„Mládenci“ z osady okradli škôlkarov.

hlavu horeŠtyria, 14 – 17 roční žiaci základnej školy, sa vlámali do škôlky. Okrem hodnotnejších vecí ako starý počítač alebo kazetový prehrávač ukradli aj hračky, kočíky, autíčka, bábiky. Veci, ktoré neboli nové, ani cenné, ale pre deti a učiteľky v škôlke na nezaplatenie. Prekvapuje Vás, že títo zlodeji boli cigánsky chuligáni z neďalekej osady? Mňa ani nie.

Skôr mi to príde úplné trpko ironicko smiešne. Všetci svojimi daňami platíme ich rodičom mesačne za každého z nich 500 Sk len preto, že vôbec do nejakej školy chodia. Platíme im cestovné do školy, obedy v škole, školské pomôcky.  A to som vymenovala len veci súvisiace so školou. Nerátam zdravotnú starostlivosť, sociálne dávky, rodinne prídavky. Peniaze, na ktoré sa skladáme všetci my, ktorí pracujeme, keďže ich rodičia nikdy do štátnej kasy nič nevložili. A podľa toho akú kariéru naštartovali v tomto veku, ani oni nikdy nič nevložia. Akurát nám pribudnú na nich nové náklady.  Budú súdení, odsúdení a pôjdu do väzenia pre mladistvých. Takže zaplatíme súdnych úradníkov, kopce papiera, potom ich pobyt v tejto, na ich domáce pomery luxusnej ubytovni, rôznych vychovávateľov … a to som len tak vymenovala, čo ma v prvej chvíli napadlo. Trochu veľa luxusu na pár zlodejov nie?

Vráťme sa k škôlkarom. Materská škola na pohľad žiaden luxus. Obyčajne ani nie najnovšie hračky, žiadne najmodernejšie zariadenie. Ale aj tak sú rodičia určíte radi, že majú svoje detičky kam dať, kým oni sú obaja nútení chodiť do práce, aby sa postarali o svoju rodinu. A teraz došli ráno do škôlky a našli v nej rozbité okná, prázdne poličky bez hračiek. Ako sa má cítiť taký malý človiečik? Vystrašene a bojazlivo. Miesto, kde sa, aj keď bez mamy a otca, cítili bezpečne a príjemne sa zrazu zmenilo na strašidelné a nepríjemné. A prečo? Ako povedala učiteľka z materskej školy, lebo asi mali títo mladiství kriminálnici vypité a nevedeli čo zo sebou.

Vypité?! Aj vy ste si povedali prosím? 14 ročné deti mali vypité a nevedeli čo so sebou? Ako to, že je niečo takéto možné? Minimálne ma zaujíma, kde na to vzali. Buď sa k alkoholu dostali doma, alebo si ho sami zohnali. Ak doma, to by som už automaticky riešila rodičov v chatrčiach, lebo to niečo vraví o výchove a prostredie v akom žijú. A ak si alkohol zohnali sami, odkiaľ mali peniaze? Z nejakej predchádzajúcej trestnej činnosti ? Tu už pri ich veku potom končí každá sranda.

A ja sa pýtam. Je toto normálne? Aby sa deti ľudí, ktorí poctivo pracujú, báli chodiť do škôlky a deti tých, ktorí žijú z práce ich rodičov terorizovali svoje okolie?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: