Chcete ihriská pre deti? Jednoduché. Staňte sa cigáňom a asociálom

orechac7Všetci, čo bývame na sídliskách vieme, ako to  je s miestami na hranie pre deti. Na tom, kde bývam ja, je jedno pieskovisko s preliezkou. Staršie deti nemajú ani najmenšiu šancu zahrať si futbal, pokiaľ sa nechcú preháňať pomedzi psie výkaly na lúčke, kde sa venčia psy. (Áno viem, tie sa majú zbierať, ale toto nie je článok o tom, ako zbierať psie hovienka.) To nevravím o basketbale, volejbale, alebo akomkoľvek inom športe. A tak rodičom neostáva nič iné iba dúfať, že kým oni pracujú, aby uživili svoju rodinu a prispievajú do štátnej kasy, nebude ich dieťa pod kríkmi fetovať.

orechac5Avšak, ako som sa dočítala v tomto článku v úplne naj denníku Sme tak je na to jednoduché riešenie. V Nitre dostane sídlisko, kde žijú cigáni, neplatiči a asociáli, ktorých deti prevádzkujú záškoláctvo ako šport, nové futbalové a basketbalové ihrisko. Dokonca na to dostanú peniaze z grantu Západoslovenskej energetiky. Neviem, čím si to zaslúžilí, ale predpokladám, že ako dlhodobý čierny odberatelia kradnutím elektriny, a tým ich ochudobňovaním. Paródia nie?

grant Dúfam, že toto je len prvé ihrisko a ďalšie začnú stavať na Luníku IX, v Jarovciach a iných lukratívnych lokalitách.A pritom je nám všetkým jasné, akú životnosť budú mať tieto ihriská. Bránky a basketbalové koše skončia zdevastované a ak budú z vhodného materiálu, tak v zbere.

Mám  však jednu prosbu k projektantom týchto ihrísk. Spravte im tam, prosím, čo najviac lavičiek. Keďže deti nechodia do školy a dospelí do práce, majú kopec času posedávať na slniečku a vyhrievať sa. V noci to zas bude útulnou spálňou pre bezdomovcov. A ja im to doprajem. Nech ma nik neobviňuje, že som rasistka bez sociálneho cítenia, čo chudákom nič nedopraje.

A pre všetkých rodičov, ktorí by chceli športové areály pre svoje deti, mám len jedinú radu. Staňte sa cigáňom alebo aspoň asociálnym príživníkom. Čím viac budete parazitovať na spoločnosti,  tým sa o Vás bude viacej starať.

Fotografie ktoré sú použité sú dôkazom, ako to na Orechovom dvore v Nitre vyzerá

2 komentáre

  1. super

  2. mam pre ciganov ihrisko…..
    1.disciplina….plavanie v kzseline
    2.disciplina…beh m9novim polom
    3.discipl9na…sk8kanie s atomovkami

    ……………………a pre v7taya….gulka kalibru 555mm do hlavi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: