Prejav Hlavu hore, ktorý napriek všetkému 14.3.2009 zaznel

hlavu horePriatelia, sestry a bratia, Slováci!

Dnes je deň, kedy si všetci spoločne pripomíname výnimočné udalosti. Deň spred 70-tich rokov, 14ty marec 1939. Deň, keď sa začali písať nové dejiny Slovenska.

Slovenský národ, po mnohých stáročiach vlády cudzích pánov dostal šancu na sebaurčenie a vlastnú identitu. Právo na vlastný štát. Štát Slovákov a Sloveniek, ktorý vznikol v časoch, keď mnohé národy bojovali o slušný život. V osobe Dr. Jozefa Tisa našiel ľud človeka, ktorý z lásky k svojej vlasti vzal na seba historické a politické bremeno, a svojou intervenciou a angažovanosťou sa postaral, aby 14-ty marec ostal navždy najdôležitejším dňom v novodobej histórii nášho národa.

Vznikol prvý Slovenský štát, v ktorom sa rozširovala výroba, klesala nezamestnanosť, vzrastala kúpyschopnosť obyvateľstva a začalo prosperovať poľnohospodárstvo. Počas trvania 1. Slovenskej republiky sa vybudovalo 400 kilometrov ciest a železníc a postavilo sa niekoľko vodných elektrární na rieke Váh. Bola založená Slovenská národná banka, Slovenský rozhlas, knižnica, filmová spoločnosť a akadémia vied. Slovenská mena bola po švajčiarskom franku druhá najhodnotnejšia mena v Strednej Európe.

Tento štát však bol tŕňom v oku ruským komunistom a ich slovenským prisluhovačom. Slovensko bolo pre nich vstupnou bránou do Európy, ktorú sa rozhodli ovládnuť a nastoliť v nej totalitný komunistický režim. Vďaka zradcom slovenského národa sa im to podarilo a v roku 1945 sme stratili svoju samostatnosť. Vznikla Československá republika, neskôr Československá socialistická republika. Slováci s Čechmi sa stali súčasťou spoločného štátu. Na 40 rokov nás ovládol totalitný komunistický režim. V Slovákoch bolo v týchto rokoch systematicky potláčané národné povedomie a hrdosť na to, kým vlastne sú.

V roku 1993 sme však spoločne dostali druhú šancu. Vznikol druhý slovenský štát. Avšak v porovnaní s tým prvým je tento len slabou napodobneninou. Prekvitá tu kriminalita, korupcia a bežný obyvateľ sa len ťažko domáha svojich práv. Dokonca tí, ktorí nám vládli pred rokom 93, tu ostali a vládnu ďalej.

Myslite, že toto je tá správna cesta?       

V ľuďoch bola dávno udupaná hrdosť na svoj pôvod, nevieme nič o svojej histórii, štát sa zmieta v sociálnych a ekonomických problémoch, ktoré nie sú len dôsledkom súčasnej krízy.

Ste s tým spokojní?

Dnes sme členmi Európskej únie, používame spoločnú európsku menu a mnohí z nás si začali vravieť nie Slováci ale Európania, Euro- občania.  Sú to len zbabelci, zradcovia alebo sa hanbia za to kým sú? Za svoje korene, predkov a minulosť? Alebo sú to len hlupáci, ktorí si nič nevážia?

Ľudia s národným uvedomením a presvedčením sú nazývaní extrémistami a sú prenasledovaní na každom kroku. Akákoľvek zmienka o prvom Slovenskom štáte, o hrdosti a láske k nášmu národu, je považovaná za buričskú myšlienku.

Hanbíme sa za svojich predkov? Za ľudí, ktorí sa zaslúžili o to, že sa ešte stále môžeme nazývať Slovákmi?

Preto sa na Vás všetkých obraciam pravé v tento deň. Nech je 14-ty marec navždy zapísaný v našej pamäti, tak ako je v našich srdciach zakorenená láska k nášmu krásnemu Slovensku.

2 komentáre

 1. v oslavovani totalitnej diktatury si mozete s bolsevikmi urobit preteky… budu sa udelovat dve prve ceny

 2. To je síce absolutná pravda.
  Ale podstata ich antinárodného oslavovania tejto totalitnej diktatúry nie je iba v tom.
  – ktorá slovenská strana, politická sila, mala vo svojom programe pred tým Vašim slávnym výročím samostatné Slovensko? Prečo ju nemala napr HSĽS?
  – kto sa snažil o samostatnosť Slovenska? A prečo sa vlastne snažili? A prečo to neboli Slováci?
  – historické fakty o snahách vyúsťujúcich až do požiadaviek ZMS kladených na ČS vládu niekedy niekto spochybnil?
  – teda týmto neslovenským aktivitám asi žiadni slováci nevzdorovali?
  – to nešlo iba zvnútra, Maďarsko napadlo ČS a ČS armáda ho ubránila
  – ďalším historickým faktom, je že sa to podarilo a v 38 autonómna vlada na čele s Dr. J.Tisom bola výsledkom koho snahy?
  – keby sa aj chcelo polemizovať už začiatkom novemrba sme prišli o do vtedy naše územia, čím sa potvrdilo smerovanie týchto aktivít a opodstatnenosť slovenských politických síl vzdoru voči autonómii. Neviem kto si dobrovolne kope vlastný hrob, ale historické fakty o tom nič nehovoria, len to tu zrazu niekto oslavuje.
  – nič nebráni Taliansku, Nemecku ani Maďarsku
  Ak áno tak čo? Chcem to počuť. Máme deklarovanú zvrchovanosť nedotknuteľnosť, napadne nás opäť Maďarsko, ktorému sa ubránime a výsledkom je že prichádzame o ďalšie územia?
  – títo slováci, ktorí sa na vlastnom území stali maďarmi, prišli o akúkoľvek národnú identititu, Slovensko stratilo 1/4 územia, ten vzdor pred aj po nebol náhodný, množstvo Vašich starých rodičov, keď čítam odkiaľ pochádzate si nezažilo žiaden slovenský štát iba maďarský štát, preto púráve títo Vám ani nemôžu vykladať ako v ňom bolo dobre.
  Vy oslavujete zároveň aj rozdelenie Slovenska, to že sa zo slovákov stali proti ich vôli maďari.
  Národná spolupatričnosť nevymizla, neznamenalo to iba historicky podložený odpor voči nacizmu takých národných síl ako bola SNS, prinieslo to samotný rozkol slovenskýn národných socialistov.
  Pradoxne tak dnes jednotne hájite to proti čomu stáli slováci a čo jednotne nehájili ani Vaši nársocoví predchodcovia: Adikovi nelízali päty ani všetci naši NS a oslavovanie prechodu z československa do maďarska nebolo už vôbec žiadne.
  Toto všetko sú ale fakty tiahnúce sa dávnou minulosťou pred 39 až dodnes. Takto pekne môžte sledovať Česko-slovenský konflikt a porovnávať ho so slovensko-maďarským prípadne poľsko-slovenským.
  Aj keď s tým nesúhlasím Vašimi slovami nemali ste žiadnu históriu okrem tej prekrútenej, nemali ste žiaden štát, iba rozbité a rozkradnuté Slovensko, teda ste neexistovali.
  A podľa tejto pripečenej logiky rómovia nemajú tiež žiaden štát, takže tiež neexistujú.
  A tiež som si nevšimol, že by niekto ospevoval naše hranice z 1.SR alebo nezávislosť s cudzími úradníkmi.
  A najlepšie Vám ukázali Slováci, čo si myslia v realatívne krátkom období medzi dvoma totalitnými diktatúrami o ktorých píše ehm.
  A nebyť tejto antinárodnej ,,pronárodnej,, debility možno sme do tej druhej ani nemuseli spadnúť – viď fiaskom komunistov končiaca vôľa národa po 45 ako u čechov tak u nás. Nasledujúce národnosocialistické
  intrigy až absolútne podcenenie celej situácie, medvedie služby až váťazstvo komunistov.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: