Nový školský rok na Šariši

V obci Medzany sa začal školský rok. Na tom by nebolo nič zvláštne. Ešte koncom minulého školského roka hrozil škole zánik.

Obec, starosta to však nechceli dopustiť a tak začali s niečím, čo sa len tak na Slovensku nevidí. Pre nedostatok vlastných detí v obci začali deti do školy zvážať vlastným školským autobusom z okolitých dedín.

Na začiatku  školy odovzdali prváčikom školské tašky a nejaké tie pomôcky.

A prečo vlastne rodičia dávajú deti do tej školy? Ako povedali samotní rodičia: “V tejto škole nie sú rómovia ” , bolo to odvysielané včera (2.9.2008) na TV JOJ – v jednej z hlavných spravodajských relácií dňa. Na východnom Slovensku ľudia z vlastných skúsenosti vedia, čo sú rómovia zač, tých pár slušných výnimiek na tom nič nemení.

 

 V ďalšej obci Šarišské Michaľany zase zaviedli oddelené triedy pre rómov a nerómov ! Genialita riaditeľky spočíva v celku jednoduchom vysvetlení : Jednoducho sme oddelili prispôsobivých od neprispôsobivých . Rómom sa to samozrejme nepáči a hovoria o rasizme. Pevne verím, že v tom tie obce a ich predstavitelia vydržia a že žiaden úradník spoza stola nebude riešiť niečo o čom nemá šajnu.

Konečne sa niekto rozhodol riešiť problémy obyčajných ľudí, ich snahu chrániť svoje deti. Dúfajme, že to nie je len jedna lastovička, tá ako vieme leto nerobí.

 

Lionswomen 

36 komentárov

 1. Ale oni sa budu ohanat rasizmom, to pozenu po sudoch a televiziach a hned bude po rieseni……. Pod natlakom sa to zas vrati do starych kolaji, len aby nedajboze Slovensko nebolo rasistickou krajinou…….. neverim ze to vydrzi, aj ked by som si to moc priala, bo na zakladnej skole som aj ja mala par spoluziakov cernejsej pleti a na zakladnu skolu nespominam ako na dobre miesto…………..

 2. Keď som písala ten článok pre HLAVUHORE, bola som na tých rodičov pyšná. Veď oni nechcú nič iné, len aby sa ich decká mohli v kľude učiť, bezpečne sa dostať zo školy domov. Neverím, že rodičia ustúpia a držím im palce. Platia predsa tomuto štátu dane, odvody narozdiel od tých, ktorí tu vykrikujú o rasizme.

 3. Skvelé riešenie, Slováci a cigáni sú natoľko rôzne etniká, že je efektívne ich vzdelávať separovane.

 4. Budúcnosť našich detí a kto čo vykrikuje.
  Zrejme ťa neprekvapí, že s tebou nesúhlasím, určite nie s tvojim podaním.
  Chcem sa spýtať trochu na niečo iné. Píšeš rómovia toto a rómovia hento. Ja vychovávam okrem potomstva vlastného aj potomstvo jedného odrasteného nácka. O biologickom otcovstve niet sporu a decká podporujeme v tom aby mali s otcom vzťah. Hej tiež vykrikuje o budúcnosti ,,našich,, detí.
  Súdy o výživné a že ich mal napr. práve ukončené prázdniny až jeden víkend a podobné nepodstatnosti nebudeme rozoberať.
  Momentálne riešime ďalšiu zo série záležitostí podľa nás podstatných pre budúcnosť našich detí. A to je vodičák pre našu najstaršiu – 10.000 a očkovanie proti rakovine krčka maternice – 12.000
  Všetky takéto záležitosti sa riešia tak, že dieťa vysvetlí biologickému otcovi o čo ide a spýta sa či mu prispeje 1/2. To sú vždy iba vyššie výdavky týkajúce sa zdravia a vzdelania, čo podľa nás priamo súvisí s budúcnosťou detí. Aký je výsledok asi už tušíš.
  Biologický otec má zhruba rovnaký príjem ako my.
  Teraz odhliadni od môjho nicku a napíš mi niečo o zabezpečovaní budúcnosti a vykrikovaní o zabezpečovaní budúcnosti našich detí. Aký som debil som si tu už vypočul asi 100x. Chceš povedať, že delenie na rómov a nerómov sa prekrýva s delením na nezabezpečujúcich a zabezpečujúcich budúcnosť svojich detí? A keď neprekrýva, tak keď už vytváraš škatuľky ako tí ktorí platia dane, tí ktorí vykrikujú… a sympatie k nim, tak ako sa dívaš na reálny príklad alebo na róma starajúceho sa o budúcnosť detí a neróma nestarajúceho sa o ňu

 5. Pre Antifa

  Áno máš pravdu, nájdu sa aj Slováci ( nemám rád výraz nerómovia ) ktorí sa o deti nestarajú. Ale oproti cigáňom je ich veľmi – veľmi málo. A vedz že ak ma budeš žiadať uviesť nejaké štatistiky, je zakázané ich vypracovať.

  A okrem toho, čo má tvoj príspevok spoločné s predmetným článkom?

 6. Pre Antifa:
  To čo tu rozoberáš Ty, svoju rodinu, nehnevaj sa, je to Tvoj problém. Tu ide o čosi iné. Dúfam, že so mnou budeš súhlasiť- min. 80% rómov na východe nepracuje, takže neodovzdáva dane a v podstate od štátu len dostáva. Napriek tomu, aby boli vlastne radi, že sa o nich štát stará, robia problémy- kradnú, deti sú pre nich dôležité len ako zdroj príjmu, žobrú. Z akého dôvodu by mali sedieť v laviciach vedľa slušných deciek? Viem, zlí sú všade, ale čísla nepustia. Ako povedal Oravská stráž- sú to tak rozdielne etniká, že ak sú spolu škodia sami sebe. Temperament, návyky, záujmy- neskutočne rozdiely, len sa snažíme nasilu to potláčať. Som za to aby rómov učili rómovia v romských triedach a podporovali ich v tom, v čom sú dobrí. Z mnohých môžu byť nadaní hudobníci, remeselníci, ale pravdepodobne z väčšiny z nich nik neurobí lekárov, vedcov, počítačových expertov.

 7. Súhlasím s Lionswomen, len si ju dovolím opraviť- ni 80% nepracuje, ale min. 90% cigánov na východnom a strednom Slovensku nepracuje! Žijú iba z prídavkov na deti, a keď im pri rabovačkách ponúkli prácu, tak sa objavil v RS iba jeden záujemca a ten to hneď vzdal, a ani na 1 deň do tej práce nenastúpil…!

 8. Je to veľmi jednoduché zovšeobecnenie.
  Ale skutočne oceňujem, že sa konečne niekomu podarilo aj keď skutočne len čiastočne odpovedať na otázku.
  O rómoch som tu písal toľko, že to ani všetko nebudem opakovať.
  Skúsim :
  Rómovia na východe žijú so slovákmi, maďarmi, rusínmi, židmi… už nie len desaťročia ale storočia. Pekne tým ukazujú ako sa (ne)potvrddzujú teórie o ,,multikultúre,,.
  O RS viem dosť málo. Poznám spiš, Kluknavu …
  poznám L IX a rehocem sa nad tým,ako tu nad týmito miestami ,,antirómovia,, argumentujú.
  Keď chcete argumentovať, že 80% košických rómov je nezamestnaných, tak sa môžem len pousmiať. Viac ako tých 20% čo uvádzate je totiž v zahraničí pre lepší zárobok a za posledný rok čo sa kopú ryhy pre optokáble (KE sú prekopané skrz na skrz) som tam iného kopáča ako róma nevidel 8)
  Košická senzácia pre blízke okolie Krivej – cca 40 rómov na lešení a fasáda hotová za 3 dni a podobné fasády kde sa ,,prechádzajú,, traja roboši tri mesiace, kým ich nevyhodia.
  Keď sa chceme baviť o Kluknave a Spiši, teda nie o miestach kde je akútny nedostatok pracovných síl vo všetkých rezortoch, bolo by na mieste uviesť % nezamestnaných slovákov a % nezamestnaných rómov.
  Černosi boli dovlečení do ameriky ako otroci a dnes sú právnici, lekári …. rómovia prišli sami a vysokoškolsky vzdelaných je podľa oblastí 0% alebo 1%, to je holý fakt. Zaujímavý je postoj rasisticky naladenej časti obyvateľstva práve k tej časti rómov čo študuje na lepších stredných školách a k tej úplne zanedbateľnej časti čo študuje na VŠ. Viď tu už neopodstatnenú paralelu s článkom leviejženy.
  Nejde náhodou o skutočne zanedbateľné % a aj tak.
  A samozrejme následné správanie k rómom čo majú inteligenciu a aj ju chcú uplatňovať.
  Pokiaľ by som teda dedukoval z postojov tu viac x prezentovaných a skutočne by sa nejednalo u týchto jedincov o rasizmus, tak smelo hovorím, že sa jedná o absolutné výnimky a že klobúk i hlava dole v hlbšom úklone. Inak sa jedná o klasickú ,,antimulti,, argumentáciu. Aké je % slovákov zo všetkých končiacich lekárov na medicíne v BA a KE. Podľa posledných promócii, čo som absolvoval odhadujem 50%. Pravá ,,multi kulti,,. Také že berú nám kvalitné miesta na školách a v práci. Skutočne to tak je pri pohľade na rómov, že ich budete brať, keď budú čistí, vzdelaní a pracujúci? Teda beriete tých, čo takí sú a išli by ste k rómskemu zubárovi…..? Ak áno opakujem:
  klobúk i hlava dole.
  Zaujímavé je počúvať názory ľudí zo stredného Slovenska z obce kde ,,cigáňov,, vyhnali a maďarov tam nemajú, ako nadávajú na rómov a cigánov a ľutujú ma, že musím medzi touto háveďou každý deň žiť a pre nich šokujúce zistenie, že s tým nemám žiaden problém a že toto ich poľutovanie budem rozprávať kamarátom ako vtipnú historku.
  Skutočná manipulácia a demagógia. Že média sú prorómske. Tak odkiaľ to vlastne tí ľudia majú?
  ,,Môj problém,, mojej rodiny 8) nie je problémom detí, lebo ten vodičák i očkovanie bude a ešte sa nestalo, že by nemali čokoľvek čo potrebujú alebo nešli na lyžiarak alebo do školy v prírode, lebo na to ich rodičia nemajú a to samozrejme bez ohľadu na to či im jeden biologický rodič bol blahosklonne ochotný prispieť na to, aby dostali to čo dodstávajú bežne ostatné deti od svojich rodičov. Je to problém jedného nácka, nič viac. A žiaľ v prenesení do života vlastných detí aj problém detí. Nie materiálny, lebo tam im biologického otca dokážem vpohode nahradiť, ale psychický, lebo tam im nech by som sa akokoľvek snažil otca naplno nikdy nenahradím. Tuším sme sa bavili o vykrikovaní.
  Výraz ,,nerómovia,, som iba opakoval, samozrejme že je nezmyselný.
  Vidím, že uznávate Jožka Cígera, tak v súvislosti s tými polemikami o rómoch:
  ,,Najkrajšie slová sú skutky,,

 9. Pre Antifa

  Takže pekne po poriadku 🙂

  Áno, cigáni žijú na východe už stáročia. Žijú medzi rôznymi etnikami. Kde je teda dôvod toho že cigáni sú schopný “vybývať” byt ktorý iným ľudom ( Slovákom, Ukrajincom, Rusínom…) vydrží desaťročia za 15 rokov? Som za to snáď zodpovedný ja, biely rasista? Som ja zodpovedný za to že sypú odpadky rovno pod svoje okná? Alebo si myslíš že im ich tam chodia vysýpať bieli rasisti? A zrejme tam tí istí ľudia nasadzujú aj mláďatá potkanov, nech sa tam pekne množia 🙂 A to ani nehovorím ako tam chodia bieli rasisti rozširovať žltačku a podobné svinstvá. Rehoc sa koľko len chceš. Ale neskús argumentovať tým že boli chudáčikovia násilne usadení, a že my máme teraz morálnu povinosť finančne ich odškodniť a podporovať. To by som ja mohol tak isto ísť pýtať kompenzácie do mongolska za roky 1241-1242. A to nehovorím o Turkoch. Tí by sa za výčiny po roku 1526 v Uhorsku nedoplatili. Pochop, nie je Slovenskou vinou že sa cigáni nedokázali prispôsobiť zmeneným podmienkam. Ak si správny antifák-tým pádom zástanca darvinisticko-marxistického poňatia sveta ( to samozrejme nemôžem vedieť, nakoľko ťa nepoznám osobne. Vychádzam zo skúseností s ostatnými ANTI ), tak by ti malo byť jasné že SILNEJŠí PREŽIJE. Ale čo sa deje tu? Slováci sú nútený výpalníckym štátom platiť dane ktorími sú tí úžasný cigáni, ktorí nás tak úžasne kultúrne obohacujú, DOTOVANÝ. SILNEJŠÍ JE NÚTENÝ NA SVOJ ÚKOR PODPOROVAŤ NESCHOPNÉHO. A rodičia ktorí nechcú aby ich deti chodili do školy s cigáňmi sú zrejme tiež odporní rasisti, ktorí s mierumilovními a pokojními cigáňmi nemajú žiadne skúsenosti:)))))))

  40 cigáňov na lešení:)))))) Pre boha to boli na mrakodrape:))))))) Nám teraz zateplilo bytovku 6 Slovákov + 3 maďari za 2,5 týždňa. A neskús mi hovoriť o tom akí sú cigáni super robotníci. Užil som si toho s nimi počas brigád na výške a najmä cez letá počas gympla viac ako dosť. Darebnejších ľudí som nikdy v živote nepostretol.

  Černosi v amerike. Už som sa bál že to nespomenieš:)))))) Neviem či poznáš reálie v amerike, ale podla tvojeho príspevku zrejme nie. Ono to pekne vyzerá v holywoodskych filmoch, keď sú tam upravení, slušní a čestní černošský lekári, právnici… Skutočnosť je však značne odlišná. A aj tích zopár čo sú sa tam, sa tam dostali skrze afirmatívne akcie. Ak nevieš čo to je, tak to znamená to že ty môžeš mať lepšie výsledyk na prijímacích testoch ako černoch, ale bude ti to prd platné. Černoch ktroí bude mať o 25% bodov menej sa tam dostane aby naplnil kvóty pre černochov. Ďakujem pekne, o afirmatívne akcie na Slovensku nemám záujem.

  “Skutočná manipulácia a demagógia. Že média sú prorómske. ”

  ÚPLNÝ KLENOT :(((((( Možno si pamätáš mediálnu hstériu o tom ako na nový rok 2008 neonacisti linčovali chúdence cigáňov u nás v Krupine. Neborák cigáň mal rozbitý nos a hlavu. Médiá v celej krajine sa išli roztrhať kto prinesie fantastickejšie titulky o kauze ako Slováci útočia na cigáňov. Keď však cigáni v Krupine rok pred tým rozkopali v Krupine v 9 člennej ( A kvalitne sfetovanej ) tlupe dvoch mladých chalanov ( žiadny skinheadi – moji kamaráti, dlhovlasí metalisti ) tak o tom bolo ticho. Čo na tom že chalan mal rozpadnutý bedrový kĺb a na 4 x zlomenú stehennú kosť a že mu je znemožnené spoločenské uplatnenie ( vojak z povolani – BVP ) a že mu cigáň kopal do hlavy aj keď už bol dávno v bezvedomí. Toto nikomu nestálo za uverejnenie. Ved to boli len Slováci, tích možno beztrestne biť. A najhoršie je to že tí cigáni si beztrestne chodia po meste a sú najväčší “gangsta”, pretože oni môžu niekoho aj zabiť a nič sa im nestane. Kde boli vtedy pochodi proti rasizmu? Kde boli prehlásenia najvišších vládnych predstaviteľov?

  Mysli si čo chceš. Ja ti to neberiem. Verím totiž v slobodu ľudského myslenia. A to je jeden z dôvodov prečo nechodím diskutovať na fóre kde majú ľudia opačné názori ako ja. ČO k tomu aby si chodil na fóra ako je toto vedie teba to neviem. Ale mal by si sa správať slušne a nementorovať nás o tom aké sú naše názori scestné a ako ty máš tú jedinú “správnu “pravdu. Vieš, keď ma niekto presviedča o tom že tráva nie je zelená ale sivo-modrá tak mu neuverím. Verím svojím vlastným zmyslom, inštinktom a hlavne svojim skúsenostiam a svojmu vlastnému logickému úsudku.

 10. PS” Stále neviem čo mal tvoj prvý príspevok spoločné s predmetným článkom. Neviem sa zbaviť dojmu že si si len potreboval kopnúť a utvrdiť sa v tom že ty si ten “dobrí” a my sme tí “zlí”.

 11. Pre Antifa:
  Tak o Rómoch teda naozaj nemáš šajnu a s černochmi v USA si to teda prestrelil. Ešte povedz koľko percent černochov je tými lekármi, inžiniermi? A koľko z tých černochov je dealermi drog, vrahmi, zlodejmi? O Rómoch na východe viem svoje a to z vlastných skúsenosti. Bývam totiž v KE, od Lunika IX také 2 Km, v Mestske časti v ktorej je jediná rómska rodina a o ktorej nik nikdy nepovedal a ani im nevytkol že sú rómovia. Proti tým nemám nič! Pracujú, decká chodia do školy, majú krásny dom. A Tí na Luniku IX? Ľudský odpad!!! Žijú horšie ako zvery, zničili všetko čo kedy dostali, áno dostali, za nič nikdy neplatili. Majú najvyššiu spotrebu vody v KE a nič za ňu neplatia! O plyne, elektrine ani nehovorím! A tie tony odpadkov? Nič sa nedeje! Všetko im raz za čas ZADARMO uprace Kosit (firma na odvoz smetí v Košiciach). Že nemajú vzdelanie? Tak to je už naozaj nehoráznosť. Školská dochádzka je na Slovensku POVINNÁ, takže majú povinnosť deti do škôl dať, veď tam na rozdiel od Bielych nemusia za stravu ani platiť, max. tak symbolickú korunu.
  O čo mi ide? o ROVNAKÝ METER pre všetkých, presne ako je zakotvené v Ústave SR. Ak tvrdia že nie sú iní (ja tvrdím opak a oni to svojim konaním potvrdzujú) tak nech majú aj rovnaké POVINNOSTI a nie len práva.

 12. antifa- Nemyslíš, že prišiel čas, nastal tvoj čas ODÍSŤ…? Urobil by si najrozumnejšie, keby si na tieto predchádzajúce 2 komentáre, resp. 3, ani nereagoval a šiel tam poučovať “iných, svojich”, od ktorých si vypočuješ chválospevy a ovácie…!

 13. Prečo ja nemôžem povedať, že naši rómovia mali oveľa lepšie podmienky ako čierni otroci a čierni otroci sú dnes na tom oveľa lepšie ako naši rómovia?
  Prečo z toho okamžite niekto vydedukuje niečo, čo som nikde nenapísal?
  Prečo nemôžem súhlasiť s vami bez toho aby sa to na mňá hneď nezosypalo.
  Ty levia žena si z KE a píšeš koľko vody a enrgií míňa L IX? Nie je náhodou už niekoľko rokov celý L IX okrem školy a hygienického centra odstavený od TÚV a ÚK?
  Že to majú zadara? Koľko stojí jedno umytie róma v hygienickom centre? Máte to už tu na stránke napísané. Tak koľko?
  Bývaš na Pereši alebo v Myslave, na Popradskej? To sú RD cca 2 km od L IX. Tak si zájdi na L IX. Vojdi do stredu L IX, tak aby si mala L VIII za chrtom. Potom sa pozri na bytový dom pred sebou a po ľavej ruke. Budú približne rovnaké (zničené). Potom sa pozri na ten čo máš po pravej ruke. Hop??? Takže ja nič neviem o rómoch? Tak si daj tú námahu a vysvetli mi prečo tie domy vyzerajú tak nápedne odlišne. Ten v pravo bol postavený tesne pred ostatnými . Ale to je zanedbateľné. Prečo dnes tak vyzerajú?
  V ktorej mestkej časti v KE je len jedna rómska rodina? Si rob srandu. Skoč za Šanim alebo Andrejou nech sa aj oni zasnejú. (To nie je preklep, volá sa Andreja, a je starostkou MČ KE-Sever)
  A s tou symbolickou korunou to si sa troška pozabudla. Bolo to zavedené keď dobre spomínam roku 1983. Vtedy platili rómske deti 1Kčs za obed a ostatné 4 Kčs. Len to bol socík, a práve vy ste vyznavači socíku. A tie socíky majú pre bežného človeka viac spoločného ako rozdielneho. Líšia sa v prístupe k okrajom spoločnosti, pričom k časti excentrického postavenia v spoločnosti sa dokonca tiež správajú rovnako.
  Takže to známe úsmevné reálne amatérske video, kde člena KKK ošetruje čisto černošský tím ignorujete? OK. Prečo však nemôžem povedať, že hoc naši rómovia mali lepšie podmienky, natočiť podobný rómsky tím zdravotníkov je nie raritou, ale priamo nemožnosťou, lebo taký skrátka neexistuje.
  Ide ti o rovnaký meter v súvislosti s našimi cigánmi?
  Teda mi chceš povedať, že keď v KE … (nácek bez uvedenia mena, aby ste ma nezmazali) bodol nožom bieleho chlapca a nič sa nestalo, že by ktorýkoľvek cigoš za pokus o vraždu tiež nešiel sedieť?
  Nebuď smiešna. Keď ja napadnem cigána na ulici a chytia ma policajti, nič sa mi nestane. Keď bude cigán múdry, ešte dostane aj od polície.
  Keď mňa napadne róm má poriadny poriadny problém a keď požiadam políciu, že mu to chcem priamo pred nimi vrátiť, tak 50/50 mi vyhovejú.
  Na jednej strane tvrdíte, že štatisticky najviac dokázaných trestných činov pripadá rómov. To sú štatistiky z preukázaných a potrestaných trestných činnov. A na druhej že sa im nič nestane a beztrestne môžu dokonca vraždiť. A potom zas že nápravno výchovné zariadenia pre mladistvých aj dospelých sú plné rómov. Kto sa v tom má vyznať.
  OK.
  Rasistický útok, napadnutie černochov končiace vraždou. Kde, kedy, ako?
  Mediálne známe? Tak mi o ňom niečo povedzte.
  Ľúpežná vražda nafetovanými cigánmi. Plné noviny, ja to nehodnotím, konštatujem. Tu by ste mali vedieť miesto, čas a všetky podrobnosti.
  A teraz čo? To sú čo za argumenty. Teraz mám napísať že média zámerne ututlávajú rasistickú vraždu, kým masaker dvoch nafetovaných cigánov zveličujú.
  Nezveličujú, bol to brutálny masaker.
  Ale čo sú toto za prízemné argumenty o tom čo média rozmazávajú?
  A keď si z KE, tak i povedz ničo o dílujúcich náckoch. Trošku si tu polistuj, a nájdeš aj tu o nich debaty.
  A tu sú nazývaní od vás priamo menami, čo je z hľadiska rovnakého metra prípustné.
  A keď si trocha aktívna v KE, tak sa poznáme a zdravíme sa.
  A poviem ti rovno, že keď ti niečo poviem do očí tak mi pritakáš, tak aký rovnaký meter.
  To isté čo platí o KE, platí aj o BA.
  KE a BA náckovia sú totálne dvojitometroví. Nehovorím o všetkých, iba o tých starších. Tu poznám iba veľmi málo nickov komu patria. A tiež tu vedia kto som.
  Antifa hahaha. Tie rozhorčené reakcie si nechajte.
  Admin ty si na niečo nezabudla?
  Aspoň odpíš či nečakám zbytočne.

 14. Ja odídem, neboj sa len tu je ešte dačo nedoriešené.
  A ty si dosť mimo toho prečo tu ešte som. A keď to admin uzná za vhodné, tak ma blokne, alebo nepustí moje príspevky.
  A o to aby som odišiel ma musí poprosiť niekto iný.
  Udiali sa dosť zvláštne veci.
  Môžeš vyčítať montovanie sa do vecí ktorým nerozumiem až potom keď to nebudeš reobiť sám.

 15. antifa–tyto ludia tu maju svoj nazor..naco sa ty snazis svoj za kazdu cenu tutok prevalit..aby s tebou suhlasili? zabudni tak ako ty nesuhlasis s nimi..a ze podaktory cigani robia..robia..PODAKTORY..spoluziacku som mal rodicia robili ona chodila normalne oblecena atd atd..preto som ju bral ako normal..pocuj a ked tak strasne chces aby sa cigani k nam priblizili chod knim na Lunik 9..chod a povedz im ze by bolo menej rasistov keby sli robit ze ludia by ich brali inac
  popravde povedane ciganom okrem afakov a LPR nikto nema rad..cim to asi bude??????

 16. Tak som si troška pobehal po nete a podebatoval s košičanmi.
  Predmetná Krivá 12,14,16 má 75 m. Odmeraj na mapy.sk.
  5 podlaží. 40 ľudí na 5 podlažiach je 8 ľudí (cigánov) na jednom podlaží. Na jedného teda vychádza skoro 10 m. Jedná sa o typový tehlový dom cca z prvej polovice 50-tych rokov. Typ som presne neurčil, všetky z tohto obdobia však majú konštrukčnú výšku 3.0 m alebo viac. Ja beriem 3.0. Jedna fasáda (dlhšia, nie štít) má podľa mojich výpočtov 1180m2 bez sokla (v Ke bez cokla)
  Dom sa nezatepľoval, čo je podstatne zdĺhavejší postup. Zbitie omietky, nový špric, hrubá omietka, technologická prestávka, a znova tá istá úderná rýchlosť 40tich ľudí. Firma získala len vďaka tejto akcii 5 ďalších. Napr. ju videli v akcii z Palackého (hneď oproti) a odstúpili nedodržanú zmluvu predchádzajúcim ,,bielym špekulantom,,. Fasády boli len protihodnotou – kúpnou cenou – za nové byty, ktoré f. robí, nie hlavným produktom.
  V KE je táto situácia preto, lebo si levia žena choď pozrieť k športovej hale, k úradu ,,pod hodinami,, , sídlu prezidenta v KE, prejdi hneď vedľa kolo geriatrie, cez podjazd v dome a na ľavo uvidíš zatepľovaný dom, čo zatepľujú zväčša bieli chlapci už skoro rok, lebo do zimy to nedodržali.
  Ale ten dom spomínam preto, lebo je to ,,cigánsky,, dom. Chceš tiež tvrdiť, že im zateplenie niekto dal zadara?
  Chcem vedieť prečo sú na L IX prázdne byty a ich históriu, ty sa vyznáš, tak to tu ľuďom vysvetli ty. Ďakujem.
  Ďalej mi vysvetli ako môžu minúť rómovia viac vody?
  Podľa všetkého sa asi viac umývajú, čo na L IX nehrozí, lebo by sa museli čvachtať v ľadovej vode, keďže teplú nemajú, alebo viac prať alebo čo vlastne? Zohnal som iba neofciálnu info že majú podstatne nižšiu spotrebu ako normovú. Tvoje tvrdenie vychádza z akého podkladu?
  Najviac ma ale zaujíma prečo nemôžem povedať to isté čo ty. Ja tvrdím, že s rómami majú väčšie ,,problémy,, tí, ktorí ich v dedine ani nemajú ako tí, čo s nimi žijú. Ty sama máš v okolí rómsku rodinu a potvrdzuješ. Ja vravím že kvalitné vzdelanie má 0% alebo 1% podľa lokality, ty dokonca tvrdíš, že v celej jednej mestkej časti v KE je to 100%, keďže žiadni iní tam nie sú.
  Potom vravím že multikultúrne predpoklady sa nepotvrdili, lebo kultúry sa zjavne za storočia nejak výrazne neovplyvnili, ty dáš dokonca príklad, kde sa rómska rodina ,,prispôsobila,, majorite a nie naopak.

 17. Pre Antifa.
  Bývam v Myslave a naozaj je tu len jedna čisto rómska rodina, už od nepamäti. Lunik IX je odstavený od Teplej vody a od vody ako takej ho odstavia asi len tak na týždeň, aby sa nepovedalo. To že majú najvyššiu spotrebu bolo písané v Košickom denníku Korzár. Elektrinu majú pripojenú na čierno a potom sa čudujú, že tam často horí. a ak tu udávaš príklady prosím: Cca pred 8 rokmi blok ja Juhu, ul. Panelová. Štátne byty, časť odkúpená prevažne bielymi. Mesto
  zateplilo neodkúpené byty, teda prevažne obývané rómami, Tí, čo byty odkúpili zatepľovali oveľa neskôr. A že v Košiciach nie je len Lunik IX? Presne, “tých” lukratíviek” tu máme habadej a prevažne obývanými rómami. Napr. Popradská, niektoré ulice nad Jazerom, V Košickej Novej Vsi atď. Lunik IX spomínam, pretože ten dobre pozná celé Slovensko, prečo asi? O prázdnych bytoch na IX neviem, takže sa neviem vyjadriť.

 18. Pre Antifa:
  Ešte tu mám nejaký link a ver, že podobných nájdeš ak chceš aj omnoho viac.
  http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=21.3.2008/29897KV
  Je to len o Luniku IX.

 19. No to ako fakt som prekvapený am sa tento rozhovor nakoniec uberá.
  Ale to čo píšete je skutočne pravda. Nakoniec z toho paradoxne vychádza, že blízke okolie L IX je veľmi lukratívnym miestom. Za okolie beriem 2 km, ktoré uvádza levia žena. To je vzdialenosť, kde si cigán dôjde peši za 25 minút a menej a môže tam kradnúť, linčovať a bezstarostne vraždiť, ako bolo tu uvedené.
  Stručná história okolia L IX:
  – L IX bol dostavaný začiatkom 80tych na západe KE
  – Pereš bol v čase postavenia L IX maličkou dedinou, ktorá pre nízky počet obyvateľov mala ZŠ iba štvortriedku 1-4, potom decká boli dovážané 5-8 na ZŠ Petzvalová (L VIII). Pereš však okrem RD bol aj záhradkárskou lokalitou, ktorá sa po 89 zmenila na ďalšiu veľmi lukratívnu lokalitu IBV. Dôkaz – mediálne známa dvojica a kopec ďalších košičanov tam postavili svoje príbytky, kde 10 000 000ové náklady nie sú žiadnou výnimkou.
  – Myslava – veľmi obdobná situácia po 89. Myslava bola väčšia. Nachádza ešte bližšie L IX a vzhľadom na priamu prístupnosť MHD a dnes už vlastne priame prepojenie so sídliskom KVP je ešte lukratívnejšia ako Pereš. Dôkaz – nedávno v tejto oblasti vyrástla koliba – jediná košická. Okrem fakt honosných domov tam okrem iného vyrástol aj podľa odborníkov najlepší dom Slovenska za minulý rok ocenený prestížnou slovenskou cenou za architektúru CE.ZA.AR 2007.
  – Lokalita medzi Terasou a KVP je prakticky tiež takmer priamo prepojená s L IX. Košičania ju volajú Popradská podľa ulice deliacej ju od panelákov. Je tam ale viac ulíc. Táto lokalita je známa medzi košičanmi ako ,,milionárska štvrť,,.
  Nízkometrážna radová zástavba RD sa tam budovala už za socíku. Po 89 platí to čo o oboch predošlých. lokalita sa momentálne rozširuje smerom k L IX
  -Najnovším prekvapením je lokalita medzi L VIII a milionárskou štvrťou priamo nad L IX, ktorá má asi do budúcnosti splynúť s milionárskou štvrťou. Táto sa už nachádza priamo na pešej trase cigánov na L VIII.
  V tejto lokalite sa vždy hrávali deti z L VIII a chodili cez ňu aj cigáni z L IX na L VIII.
  Takže toto je to obávané okolie kde ,,operujú cigáni,,.
  Cez Myslavu v lete denne prejdú peši desiatky pubertálnych detí šľapúcich k jazeru Bukovec.
  Neviem kto z ľudí bývajúcich 10 min pešej chôdze od L IX má strach. Otázne je však prečo si ľudia tieto tak nebezpečné vzdialennosti od takého nebezpečného miesta vyberajú. Prečo sú toto najlukratívenjšie miesta Košíc? Asi preto že ti všetko z dvora ukradnú cigáni, čakajú ti deti keď idú zo školy aby ich okradli a zbili však?
  Nie som ja totálny idiot, košičania sa z podobných rozprávok rehocú. A nikto ich nenúti kúpiť si pozemok 10 min od L IX za ,,dva melka,, a potom tam postaviť barák za ,,6 melka +- 500 baby,, (ako sa hovorí v KE)

 20. antifa: NA ŽER, TY KURVA…, keď to už tak musím povedať. Tu máš článok o tých skurvených negroch-
  http://beo.sk/multikulturalizmus/98-cernosii-oslavuju-masaker-bielych-v-knoxville

 21. No vidíš tak sme tému nedokončili a sme pri inej.
  Ale to nevadí. Ja som nikde nehovoril, že všetci platia za vodu. Nakoniec, prečo inak by ich odpojili od teplej a plynu, ktorý si sami naspäť nahadzujú? 🙂
  Si hovorila, že míňajú najviac vody. Som to hodil do kalkulačky a boli pod priemerom aj pred obmedzeniami. No je otázne koľko ľudí mám rátať, či skutočne 7000 alebo koľko vlastne.
  A teraz su hlboko pod priemerom – je to v tvojom odkaze.
  Otázkou ostáva vyššie nahodené prečo ja nemôžem kritizovať rómova ty áno.
  Dlh VSE je dosť polemický, keďže sa nerovná ani dvojročnému celkovému dlhu. To neber ako ospravedlnenie. To že niekto ukradne 1000 korún a ja len 50 nemôže byť samozrejme argumentom.
  V odkaze máš, že doplácajú ostatní občania L IX na tých čo neplatia. Veď presne na to som sa ťa pýtal. Tak by si to mohla vysvetliť. Lebo ty si zovšeobecnila L IX, nie ja.
  Ostané otázky to nijak nevyvracia ani nepotvrdzuje.

 22. Mirko
  Ja tu dám dvoch mladých nafetovaných cigánov a ich beštiálnu lúpežnú vraždu manželov dôchodcov lokálne zasadenú do kontextu, keďže sa bavíme o našom východe a ty tu dáš násilný rasistický čin, ktorý akože ja ospravedlňujem alebo čo si vlastne myslel.
  A nakoniec som ja prostitútka.
  Pekne si to zas dopracoval.

 23. V prepočte na moju rodinu – ja, žena, deti podľa situácie na L IX by som pri našej frekvencii (asi trochu prehnanej, ale my sme takí čistotní) minul iba za sprchovanie 3 000 Sk/mesiac. Keď k tomu pridám splachovanie WC, pranie pre malú babuľu pubertálne a postbubertálne deti, varenie, umývanie riadu…. hohoho.
  Bez akýchkoľvek polemík hovorím, že by som sprchovanie rodine obmedzil na 1/2 teda na 1500Sk/mesiac a to by mi ešte všetci blízki nadávali, že nie som normálny, keď za to toľko platím.
  A ak by som chcel zachovať štandard hygienických návykov, vyšlo by ma všetko dokopy viac a to aj napriek tomu, že by som celú zimu nemal žiadne kúrenie, tak ako ho nemajú na L IX.
  Dobré?
  Teraz mi poplatok za prípravu TÚV a ÚK pre vysoké preplatky znížili a vzhľadom na slabé zimy sa pohybujem za TÚV + ÚK kolo 1200 max 1500 a to aj s novým zákoným riešením, podľa ktorého platím časť za ÚK, ktorú nespotrebujem (mám vlastnú prípravu TÚV a ÚK)
  Dobrý nepomer?
  No pekne sú obyvatelia L IX oproti mne zvýhodnení, fakt pekne.
  Na tie prázdne byty som zatiaľ nedostal odpoveď. Žeby to bol jeden z dôvodov, aj keď nie primárnych?
  Nabudúce niečo o reálnom neplatičstve a prenose, resp splácaní dlhov, prečo iné MČ svoj dlh dodávateľom médií splácajú a na L IX to nie je možné. A ako na tom profitujú bieli podvodníci.
  Pre začiatok by som sa spýtal leviej ženy, kedy mala zvýšený poplatok z dôvodu že iní ľudia neplatili niektoré médium. Teda ako a kedy musela zaplatiť za neplatičov. Na dane nech zabudne, lebo VVS, VES, SPP nie sú štátne. Na TEHO nech zabudne, lebo aj keď je to mestská s.r.o. iste ako košičanka vie ako funguje.
  Prípadne potom keď údajne zaplatila dlhy za iných a tieto dlhy následne boli spomínanými podvodníkmi spoločnostiam vyplatené, tak jej to tie spoločnosti vrátili, či nie? 🙂 Samozrejme to tak nefunguje a ak by fungovalo, tak potom sú zlodejmi tie spoločnosti či nie?
  A teraz ruku na srdce. Košičania nadávajú viac na cigánov, že ich okrádajú alebo na monopolných dodávateľov médií?
  Keď niekto nevie čítať alebo nerozumie významu slov:
  NIČ Z UVEDENÉHO NIE JE OSPRAVEDLŇOVANíM NEPLATIčOV.

 24. Ok, ok beriem, práve som bol trochu poučený jedným kolegom náckom, že veľmi zložito píšem. 🙂
  Tak teda ak je pravda, že platíme za cigánov ich dlhy, ako je možné, že ich stále majú?
  Jednoducho – my ich neplatíme.

 25. Pre Antifa,
  áno asi bývam v lukratívnej štvrti. Zdedila som dom po starých rodičoch, prestavujeme vlastnými rukami, nik nám nič nedáva zadara! Prečo asi je v takmer každom baráku pes? Rómovia sem nechodia, ak by niečo vyviedli, asi by to neprešlo len tak. Vidno tu sem tam malé holé cigánčatá a Rómov, čo zbierajú staré železo. Nech si budú tam kde patria, na smetisku, ktoré si sami urobili pred vlastnými domami.

 26. antifa- citujem ťa: “Rasistický útok, napadnutie černochov končiace vraždou. Kde, kedy, ako?
  Mediálne známe? Tak mi o ňom niečo povedzte.”
  To bola moja reakcia, chápeš???!!!

 27. Ospravedlňujem sa za nepresnosť:
  VVaK sa premenovali na VVS ako uvádzam, ale VSE sa nepremenovali na VES ale na VSD.
  Levia žena cením si úprimnosť, takto je to tvoj názor a nie žvástaniny.

 28. Mirko tvoja reakcia na mediálne neznáme napadnutie černochov u nás je mediálne známe napadnutie černochmi v USA.
  Lenže to je len ďalší útok na bieleho, aký uvádzam aj ja pričom ostávam na výchdnom Slovensku a toto je navyše aj rasistický oproti lúpežnej vražde u nás a o oboch vieme. Ja iba hovorím, že lúpežná vražda bielych dôchodcov bola hojne medializovaná a rozoberaná a útok na černochov končiaci mŕtvym človekom nie.
  V tom prípade to ale nie je reakcia na mňa iba podporenie toho čo hovorím.

 29. Tak ťa potom nechápem, prečo stojíš na antifa strane a “bojuješ” proti náckom a pro bielym, keď vlastne sám uznávaš, že cigáni u nás či negry v USA robia “zlé” veci…, ni si náhodou rozdvojená osobnosť?
  To, že neuznávaš metódy, aké používame ťa automaticky nenúti byť proti nám, tak prečo…?

 30. antifa ale ty kkt nezabudni dodat ze tie domy v ” milionarksej stvrti” sa stavaju preto ku L9 lebo: berme to tak ze lunik 9 je na pravo a most je na lavo takze k mostu su uz domy postavane tak to bude logicky pokracovat odtial k luniku..chces povedat ze ich maju zacat stavat na tej 4 prudovke co maju pred domami??? snad vies ako to chapem.alebo si maju zacat stavat nove domy pod mostom a odtial pokracovat ku KVP ku kostolu ktory sa tam stavia 100 rokov?? ci kde?a asi preco si zabudol dodat ze busy uz pred lunikom nestoja? a ciganov do busov neberu len prednymi dverami a to vtedy ked stikne listok..preto 99 % ciganov chopdi pesi ku terase ku kauflandu..

 31. Prčitaj si prosím MIrko to čo som povedal.
  A tak vlastne sám uznávam, že belosi napadli na východe černochov ???
  Veď to úplne zvrátené. A ešte keby som z toho vyvodil schému posudzovania belochov ???
  A ty nokia lokalita vedľa L VIII je nová. 2 kilometrové okolie toho tak obávaného miesta sa rozrastá po 89 a stále. To je obdobie, od kedy sa už L XI zložením obyvateľstva nemení. Tie lokality a ich stav je výsledkom dopytu a nikto tam ľudí čo chcú preinvestovať 10 melči nenúti tlačiť sa. Nakoniec majú na výber – nový Lorinčík, novú Krásnu, nové byty v centre. Lukratívnosť si môžeš porovnať cenami.
  A developeri sú asi všetci na hlavu, a aj keby o situácii rozhodli ľudia, ktorí sa jasne môžu vyberať.

  Posledným sa opäť staviaš na moju stranu či už chceš alebo nie. Tvrdilo sa tu že vraj majú všetko zadara, čo som x násobne vyvracal a ty len pridávaš, že ani bus zadara nemajú a dokonca im už ani nezastáva, nie to aby ich ešte rozvážali zdarma a utierali im pred sadaním miestečka.
  Teraz akože to chceš zvŕtnuť, že ja som debilko, čo si nevšimol, že väčšina cigánov jazdí MHD na čierno 8)
  Nie ja jedinný som tu uviedol beštiálnu vraždu za ktorú sú zodpovední rómski mladíci a navážam sa do lacných poukazovaní na to ako ,,minú najviac vody,, ale pred tým si to aspoň overím, rúcam tu mýtus nebezpečného okolia L XI. Keby si to tu aspoň trochu čítal, vedel by si že som čelil útoku rómov na pubertálneho nácka, čo nebol schopný nikoho napadnúť. Prečítal by si si moje vyjadrenia o mojej úcte k predkom, ktoré si už neprečítaš, keďže boli zmazané 8)
  Máš vlastný rozum, vlastné slová a vlastné činy.

 32. antifa-tvoja pritomnost na tomto webe sa neda nazvat inak ako sprostou provokaciou!nie si nahodou jeden z hnutia ludia proti rasizmu,ktori tak strasne chcu dokazat,ze slovensko je rasisticka krajina plna vrahov,zlodejov a inej havede?ked uz tak obhajujes tie cierne individua mal by si poznat aj ich inu stranku a to,ze nie su obycajni chudacikovia na ktorych sa kazdy odbavuje,ako priklad mozno uviest partiu mladych ciganov,ktori par rokov dozadu prepadli a znasilnili biele dievca vracajuce sa z prace,dievca bude mat trvalu psychicku traumu co ma za nasledok odhodlanost nosit pri sebe zbran!spomeniem ti aj ich hrdinske ciny typu,ked sme 20ati na dvoch ide sa do bitky?ako naposledy tlupa ciernych prepadla u nas v trnave dvoch,pricom boli vyzbrojeni macetami a nozmi,preco sa mam v krajine ,ktora patrila mojim predkom a teda aj mne bat chodit po vonku a necinne sa prizerat na to svinstvo co vykonavaju pristahovalci?

 33. Dal som oveľa tragickejšiu udalosť. Keď dokážeš dať jedno znásilnenie a to zpred pár rokov, tak by si mal trošku rozšíriť svoje obzory.
  1. Každá ktorá slovenská žena bola znásilnená? Dosť známe čislo.
  2. Jedná sa o číslo ohlásených znásolnení. Predpokladá sa, že je to iba menšia časť znásilnení a aká tam sa odhady dosť líšia.
  3. Zvrtnúť rómske násilie a problém sexuálne motivovaného násilia na ženách na jedno znásilnenie zpred rokov je dosť divné. To ako by som vytiahol znásilnenie z tohto leta mladými neonacistami, ktorí znásilníli mladú neonacistku. Ak by som z tohto vyvodil, že neonacisti znásilňujú baby, tak som idiot.
  Ale čím ťa vlastne provokujem.
  Trošku daj pozor na to čo hovoríš. Lebo to že som sprostý, alebo sprosto provokujem bude brané iba ako ďalšia škatuľka – inteligencia. Lenže najinteligentnejší človek má všetkých kolo seba ,,sprostákov,,.

 34. ehm,nazval som ta v co i len jednej vete “sprostakom”?priamo to nie je napisane nikde(mozno si to myslim a mozno nie),vyvodil si si to sam a v tom duchu si pisal ty,tak mi teda hovor nieco o inteligencii(popravde vidim,ze pises celkom inteligentne,ale bohuzial nie presvedcivo,tvoje argumenty ma nedokazu presvedcit o opaku a toto neber ako kompliment)a teraz k podstate:vsetci vieme o nasili pachanom na zenach,o znasilneniach, popripade inych utokoch(je doba kedy psychicky,mozno aj fyzicky slaby jedinec si potrebuje nieco dokazat a hlada slaby clanok ludskeho rodu na ktorom sa dokaze “uspokojit”),si myslis,ze preco som napisal pripad spred par rokov?nie preto,ze nie je o com viac pisat,ale preto lebo je to prejav silnej brutality a psychickeho natalaku,zenu to zlomilo az tak,ze je odhodlana nosit zbran!!!preco utoky na bielych nie su posudzovane ako rasisticke ,ale ked sa to tyka opacnej strany tak sa vsetci idu zblaznit?sklanam poklonu nasmu systemu!!!a tiez ludom profarebne orientovanym ako si ty

 35. hadate sa ako skolkari. tahate sa za slovicka. ze vas to bavi

 36. Ak sa nenahneváš yotong niečo ti vysvetlím. Veľmi ťažko sa tu diskutuje, lebo tu diskusie nie sú žiadne. A hlavne k ničomu nevedú (naoko nevedú). Sú tu jedinci ktorí dokážu urobiť obrovské pokroky behom toho čo tu sú. Nič konkrétnejšie nebude 8)
  Potom je ťažké diskutovať naraz s niekoľkými ľuďmi. Vieš čo myslím, nič sa nedotiahne a už sa reaguje na niečo úplne iné.
  Pre mňa je neuveriteľne fascinujúce pozorovať nekonečný kruh zamotanosti. Lenže už to je kruh iba z hora (viď čo som napísal vyššie v tomto príspevku) Treba trošičku iný uhol, nie len čistý nadhľad a – obvjaví sa ti špirála (určite nie všeobecne – škoda i dobre 8) )
  A čo máme nové a prekvapujúce – nadhľad je obmedzujúci. !?
  Nezmyselnosť zatriedenia ,, profarebne orientovanym ako si ty,, vychádza asi zo schémy ,,ja som probiely ty si profarebný,, 😦
  anti neznamená proniečo
  antibiotiká sú anti bios – proti životu
  minimálne divné nazvať ich ,,prozdravými,, nemyslíš
  Divné je vytvoriť schému ,,som proti cigánom, kto je proti mne miluje cigánov,,
  ,,Všetci čo sú proti mne milujú drogy, obhajujú rasové násilie na bielych ľuďoch ….. ,, – úchvatné
  Ale pre teba nech sme profarební, antislovenskí, vyznavači drog, perverzní, promiskuitní … a to je dokonca naša orientácia, lebo my sme tak orientovaní. Aké jasné a jednoduché. Ale máš pravdu, lebo pravda je iba jedna a ja ti ju neberiem. Keď tvoja pravda robí ľudí kolo teba šťastnejšími tak im to šťastie prajem. Trošku nám ju predstav.
  S ,,nesprávnou,, ,,orientáciou,, čo sa dá robiť?
  Tvoja diskusia so mnou začala slovami: ,,antifa-tvoja pritomnost na tomto webe sa neda nazvat inak ako sprostou provokaciou!,,
  Prečo si zrazu úplne inde?
  Keď si ma niečim naprdel tak trápnou poznámkou o mojom inteligentnom vyjadrovaní po tom predchádzajúcom príspevku.
  A prečo by ťa mali moje príspevky o niečom presviedčať ??? Najprv je to sprostá provokácia a potom má dokonca niekoho o niečom presviedčať.
  Nehnevaj sa toto nemôžem nazvať ani špirálou.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: