Trenčín – ústa slobody

A je to za nami…. Dlho očakávaný pochod v Trenčíne proti obmedzovaniu slobody zhromažďovania, obmedzovaniu slobody slova a vedeckého bádania, uskutočnený 11. júla 2008 sa už skryl za oponou, a podľa vyjadrenia rôznych ľudí, ako aj samotných tvorcov tohto v celku vynikajúceho nápadu, sú s priebehom ako aj celkovým ukončením pochodu spokojní. Kto by nebol, veď predsa snaha o zakázanie pochodu sa nevydarila ani samotnému primátorovi a zúčastnení odchádzali s úsmevmi na tvárach.

 

Počet účastníkov sa v rôznych médiách líši (50 – 150), no môžem vám s určitosťou povedať, že ten, kto tam nebol, nevie, čo mu pomedzi prsty uniklo. Ľudia prišli z mnohých kútov Slovenska prevažne v čiernom oblečení, plní očakávania, ako to všetko dopadne. Pri prvom pohľade som mala pocit, že na dohodnutom mieste bolo viac novinárov ako nás, a tí sa snažili urobiť čo najlepší záber, už sme sa báli, že nám pomaly budú tie fotoaparáty pchať pod nos. Človek chvíľkami nevedel, kam sa má otočiť, aby sa vyhol ich dotieravému záujmu. Na začiatku akcie nám spoločnosť robila aj „trenčianska antifa“ (cca 10 – nazvem ich ľudí), ktorí sa zjavne chytali posledných slamiek a ukazovali svoju pravú tvár – konkrétne zadok… Po kultúrnej vložke ich bolo pár odvedených príslušníkmi polície a my sme sa ďalej mohli venovať omnoho plnohodnotnejšej činnosti – pochodovaniu za správnu a hlavne naliehavú vec.

 

Po niekoľko minútovom, niekedy až nudnom čakaní sme konečne vyrazili. Pochod sa začal v parku pod Juhom a bol nasmerovaný cez centrum mesta až na Hviezdoslavovu ulicu, pred Dom armády. Spoločnosť nám robila mestská polícia (22 policajtov) a 150 štátnych príslušníkov. Na nazačiatku trojpočetnom, no neskôr miestami päť početnom sprievode nám nad hlavami viali slovenské a čierne vlajky. V konečnom počte troch transparentov dominoval na čele transparent s nápisom „Slobodu nacionalistom“, ostatné „21. storočie – Sloboda slova a myslenia – zakázané“, „Sloboda slova? Nie! Ja sa prispôsobím. Nebuď ako on“ a za textom sa vypínala pekná oslia hlava…

 

Pochod pozorovalo mnoho zvedavcov, dokonca jeden zjavne motivovaný chlapík zaručal z balkónu „Hanba vám!“ načo jeden so spoluorganizátorov duchaplne odpovedal do megafónu „Hanba tebe…!“. Ulicami mesta sa ozývali pokriky typu „Totalitný štát, nenechá nás spať!“, „Prepustite politických väzňov!“, „Slobodu prejavu!“ a mnoho ďalších… Človek by čakal, že na podobnej akcii budete vidieť len holohlavých chlapcov, no počet ženského pohlavia ma prekvapil, je zjavné, že problematika dnešného sveta ako aj samotného Slovenska už nie je vecou iba „mužských záležitostí“ a mňa teší, že sa na skupinu pozeralo ako na celok.

 

Do mesta sme šli s informáciou, ktorá nás úprimne pobavila a to, že sa na nás chystá druhá časť „trenčianskej atify“ (podotýkam deti od 15r vyššie). To nás prinútilo s chuťou šliapať určenú trasu a nedočkavosť na pripravené prejavy ako aj spomínanú bandu detí sa stupňovala každou minútou. Príslušníci polície boli takí zhovievaví, že nám povolili sa pohybovať aj po ceste, čo nám uľahčilo prechod, a tým to dostalo ešte krajší pohľad.

Po príchode pred už spomínaný Dom armády nás uvítali „korytnačky“, na prípadnú pomoc si zaobstarali aj psa, ktorému sa pochopiteľne nepáčila naša prítomnosť. Po „antife“ zatiaľ nebolo ani stopy, ale vedeli sme, že im chvíľu potrvá nájsť vo vlastnom meste, kde sa má pochod ukončiť J.

 

Pomaly sme sa ako tak zoradili do pol kruhu a rečníci mohli postupne začať čítať svoje prejavy. V prejavoch si to „spískal“ aj primátor mesta Trenčín, ktorý sa márne snažil prekaziť pochod, ako je samozrejmé – neúspešne. Bolo narážané na slobodu, ktorá sa nachádza v každom z nás, a preto by nemala byť zatracovaná tými, ktorí sa ňou živia, a tým nás samotných oslabujú a berú nám právo slobodne sa vyjadriť bez prehnanej cenzúry, ktorá je mnohokrát nasmerovaná najmä proti nacionalistom. Máme sa hanbiť za svoje názory, ktoré keď sa líšia z predpísaného normálu, už sú zatracované a my obviňovaní? Máme sa riadiť názormi, ktoré sú zmanipulované podľa ich potreby?! Ja si to nemyslím a podľa mňa si to nemyslí nik, kto tam stál s nami po boku.

 

Už počas prednášaní prejavov sa na miesto určenia pochodu časom dostavilo zhruba 50 antifašistov ( myslím, že som to počtom možno aj nadniesla), ktorí sa snažili dostať sa až k nám a prekaziť pochod, tým aj zmysel celej akcie, čím je jasné, na ktorej strane stoja. Svojimi nezmyselnými výkrikmi len dokazovali úroveň svojich osobností a v mene mnohých ľudí im touto cestou chcem poďakovať za pobavenie, no je otázne, či to je na smiech alebo skôr plač. Samozrejme ich „proti pochod“ nebol oficiálne nahlásený, čím len priliali benzín do ohňa, a tak sa polícia ako aj ťažkoodenci zamerali hlavne na nich. Tí urobili živý múr, a tak sme boli oddelení od mestskej špiny dostatočne ďaleko a mohlo sa pokračovať nerušene ďalej. Keďže opätovné vyzvanie polície rozpustiť ich zhromaždenie nebolo zo strany antifašistov vypočuté, nesledovali zásahy proti nim a v niektorých prípadoch k osobným prehliadkam príliš angažovaných jednotlivcov, z ôsmich bolo päť predvedených na policajnú stanicu, keďže sa u nich našli chladné zbrane, v jednom prípade sa našiel chovanec detského mestečka v Trenčíne nezvestný od mája tohto roku.

 

Treba spomenúť, že sa medzi nimi nachádzali mnohí, ktorí zjavne neboli „medzi svojimi“ a len tak sa potácali, jeden z nich bol doslovne odtiahnutý po zemi a prehľadaný. Tu sa odráža rozdiel medzi týmito dvoma tábormi a to, že zatiaľ čo my sme prišli slušne oblečení a svojím bezproblémovým chovaním sme prekvapili samotnú políciu, antifašisti nemali problém vytiahnuť do mesta tie najotrhanejšie veci, ktoré majú, a ešte si svoju guráž museli dopĺňať alkoholom, na ktorý práveže organizátor vo svojom prejave narážal… Je síce pravda, že to, čo je v hlave a v srdci vám nenahradí ani oblek, ale vonkajšok pre dnešný svet niečo znamená a určite to je len plus k dokonalosti.

 

Nezmyselnosťou je aj fakt, že médiá sa opäť snažia hľadať špinu tam, kde nie je a chcú spochybniť význam tohto pochodu, no každý, kto tam bol vie, o čo išlo usporiadateľom, a prečo sme merali niekedy až stovky kilometrov. Na koniec je treba len dodať, že pocit z celkovej akcie sme mali pozitívny a dúfame, že sa takýchto, ako aj mnoho ďalších akcií uskutoční čoraz viac. Pretože je potrebné a dôležité ukázať sebe a najmä ľudom, ktorí žijú z každodenných informácií zo zapredaných médií, že budovať svoje názory na základe skutočných faktov a nie z výmyslov a prifarbených klamstiev, je pre rozvíjanie osobnosti viac ako vôňa peňazí a postavenia. Prestaňme nosiť ružové okuliare a zatvárať oči pred tým, čo tam v skutočnosti naozaj je…

 

… valkyra14…

41 komentárov

 1. Ľutujem, že som sa nemohol zúčastniť, keďže som bol na dovolenke, a tak môžem pripojiť len niekoľko vlastných myšlienok. Každopádne som veľmi rád, že sa akcia podarila, a že sme sa trochu spamätali z nitrianskeho nezdaru.
  Už vidím internetovú antifu ako sem bude písať, že načo taký pochod, keď právo na prejav atd je zakotvené v ústave, že to je trápne, že sme sa zas chceli len ukázať… Pri tom oni sami ovplyvňujú médiá a vedú kampaň lží, poloprávd a dezinformácií, čím vopred povedia verejnosti kto je ten “dobrý” a kto “zlý”. Tak to dopadlo aj v Nitre, v deň pochodu som ráno zapal slov. rozhlas a započul správu: “V Nitre dnes má byť pochod neonacistov…” a už to bolo na 99 percent pochované. Tým nám upreli právo vyjadriť svoje NIE drogám. Takto sa to dnes robí, rafinovane, skryto a demokraticky. Proti tomuto treba bojovať. Ešte raz, som rád, že sa pochod v TN podaril.

 2. v prvomrade chcem podakovat organizatorom za ich nezlomnost a odvahu ktoru preukazali. samozrejme chcem podakovat aj policajnym zlozkam, ktore sa zachovali tak ako sa patri. pozdravujem nemenovaneho kameramana a moderatora lebo konecne dokazal povedat pravdu (samozrejme mimo kameru aby si neznepriatelil svojich sionistickych sefov). pochod sa velmi vydaril a som rad ze som tam prisiel.

  P.S. robia tam super bagety

 3. Zijem a pracujem v Čechách a ako sami viete tu v je to s demonštráciami a pochodmi inak ako u nás na Slovensku.Tu sa ludia vedia a neboja postavit za svoje práva vyjdu do ulíc ak s niečim nesúhlasia alebo chcú vyjadrit svoje sympatie s niečim alebo s niekym.A preto som hrdý a rád že už aj na Slovensku sa nájdu ludia ,ktorý sa nebáli zorganizovat pochod za slobodu slova.GRATULUJEM organizátorom že sa im to podario zrealizovat a nenechali sa odradit nikým a ničím.Vyjadrujem vám velké sympatie a poviem vám len jedno “nebojte sa sa vystúpit s davu a povedat svoje NIE!”Držím vám prsty aby vám to vyšlo aj v budúcnosti ak niečo také budete chystat…..držte spolu bratia a sestry a nedajte sa odradit nikým a ničím…..Vítazstvu zdar!……Hlavu Hore!…Mimochodom zdravým tvorcov tohto blogu…….je ot super ako ste vylepšili graficky tento blog aj vám GRATULUJEM…

 4. PS: Polícia a zložky,ktoré dozerali na kludný priebeh akcie sa konecne zachovali ako sa má skontrolovali tých vždy “slušných nenafetovaných a neožratých antifákov”.Snád to bude do budúcna s ich strany také ako to bolo teraz……

 5. No tiez lutujem, e som nemohol prist, ale som momentalne v UK, (uz iba chvilku). Kazdopadne drzim palce a dufam, ze takychto akcii bude viacej…Za Boha, za narod!

 6. Akcia dopadla na jednotku vdaka profesionalnej organizacii.Vsetko bolo zariadene a vybavene v ramci legislativy SR.To ako dopadli niektore akcie v munilostisi mozu z minimalne polovice organizatori sami.Snaha sa samozrejme ceni,ale ak idem stavat pyramidu,musim si o tom vsetko zistit,zohnat spravnych ludi,”stavbarov” a tak dalej.Ak sa da do takejto stavby niekto sam a bude cakat ako to dopadne,tak je dopredu odsudeny k neuspechu.Organizatori piatkovej akcie sa poucili z minulosti a nam nezostava nic ine,ako im drzat palce a AKTIVNE podporovat nielen ich,ale snazit sa vytvorit a tu pomyselnu vlastnu pyramidu.Kim nieje neskoro…

 7. dopadlo to vsetko super! organizacia bola perfektna! je to urcite priklad toho ako sa da na slovensku spravit taka akcia. dufam, ze mi ostatni sa pripojime a budeme ich nasledovat. len ma mrzi, ze niektori ludia tento pochod povazovali za zbytocny, alebo sa bali jeho medializacie a tak radsej neprisli! myslim si, ze cca150 ludi je u nas priemer. ale dalo by sa to urcite aj zvysit. len to vsetko zavisi na ludoch ako sa k tomu postavia! ale aj tak to bolo skvele a dufam ze chalanom sa bude takto darit aj v buducnosti!
  a este by som chcel apelovat na ludi, ktori prisli v trickach nasich kapiel, alebo osoby s tetovanim! do buducna nechajte taketo tricka doma a tetovania si zahalujte! predsa len ide o vasu bezpecnost……..

 8. V čom bol pochod úspešný? Že vás nerozohnali policajti? To sa mi zdá trochu málo, aj keď verím že vo vašom prípade je už aj to nadprimer.
  Podobné pochody zväčša chcú na niečo upozorniť, respektíve ukázať nakoľko daná téma zaujíma ľudí. Toto bola ale zase len vaša komunita, zvyšok spoločnosti ste zaujali len ako zase tí čudáci a novinári chceli vidieť hlavne nejaké bitky a zatýkanie. Téma pochodu sa mohla odraziť možno v prejavoch a transparentoch. Zvyšku spoločnosti je ale ukradnutá(väčšina ľudí necíti potrebu zapierať historické udalosti), takže ťažko hovoriť o nejakom upozorní ľudí na vážny problém, respektíve mocných na to že ľudí trápiť(to by musela účasť byť vyššia) sa nedá hovoriť.
  Zdá sa, že sa zase snažíte dostať k sebe normálnych ľudí pomocou tém, ktoré yb ich mohli zaujať, táto je ale trochu málo zaujímavá.
  Neviem prečo sa ohradzujete proti označeniam za pochod neonacistov- kto iný tam pochodoval? Dobre, že išlo o niečo iné. Keď sú ale účastníkmi pochodu neonacisti, prestane to byť pochod neonacistov ak sa nazve pochod za slobodu slova? A nevravte zase že neonacisti nie ste. Aj keď sa vám toto označenie páčiť nemusí, označuje presne ľudí čo zmyšľajú ako vy. Že má hanlivý podtón nevychádza z neho, ale z toho aký ste si vytvorili imidž.

 9. pozri ja ako ucastnik pochodu sa necitim byt neonacistom ani fasistom ani nicim podbnym.Mozno budes prekvapeny ale medzi moje zaluby patria graffiti,pocuvam hip hop a jazdim na skejte.A co som pocul prejavy tak ty chalani mali v dost veciach pravdu,a zucastnil som sa zo zvedavosti.co sa tyka antifi tak soc ,vacsich dementov som uz dlho nevidel.

 10. akcia super nezucastnil som sa pochodu ale sledoval(zabaval sa na ANTIFA clenoch v meste)som celu akciu skoda ze nebola lepsia aparatura aby ludia poculi viac z prejavov pretoze pocuvali a zaujimalo ich to az na prechytralych studentikov a tych toxikomanov(fans AS Trencin) inac vydarena akcia .Najlepsia bola zmienka v prejave o papalasoch co sedia od cias komunizmu na svojich kreslach a reakcia radovych policistov tie pohlady hovorili za vsetko.

 11. EMO tentokrt sa velmi mylis!!!
  Nebol si tam tak o tom nevypisuj debiliny ktore si si niekde precital…

  1: uspech spocival v komunikacii a spolupraci so statnyymi organmi a zastupcom mesta. Oni pomohli nam a my sme pomohli im. Takto by mala situacia vyzerat pri komunikacii so statnymi organmi.
  nezastavam si panov policajtov v civile…. ti sa snazili rozsirit kordon korytnaciek pocas prejavu, aby ludia nepoculiu o com je rec.

  2.priprava akcie: neboli pouzite ziadne postelne plachty ani transparenty na baliacom papiery.

  3.reakcia verejnosti: to ze ludia pocuvali prejavya dokonca aj tlieskali spolu s nacionalistami je nepopieratelny fakt. A to nehovorim o nejakych dvoch starych gardistoch. ja osobne som bol v dave a videl som reakcie na tych dementov co sa asi v polke prejavov dopotacali z namestia a hulakali akurat tak nadavky…. antifa….. skvela ukazka tolerancie….
  Keby policajti umoznili ludom pristup k zhromazdeniu, ludia by si to urcite prisli vypocut.

  Emo necital ani nevidel si ziadny z prejavov, a mozes mi verit kolko ludi tam prislo s tym ze sa idu pozret na tu ,,show,, a zistili ze vela veci ktore odzneli su pravda.

  4.uspech: antifa v TN to co akoze budovali zmietli jednym dnom vsetko do kanala… Svojim spravanim, svojim prejavom, svojim vyzorom ich vsetci ludia ktori tam boli odsudili ako bandu fetakov.
  Ich vyplakavanie na nete ze icch legitimovali a nacionalistov nie…. ich problem ked je to banda idiotov co cakali s takym spravanim.

  ANP

 12. EMO len tu nepis ako to bolo v 91vom v Kosiciach a pod.Nezaujimat to nikoho!

 13. Blahopřeji k úspěšné akci. Jen houšť a větší kapky – upozorňujte na problémy, bojujte proti nim: protože kdo, když ne my? Kdy, když ne teď?

 14. paradne bolo 😉

 15. 4tragacik: a antifa bola naj. si pozri videa. boli strasne schlastany

 16. len tak dalej nech nam to vynde NA KONCI NASEJ CESTY JE VYTASVO!

 17. Chceme poděkovat za dobře zvládnutou a z organizovanou akci!!Gratulujeme k úspěchu!Akce dle nás byla povedená a obsah projevů,byl trefný!!
  mnoho zdaru přejeme!!

 18. Pecka tam muselo byť dobre…..

  nezúčstnil som sa tam lebo by som tam moc nezapadol, ale zase som o tom informoval kamošov a tí tam zavítali ….

  hej EMo chod sa predávkovať alebo pustiť si žilou , ako to vy emáci máte radi, a nespamuj tu kto to má čítať tvoje bludy, všetko čo sa dá len dehonestuješ. Chodte si vy usporiadať nejakí pochod (napr. za eutanázia ) a potom sa bude porovnávať organizácia….

 19. Prečo by si nezapadol?

 20. No pekne, teraz ste vedľa, ako tá jedľa.
  Moshpit, ty sa nauč čítať a trošičku logicky spájať veci.
  Ďakujem.
  Veľké poďakovanie všetkým, každý vie komu.
  Len tak ďalej.
  Myslel som, že náckovia budú škrípať zubami, po tomto pochode. Ale veľmi som sa mýlil. Fakt príjemné prekvapenie – neškrípali, normálne slzy ronili. Vy už viete komu je to venované 8)
  Vďaka za odvádzanie ovečiek.
  Čím menší priestor mi ostáva tým lepšie, fakt je to unavujúce a je kopec krajších vecí, ako boj s náckami.

  Moshpit, prepáč zas ťa ,,mystifikujem,,.
  Prečo chlapče chodíš na tie ožranecké fóra? Úchylka?
  91 v KE by si zíral. Nikoho to nezaujíma, len ty to tu bľaboceš?
  A sa obleč ako rečník teraz v 08 a s tým účesom a arafatkou choď do KE naci krčmičky a uvidíš čo sa ti stane, keď budeš mať šťastie iba na 16 ročných. Starších ti neprajem ani keby si ma ako negra do lágra poslal. (úprimne)

  Vďaka všetkým manipulátorom.
  Bojuj zbraňami neprijateľa!
  Vďaka mladým ,,antifas,, v TN. Kohokoľvek z Vás decká vymením za najslušnejšieho nácka.
  Áno som nejobmedzenejší človek, dobre čítate.
  Nie som žiaden punk, ale milujem ich.
  Úprimne som sa usmieval nad ich ,,vulgarizmami,,.
  A zas náckov dostali. Ich dostane asi každý.
  Nadávajte na mňa, milujte ma, nenáviďte ma. Len sa prosím ďalej snažte o odstránenie násilných prejavov z ,,vašich,, radov.
  Hej boli sme tam, stáli sme medzi vami. Bolo to ok.
  Dnes nás tam pustíte aj s arafatkami. Vďaka všetkým.
  A nácka násilníka vám zastavíme a rozjebeme priamo medzi vami ako váš ,,poriadkový oddiel,, a všetci nám budete tlieskať (čo sa už aj stalo).
  Napíšte potom prosím niečo také: Opäť sme ukázali, že sme proti násiliu a výtržníka spomedzi nás, ktorý k nám ani nepatril sme sami zastavili.
  Vďaka.
  Nabudúce mi na pochode nepreukazujte takú spolupatričnosť. Cítim sa nesvoj a budem sa červenať.
  Inak tento nenacistický nacizmus sa mi začína páčiť.
  Len ešte odstaviť tých čo sa nám do pochodu vtreli, myslím tých extrémistov.
  A viac tých skejterov atď 8)
  To kto zas drísta, to nie je môj nick, prisahám, tento nie! Prepáč, pokiaľ nedrístaš, beriem späť a prizývam ťa k debatujúcim. Tvoje príspevky tu vždy rád uvidím.
  Kde máš nejakú stenu? Len pre zaujímavosť.
  Čo konkrétne počúvaš? Neboj sa, tu je sloboda slova na tejto stránke.
  Daj email. Pošlem ti perfektné odkazy na graX. Tu si to nedovolím. Rešpektujem slobodu slova, ale aj vyhranenosť tohto net plátku.

 21. sloboda slova vravite?..ja mam pocit ze idete ukrizovat kazdeho kto s vami aj vo vasom hnuti nesuhlasi..
  teraz vravim o fore BH..vid moj ppriklad..kde som sa vyjadril k niecomu a uz tam mam ban krasny….
  co nebolo podla vasho gusta

 22. Jaj mrzí ma, že som povedala frajerovi, že tam nejdem… No nevadí, hádam bude aj nejaké to NABUDÚCE 🙂 nakoniec ani on nešiel, kedže im padol odvoz, ale tak čo už… Inak blahoželám k úspechu a prajem veľa ďaľších vydarených akcií 🙂

 23. No pekne, zas utok v podobe scyhzofrenickeho rozhovoru….

  Tak nabuduce Vsetky Demosky rusime, lebo afaci maju medzi sebou chameleona ktory sa bude vydavat za clena organizacnej sluzby….

  Do smiechu bolo nad chlapcami z Afa asi kazdemu… teda okrem tomu davu ludi ktori sa pohorsovali ze nebolo pocut prejavy (kedze ich policia nevpustila na namestie a museli stat mimo), alebo mozno to vadilo este rodicom s malymi detmi ktori stali na nedalekej zmrzline…

  Sprav prosimta nejaky blog, News from Kosice alebo tak, vies aby vsetci vedeli co sa tam deje….

 24. ak chcete aj vydeo mam cisto len pochod zdar

 25. Prečo útok?
  Je to poďakovanie a ospravedlnenie.
  Slová ďakujem, vďaka, prepáč to v slovenčine znamenajú.
  Ku KE sa tu vyjadruje moshpit. Konkrétne, že ho (alebo nikoho) nezaujíma ich situácia v 91.
  Ja v angličtine zásadne nepíšem, preto prosbe nevyhoviem a News from KE – KE sú mesto, kde žijú ľudia, majú tam šošovkovité námestie, čo je archetyp aký poznáš z mnohých slovenských miest, Dóm sv. Alžbety…. ale to veľmi nové nie je 8) . Z novších vecí tam je hrajúca fontána a zvonohra s vyladenými zvonmi čo myslím každú hodinu hrá. To je asi všetko čo o KE viem. Z neonacistických aktivít tam stoja za zmienku separatistické aktivity, na Slovensku úplne svojské a originálne a pokiaľ viem neopakovateľné. To sú ale tiež 90-te roky, na žiadosť moshpita nerozoberám, keďže 90-te a KE tu nikoho nezaujímajú.
  Vydávať a za člena? Som iba radový člen SP, a nevydávam sa za ich člena, som riadnym členom. Alebo sa potom za ich člena vydáva každý?
  Organizačnej služby? Neblbni prosím, ordnungshalber píšem o schutz staffel.
  Nezabudnite niekto podoktnúť, že som nesprávne použil slovo ,,poriadkový,, v predchádzajúcom príspevku. A kohože tým zas naprdíte? 8)
  A nezabudnite, že antifa predsa nemá na to, aby dokázala používať slová správne.

 26. ITC,:fans z AS Trencin tam neboly konala sa ultras akcia v Taliansku tam boly

 27. A vy ostatní, chcem sa spýtať: Keď sa poďakujem a napíšem, že sa mi začínate páčiť, považujete to tiež za útok ako ten neslovenský Ellazan?

 28. Slobodne ste sa zhromaždili aby ste poukázali, že sa slobodne nemôžte zhromaždiť.
  Pod ochranou polície ste nadávali na políciu.
  Slobodne ste si povedali, že nemôžte slobodne rozprávať.
  Slobodne ste si povedali čo vám vadí na istom štáte – to že je rasistický a fašistický.
  Slobodne ste sa prezentovali s medzinárodnými symbolmi cez neslovenské kapely a symboly až po arabské šatky spojené so slovenskými symbolmi a nikto vás preto nenapadol zu dôvodu vášho multikulturalizmu.
  Všetko čo vám na iných vadí a vedie až k fyzickým útokom na nich je zrazu prijateľné
  Vy môžte nazvať rasitami a fašistami, tých čo za nich považujete ale iní nie.
  Vy môžte počúvať štýl hudby aký sa vám páči, vyjadruje svoje myšlienky hoc aj nepriateľské, spieva jazykom iným ako hovoria vaše matky, ale na iných sa vám to nepáči.
  Všetko čo robíte je správne a všetko čo robia iní je zlé.
  Vy vašu politickú opozíciu zosmiešňujete, ale vaša politická opozícia by vás mala vítať a vážiť si vás.
  Vy môžte volať políciu ako nedávno pri vašom útoku v BA, ale iní sú v takom prípade udavači.
  Vy môžte rozširovať informácie o RR, ktoré mu na popularite nepridajú, ale u iných je to podlé.
  Vy môžte označiť kohokoľvek za násilníka, ale vy ste zlatíčka, vy ste len proti nesprávnému použitiu násilia.
  Vy môžte označiť ktoré použitie násilia je správne a nesprávne a môžte kľudne napadnúť klub ktorý sa vám nepáči, no ľudia v ňom sa nesmú ani brániť.
  Vy musíte brániť seba a svoje deti pred útokmi, ale pri vašich útokoch by sa brániť nemal nikto.
  Vy môžte odsúdiť kapitalizmus a komunizmus, ale keď to urobia iní, označíte ich za kapitalistov alebo komunistov.
  Komunisti nastolili socialistickú diktatúru a likvidovali svoju opozíciu ale nacisti nie.
  Nikto nesmie mať propagandu, ale nacisti si mohli vytvoriť ministerstvo propagandy a to bolo dokonca záslužné.
  Vy pomáhate bielym slovenským deťom keď sa traja poskladáte raz za rok po 5000 a vy ste tými zabezpečovateľmi bielej a slovenskej populácie. Keď vám človek vysloví poďakovanie za čosi nájde sa hneď jeden z vás s Ellazkou przývkou čo ho zdrbe, že útočí a nikto sa ho nezastane veď to je ten smrad sfetovaný, čo má síce pár bielych slovenských detí, ktorý im zabezpečuje ich budúcnosť tými 15000 čo my skvelí traja dáme na rok, tak on mesačne, ale stačí sa pozrieť na jeho tupý ksicht a prípadne mu ho rozbiť.
  Vy sa staráte o zvieratá, ale tí antifašisti, tí síce majú útulok kde makajú, ale sú to špiny prefetované a najskôr im to sponzorujú židia.
  Rasizmus židov je špina, a antirasizmus židofilov je špina rovnaká.

 29. Pekne 🙂 …. ale prazdne… presne toto iste by sa dalo napisat opacne…. a nakoniec by sme sa dostali k tomu ako to bolo v Kosiciach v 92. 😉

 30. Tak to presne opačne napíš. Som fakt ale fakt zvedavý ako to zvládneš. 8)
  Nebudeš mať problém, veď môžeš použiť môj text.
  Ak to bude pekné, nebude to prázdne. Určite ťa nezdrbem, že na mňa útočíč 8)
  Čo ťa stále trápi s tými KE 91,92, že ich stále vyťahuješ.
  Neviem, prečo ťa tak zaujímajú, čo som zaregistroval
  mali tam nedávno brutálny útok na mexické dievča, potom na černošskú basketbalistku, ktorá hrá za KE.
  Neustále sa cez net chvastajú, prihlasujú sa k brutálnym útokom, ako rozkopali akéhosi A. na chodníku, že nevedel vstať a vysmievajú sa , že dodnes za to nebola žiadna odplata.
  Ďalej tam stále vyzývajú na masový dohodnutý stret.
  Časť z nich sa vyhráža ,,skokmi znožmo na tvár,, ,,tvár ti bude vyzerať ako jahody,, asi prezreté a popučené
  a podobne.
  Neviem prečo tu stále ťaháš tie KE, keď toto je o TN.
  Choď sa naťahovať niekde s ľuďmi z KE, keď ti vôbec niekto na to pristúpi. Zohnať ti niekoho odomňa informovanejšieho? Poznám tam pár ľudí čo pocítili tvrdosť náckovských bot.
  Ďalej by som sa ordnungshalber ( (ne)znášam bordel 8) ) vrátil k pôvodnej téme – ústa slobody – kto čo môže a nemôže povedať, ale aj robiť.

 31. pripada mi to tu ako v Kosiciach v 91 :D:D:D:D::D

 32. Ústa slobody, report, ktori napisali aktivistky z HH a nie organizatori….. 🙂 tak to netahaj do trencina…

  Slobodne sme sa zhromazdili, aby sme poukazali, ze v inych mestach (statoch) sa nemozno slobodne zhromazdovat, (precitaj prejavy 😉 )
  Neboli sme pod ochranou policie, ale pod kontrolou policie, policia zabranovala normalnym ludom aby mohli prist blizsie a vypocut si prejavy… ak s tou ochranou naraz na tych par ozratych idiotov s tou postelnou plachtou, myslim ze by stacila aj organizacna sluzba a za 2 min by bolo po antife….
  To som napisal nezainteresovane, a nezainteresovany clovek mi na mieste povedal to iste…..

  To ze sme slobodne kritizovali isty stat na pochode, este neznamena ze ho mozes permanentne kritizovat aj inde….

  Slobodne sme sa prezentovali cez neslovenske symboly, ale europske, vies troska otvorit oci, a videl by si aj transparent co sa tyka celej europy, ucast zo zahranicia to len potvrdzuje. nie je to multikulturalizmus, ale nazyva sa to Europska solidarita 😉 o arafatke si skus zistit nieco viac, a zistit akemu statu vyjadrujeme podporu nosenim tejto satky….

  Všetko čo vám na iných vadí a vedie až k fyzickým útokom na nich je zrazu prijateľné – – – upresni

  Vy môžte počúvať štýl hudby aký sa vám páči, vyjadruje svoje myšlienky hoc aj nepriateľské, spieva jazykom iným ako hovoria vaše matky, ale na iných sa vám to nepáči. —– upresni…..

  Všetko čo robíte je správne a všetko čo robia iní je zlé.——-ked myslis …… skus dat konkretny prilad veci, ktore my oznacujeme za zle a su podla teba dobre…..

  Vy vašu politickú opozíciu zosmiešňujete, ale vaša politická opozícia by vás mala vítať a vážiť si vás.—— a to ako kde a kedy?

  Bol si v BA pri Utoku na Obludu? ja nie, tak si netrufam povedat kto volal policiu, aj ked v mediach zaznelo ze to boli chlapci lavicaci….. videl som x krat sarpacika s nasivkou ACAB ako volal policajtov na pomoc…. antifa v cechach je pod policajnymi kridlami a v trapnych vyhlaseniach sa od policie distancuju? nechci ma rozosmiat 😀

  Vy (ja) som taktiez nepochopil clanok o RR…..

  Neviem o tom ze by sa niekto vydaval za zlaticko….. mozno tak na fizlarni ale to sa da pochopit, alebo daj konkretny priklad,…

  Vy (antifa) tiez mozte napadnut klub ( 3 ku 30 – vizitka antifa hools TN ked prisli do baru po fotbale a boli tam traja alebo mozno piati 16 rocny 30 kilovy chlapci s frajerkami), mozte pokradnut penazenky a cigarety a ked sa zisti ze jednoho chlapca tatino je policajt, tak su chlapci udavaci….

  Vy musíte brániť seba a svoje deti pred útokmi, ale pri vašich útokoch by sa brániť nemal nikto. —- nemam deti…. vies niektore hesla nemozes brat tak doslovne…. prosim posli link na nejake vyhlasenie nejakej NS skupiny kde zakazuje obranu proti ich utokom….. bud taky dobri

  Vy môžte odsúdiť kapitalizmus a komunizmus, ale keď to urobia iní, označíte ich za kapitalistov alebo komunistov. ——uved priklad, upresni

  Komunisti nastolili socialistickú diktatúru a likvidovali svoju opozíciu ale nacisti nie. —– kolko ludi zomrelo v Gulagoch? a kolko v udajnych vyhladzovacich taboroch?(nerataj vsetkch rataj len politicku opoziciu…. porovnaj cisla, jednoducha matika….

  Nikto nesmie mať propagandu, ale nacisti si mohli vytvoriť ministerstvo propagandy a to bolo dokonca záslužné. —— upresni, uved priklad z prvej casti vety

  Vy pomáhate bielym slovenským deťom keď sa traja poskladáte raz za rok po 5000 a vy ste tými zabezpečovateľmi bielej a slovenskej populácie. Keď vám človek vysloví poďakovanie za čosi nájde sa hneď jeden z vás s Ellazkou przývkou čo ho zdrbe, že útočí a nikto sa ho nezastane veď to je ten smrad sfetovaný, čo má síce pár bielych slovenských detí, ktorý im zabezpečuje ich budúcnosť tými 15000 čo my skvelí traja dáme na rok, tak on mesačne, ale stačí sa pozrieť na jeho tupý ksicht a prípadne mu ho rozbiť. ————– velka chyba…. tahat osobne veci, ked sa bavime o vacsej skupine ludi, tvoj nazor podporujes len subjektivnymi argumentami, naoko to vyzera pekne, ale ked sa nad tym zamyslis, tak podla jednoho borca pises VY, bez vynimiek…… preformuluj….

  Pozri, to je pekne ze mas utulok, kde makas, ale myslim ze to zidia sponzorovat nemusia…. ——-myslim ze sa najdu aj normalni ludia ktori to podporia, a keby som vedel, ze peniaze nejdu tebe do vacku, ale kutocne pre dobro zvierat, nemam problem ta podporit….z mojich skusenosti viem, ze ze utulok je velmi dobra zarobkova cinnost, tak isto ako napr. Fair trade, na to mistom principe….. ale neber si to osobne, netvrdim, ze ty na zvieratach zarabas…..

  Rasizmus židov je špina, a antirasizmus židofilov je špina rovnaká. ——- len skoda ze ten rasizmus zidov skoro nikto nevidi alebo skor nechce vidiet….. a .antirasizmus židofilov – ĽPR

  Ak som nieco preskocil napis, skusim odpovedat…….
  K tym KE, zazil som eru prispevkov, kedy na kazdy argument bola odpoved typu : U nas v KE za mojich mladych cias……..
  k povodnej teme, odporucam report, na odpore, ak mas nejake blizsie otazky, dam ti aj mail ak chces……

 33. Tak to si presne toto napísal opačne?
  Pár vecí si mi potvrdil. Pár vecí dokonca vyvrátil, to znamená že to nesedí ani čo ja píšem, nie ešte aby to sedelo aj opačne.
  Pár vecí píšeš ,,upresni,,
  A nejakú vec tam že opačne sedí.
  Ďalej tam nahadzuješ situácie z ktorých sa môže vykresliť o čo vlastne ide typu že šarpáčik volal políciu pre svoju ochranu, to znamená že si videl, že bol ohrozovaný buď priamo tebou alebo skupinou v ktorej si bol, alebo kde si to potom vlastne videl. Skrátka potvrdzuješ, že šarpáčikovia boli x krát napadnutí.
  To potom podľa jedného borca? Ja netvrdím že šarpáčikov x krát napadli, to tu ťaháš ty. A iste to tiež nezovšeobecňuješ. Je tu kopec ľudí, ktorí s tým nechcú mať nič spoločné a v prvom rade sa dištancujú od toho čo vedie k tomu, že nejaký šarpáčik má dôvod volať políciu.
  atd
  S útulkom sme sa minuli absolútne, moja chyba.

 34. Spapal hacik…. sam vidis aky debilny, primitivny a neobjektivny argument s tym sarpacikom to bol…. napisal som ti aby som ti ukazal co pouzivas 😀

 35. Zastal som sa ľudí z tejto stránky, čo nič nemení na ostatnom, čo tvrdíš.
  Takže že šarpáčikovia volali políciu je debilné, primitívne a neobjektívne povedať? Hm keď myslíš.
  Nesúhlasim, a nepovedal som to ja ale ty.
  Píšem, že to netvrdím, že to tvrdíš ty, lebo o tom nemám ani páru.
  Pod%la mňa to môže byť buď pravdivé, alebo nepravdivé, iste nie debilné alebo neobjektívne.
  Takže sa to nakoniec nesatlo a šarpáčikovia políciu nevolali. OK takže aj toto vylučujem z toho ,,čo presne by sa dalo povedať naopak,, hoc pôvodne som to tam zaradil.
  V Ellaze také nepoznáte ale na Slovensku hovoríme:
  Topiaci sa aj slamky chytá. Tak nemá zmysel, to presne naopak by sa povedať nedalo.
  Čo ti tam vlastne ostalo?
  A buď rád, že to je nakoniec tak, veď inak ak by platilo, že všetko platí aj opačne by si povedal, že ste rovnakí ako antifa, čo by si poprel vsetky tieto snahy tu vytvárané ľuďmi, že to tak určite nie je.
  Lásku a úctu k rodnému jazyku najlepšie preukážeš tak, že si vážiš jeho slová a ich význam a netliachaš do vetra.
  PS: nikdy by som si nedovolil nič z Tvojho príspevku označiť za debilné, aj keď mám úplne opačný názor.

 36. ale stale neviem ako to bolo v tych kosiciach v 91??

 37. Hm c_c ty si sympatický človek, ja som tiež jeden z tých čo sa zaujímam o veci na akomkoľvek mieste a v akomkoľvek čase. História sa môže zdať nepodstatná alebo dokonca nemusí nikoho zaujímať alebo len časť histórie a časť miest nemusí nikoho zaujímať, ako sa vyjadril moshpit. Ale KE asi nie su na Slovensku, ani tam nežijú bieli ľudia, ale to je jedno.
  Moshpit sa k tomu vyjadril, že to nikoho nezaujíma a on to bude vedieť lepšie ako ja, lebo ja poznám iba pár ľudí odtiaľto osobne. Ďalej sa v mojej vlasti mnou milovaným jazykom hovorí: “Kto mlčí, ten svedčí.”
  Nikto moshpitov názor nekomentoval akurát achilles sa pridal.
  Preto keď ti to chlapci schvália, dám ti stručný prehľad naci aktivít z KE 91 a 92, čo sa tu spomína, už som si to pozisťoval nie len z jedného a nie len jedným smerom orientovaného zdroja.
  Zatiaľ rešpektujem, že to nikoho nezaujíma.
  Ostatne hovorí sa tu že Trenčín, tak to tu asi nepatrí.
  Potom tam je aj ústa slobody, aj keď ako vidíš nie je jedno o čom sa rozprávať slobodnými ústami má a o čom nie.
  Tie roky v tom meste sú fakt zaujímavé.
  Najlepšie by ti to aj tak porozprával achilles, lebo on zažil éru príspevkov s faktami o KE 91. Keď povie éra, tak tipujem tak 50 a viac príspevkov.
  V poslednom čase bol vyťahovaný hlavne prípad nedávny, v ktorom obeť o roku 91 počula max. z rozprávania rodičov, prípadne si ho píše ako rok narodenia (v rôznych upozorneniach na prípad sa zväčša vyskytlo, že mala 15 ale bolo aj že mala 16).
  Prípad bol antifašistami rozoberaný hlavne preto, že nebol medializovaný a nakoľko obeť nebola v spojení s nikým z tzv. alternatívnej mládeže, narazilo sa na prípad iba náhodne a neskôr ako sa stal, takže o ňom chceli informovať.
  Jednalo sa teda o to, že v tzv. širšom centre KE napadli dvaja neonacisti osamotenú Alenku, 15 (16), ktorá spadla po prvých úderoch na zem a následne jej kopali do všetkých častí tela a nakoniec, keď už nebola v stave pred kopancami aspoň čiastočne inštinktívne chrániť tvár a brucho jej kopali do tváre. Dievčaťu vykopali zuby a poranili celú tvár, čo bolo na prvý pohľad najevidentnejšie zranenie, preto sa to najviac spomína.
  “Kuriózny” je aj motív, presnejšie údajný dôvod, prečo motív útoku nosila.
  Motív bol A-čko na krku (symbol anarchie), pričom sa objavil aj názor, že ho dostala od kamarátky a nosila ho ako začiatočné písmeno svojho mena.
  Ďalšou kuriozitou bol potvrdený fakt, že jednému neonacistovi zlomil otec na policajnej stanici, po tom čo sa dozvedel detaily od polície, ktorá úotčnikov prakticky hneď zadržala, obe ruky a po útoku a následných udalostiach ďalej ani jeden z neonacistov
  v podobných aktivitách nepokračoval a prerušili styky s ostatnými neonacistami.
  Po skúmaní skutočností kolo prípadu, sa informátor prikláňa k tomu, že mala v tom čase čerstvých 15, nosila šaty a sukne ktoré by sa najskôr dali priradiť k štýlu “emo” resp “neopunk”, obľubovala čiernu farbu a za silne extravagantnú či excentricikú ju nebolo možné označiť. Inak povedané, takých dievčat môžeš stretnúť denne 20. Osobné motívy boli vylúčené, t.j. jednalo sa o náhodnú obeť.
  Je pravda, že prípad Alenky sa ,,omieľal,, dosť a určite to niekomu mohlo už liezť na nervy.

 38. -antifa, uz mi to nedá, ti si uplne mimo, pochop konecne, ze si tu s teba robí každý dobrý den, zbytocne tu vypisujes litánie, nikoho nezaujima ako to bolo kedysi v košiciach, fakt, pisem len v dobrom, uz mi to nieje ani smiesne…radsej nepis nic, pis si na fore mesta kosice, o trencine nemás ani páru…

 39. Občas sa stávajú aj paradoxy s ktorými nikto nepočíta. HxxxC a podobní, vyjadrujte sa prosím za seba.
  Odkiaľ viete čo koho zaujíma.
  Poviem ústa slobody a rozprávam rozštiepeným jazykom hada.
  Upozorňovať na veci zpred 70-tich rokov sa má, ale hovoriť o veciach zpred 17-tich, resp. ako v mojom príspevku zpred 3, zpred 8 mesiaov a zpred 2 mesiacov? Radšej nič nepíš.
  TN sa narozdiel od veľmi špecifických KE nijak obzvlášť svojou neonacistickou scénou nevymykal z bežného neonacistického štandardu. Aj keď samozrejme ostáva neopakovateľný a jedinečný ako všetky ostatné mestá, tak som to nemyslel.
  Z tých špecifík histórie TN napr. neopakovateľná prepracovanosť masových útokov starých TN náckov, rovno použijem až slová príkladne strategická. Porovnateľná až z útokov na rómov z pred 1989.
  Zo zúčasnosti – TN ako mnohé iné (nie všetky) mestá prešiel zásadnými zmenami ovplyvnenými kombináciou reagovania na vývoj situácie vlastného prostredia a trendového prijímania zahraničnej neonacistickej scény.
  Ako sa nechal(i) nedávno počuť starý(í) TN akokoľvek dnes už nepodstatný(í) stále však s úctou vzhliadnuvší na malom stretnutí banujícich za zašlou slávou: Dnešná neonacistická scéna sa topí v multikultúrnom pseudonacizme.
  Až by mi slza dojatia vyhŕkla pri počutí tejto žiaľ už len opakovanej frázy, ak by som ju dôverne nepoznal. Tak či tak zožala úspech a samozrejme, ako to obvykle býva všade, aj tu s vekom prichádza rozum. No aby ste zas nepovedali, že všetkých náckov hádžem do jedného vreca. U niektorých to iste neplatí a s vekom sa rozum nedostaví.

 40. aaaaaaaa ako to bolo v tych košiciach???:D:D:D:D

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: