Prejav aktivistky Hlavu Hore, ktory zaznel 17.11. 2008 na POCHODE ZA SLOBODU v Bratislave

nalepkMilé dámy, páni, Kamaráti!

 

Nie je to prvýkrát, čo sa snažíme poukázať na nedemokratické praktiky tohto systému. Stále neúspešne, no my sa nevzdáme. Budeme sa hlásiť k našim právam tak dlho, kým nedosiahneme náš cieľ. Môžu nás zastrašovať a snažiť sa nás umlčať. No my mlčať nebudeme! Ústava nám zaručuje slobodu, no aká je toto sloboda?

Šuškanie si pri obedňajšom stole, v práci či niekde v krčme? Toto má byť naša sloboda? Od čias minulého režimu sa naša sloboda príliš nezmenila. Vymenili sa ľudia pri korýtku, no stále sa musíme báť vyjadriť svoj názor. Oni sa o svoju slobodu neboja, lebo ľudia majú strach povedať, čo si myslia. Z čoho pramení ten strach? Bol nám, Slovákom, očkovaný stáročiami nadvlády cudzích panovníkov a národov? Je v nás tak hlboko zakorenený pocit poddanstva, že ani v dnešnej dobe nemáme odvahu zdvihnúť hlavu a povedať dosť? Kedy sa zbavíme tohoto strachu?

A čoho sa bojíme? Že prídeme o svoj životný štandard, na ktorý sme naučení? Nebudeme si môcť dovoliť značkové veci, či drahé potraviny, alebo ísť do práce a z práce autom? Sme pohltení materializmom. Všetci. Na základných školách, sa vytvárajú skupinky tých, čo značky majú a tých, čo nemajú. Už malé deti dostávajú pocítiť od svojich vrstovníkov, že bez “in” oblečenia a vecí nemajú čo robiť v ich spoločnosti. Malý chlapec v Banskej Bystrici to nezvládol a pokúsil sa upozorniť na svoje trápenie skokom z mosta. Áno, 9 -ročné dieťa chcelo spáchať samovraždu, lebo sa mu posmievali kamaráti. Lebo jeho mama nemá peniaze na drahé značkové veci. Koľko deti musí spraviť takúto vec, aby si Slovenskí občania povedali dosť?

Prečo sa o takéto rodiny naša sociálna vláda nezaujíma? Je problém vo farbe pleti? Bydlisku? Do obyvateľov Letanoviec, či z Luníka IX a podobných miest v našom štáte sa investujú neskutočné peniaze na podporu zdravotnej prevencie, podporu rodín, vzdelania. Behom rokov 2004 až 2006 to bolo niekoľko 100 miliárd. A ja sa pýtam, kedy sa dostane výhodám aj tým, ktorí denne pracujú a žijú poctivý život? Či takých ľudí si vážiť nebudeme? Pokiaľ nezačnú kradnúť a ničiť cudzie majetky, tak sa podpory nedovolajú.

A v neposlednej rade sú tu naši dôchodcovia. Minulý rok bol priemerný dôchodok 8226 korún. Ale nezabúdajme, že sa vraví o priemere, preto je jasné, že mnohí z nich žijú aj s oveľa menšej sumy. Jednoduchou matematikou, keď odrátame náklady na lieky a bývanie, vyjde nám veľmi malinká suma na prežitie. Chceme takto raz živoriť aj my? Alebo sa budeme spoliehať na šetrenie v dôchodkových pilieroch? Spoliehať sa na to, že tam o 30 rokov, keď pôjdeme do dôchodku, aj niečo bude? Ak do dôchodku samozrejme pôjdeme. Až kam musí zájsť sociálna politika na Slovensku, aby sa nám otvorili oči a nabrali sme odvahu?

Ďalej sa pýtam, dokedy budeme prispievať na zdravie ľudí, ktorí si ho sami poškodili? Dokedy budeme prispievať na liečenie drogovo závislých či alkoholikov? Títo ľudia si predsa sami nevážili svoje zdravie a platili ťažké peniaze za to, aby si ho pokazili. Tak prečo nedajú peniaze aj na to, aby sa vyliečili? Jeden deň liečby človeka závislého na droge alebo alkohole stoji 1000 korún denne. Malo? Veľa? Podľa mňa viac ako veľmi veľa. Za tie peniaze by sa dalo spraviť viac ako dosť vecí pre ľudí, čo pracujú, starajú sa o rodiny, ale stále živoria. Prečo má otec rodiny svojimi daňami prispievať na neprispôsobivých občanov, narkomanov, alkoholikov, namiesto toho, aby pomáhal svojej rodine?

 

Dnešný deň má byť bojom za slobodu a demokraciu. Pripomíname si udalosti spred 19tich rokov. Naši rodičia a starí rodičia si vtedy povedali dosť a dokázali sa vzbúriť proti systému, ktorý ich 40 rokov zotročoval a nedovolil im slobodne dýchať. Nabrali odvahu a postavili sa spoločne proti komunistickým okupantom. Spravili to pre nás, pre svojich potomkov, pre našu budúcnosť. Dnes tu nemáme komunizmus, môžeme voľne cestovať, chodiť slobodne do kostola a nemusíme stáť na Vianoce v rade na mandarínky.

Máme však dnes tú slobodu a demokraciu, za ktorú bojovali? Tú, ktorú nám zaručuje ústava? Môže sa naozaj každý z nás slobodne vyjadrovať? Nie! Isté názory sú totiž pre mocipánov nepohodlné.

Mienkotvorné noviny a televízie denno-denným vymívanim mozgov ľudí presviedčajú o tom, že všetky názory, ktoré nie sú také, ako tie ich, sú krajne extrémistické či dokonca nacistické. Avšak čo je nacistické na tom, že chceme povedať svoj názor? Čo je extrémistické na tom, že chceme aj my také výhody, aké sú poskytované iným našim spoluobčanom? Od čias minulého režimu sa toho moc nezmenilo. Máme síce na trhu množstvo výrobkov, hranice sú otvorené novým možnostiam, avšak nevládne tu ani sloboda ani demokracia. Za svoje názory, sú ľudia trestne stíhaní a v niektorých prípadoch dokonca zatváraní do väzenia. Kvôli svojmu oblečeniu sa musia legitimovať pomaly na každom kroku. Národovci, ktorí sa neboja verejne prejaviť svoje pronárodné cítenie musia znášať nenávistné pohľady občanov, ktorým média vykreslili profil národniara ako nežiaduci, extrémistický a neonacistický.

 

Preto prosím všetkých Slovákov, dokážme našim rodičom a starým rodičom, že udalosti zo 17. novembra 1989 neboli len chabým pokusom o zmenu politickej moci. Že môžu byť na nás hrdý. Nedajme sa zatiahnuť do politických hier veľkých a povedzme hlasno svoje nie tomuto systému. Bojujme za slobodu pre nás a našich potomkov. Naša budúcnosť je v našich deťoch, ale pripraviť im ju musíme my.

103 komentárov

 1. Super, niet čo dodať.

 2. pre slecnu

  prosim ta ty co fajcis ? ked napises, ze sa pouzilo v rokoch 2004 až 2006 niekoľko 100 miliárd na podporu zdravotnej prevencie, podporu rodín, vzdelania.

  to kde si zobrala take cislo ?

  daj tajne tipy

  to je az nenormalne ako neonacisti klamu pardon vlastenci !!! Ani Hitler by sa za taku propagandu nemusel hanbit ty tak manipulujes cislami ze keby si nebola neonacistka pardon narodiarka tak si urcite aspon bolsevicka s ficovej strany.

 3. Martin: staci sa trosku pohrabat na internete, tieto udaje su dostupne kazdemu obcanovy, ktory si tu namahu da a najde si ju ….

 4. Projev byl kvalitní a popsal i jiné problémy současné doby,které je třeba připomínat.Děkuji H.H.

 5. Niekolko 100 miliard za tri roky je uplna blbost. Treba si pozriet rozpocty za tie roky a potom pisat a recnit.

 6. Pre slecnu-
  Mne sa potom patrat nechce, ale kazdy racionalne rozmyslajuci clovek musi vidiet, ze vetne spojenie typu niekoľko 100 miliárd je absolutne smiesne a je dobre iba ako propaganda do neonacistickeho pardon vlasteneckeho blogu. Iba zo zvedavosti som zadal do googlu slova /podporu zdravia Rómom / a hned prve tri clanky ktore sa objavia hovoria jasne ze v nasledujucich rokov ( 2009 až 2015) bude pouzitych na podporu zdravia Rómov vyše 94 miliónov. Co je z hruba 15.6 MILIONA NA ROK !!!!(http://www.zzz.sk/?clanok=4875) tak ako mohlo preboha byt 100 miliard pouzitych v rokoch 2006-2008 ?
  Pravdepodobne tvoja neonacisticka pardon vlastenecka dislexia sposobila, ze nedokazes citat a rozoznat slovo milion a miliarda .

  Ne STRAŽ !!!!

 7. je pekne ze sa este najdu dievcata alebo damy ( slecny?) ktore sa dokazu pozriet na tento prehnity svet vlastnymi este neprlepenymi ocami
  skoda ze je Vas uz len tak malo zdravo zmyslajucich
  drzim vam palce pri Vasej dalsej praci

 8. neonacisticki ftipalci maju zmysel pre CIERNY humor 😀 – to je ale paradox – ale ako si inac mozem vysvetlit vase volanie po slobode ktoru chcete, ale len pre seba a pre ostatnych koncentracne tabory.

 9. poslite mi na mail jeho udaje prosim Vas

 10. a pre teba specialny ti ja osobne postavim hned zajtra idem do Baumaxu aby som mohol zacat budes chcet III. alebo IV. napravno spalovaciu

 11. sa porucam ze ti stym pomozem.
  alebo staci ked kupim lopatu?

 12. mathews- Ak chceš získať údaje na nazikillera, tak žiaľ ťa sklamem… tou úbohou prezývkou maskuje svoju zbabelosť a má len silácke reči, no skutek utek!

 13. ty lopatu ja ho sejmem jamu si vykope sam 🙂

 14. nazikiller je nitran,alebo z okolia

 15. a neni to jedno ci ma silacke alebo nie?
  nedviha ti tak trosku naladu ked sa vratis z prace takyto exot co ma nastudovane NIC a potom tu mele
  ITC-ak nam daju udaje tak ja berem lopatu a ty zober vreco

 16. to uz si aj kupil?:-)tu lopatu ,trocha ho postrasit Nazikillera zozen udaje bude sranda Antiantifa Haunting Club:-) hu ha hu ha

 17. no lopatu nemam ale zajdem do domacich potrieb tam maju vsetko..popripade kupim sekeru ked bude treba aby sa zmestil do hrobu..ved 1×1 m
  to tam len tak barskto nevojde 😀 😀
  adminka nesla by si snami?

 18. uduste ho tesco igelitkou a hodte do smetiaka…. bude to lacnejsie ako kupovat lopatu a stavat mu koncentrak… btw SPP dvihlo ceny plynu

 19. mathews: ja vas budem strazit 🙂 a spravim tejto akcii propagaciu

 20. hehe jaka ochota kolko ludi jeden chuj zjednoti a nakonec to bude naky 13 rocny chlapcek alebo Genius ako zo Zony A

 21. ale plny mu nebudeme pustat to si ja radsej zoberem bombu domov
  nechat spalit ho mozem aj v kozube
  aj by si fotila? nejake fotky by sa hodili
  len si mi stale nedala o nom info

 22. nazikiller: a to si si musel prečítať na plagáte, ktorý nám nakreslili tvoji “humanistickí” kamaráti, ináč by si asi na to ani neprišiel čo? :-D:-D:-D
  a pokiaľ je z nitry ako vravíte, tak to je nejaký internetový bojovník, lebo tu iných ani nemáme

 23. mathews: ved nemam tvoj mail 🙂

 24. Pár nitrianskych náckov včera šlo dole.
  Smiešni internetoví bojovníci, ktože vlastne?
  Nemali ste zas napadať detičky úbožiačikovia.
  Že ste nakoniec vyhrali? No hej hej, ale takto vás pri útokoch na osamelého človeka a násť ročné dievčence budeme hladkať aj vo dvojici ako ste mali možnosť okúsiť.
  Prišiel dať na hubu, odchádza s rozbitou hubou. Asi jediné čo na vás platilo, platí a bude platiť.
  A ty chlapečku z periferie, ty trénuj pravý hák aj s kamarátmi, alebo sa už nikdy nebi a nikoho nenapadaj. Ešte teraz sa z tvojho úderu rehocem. Joj že kopať viete to hej.
  A čo že mi rozbiješ ústa? Mám skvelého zubára.
  A čo že mi zlomíš nohu? Už som ju zlomenú mal od tvojho kamaráta.
  Keď ma podrežeš, to budeš skutočný hrdina.
  Odrastiete a budete spomínať ako ste kopali do slovenských dievčat? Pekné výhliadky.

 25. no tak jedneho uz by sme mali a samochvala je nepekna vlastnost a by ma este zaujimalo ako sa pri bitke lamu nohy uz som videl a zazil kdejake sarvatky ale nohu zlomit?Antiantifa rules!!!!!a aspon ste sa zmohli na neco lepsie ako prevratenie auta

 26. Dobrý prejav, bez zbytočných rečí. Som rád že sa ešte nájdu ľudia čo sa dokážu jasne a výstižne vyjadrovať. Len tak ďalej 😉

  PS: k tým komentárom čo tu sú – myslím že robíte chybu keď sa k nim vyjadrujete. Hlupáci chcú len provokovať a tým že sa necháte kazíte si dobrý dojem, a znižujete sa na ich úroveň. (priestor na komentáre nie je fórum!)

 27. pod menom si pisem mail.to kazdy
  takze ho mas a vidis alebo nechces videt
  antifa-a co tak ste im dali cez hubu mam teraz za nimi plakat
  chod si mater prebalit do starobinca bo smrdi

 28. kazdy vieme aky su afaci hrdinovia siesti na dvoch s boxermi a teleskopmi a este aj odzadu

 29. sak lebo antifasizmus je nadpravo a treba pomstit svojich 6000000 predkov nee:-)

 30. ITC:v mene boja proti nasiliu je dovolene aj zabijat?

 31. no sak to je “ich” pravda nie? a tvoja otazka to je nadlho

 32. to bola taka basnicka otazka. je to dost paradoxne

 33. warg-mas strach ze ta zabiju alebo ty mas strach zabit?

 34. Zabiť človeka nie je až také jednoduché, ako to tu nadľahčujete…, viem o čo hovorím!

 35. math: nepochopil si to… chcel som iba podciarknut ten paradox ktory robia “humanisti”

 36. a preco pre zemnu ich nezabijat?
  alebo aspon mlatit tak aby skoncili na vozicku
  napr NAZIKILLER je asi zabijak takze snim by som rad isiel na noz
  pre nazikillera: pojdes?

 37. Nazikillerovi asi mama zakazala pocitac alebo sa im v specialnej skole pokazil

 38. podla mna nazzikillerovi od zlosti spuchli prsty

 39. a mozno je teraz dadke pod mostom a huli
  a mozno ho uz zakopal dakdo do zeme

 40. alebo na teba ako spravny antifasista ciha niekde v kriku aby ta napadol zozadu ale akosi nechodis tak stale caka a caka pevne odhodlany bojovat proti fasizmu “vsetkymi prostriedkami” :-)a mozno sa tam zhulil a zabudol naco tam je

 41. nechcete si na toto vymeniť icq?

 42. 4nazzikiller: len ty si hrdina mojho zivota a budem sa kazdy den modlit aby ti hlava pukla ako ten jahnusnejsi mesiac stary j.bak. lebo ty si mi otvoril oci tvojimi infantilnostami ktore ma urazili a vydesili asi ako jogurt z tesca alebo ineho velkoobchodu kam si cigani chodievaju kupavat vodku lebo aj im je nagrcanie z tvojej jednoduchosti a sprostosti prekvitajucej sta smrad hygienickeho zariadenie inak zvaneho hajzel ci latrina. s pozdravom obdivovatel a ctitel tvojej nehorazne prekypujucej demencie warg.

  P.S. si navzdy v mojom srdci a aj ked umres tak ta budem stale milovat za tvoju imbecilitu.

 43. asi zacnem pisat ody na debilov

 44. ale to bolo neuveritelne pekne warg
  klaniam sa ti
  darkerka–mas rozum?
  itc–no nech caka ale mam pocit ze caka kedy kto otvori stojisko na smetarske bedne..tam mozno najde nejake rozky ci chleba
  aj by som mu doniesol pasteku

 45. mám…však nemyslím verejne

 46. no myslim, ze stacilo … toto fakt uz nie je k teme …. tak ukludnime vasne 🙂

 47. darkerka–inac sa ani neda.ana par vtipov si snim tento zidovsky sposob komunikacie nebudem pouzivat
  admin-nedas to info o tom zabijakovi?
  kteme to sice nieje ale kde inde si mozme pisat.ved nech to vidi aj zabijak aj ostatny

 48. mathews: tak ake info? he IP?

 49. vystizne..pravdive..pacilo sa mi to…

 50. konečne niekto k téme…..ďakujem

 51. tak tak icq je nosatych a v stanovach maju ze to mozu potom pouzit a to asi aj azet a blablabla prijebane chaty,ale tu je to free az na tu cenzuru minule :-)sak tu spravte tez naku diskusiu ci sa hambite ci co za taketo nazory sak dajte to na registraciu a hotovo a nebudeme tu pic…oviny vypisovat ku prispevkom

 52. mozes aj IP a aj mail.
  he.
  ITC–sleduj zabijaka akosi sa nam schoval do lesa..ide mraz a on nema co zrat. tak isiel nahanat potkany

 53. nepracoval-neplatil,neplatil-odpojili 😀

 54. alebo mu uz niekto narezal hrdlo 🙂

 55. math: nebudme az taky optimisti

 56. ale snivat alebo tuzbu mat mozem
  a nutkanie

 57. mathews: mas nutkanie? :-)))

 58. no tak snivam obcas(ale nespim)
  a ty nemas?

 59. no videl som prejav na “slobodne media”klobuk dole,hlavu hore:-)

 60. dobre prejav je vsade
  ale preco ho citaju prejav sa nema citat ale podat ludom pozerat na nich a mat snimi kontakt inac nezaujme a potom obecenstvo cumi kade tade

 61. mathews: no vies, nie kazdy sa narodi s tou schopnostou priamo recnit…tak to premenuj na vyhlasenie aktivistky Hlavu Hore a mas to 🙂 Knazko tiez sem-tam cital prehlasenia na tribune, a to je herec…

 62. mathews: tuto kritiku berieme a mas uplnu pravdu, avsak toto bol nas prvz prejav… ale pracujeme na sebe
  ITC: dakujeme

 63. admin-popravde som nevidel videa ku Vam som sa nedostal ze ste recnili.vravim najme o pospolitosti ktora sa chvali ze uz operuje 10 rokov a este doteraz sa nedokazali doma naucit co si bud oni alebo iny napisali
  vy ste mlady HH Vam sa to da odpustit

 64. ďakujeme za odpustenie :D:D:D

 65. mathews: he no dakujeme …. ale prejav si kukni jednoznacne 🙂 berieme kazdu kritiku

 66. pozrel som si Vas.co Vam poviem.mate pravdu.
  ale pocuja Vas aj niekto iny? zazneli Vase prejavy v TV?
  cize sa to dopoculo tak 1000 ludi
  chce to TV.nadavat na media treba ale treba im to povedat do oci pred moderatormi v studiu kde to bude vidiet a pocut statisice
  v podstate taketo dema nemaju zmysel
  zoberte si predsedu z DS-uz ho parkrat pozvali na diskusiu a stale mava interwiev s mediami
  zatracovat ich mozte..ale oni aj mozu byt Vasim uspechom

 67. plne suhlasim … v tomto je naj problem, ze ludia vlastne ani nevedia co chceme, v tych mienkotvornych mediach nas oznacia za fasistov a tym sme pre kazdeho skoncili .. v dnesnej dobe si ludia nedavaju moc namahy, z roznych pochopitelnych aj nepochopitelnych dovodov, aby si sami zistili kde je pravda … len ono je ten problem ako sa do tych medii dostat … a hlavne dostat sa tak ako je to naozaj a nie v zostrihanom rozhovore kde to podstatne aj tak nebude

 68. a na úvod by takéhoto človeka tak či tak uviedli ako člena extrémistického hnutia či skupiny….

 69. mathews. Skusil si uz spolupracovat s nejakym “mediom”, TV, ci casopis? Ja hej a poviem ti, lepsie je byt ticho, aspon ich naseres, ako nechat urobit zo seba vola a tym nijako nepomozes myslienke.

 70. ale Vandas ich predsa len niecim zaujal
  zoberte si taku pani Evu Kristinovu-herecku
  ona urobila pre zidov-Plus 7 dni rozhovor kde si myslim nijako nezmenili jej vypoved ohladom jej nazorov
  jednalo sa o SP
  oni media Vas potrebuju inac nebudu mat co pisat
  a nakoniec Vas oslovia a budu Vam sice klast otazky kde Vas budu chciet zatiahnut do uzkych ale nakoniec napisu to co Vy priamo poviete, pretoze to oni aj tak budu chciet napisat a spravit z toho senzaciu

 71. dovolim si oponovat. Dnes uz tie klasicke media nepotrebujeme. Ak chceme video, je tu youtube (a cez ne slobodne media), mame blogy, weby, servery…nemusime sa doprosovat priazne masmedii a este sa aj modlit, aby nahodou sa nerozhodli nieco pozmenit…kolkokrat sme zazili, ze dobre mieneny rozhovor ci clanok vyznel uplne inak…takze dotycni sa citili ako hlupaci? za cely cas som zazil len jeden objektivny prispevok v novinach, a to bol nejaky lokalny platok, kedysi v 1996 ci 1997 roku…nerobme si iluzie.
  a ze media nebudu mat o com pisat. nech pisu o Britney a Paris Hilton…radsej nez sa mame nachat znemoznit.
  Mathews, viem, ze to myslis vazne..ale tato snaha je vzdy kontraproduktivna..niektori ludia by vedeli povedat, divim sa, ze sa este dokazu pozriet do zrkadla..

 72. dovolim sa ja tebe oponovat blogy weby a pod. vyuziva asi 20-40% ludi podla mojho odhadu takze len ty mladsi alebo nejebnutejsi,zbytok ludi si kupuje novy cas vzdychaju pri superstar a chodia nakupovat do maxu,tesca a podobne shitne zalezitosti a nake blogy maju u riti lebo ich bavi ten konzum zasrany a prave toto stado proletov tvori najvacsiu cast volicov takze …….bla bla bla jedine ma tesi ze mlady co teraz vyrastaju zvysoka seru na TV a radsej travia cas na nete takze naka buducnost hadam lepsia bude a s televizie pojdu k certu aj s telenovelami a zmanipulovanymi spravami

 73. kua sorry za pravopis hamba mi som ponahlal

 74. ITC: vcelku suhlasim. a prave ti ludia, ktorych si tak pekne opisal, citatelia Noveho Casu a podobne, Ti na nejake duchaplne veci, kde treba rozmyslat, zvysoka kaslu. Konzum je i medzi nami rozsireny, to by som tomu za pricinu nedaval…vacsina volicov vsak je vo veku, kedy vacsinu svojho zivota prezili v socializme…tom do roku 1989. A tych uz neprevychova nic, ako sa vravi – Stareho psa novym trikom nenaucis…dnesna mladez stoji zvacsa za uplne…no, fajku dymu, poviem to slusne…

 75. dnesnej mladezi ide o chlast cigy a travicku
  a este diskoteka a futbal a ked je dajaky pochod tak idu len preto aby si prevetrali hlavu lebo vedia ze blizko bude krcmicka

 76. ja si myslim ze mladez je stale rovnaka ci to bolo pred 100 rokmi alebo teraz nazorovo a idealmi a pod.a aj radikalna takze len preto ze sa obliekaju a cesu ako kokoti neznamena ze aj su nevim kolko mas rokov ale ked si mal –nast tez si bol v ociach dospelych …… to je kolotoc pojebany dokola:-)a ty stary su scepovany komarmi to mas 100%pravdu mali vesat strielat a zatvarat po 89″ a ja nemusim rozpravat slusne ja som sedlak:-)

 77. ludia je tu vobec niekto z nitry???

 78. joooj az teraz som si fsimol ze po mne patrate – ulahcim vam to – som z Petrzalky – ale mimobratislavskym neodporucam ma hladat, mohli by ste sa tu stratit a mozno by vas uz nikto nenasiel 😀 😀

 79. adminka cica nieco od teba cakam

 80. mathews: vravim napis na mail

 81. mathews nemal by si uz tolko pozerat tie stupidne amaterske ruske videa – vacsina tych ludi uz je za mrezami, a ty k tomu smerujes tiez…

 82. hiiii ja mam ale strach skoncim vo vezeni
  a este mi povedz zaco zato ze ta ulmatim lopatou akurat

 83. no tak za to do vazenia nepojdes, pretoze take cosi sa ti v zivote nepodari, ale pojdes tam za cosi ine…

 84. no tak za to do vazenia nepojdes, pretoze take cosi sa ti v zivote nepodari, ale pojdes tam za cosi ine…

 85. no sem s tym ja cakam na odpoved to ze si zmenis nick nemeni natom ze cakam od teba jedneho odpoved vravis vysku tak sa priznaj na aku a ja si stebou sadnem pri kofce a pokecame.ja ti poviem moj nazor a ty svoj
  a dam ti sancu mi zmenit nazor na tento prehnity svet

 86. Je to dosť zaujímavé tvrdiť, že nemáme prispievať na ľudí, ktorí si sami môžu za svoj zdravotný stav. A ja pri tom nemám ani zďaleka žiaden tak jasne vyhranený názor na ľavicové fungovanie ako jeho prívrženci z radov národného socializmu. Viem si kľudne predstaviť svoj život aj v antiľavicovom systéme, napr. v Taliansku.
  Za svoje zdravie si môže väčšina ľudí sama – od pokazených zubov, očí už u malých detí až po zhubné nádory. Či a ako pomáhať……. Že je rozdiel medzi alkoholikom……… áno je. A prečo by mal mne niekto prispievať na môj vysokoký tlak alebo zlomeníu nohu. Okrem toho ja platím zdravot. poisť. takže je to dosť polemické. Lebo systém poistenia funguje tak.
  Za čo bojovali vaši otcovia a dedovia v 89, to nemôžem za nich povedať ale viem za čo som vtedy bojoval ja alebo my. Už podľa toho vidno, že autorka je z mladšej generácie. Nechápte to ako striktné odmietnutie toho čo povedala, lebo to ani striktným odmietnutím nie je. Je to iba pohľad na mladého človeka dnes, presnejšie jeden z pohľadov a opísanie ako ide životom. Nevravím či je to dobre alebo zle, nevravím že stým súhlasím alebo nesúhlasím. Tiež mám a to svoj názor, ale nikde ho tu nebudem prezentovať. To len aby zas nejaký génius nevidel ako vždy v mojich slovách to čo nikdy nepovedali.
  Narodí sa, starostlivosť presne z tých peňazí, nad ktorými sa rozhorčuje, kde by mali a nemali ísť, príspevok pri narodení dieťaťa, starostlivosť o matku i o dieťa, začína materská, prídavky a starajú sa o teba rodičia. Ideš do škôlky na 2 a viac rokov, prépadne aj do jasličiek, základka 9 rokov, stredná 4, výška 5, 6.
  To máš 18 – 25 rokov podpory, výhod, bezplatných služieb. Kamoš na VŠ má 2 deti, ženu na materskej z čoho mu jasne vychádza soc. štip. čo je u neho niečo cez 7/mesiac, teraz dostali 20, + majú materskú a prídavky. Niekto môže namietať, že to sú almužny, niekto mu môže vyčítať prečo nejde robiť a iný ho môže označiť za darmožráča míňajúceho jeho peniaze. Samozrejme niekto ho zas môže obdivovať, že pri výške maká, študuje a stará sa o rodinu, vychováva deti……
  Podstatné je, že tých peňazí a výhod dostane každý, či už je to 18 rokov či 25, či už si tieto peniaze váži alebo nadáva prečo tak málo. Potom je ešte trebárs nezamestnaný, alebo robí rekvalifikačný, nadstavbu.
  Alebo začne podnikať s podporou pre začínajúcich podnikateľov. Neviem koľko je to teraz, ja som dostal pred 10 72.000. Väčšina kolegov čo teraz začína nie je lenivých a využije túto možnosť. Teraz je to jednotné tuším kolo 40.
  Zaujímavý je pre mňa človek, ktorý nikdy nič nezarobil, prípadne práve začal robiť, alebo robí smiešnych 5 rokov, čím v žiadnom prípade nemôže splatiť to čo všetko dostal a začne nadávať, že jeho peniaze idú na feťákov, ožranov a neprispôsobivých.
  Áno môžu sa na to líšiť pohľady a môže na to každý mať vlastný názor.

 87. hehe, že plus prídavky…to ako myslíš tých 500 KORÚN??????

 88. moja otázka znie…a nejdú na nich peniaze??? okrem toho, tu sa hovorilo iba o alkoholikoch, nie o iných chorých….

 89. podstata je ta ista, ci spadnes v horach na bicykli a dolames sa a poistovna to za teba cvaka pritom ty si isla samovolne do tej hory na tom bicykli alebo zacnes samovolne fetovat, za vacsinu moze clovek sam, aj za cojaviem prechladnutie , lebo podcenil tu zimu na vonku a slabo sa obliekol

 90. Dark, teraz som ťa nepochopil. Teraz sa
  pýtaš(m) ,,neidú na nich (decká) peniaze,,? No hej ale myslíš ,,tých 500 KORÚN??????,,
  Takže si kľudne vymeníme všetci úlohy keď to zrazu vyhovuje. Nám je vždy divné keď tvrdíte, že neprispôsob. ľudia žijú z prídavkov, čo nakoniec sama hodnotíš ,,tých 500 KORÚN??????,, pričom je to dosť častý a význymný argument´. A ešte si vymeníš aj pozíciu s ,,nimi,, lebo nie náhodou ani hovoria ,,tých 500 KORÚN??????,, za čo si vyslúžia vyšu kritiku. A takto reaguješ dokonca na môj príspevok, že ja by som kľudne žil aj v antisociálnom systéme, kde dávam príklad z prostredia, kde nie sú žiadne štátne prídavky, podpory a dôchodky. Nereptal by som, nevravím či s tým súhlasím……

 91. antifa: uz vazne neprekrucuj co kto povie, teraz mi odpovedz priamo … tebe nevadia cigani a aj biely co sa spravaju ako oni, ty ktory ziju v osadach okradaju farmarov o plody ich prace, devastuju lesy, znecistuju svojim bordelom podzemnu vodu, rozsiruju zltacku a podobne? Taky co nikdy nepracovali a predca ich stat dotuje? Ma nezaujimaju teraz 200 slovne litanie….chcem len odpoved ANO alebo NIE.

 92. Cigáni – NIE.
  Okrádajú – ÁNO. Tí čo kradnú moju zeleninu a ovocie (nie som farmár ale pestovateľ áno, mám dve záhrady) tých mi je ľúto. Kvety mi ukradol biely človek a deti sú bezprostredné, tak mi jeho syn povedal ani netušiac, že to je zlé. Keď ti niekto vykope mladú dulu (bižalmu) tak je to sused záhradkár moja a nie cigán. A keby toto boli najhoršie veci, som šťastný ako blcha a tie mladé stromčeky by som im vykopal sám aj vypestoval a dával zadara. Vieš, že jeden človek na Slovensku ukradne viac ako všetci romale za 10 rokov.
  Nenávidíš preto bielu rasu? Keď nie tak prečo?
  A vieš čo mi vadí ešte viac, odznelo to tu neraz.

 93. Dark
  Máš tu moc rozhodovať o tom predstav si to.
  Tak rozhodneš že cigán žiadnych 500/mesiac/dieťa a biely nie smiešnych 500 ale min. 2000 alebo neviem koľko.
  Ten kto chlastá dostane prídavky?
  Dredatí mladomanželia?
  Ja ako človek s takými nehoráznymi názormi dostanem na deti prídavky? Ja ak si pamätáš dostávam 3x mesačne, tri deti mám v bezplatnej škôlke (1x) a bezplatnej škole (2x). Výtvarná(2x), tanečná(1x), hudobná (klavír(1x), priečna flauta(1x), spev(1x)) všetku záujmovú činnosť máme dotovanú + dávame sponzorské aby to vôbec pre nezáujem a smiešne poplatky nezrušili.
  Systém zvaný národný socík ľudí ako som ja zatváral, potom ich púšťali pre vzorné správanie, lebo nemali kde umiestňovať iných. Nársocoši sú pre mňa predstaviteľom všeobecnej politickej hrozby slobody a samotných životov i ľudskej dôstojnosti ľudských bytostí a navyše aj aktuálnym ohrozením bezpečnosti pri náhodnom stretnutí v meste po zotmení.
  Sú medzi vami presne tie typy, ktoré sa neštítia rozhodovať kto bude dostávať prídavky akto nie, kto tu môže žiť a ako a kto nie. Ľudia, ktorých si v histórii vážim pre ich prínos v ich oblasti pôsobenia emigrovali z národného socíku z Nemecka.
  Ja vás nezosmiešňujem, realizácie vašich predstáv sú pre mňa neprijateľné.
  Vždy budú ľudia, ktorí budú tvrdiť že sa za komančov mali lepšie a aj sa mali. Vždy budú tí, ktorí budú vyznávať nársoc a pri jeho nastolení by aj skutočne boli spokojnejší.
  Vždy budú tí, ktorí nebudú prekrúcať vlastné slová ako sa im hodí. Tí ktorí budú radšej žiť na kolenách ako v zlatej klietke.
  Mnohým by vyhovovalo, keby som vás nenávidel, to by zapadalo do ich schém. Necítim nenávisť, nič by aj tak neriešila.
  Som antifa, aj keď nemusím
  Nácek si na mňa zuby brúsi
  Mám ho v paži
  Keď po jeho rane líham
  Aj tak zas a znova vstávam
  A ruky rozpažím…….

 94. antifa: no chcela som jednoduchu odpoved na moju otazku ci ti vadia prizivnici …. pokial v tom nemas jasno…. co k tomu dodat … nik nevravel o kvetoch a nicom…dobre vies o com som pisala o zemiakoch a inych plodoch, ktore sa kradnu, o zdevastovanych horach .. nie o susedovy co tebe ukradol krik

  znovu sa pytam ANO alebo NIE

 95. je to ako rozpravanie do vetra, admin skus si tie riadky precitat a zamysliet sa ,nielen rychlo prebehnut ocami,
  neni to jedno ci 8 ciganov ukradlo 3 vrecia zemiakov alebo jeden biely sused ukradol baklazan ? v podstate ano lebo je to kradez ako kazda ina
  ja robim v polnohospodarstve a za noc nam ukradli 8 gulatych balikov sena z pola, v dedine nezije ani jeden cigan, kebyze ho tam prichytim je mi jedno ci je biely , cigan, ci inuit

 96. to vis cigosi su amateri nosaty a zavistlivy slovak to ma premakanejsie,to ze antifa odpoveda ako politik je uz klasika nic nove,adminka sak ty sa tu s nim natahujes uz naky patek 🙂 je antifa dilino ANO alebo NIE a netreba to citat a zamyslat sa staci rychlo prebehnut ocami 😀

 97. zas cenzura tak to je v pojebanej pici skurvenej do kokota toto zmazte 😦

 98. ,,tebe nevadia cigani,, NIE
  ,,a aj biely co sa spravaju ako oni,, NIE
  ,,ty ktory ziju v osadach,, NIE
  ,,okradaju farmarov o plody ich prace,, ÁNO, kradnu plody na mojej zahrade, dokonca celý strom – čítaj vyššie, pokiaľ ide o mňa som zhovievavejší, väčšinou sa z toho so ženou smejeme, v skutočnosti je nám ľuto
  ,,devastuju lesy,, ÁNO,podporujem lesoochranárske združenia
  ,,znecistuju svojim bordelom podzemnu vodu,, ÁNO, iste poznáš najväčších znečisťovateľov
  ,,rozsiruju zltacku a podobne,, NIE, u seba by som to považoval za schizofréne, a podbne je žltačka, chrípka, možno ty rozširuješ helikobakter. Nerozširujem ani chrípku ani nič, aj keď úplne sa to vylúčiť nedá, žltačka je ,,choroba špinavých rúk,, ja teraz končím chrípku a nenakazím ani vlastné bábätko o ktoré sa musím starať či som chorý či nie, 99% ľudí sa takto pri nákazlivej viróze nespráva, povedať že mi vadí 99% ľudí je schizofrénne
  ,,Taky co nikdy nepracovali a predca ich stat dotuje,, – NIE a poznám iba veľmi málo takých ľudí, atí sú žiaľ mentálne retardovaní

 99. antifa: myslim, ze s tebou nie je o com… som chcela ano nie a nie litanie a rozoberanie vsetkeho na poprekrucane detaily

 100. hovorim politik jak vysity

 101. a podla mna ste banda adolescentov ktorym dosli argumenty, neviete diskutovat , neviete si obhajit svoj nazor,

 102. -ANTIFA-
  Pridaj sa!
  Udavame fizlom.
  Lizeme rite Zi…m.
  Facime kokoty ne….m.
  Nenavidime svoj narod.
  Milujeme ciganov.
  Sme proste kokoti.
  Tak sa pridaj!
  -ANTIFA-

 103. K tomu, že nikdy nepracovali.
  Práca v domácnosti, práca pri výchove dieťaťa……
  My to tiež nazývame aj druhá šichta, druhý úväzok.
  Sexisti znevažujúci túto prácu sú rovnako zadubení ako nacisti.
  Neplatí to všeobecne. Nič neplatí všeobecne. To iba dokonalí z radov sexistov, rasistov, nacistov, fašistov, spasiteľov sveta…… majú svoje jasné, vždy neomylné pravdy.
  My sa nebránime žiadnym obvineniam a trápnostiam o tom akí sme feťáci, že nenávidime vlastný národ (teda asi ja nenávidím vlastného otca (nech mu je Zem ľahká), vlastných bratov a sestru, vlastnú ženu a svoje tri deti však?)
  Nikdy som nefetoval, ale nikdy sa nebudem od ľudí čo fetujú odvracať ako sa tupí nacisti, dokonalí predokonalí odvracajú od toho čo ich spolubojovníci robia. Prečo by feťák nemohol byť za správnu vec?
  A prečo by nácek nemohol chlastať? Že Vás nemajú radi lebo Vám robia hanbu ožrani? Nezmysel.
  Aký je rozdiel medzi mnou a náckom? Asi že ja som feťák, hoc som nefetoval, nenávidím ľudí (napr. zo svojho národa) hoc nenávisť k ľuďom necítim a tých čo som vymennoval vyššie milujem a všetci majú rovnako ja slovenskú národnosť…
  Rozdiely sú a vždy budú, pre mňa je každý nácek iný a my sme pre nácka všetci rovnaký. Rozdiel je tam taký istý ako pri sexistovi, kde pre mňa je každá žena jedinečná a sexista vyhlási, že všetky ženy sú rovnaké….
  Pre admin: Cigáni -NIE (píšem už tretí x a vždy bez komentára)
  Pre ITC: Súhlasím s tým že vyzývať k pridávaniu sa k antife je omylom. Je to ale môj súkromný názor a nie recept na pravdu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: