Tragické postoje prezidenta Baracka Obamy

obamaAmerickým prezidentem se stal demokratický kandidát Barack Obama. Podívejme se, jak on sám nahlíží na některá etická témata. Postoje jsou zpracovány z veřejně dostupných projevů nového prezidenta USA.

 

Potraty a infanticida

  George Bush zakázal tzv. potraty částečným porodem. To je praxe, při níž je zabito dítě během uměle urychleného porodu, ve chvíli, když už má nožičky venku z těla matky (ano, před porodem se musí otočit, kdyby omylem nejprve vyšla hlava, dítě by se zabít nesmělo; mat­ka je přitom samozřejmě utlumena, jinak by to nesnesla). Obama je chce povolit a to co nejdříve. V senátu státu Illinois vystupoval proti ome­zení potratů částečným porodem, přestože si je přálo i mnoho jinak pro-potratových legislativců. V USA je dnes proti této nanejvýš barbar­ské praxi 70 % veřejnosti.

  Lékaři by podle Obamy neměli být nuceni poskytnout lékařskou péči dětem, které omylem přežijí pokus o potrat.

  V roce 2007 řekl na setkání pro-potratové organizace Planned Parentho-od (která Obamu silně podporuje), doslova: „První věc, kterou udělám jako prezident, bude podpis Zákona o svobodě volby (Freedom of Choice Act)“. FOCA je federální zákon, který má zrušit všechna omezení potratů na úrovni jednotlivých států. Od roz­sudku Roe vs. Wade z roku 1973 je potrat v USA federálním občanským právem, jednotlivé státy jej nemohou zakázat, ale mohou jej omezit čí nějak regulovat. Například mohou požado­vat rodičovský souhlas v případě, že o potrat žádá nezletilá matka. Mno­ho takových státních zákonů v pra­xi platí. FOCA to všechno zakáže, zcela vyjme potraty z kompetence jednotlivých států. Obama chce, aby tento zákon zároveň zavedl federál­ní financování potratů a zrušil prá­vo lékařů odmítnout provést potrat. FOCA chtěl prosadit už Clinton, ale neměl k tomu podporu parlamentu. Obama ji patrně mít bude, navíc chce FOCA v radikálnější verzi.

  Obama chce, aby potraty prováděly všechny nemocnice a gynekologic­ké ambulance, včetně katolických.

  Obama řekl,  že nebude jmenovat žádného soudce, který  nesouhlasí s rozsudkem Roe vs. Wade, který byl velmi hrubou dezinterpretací a defor­mací federální ústavy a deklaroval, že potrat je federální občanské právo.

  Obama nazývá nechtěné dítě „tres­tem“ pro matku.

  Obama řekl, že sníží federální dota­ce centrům pro krizová těhotenství.

  Obama chce obnovit americké fi­nancování  potratů  v rozvojových zemích, které zavedl Clinton a zru­šil Bush. Populační fond OSN, který chce Obama financovat, sponzoru­je mimo jiné nucené potraty v Číně v rámci tzv. „politiky jednoho dítěte“.

  Obama chce prosazovat potrat jako lidské právo na jednáních OSN.

Eutanazie

  Obama chce najít cestu, jak legalizo­vat eutanazii nebo alespoň asistova­nou sebevraždu na federální úrovni.

  Když měla zemřít těžce postižená, ale myslící a komunikující Terri Schiavo, Kongres odhlasoval zákon (a hlasovalo pro něj mnoho demokratických poslanců), že nesmí být zabita (ačko­liv pak stejně byla, kvůli rozhodnutí soudu). Obama řekl, že tohoto hlaso­vání Kongresu hluboce lituje.

Manželství homosexuálů

Obama je chce legalizovat na fede­rální úrovni a prohlásit za občanské právo. Do těchto voleb mělo deset amerických států ve svých ústavách dodatky definující manželství jako svazek muže a ženy. V referendech o těchto volbách k nim přibyly další tři státy, které zakázaly gay sňatky a jeden stát zakázal adopce dětí ho­mosexuály. Obama chce tuto jejich legislativu zrušit.

Soudci jmenovaní prezidentem

   Obama říká, že federální soudce by měl být advokátem chudých a utla­čovaných a hlasovat podle toho, „co má v srdci“.

   Obama nebude jmenovat žádného soudce, který nesouhlasí s Roe vs.Wade (viz Potraty).

   Obama se domnívá, že soudci musí interpretovat zákony k lepšímu a fe­derální soudci musí svými rozhod­nutími zlepšovat legislativu.

 

Školství

  Obama říká, že je „správná věc“ za­vést sexuální výchovu v mateřských školkách.

  Ačkoliv Obamovy děti chodí do soukromých škol a mnoho demo­kratů a učitelů podporuje zavedení kupónů, které umožní věnovat Část státní dotace soukromé škole a tak usnadní volbu školy i chudším lidem, Obama to odmítá.

  Chce školství více sjednotit a negativ­ně se vyjádřil o domácím vzdělávání

Svoboda slova

Obama chce prosadit tzv. Fairness doctrine,   která   stanoví  pravidla, jichž se musí držet novináři, pokud jde o používaný politicky korektní jazyk, nediskriminační informová­ní o menšinách apod.

Embryonální kmenové buňky

Jedním z prvních Obamových kroků v úřadě má být odstranění omezeni, které Bush uvalil na výzkum embry­onálních kmenových buněk. Bush je povolil, ale pouze pro embrya již zmrazená a bez šance na narození.

z veřejných projevů zpracoval David Petrla

 

bez_nazvu1Každý z nás je jedinečný, vzácný a nenahraditelný od početí do přirozené smrti

Jen s vaší pomocí se podaří prolomil lhostejnost rozumných, obměkčit srdce zraněných a nabídnout pomoc zoufalým.

Více informací na http://prolife.cz

 

Převzato z časopisu Hnutí pro život ČR prosinec 2008

Rudolf Adler

pozn. obrázek byl přidán mnou

32 komentárov

 1. suhlasim s 1. a 2. a poslednym bodom taktiez

 2. mat: ty ako suhlasis s tym ciastocnym porodom? Ze aby sa to vykonavalo?.. sa len uistujem ci dobre chapem co si napisal … nie som veriaca aby si moj postoj niekto nevysvetlil tak ale ako zene mi to pride fest hnusne …. obracat dieta v tele matky a tahat ho nohami von … neviem asi mam moc bujnu fantaziu ale obracia sa mi s toho zaludok ….

 3. ano nech sa to vykonava
  je to na kazdom kto si to ako zvoli nech si neskor ponesie nasledky.
  aj tak to budu vykonavat degenerovane hlupe zeny.
  ak sa o normalnej zhnusi nespravi to
  ja som za potraty nech sa vykonavaju
  u negrov to som sa potesil ze to bude dokonca aj financne podporovane.
  a cina?nech idu potom este tvrdsie

 4. zakazovat potraty je blbost kazda zena by mala pravo sa slobodne rozhodnut,v pripade poskodenych plodov a pod.by sa to malo automaticky riesit trocha pozitivnej eugeniky nezaskodi,eutanaziu by som tiez povolil,buzerantov nebrat

 5. u mna je to asi takto…
  1. potrat čiastočným pôrodom je len o trocha slušnejší ako vražda. absolútne nesúhlasim.
  2. S potratom ako takým áno lebo je to právo ženy a jej slobodné rozhodnutie či to dieťa chce a dokáže vychovať.
  3. Eutanázia by sa mala zaviesť aj na Slovensku. Radšej dobrovľne odísť zo sveta ako tu trpieť.
  4. Manželstvá homosexuálov…kontroverzná téma,viem aký tu máte všetci na homosexuálov názor ale ja ich zopár poznám či už mužov alebo ženy. Sú to väčšinou páry ktoré sa skutočne ľúbia a sú spolu dlhé roky. Nechápem prečo by nemohli mať rovnaké práva ako ´´normálne páry´´. Komu tým ubližujú?????
  5. Sudcovia menovaní prezidentom….ak sudca dodrží to o čo Obamovi ide tak budiž..ale ukážte mi sudcu ktorý sa bude riadiť srdcom a nie peňaženkou…
  6. Školstvo…ak Obamove decká chodia do súkromných škôl prečo by nemohli aj iné deti mať rovnaké právo?
  7. Sloboda slova….Obama asi nechce aby niekto napísal že je špatný blbý neger s ušami ako lopúchmi…čiže pravdu….
  8. Embrionálne kmeňové bunky…som za obmedzenie ktoré na výskum uvalil Bush…ak už nemajú šancu na narodenie a pomôže to výskumu tak jednoznačne áno…
  Mimochodoim čakám že ma za moje názory znesiete pod čiernu zem ale vziať mi ich nemôžete 😀

 6. homosi nech si robia doma co chcu.ale nech neposkakuju po ulici ako to je inde v plavkach a cicmaju sa tam, lebo sa najdu dementi ktory si tam beru aj male deti
  mat a vychovavat deti? to nie
  v prirode to je absurdita tak to je aj u mna

 7. Embryonální kmenové buňky

  • Jedním z prvních Obamových kroků v úřadě má být odstranění omezeni, které Bush uvalil na výzkum embry­onálních kmenových buněk. Bush je povolil, ale pouze pro embrya již zmrazená a bez šance na narození.

  toto je super že to konečne niekto povolil okrem Francúzka

 8. Toto jsou znaky nemocného nebo umírajícího Národa. Když nějaké z nich uvidíte, dopouštějí se vaši ochránci velezrady:

  1) Míchání a ničení zakládající rasy
  2) Ničení rodinných celků
  3) Utlačující daně
  4) Korupce zákona
  5) Teror a utlačování proti těm, kteří varují před chybou národa
  6) Nemorálnost: drogy, opilství, atd.
  7) Zabíjení zárodků ( dnes nazýváno potrat )
  8) Ničení měny ( inflace nebo lichva )
  9) Cizinci v zemi, cizí kultura
  10) Materialismus
  11) Cizí války
  12) Ochránci ( vůdci ), kteří touží po bohatství a slávě
  13) Homosexualita
  14) Náboženství, které nejsou založeny na Přírodních Zákonech

  neviem ako vy ale ja vidim kazdy jeden bod u nas. otvorte uz konecne oci. prichadza vojna a nasledne konecne riesenia. kto to popiera nema normalne zmyslanie. uz coskoro pride nas cas.

 9. a okrem toho ked je tu taka horliva debata o obamovi . najdite si na youtube jeho (myslim, ze) 8 rocnu dceru ktora recituje basnicku v skole za ktoru ju ucitelia pochvalili a dostala sa s tym aj do televizie. potom ze sa nerutime do zahuby ked jasne vidno ako obama rasisticky vychovava svoje deti. pokial si pamatam basnicka je o tom ako su biely ludia povazovany za diablov ktory kradnu zem ciernym ludom. kto uz v tomto nevidi pravdu tak je zaslepeny

 10. negrov treba postupne hubit
  staci sa pozriet na tebto blog a vzkypi vam zlc
  ja to vravim na negrov treba sekeru
  http://aussiger.wordpress.com/

 11. Nightmare

  Nic v zlom ale v jednej veci s tebou nesuhlasim.
  ” Sú to väčšinou páry ktoré sa skutočne ľúbia a sú spolu dlhé roky. Nechápem prečo by nemohli mať rovnaké práva ako ´´normálne páry´´. Komu tým ubližujú?????”

  Ja lubim svojho psa, mam ho uz 9 rokov. Alebo sme spolu 9 rokov. Mam mat preto pravo zobrat si ho?
  Viem ze to ide proti prirode, ale tak isto idu proti prirode aj buzici a lesby. Je to humus ktory kazi mladez a celkovy obraz zdravej rodiny! A hlavne v mladezi provokuje zaujem o nieco extremne, o nieco nove a zaujimave tak isto ako drogy.
  Vsetko je to svinstvo ktore by sa malo odstranit!!!
  Kazdy kto ma stipku zdraveho rozumu musi pochopit ze to je uchlyne. Tak isto ako mat pomer s rodinnym prislusnikom!
  Max. tolerancia by mala byt nech si to robia doma. Ale akonahle by vysli na verejnost a predvadzali sa pred ludmi tak hned zobrat za pohorsovanie verejnosti.

 12. s tym rodinnym prislusnikom je to zaujimave
  stale som rozmyslal alebo aj rozmyslam nad jednou vecou
  preco sa rodia debili.je dokazane ze debili su najem pri tych paroch ktore maju v sebe roddine geny
  ale ako mozem vediet ze zrovna tamta zena nemala takych pribuznych akych som mal aj ja
  aj ked sa jedna o 300 rokov dozadu
  rodokmen.niekto je hore.a od toho sa to rozetvuje dole
  a tam dole sa to uz miesa.
  tato informacia mna zaujima a ak otom niekto nieco vie nech sem napise nech v tom mam jasno
  heh offtopic :p

 13. Nightmare: budes sa cudovat ale okrem tych homosexualov s tebou celkom suhlasim …. ale v tomto suhlasim s ostatnymi .. nech to netahaju na verejnost .. nie je to prirodzene ….
  mathews: vsetci sme rodina od Adama a Evy 🙂 .. tak radcej by som sa na plodenie deti vykaslala:-))) tak pre istotu hehe
  “debili” sa rodia aj z inych dovodov … drogy, alkohol, lieky, choroby matky a tak ….
  k tym potratom povedala moja kolegina, mimochodom uplne obycajna 46 rocna zena, zaujimavu vec …. ze tu ide o vyhladenie bielych, lebo negri .. teda ona povedala cernosi 🙂 tak ako aj cigani na potraty nechodia tak ako biele zeny … mne sa zda, ze tato obycajna zena, ktora sa vobec nezaobera vo svojom zivote tym cim my to odhadla celkom presne …

 14. mat-to iba s priamymi prislusnikmi to degeneruje geny po 300 rokoch je to uz take namiesane ze by to nevadilo to mas asi 10 generacii?to ide percentualne dole s kazdou generaraciou lebo sa ozivuje genovy fond z inych zdrojov tak sa to miesa ale dementneho potomka mozu mat aj zdravy ludia to su myslim nake 3% su retardi a to aj drogy a to ako adminka pisala

 15. nesmejte sa mi
  kopu chyb tam mas admin jaj kopu

 16. wajo…..len tak medzi nami nemyslis ze prirovnavat ludi k zvieratam je viac ako chore?nikto od teba neziada aby si sa na homosexualne pary dival ale zakazovat im zit spolu v zakonnom zvazku a hlavne ak spolu ziju je dost od veci.ak niekoho milujem chcem vediet o jeho zdravotnom stave mam pravo po nom dedit atd….toí ze sa par buzikov promenaduje v telke a verejne vyhlasuju jaki su oni krasnucki to neznamena ze su taki vsetci…mam kamaratky lesbicky mam ich moc rada ziju spolu tri roky a nikomu s tym nelezu na oci kazdy to o nich vie ale nikto ich nevidel dat si ani pusu nepohorsuju nikoho proste sa lubias….povedzte mi na tom je co zle?ja neobhajujem bozikov co rozpravaju jak zenske a maluju si mihalnice pripadne trtkaju pred kamerou niekoho do zadku…ja tu hovorim o normalnych ludoch ktori nepotrebuju pretrcat sa na verejnosti, o paroch ktore su rovnako biele ako my,mozno maju rovnake nazory ako my a jediny dovod pre ktory ich zavrhujete je ich orientacia….

 17. hej buzeranti maju NS nazory?
  odkedy buznam slo o nieco okrem chlastu drog a zabavy? takeho som este nevidel.ako uboho to znuie ked na mna nejaky priteplenec zacne rozpravat no des
  bud je alebo nieje ale sposob reci vravi nieco zaujimave
  buzerant je proti prirode.deti adoptovat nebude lebo mu hlavu odrezem ked takych stretnem
  bodka.nepresviedcaj maju tu ludia svoj nazor

 18. mathews: ja viem, ze pravopis neviem .. bezne si davam pozor ale ked tu niekomu odpovedam pisem v afekte:-) a nekontrolujem sa … som desna viem 🙂
  Nightmare: preco by sme nemohli porovnat v niecom cloveka a zviera? ved v podstate sme take zvieratka aj my, sme sucast prirody tak ako oni a v mnohom nas tie zvierata aj predcia, ci sa nam to paci ci nie
  pokial ide o homosexualov a lezbicky, ma nik nepresvedci, ze je to normalne aj ked sa lubia, aj ked to robia len doma, ale robia to, to je pointa. Adoptovat deti, ako napisal mathews..aj ked budem miernejsia:-) je uz uplne neprijatelne rodinu tvori otec, mama a dieta .. v kazdej kulture, v kazom nabozenstve, v kazdej hystorickej dobe … Ok rozvody a podobne to je ina kapitola …. ale nikdy nikde nebola rodina otec, otec , dieta alebo matka, matka, dieta. Pre nieco to ta priroda alebo Boh, Alah a neviem kto tak zariadili nemyslis?

 19. Admin

  Suhlas… Co viac dodat.

  Nightmare

  S tvojho prispevku som dospel k tomu, ze jednych si nezastavas,skor si proti nim, proti tym “co rozpravaju jak zenske a maluju si mihalnice pripadne trtkaju pred kamerou niekoho do zadku” ale za to ti druhi, ktory sa maju naozaj radi, nepredvazdaju sa na verejnosti, su rovnako biely ako my (s tymy nazormy to je uplne vedla) ti nevadia a chcela by si aby mali rovnake prava ako my a pod.
  A ako by si si to predstavovala? Davala im vynimky? Ty si dobra buzna, ty sa nemalujes jak zenska ani sa tak nesnazis vyzerat, ty si mozes adoptovat deti ale ty, tranvestita ty nemozes. To je nemyslitelne. Bud su to buzny alebo lesby a to je nieco co je neslucitelne s nasou kulturou a nasim sposobom zivota!

 20. for all: no tak takto….z mojej strany bola rec skor o registrovanych partnerstvach a nie o adoptovani deti…nespecifikovala som o co mi ide…registrovane partnerstva su podla mna o.k. adoptovat dieta by som im nenechala ani ja….ano,suhlasim to je naozaj proti prirode uz len kvoli zdravemu vyvoju toho dietata,uz len preto aby nemuselo v skole vysvetlovat preco ma dve mamky alebo ockov….
  Pochopte mam mozno zaujaty postoj lebo mam vela takych znamych a myslim si ze registrovane partnerstvo by im malo byt povolene. V Cechach je to normalna vec.
  Okrem toho nechapem preco by homosexuali nemohli mat rovnake nazory ako vy alebo ja…mozno maju na vsetko rovnaky nazor ako vy len sa boja ozvat lebo su tepli a vedia ze by ste ich aj tak neprijali a pritom oni za to hovno mozu. Viem to lebo ci sa vam to paci alebo nie som renee a mala som osem mesiacov priatelku a milovala som ju tak velmi ako ziadneho muza predtym a to podotykam nemam uz ani 15 ani 16rokov ale podstatne viac. Povedzte ze som zaujata alebo ze robim hanbu nasej rase. Ak hej tak si za tym stojim. Zvlastne je len to ze ludia ktori zastavaju rovnake nazory ako my a poznaju ma s tym problem nemali…Preco?aj oni su zaujati lebo ma maju radi?Hovno! Len zistili ze ak sa clovek nepretrca s tym ako zije ale zije si svoj zivot tak moze byt rovnako plnohodnotnym clenom tejto komunity ako kazdy iny.Svoj vztah som obhajovala uz aj pred ludmi s radikalnejsimi nazormi ako ste vy a obhajila som si ho. Rozdiel je len v tom ze vy ma nepoznate co je v istom smere dobre a v istom ani nie. Nepoznate ma neviete posudit aky som clovek ale zase ani ma nemozete ukamenovat za to co sem pisem :DDD

 21. pokial ide o homosexualov a lezbicky, ma nik nepresvedci, ze je to normalne aj ked sa lubia, aj ked to robia len doma, ale robia to, to je pointa.

  normalne? aj ked sa lubia

 22. co sa tyka potratov tak som jednoznecne proti…ak tak jedine v pripade poskodenia plodu alebo ohrozenia zivota matky…v ziadnom inom pripade by som zabijanie bielich deti netoleroval!!!k homosexualom sa asi aj zbytocne vyjadrovat ,pretoze este aj zvierata maju vyvinuty prirodzeny instinkt na zachovanie vlastneho druhu…No a nakoniec k Obamovi:..podla mna je uplne jedno kto bude prezidentom USraelu pokial za nitky taha niekto iny…

 23. mathews: som citovala co napisal/a Nightmare …
  Nightmare: ako aj registrovane partnestvo je hlupost za a naco a za b… partneri su vsade v kazdej dobe vzdy zobrazovany ako chlap a zena … teda nemyslim obchodny a tak partner 🙂 …. ako naco tie papiere potrebuju? ak maju silny pocit potreby mat papier nie je to moc v poriadku a ak ide o nejake majetky..mame notarov

 24. takze, neviem odkial ste zistili ze u zvierat nie je homosexualita, robim pri zvieratach uz par rokov tak som to videl aj v praxi, ja to neberem ako nejaku poruchu alebo vadu, pre vas je vsetko narusene a sfetovane co neni tradicne, konzervativne a narodne, ale kam by sa tento svet pohol keby tu nebol pokrok, vyvin…
  “ako aj registrovane partnestvo je hlupost za a naco” – ja sa pytam preco nie?
  “partneri su vsade v kazdej dobe vzdy zobrazovany ako chlap a zena” na to si prisla kde? v staroveku a antike bola homosexualita prirodzena, pise o tom aj 10. muza Sapfo
  prenasledovat homosexualov zacali az krestania
  tak tu netrepte hluposti ze to je proti prirode a ze je to len vyplod dnesneho moderneho sveta
  mat: “hej buzeranti maju NS nazory?” -http://antifa.cz/nclanky.php?id=120&tab=mzdomova
  a cosi som pocul ze bol gay aj v ochranke Iana Stuarta

 25. eye …nesuhlasim so vsetkym co úpises ale vo vacsine veci mas pravdu a diky za podporu….
  Admin….Registrovane partnerstvo im nezabezpeci len pravo dedit po tom druhom lae napriklad aj zaujimat sa v nemocnici o zdravotnom stave toho druheho . Ked nemas papier nikto ti o tom druhom nic nepovie ak mu niesi rodinny prislusnik. a ak by som ja dlhe roky zila s niekym v jednej domacnosti asi by som chcela vediet co s nim je….

 26. no kedze tie 4% sa budu rodit stale asi s tym nespravime nic ale aby sa kdesi promenadovali v kozenych gacoch po uliciach je fakt chore a preco niesu v tv zastupeny iba v 4%?kedy to zapnem je to tam sama bukvica obrezana tak to vypnem a uz radsej ani nezapinam

 27. Nightmare: zijem s niekym 8 rokov v jednej domacnosti nie sme ani zobraty ani nic a nikdy som nemala problem, ze by som nevedela co s nim je aj ked sme sli do nemocnice, na pohotovost kam kolvek, ale preco? Lebo je prirodzene, ze ma vsetci beru ako jeho partnerku… lebo nech uz bola homosexualita ako kolvek brana v akej kolvek dobe nikdy neboli povazovany 2chlapy za takych partnerov ako chlap a zena, vzdy to bolo a stale je a dufam, ze aj bude nieco ine .. a ten clanok na antife: dovol aby som sa zasmiala ….

 28. no tak to je blud… ohanate sa tu, ze aj medzi zvieratami su homosexualne jedince, ale urcite netvoria 4% celkovej populacie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  a ze buzny a deti? ako to, ze homosexualny clovek dostal do vienka aj rodicovsky pud, ktory je typicky pre heterosexualne vztahy? pretoze tak to je.bud jedno, alebo druhe. ak chces decko, musis mat aj prirodzeny pud zabezpecit si ho prirodzenym sposobom. ak homosexualny clovek nie je schopny sa vzdat svojej orientacie pre to, aby si zaobstaral dieta prirodzenou cestou, tak to asi nie je az taka velka tuzba po dietati. tym padom tito homosexuali asi bud nie su homosexuali (su to len pomylene osobnosti, ktore sa nevedia zaradit, pripadne najst si partnera opacneho pohlavia) alebo je to len egoisticka potreba typu: “JA CHCEM A CHCEM!!!”
  a mimochodom, burat spolocensku prirodzenost na detoch je dost morbidne a zvratene.
  predstavte si, ze dieta vychovavaju buzeranti. ako to bude vysvetlovat v skole, medzi priatelmi? viete ake deti dokazu byt k vynimkam v kolektivoch krute??? a ked z takehoto dietata vyrastie nevyrovnana osobnost, ako moze dalej plodit plnohodnotne osobnosti? (no pokial z nich rodicia nevychovaju taktiez buzny, za taku buducnost velmi pekne dakujem.) tuto problematiku este jakz-takz drzi na uzde uz len cirkev, co mi je az do placu, ked si to uvedomim.

 29. za deti v homosexualnych paroch nie som ani ja, pretoze dieta ak bude heterosexuálne a bude si chciet zalozit rodinu nebude vediet ako pretoze v detstve nemalo model heterosexuálnej rodiny ,bud tam chybal otec a lebo matka, a to sa odrazi aj do buducnosti

 30. jak moze byt niekto taky sebec a povedat ze si vezme do “rodiny” dieta ked je homos…ako to je uz vrchol…co bude z toho dietata??…ked uz tak ti vymetenci obhajuju slobodu sexualnej orientacie tha si myslia ze ich deti nebudu ovplyvneni tym??…ty kokoss…ako by som kopal takych ludi…az by si to rozmysleli…
  a potraty za ziadnych okolnosti nie…obama je deges…

 31. cez vikend bola v spravach uzasna sprava: europska unia rozmysla nad vydanim odporucania pre clanske krajiny, ktore by ODPORUCALO zavies registrovane partnerstva … najviac sa mi paci to slovo odporucalo

 32. francuzi to prikazu
  ved sarkozy sa isiel posrat ze v Cechach na boduvach nevjiali (ako sa to pise?) modre vlajky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: