil .. ale ako sa vravi .. Prevencia nadovsetko … a keby si mnohy davali pozor tak by k mnohym interupciam nemuselo nikdy dojst …. tym narazam hlavne na diskotekove lasky a podobne

 3. myslim ze v pripade znasilnenia alebo moznosti ze sa narodi nejako postihnute dieta by som potrat povolil… inak nevidim dovod preoc by niekto mal vobec rozmyslat nad takou variantou. hlavne by som schvalil nie interupciu ale sterilizaciu ! ale v clanku mi chyba jedna vec. co ak su dvaja ludia mladi, maju sa radi nie su vsak este samostatni pri sexe pouziju ochranu a aj tak zena otehotnie. ani jeden z nich sa na materstvo neciti a ich chyba to tiez nie je pretoze si davali pozor. co v takomto pripade? na riesenie neviem prist.

 4. vlk: dobry postreh …. ked odmyslime nahodny sex 🙂 .. kedze taky by ani nemal byt .. sex ma byt z lasky .. je to potom asi zavysle od toho ako sa maju radi, akej sa im dostane podpory od rodin a nakolko su mentalne vyspeli … ale to vsetko teoria

 5. keď si tak uvedomím, že teraz sa dejú potraty s tým rizikom, že možno už žena nebude môcť mať deti tak čo bude potom, keď to zakážu? lebo potraty sa budú diať tak či tak akurát budú menej profesionálni doktori, menej profesionálne nástroje a viac úmrtí….treba sa na to pozerať aj z tejto strany…

 6. Nechcem sa k tomu vyjadriť, či by sa malo zakazovať alebo nemalo zakazovať, či je to vecou čisto matky alebo je to už vecou matky a nenarodeného dieťaťa.
  Nie je to matematika, preto tam nikdy nebude nič úplne jednoznačné.
  Moje ďalšie úvahy nie sú jednoznačné ani zovšeobecňujúce a už vôbec nie niekoho odsudzujúce.
  Deti sú podľa mňa dar, ja som bol už obdarovaný niekoľko krát. Je to dar najkrajší a najväčší. Pre veriacich nech to je dar od Boha, pre neveriacich to ostáva darom. Moje deti nie sú iba moje deti, teda z pohľadu vlastníctva vôbec nie sú moje.
  Dnes je pohľad mnohých ľudí na deti ako príťaž, záväzok, obmedzenie, proste ako niečo nežiadúce, a keď už tak jedno, maximálne dve.
  K zodpovednosti a plánovaniu má každý vlastný názor, to čo sa pýta vlk, je zrejmé že existuje %, že sa to stane, sám si ho predsa uvedomuje. Nikoho nesúdim, nikomu nič neradím, môžem sa o tom rozprávať s človekom, ktorého poznám a ktorý je ochotný vôbec sa so mnou o tom baviť, keď sa niečo také stane.
  Osobne nevidím problém, že by som bol mladý. Aký je vlastne správny vek na prvé dieťa? A koľko deti vôbec plánuješ?
  Stretávam sa aj s ľuďmi, ktorí vyhlasujú, že svet je príliš zlý, skazený a blabla na to, aby tu priniesli svoje deti. Osobný nezovšeobecňujúci postreh k tomu je taký, že čím má človek väčší problém so svetom alebo s ľuďmi kolo seba alebo sám so sebou nie je to isté.
  Tiež som si všimol pár príkladov keď , človek čím horšie sa správal, tým vnímal svet ako horší. Dobrí a skromní ľudia vnímajú aj svet ako lepší.
  Do určitej miery môžu i. súvisieť aj s trendom nemať deti, mať málo deti……..
  Je to každého vlastný názor a nikomu ho neberiem.
  Nech sa tomu budeme akokoľvek brániť nakoniec dôjdeme k istým skupinám ľudí a ku vzťahu týmto skupín k i. a k početnosti ich potomstva.
  Potom si priznáme škatule, a bude tam:
  Chudobnejší majú viac deti.
  Kresťania….
  Rómovia…
  Ľudia pronárodní……..
  Ľudia ,,pronárodní,,……….
  Áno aj uvodzovky aj bez uvodzoviek.
  Všeliek neexistuje, dovolím si však tvrdiť až klišovite a frázovite, že keď je človek ,,dobrý,, veľa problémov zrazu ani neexistuje.
  Tak sa staňme ,,dobrými ľuďmi,, a možno sa tu ani nemusíme baviť o mnohých veciach.
  Neonacisti a ich počet detí…….
  Milujúci svoj národ, striktne sa dištancújúci od rasových a šovinistických názorov a prejavov a ich počet detí………
  Prečo sú tam také rozdiely?
  Majte deti, milujte ich, potom sa vyjadrujte k čomu chcete. K i., k ženám ktoré vynosili 9 detí.
  Môj názor je, že človek je nádoba s konkrétnym obsahom, a zmestí sa tam iba ten obsah a záleží čím ho vyplníš. Keď tam dávaš zlobu, tá musí vytlačiť niečo dobré. Keď tam príde smútok vytláča radosť.
  Keď tam príde prázdnota, vytlačí všetko plnohodnotné.
  Sú však aj ľudia čo vravia, že láska je nekonečná, to znamená že nemá obmedzenie amôže jej byť stále viac a viac, žiadna nádoba.
  Majte vlastné deti a milujte ich – to nie je príkaz 8) 8)

 7. Ono v dnešnej dobe je to s babätkom ťažké, pretože si musíme zobrať do úvahy, že ak niekto plánuje, musí rátať s tým, kedy skončí školu. Stredná sa obvykle končí v 19- ich (ak nie je päťročná), čo je podľa mňa dosť málo na dieťa, a vyhliadky do budúcnosti dosť mizivé, nakoľko v dnešnej dobe je vyška nevyhnutná. Tá sa končí v 24-och (kto ide po strednej okúsiť zahraničie, tú výšku skončí v 26 prinajlepšom) a to ešte človek nemá žiadné pracovné zázemie. Takpovediac, k stálej práci ani neprivonial. Brigády samozrejme nepočítam. Ďalej treba nájsť byt a vytvoriť ďalšie zázemie – domova. Zabezpečiť sa trošku finančne. No a bábätko môže byť v 30. Ľudia ktorí práve v tom období nemajú stáleho partnera si zase o niečo dlhšie počkajú… Je to normálne??? Moja mamka mala prvé dieťa v 20-ich!!! Veď kým sa človek zabezpečí, tak mu už tikajú biologické hodiny ako orloj!!!

 8. Externé štúdium nezarátavam za poriadne vzdelanie, je to skôr rýchlokurz. Vhodné pre starších ľudí, ktorí nutne potrebuju titul…

 9. Jaruš, celé je to o prioritách a zodpovednosti (myslím aj interupcie).
  Je to síce pekné, čo píšeš, samozrejme je to jedna časť ľudí, ktorú opisuješ. Holka skončí v 25 školu, prípadne sa jej práve rozpadne vzťah, má už vlastný rozum a neberie hocičo, kolo nej sa mihnú rôzni debilkovia, s ktorými si nezačne, len preto aby nebola ,,stará dievka,,. Keď sa jej podarí stretnúť normálneho človeka a ešte sa aj zamiluje má 30.
  Nič nepochopiteľné, hlavne ak sa pohybuje v kruhu ako ľudia čo tu prezentujú svoje názory.
  V 30 prvé, 35 druhé, 40 tertie dieťatko. Nevidím problém ak po tomto túži.
  Jaké si to udeláš, takový to máš.
  To je iba jedna skupina, nemyslím že je skutočne nejak početná, nemaj s tým problém zvládneš, zvládli aj iní. Viem ľahko sa mi hovorí, keď to už mám za sebou, nie je to prechádzka. Život máš plný, niekedy až príliš.
  Poriadne sa pozri kolo seba, kto má deti a kto nie.
  Opäť žiadne škatuľky ale.
  Poznáš ľudí kolo 35 s povedzme veľmi slabým finančným zabezpečením od rodičov, čo sa od skončenie školy okamžite postavili na vlastné, prebíjali sa dnes majú 3 decká, sú vďační rodičom, nikdy ,,neparazitovali,, na rodičoch, dnes majú okrem detí vlastný byt (alebo dokonca vlastný dom), auto, na vyskakovanie priestor nie je, no ani im nechýba. Ja poznám a zďaleka nie jedného. Makajú na plný úväzok plus ďalší plný doma……..
  Poznáš ľudí kolo 30, dodnes bývajú u rodičov, čo im dajú všetko, len aby sa odpichli a nemajú nič. Je jedno či sú 5 rokov po výške alebo 10 po strednej a mohli už 5 či 10 stáť na vlastných nohách. Na účte majú to čo aj tí prví, keď nie menej, auto to áno len hodne drahšie, prípadne tí čo ani auto 😦
  Užívajú si statočne blablabla.
  Poznám aj takých aj takých. A prečo je to tak.
  Nikoho nekritizujem, bože uchovaj aby som to nejak hodnotil. Len iste budem radšej, keď moje decká budú patriť do tej prvej skupiny. Keď budem mať decká ešte v ich 30 na krku a blahosklonne zdvihnú nohy aby som pod nimi povysával, budem mať pocit, že som kdesi zlyhal.
  Teraz by sa tu asi hodilo niečo z toho trápneho čo sa tu tak často opakuje, že kam ten svet speje a aká je ,,naša mládeš,, a podobné primitívnoSSti.
  Tak niečo známe: HAHAHA
  Ale že zas nejak utekáme od pôvodných oveľa lepších a osvedčenejších tém. Antifa HAHAHA.
  Za to všetko môžu židia.
  Je to pozostatok komunizmu.
  Za NS by to určite takto nebolo.
  A tiež benevolentný prístup k drogám.
  Sociálny program nahrávajúci príživníkom a rómom.
  A samozrejme antifa a iné duševné choroby.
  ………………………….
  Nič v zlom Jarka, keď chceš nájsť chlapa, s ktorým sa dá prežiť celý život, asi treba zabrúsiť aj do iných vôd.

 10. kazdje zenskej je to osobna vec ci stym pocitom potom bdue zit to uz je ich vec…potom mozno an dovazok spacha samovrazdu :D:D:D…s tym sa enda nci robit budu stale potraty.to zalezi od ludoch.. a admin sex z lasky…to asi ty praktizujes ale co ked sa dako miluje teda ma rad mesiac? a najde si ineho? sak to je to iste nic viac

 11. no myslim, ze pri takom kratkom vztahu je na mieste antikoncepcia

 12. uplne sulhasim s vlkom…. kdesi som citala ,,spoved” jednej zeny, ktora bola znasilnena a sla na potrat… Cela dedina ju odsudila, lenze ona povedala, ze preco by si mala nechavat dieta, ktore ona nechcela a tvrdila, ze by to bola akasi ,,pripomienka” toho, co sa stalo a ze po tom tiez netuzila…Dieta by tiez vycitilo, ze nie je moc chcene, ze? Mozno by sa jej narodilo a ona by zistila, ze vlastne je krasne a chce ho, ale to je vsetko v rovine ,,mozno”…
  Aja ja som uz uvazovala o interupcii, ked sa mi s byvalym priatelom stala ,,mensia nehoda”… Zlyhala nam ochrana…. Som studentka, sama nemam nejake zabezpecenie a nie este aby som poskytla nejake dietatu… V tomto pripade by bola podla mna interrupcia nutna…
  Ja osobne som za interrupcie aj kvoli tomu, co som uviedla vyssie a tiez kvoli tomu, co povedala darkerka…

 13. KRESŤANSKÍ BIELI RASISTI

  Táto skupina je skutočne samostatná kategória a od Patriotov a Kresťanov sa ozaj líši. Patria tu rôzne organizácie a aj rôzne Klany. Aj tieto skupiny sú nejednotné a len akousi zmesou trikov. Bez toho aby sme každú detailne preberali, ich charakter a ciele, poviem len, že sa snažia zachrániť svoje duše pred ohnivým peklom a zároveň ochrániť Bielu Rasu. To je samozrejme protichodné a vopred neúspešné. Je to ako by ste chceli vyhrať preteky, no vždy keď stlačíte plynový pedál na doraz, rovnakou silou stlačíte aj brzdu. Samozrejme sa takto preteky vyhrať nedajú. Tieto skupiny len mätú priemerných Bielych rasistov nekonečným hlásaním frázy “Biely Kresťan” aj keď v skutočnosti ako sme ukázali v mnohých článkoch o kresťanstve, je kresťanstvo jedom pre Bielu Rasu, bolo príčinou rozpadu rímskej ríše a rímskej rasy, a presne pre tento účel bolo Židmi vynájdené. Títo pro-Bieli, anti-židovskí kresťania však tvrdia, že kresťanstvo nemôže byť židovský podvod, lebo oni samotní sú proti-židovskí. Znie to rozumne. Faktom však je, že väčšina kresťanov a kresťanských spolkov sú silne PRO-židovskí, PRO-izraelskí a stoja za miešaním rás, čo ich teda robí ANTI-Bielych. A takéto skupiny predstavujú 99% Bielych kresťanov sveta. Zvyšných pár anti-židovských kresťanov teda nerobí nič než zmätok tým, že neodhaľuje pravú židovskú podstatu kresťanstva. Výsledok väčšiny takýchto skupín je podobný Spoločnosti Johna Bircha, t.j. keď členovia zažívajú jednu porážku sa druhou, vzdávajú sa a radšej veria táraninám o blahu na druhom svete. Takto sa neutralizuje jeden dobrý Bieli bojovník za druhým a stáva sa obeťou židovskej nákazy mysle. Stáva sa z neho “oddaný” kresťan a skutočný svet (a jeho rasu) posiela do pekla – židovského pekla.

 14. Synthet: kde su krestania??? …. ale vies co len jednu radu … viacej citat to pomaha rozsirovat obzory

 15. Ja som rasista, pretože uznávam jedine svoju rasu Tvorcov, Biely = Tvorcovia, som proti židovskému kresťanstvu, som za slobodnú voľbu ženy, sa rovnosť v bielych pohlaví, za eugeniku. Moji nepriatelia sú judáci a ich poskoci a všetky podrasy.

 16. O akých krestanoch vravíte?

 17. Ja citam vela: Beo, Prop, Metapédia, atd.. A Knihy od HK – Hnutie Hreativity

 18. synethet: rimska rasa? to som este nepocul

 19. Myslí sa tým Biela rasa obývajúca územie Rímskej ríše.

 20. Hnutie Kreativity- tam je to podrobne rozpísané

 21. poznam HK

 22. phpbbplanet.com/forum/viewtopic.php?t=1660&mforum=library

 23. ste skurveni hajzli – chranme zivot bla bla bla – hlavne ze ste psychopati a nozmi bodate aj dievcata ako v sade janka krala – banda vylizanych klerofasistov, koho chcete oblbovat, 10 rocne deti co vam nechtiac zabrusia na tuto smradlavu stranku?

 24. Synthet – ty si mi len kokot – rasy neexistuju vies o tom – je len clovek ktory sa sklada z troch variet – kaukazskej, mongolskej a negroidnej – zidia arabi europania – to vsetko su kaukazoidi – takze tie vase predpotopne ideologicke nezmysly si strcte za klobuk – kazdy inteligentny clovek sa vam len vysmeje – okrem ineho nikto z vas nie je 100% white – na to si zoberte jed, a pochadzame z afriky, ano vasi predkovia boli cierni, a moji tiez – moze vas aj rozhodit, ale inac to nebolo ani nebude

 25. a co ta este trapi moj?? co nam este chces povedat,pozorne citam tvoje prispevky a normalne ma to bere na plac,chcel by som ti pomoct a urcite aj ostatni ktory citali tieto tvoje sracky…

 26. interupcia?hmmmm nooo myslim ssi ze to su len dosledky dnesnej ddoby,a ludi….myslim si,ze to nieje nejaky problem….je to kazdeho vec,ak clovek nechce to dieta tak nech ho nema….a nech sa s tym vysporiadava ako chce….niesom humanistkaa ale realistka a byt stastim mat dieta v dnesnej dobe je velmi relativny pojem….viete naplnit svoju podstatu tym ze splodim dieta a predam mu svoje geny,svoju krv je sice fajn a pekne kto by to nechcel mat nieco zo seba sameho a cloveka ktoreho milujete ale….dieta?tato doba…ste stastny v tomto svete???uprimne si odpovedzte!!!!!!myslim si ze povacsinou si odpoviete nie,tak preco potom chcete dieta?dalsieho kt.bude nestasny?alebo budete dufat ze ho budu cely zivot tak manipulovat ze prestane mat vlastny usudok a uspokoji sa s tym odpadom v rukach co ma?ano?je to fajn?zachovat nejaky rod alebo rasu…..hmmmm je to fajn ale naco?aj keby tu boli sami carny tak co?koho to bude trapit?uz nikoho….lebo ziadny biely tu nebude a ani vy…..a co?ze planetu zem ovladnu cerny?nieco tym ziskaju?ziskaju tym nejake stastie ktore teraz nemate?tak preco ste nestastny?co?mozno si ani tento zivot nezasluzite a nie to ho etse niekomu dat….
  a ti ktory su stastny je len ich vec ci chcu dieta,s kym,a za akych podmienok a ked ho nechcu tak pouziju dnesnu vymozenost interupciu a proste pojdu na potrat alebo ste proti tymto vymozenostiam?zeby ludia nesuhlasili s tym aky su a s ich pokrokom?alebo co je to pokrok vlastne?hehehe na to aby ste mohli rozhodovat za druhych najprv musite vediet kto,co ste vlatne vy a kde zijete a preco?ked si na to odpoviete tak zabudnete aj na takzvanej dolezitosti interupcii…..a ked nie,tak uz ste iba panacikovia dnesnej doby……a to uz je potom vas problem….hheheh

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: