Hlavu hore v Čadci – pracovná cesta

untitledStretnutie sympatizantov Hlavu hore v Čadci prebiehalo inak ako doteraz uskutočnené stretnutia. Vyskytli sa isté problémy zo strany organizácie, keďže ochota obyvateľov Slovenskej republiky je naozaj obrovská, musela na stanici v Čadci čakať náhradná spojka. Veľa účastníkov tohto stretnutia sa nám ozvalo vopred, tak sme niektorých aktivistov nasmerovali rovno na dané miesto stretnutia, aby sa tak vyhli príslušníkom PZ SR, ktorí nás už čakali vo väčšom počte ako minule. Podľa našich informácii to boli asi 4 autá. Ďalej sme sa od nemenovaného zdroja dozvedeli, že na stanicu sa nedostavil nik, kto by sa nám dopredu neohlásil, takže nás páni policajti čakali zbytočne.

Keďže sme mali isté časové nezrovnalosti, prvá vážna diskusia sa začala až okolo 20:00. Na stretnutie sme pozvali dvoch aktivistov z našej susednej Českej republiky. Prvý sa venoval téme Slobodného odporu a POW. Dozvedeli sme sa teda ako fungujú naši najbližší susedia a bratia. Situácia u nich je síce lepšia, no nie tak veľmi. Avšak stále sa máme čomu priučiť. Členka Hlavu hore potom priblížila činnosť organizácie, ako si predstavujeme spoluprácu a niečo na povzbudenie k aktivite. Na koniec vystúpil náš český kamarát, ktorý nám porozprával o najzávažnejšej problematike ohrozujúcej v podstate celý svet. Priblížil nám špinavú hru štátu Izrael a ich nečistý boj o územie, ktoré im nikdy nepatrilo a a my veríme, že nikdy ani patriť nebude. Okolo 22:00 sme odprevadili našich kamarátov na vlak a večer pokračoval voľnou diskusiou.

Na záver by som sa chcela poďakovať všetkým zúčastneným za to, že nás prišli podporiť, ďalej NO Čadca, že nám zabezpečili miestnosť a dopravu a hlavne našim Českým bratom, ktorí nás neustále podporujú a pomáhajú nám v našej činnosti. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

5 komentárov

  1. jo to byla akce!!! fizli mrzli a ja si daval pivecko v teple ti museli byt nasrani idioti 🙂 skvela akce

  2. Nejake podobne stretnutie v Ke sa nechysta?

  3. Bendzo: chysta …. v Ke uz mame svoju malu zakladnu, takze urcite sa tam skor ci neskor… ale skor skor ako neskor :-))) zjavime

  4. A Bendžo za LSM ti mohu slíbit,že možná příjde i kouzelník + jeho přednášky 😮 .Zdravíme Ke

  5. Ok, urcite pridem. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: