Prechladnutie + Zápal mandlí

detské chorobyNakoľko, sú malé deti taktiež ako aj dospelý náchylné na rôzne choroby rozhodli sme sa venovať pátraniu po najznámejších a najčastejších chorobách vyskytujúcich sa u nich. Postupne budeme uverejňovať tie najčastejšie, ktoré našich drobcov trápia najviac.

PRECHLADNUTIE

So soplíkmi, s upchaným nosom a kašľom, niekedy spojenými s mierne zvýšenou teplotou sa u malých detí stretávame pomerne často. Táto kvapôčková infekcia sa totiž ľahko prenáša v škôlke alebo v škole, kde sa deti najčastejšie nakazia. Ale pozor! V takomto stave sú deti náchylné na zápal stredného ucha, prípadne iné ochorenia dýchacích ciest.

ZÁPAL MANDLÍ

Bolesti hlavy a hrdla, rovnako ako teplota nad 38 stupňov sú typickými príznakmi zápalu mandlí. Často sa však pridružia ešte začervenané mandle, ktoré sú prípadne pokryté žltkastými fľakmi, alebo napuchnuté krčné lymfatické uzliny. Malé deti k tomu často trpia aj bolesťami brucha a nevoľnosťou. Zápal môžu vyvolať vírusy alebo baktérie. Deti pre bolesť pri prehĺtaní často odmietajú jedlo.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: