Veľká noc, zvyky a tradície

velkanoc + hlavu horeVeľkonočné sviatky nám klopú na dvere a pre nás všetkých je tento sviatok spojený s vodou, korbáčmi a maľovanými vajíčkami. Prečo pravé tieto veci sú symbolom Veľkej noci? Prečo sa vlastne oslavuje Veľká noc? Aké boli zvyky našich predkov v tieto sviatky? Odpovede nie len na tieto otázky sa dočítate v novej publikácii nie len pre deti, ktorá vyšla v našej edícii Hlavu hore.

Ďalej sa dočítate o rôznych jednoduchých technikách farbenia vajíčok. A dozviete sa možno pre mnohé mamičky nové, ale jednoduché a hlavne zdravé recepty na chutné veľkonočné jedlá pre detičky.

Nechýbajú ani veľkonočné vinšovačky a riekanky, ktoré neodmysliteľne patrili a dodnes patria k riadnej veľkonočnej šibačke či oblievačke.

Pre najmenších je v knižke niekoľko vymaľovávaniek s veľkonočnou tematikou.

Tak ako vždy, „naším“ rodinkám sme tieto knižočky zaslali zadarmo a kto koľvek by prejavil záujem stačí, aby napísal na náš mail hlavu.hore@yahoo.com a zašleme mu ju tak isto zadarmo.

4 komentáre

  1. ghnnghgh

  2. Ja mám veľkonočné sviatky ešte radšej ako Vianoce .. pretože tú je oveľa viac taký tradícií a je aj teplejšie vonku 😀

  3. lol

  4. lol

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: