Prejav Hlavu Hore, ktorý zaznel 18. apríla v Ústí nad Labem

hlavu hore Ústí nad Labe je krásne mesto. Rovnako ako všetky mestá, kde žijú ľudia, ktorí svoje mesto milujú a starajú sa nielen o jeho budúcnosť a prítomnosť, ale nezabúdajú ani na jeho minulosť. A pravé preto sme sa tu dnes zišli. Aby sme si pripomenuli čierne a krvavé dejiny tohto mesta spred šesťdesiatich štyroch rokov.

Na konci vojny sa Ústí stalo jedným z posledných útočísk ľudí, ktorých spojenci vo svojej nenávisti a beštiálnej krutosti vyhnali z domovov, zničili a vypálili ich mestá, povraždili rodiny. Ľudia v tomto meste im otvorili svoje príbytky a poskytli im šancu na život.  Stále tu fungovalo niekoľko zbrojárskych výrob a Ústecký železničný uzol slúžil na prepravu materiálu a zásobovanie mesta potravinami.

Medzi obyvateľmi sa však našli aj zradcovia, ktorým bol cudzí boj a ideológia prednejšia ako vlastný ľud. Odbojová skupina pod vedením Bohumila Bachury spracovala podrobný plán mesta a poskytla ho Američanom, ktorí na jeho základe vypracovali plán smrti.

Ústí prežilo dva nálety amerických agresorov, ktorí sa považovali a aj v súčasnosti považujú za akýchsi svetových policajtov a riešia všetky svetové konflikty.

Prvý nálet, 17teho apríla, trval 17 minút a na druhý deň si americké lietadla prišli pofotiť škodu, ktorú napáchali. Zrejme sa im zdala malá, lebo 19teho apríla prileteli znovu. Tento krát nič neponechali náhode a 54 lietadiel bez prestania 25 minút rozsievalo smrť. Z mapy zmizlo celé jedno predmestie, bolo zničených alebo poškodených skoro tisíc budov, mnoho historických pamiatok, knižnica, kostoly. Hlavný cieľ bombardovania, železničný stanica, bola síce poškodená, ale len ľahko a o pár hodín zase fungovala. Všetko toto násilie bolo teda vlastne zbytočné. Nielen, že vznikla materiálna škoda, ale najstrašnejšie je, že len tri týždne pred koncom vojny pri tomto zbytočnom manévre umrelo množstvo ľudí.

Čo je pol hodina v živote človeka? Väčšina z nás si povie nič, ale v apríli 1945 to bolo pre obyvateľov Ústí 25 najdlhších minút v živote. Tisícka z nich v tomto krátkom čase vydýchla naposledy. Mnohí boli zranení, a tí ktorí prežili, mali nočné mory o tomto dni do konca života. Ľudia zomierali bez rozdielu veku, národnosti a pohlavia. Najmladšou známou obeťou bolo mesačné dieťa. Dieťa, ktoré sa ledva pozrelo na svet a zvieratá v ľudskej koži so všeobecným názvom spojenci mu tento život zobrali. Spojenci. Ľudia, ktorí sa spojili, aby mohli rozosievať nenávisť a smrť pod vlajkou falošného humanizmu, fiktívneho mieru a peňazí.

Mne sa natíska otázka. Zomreli títo ľudia zbytočne? Všetci vedeli čo sa im môže stať. Američania im to jasne naznačili letákmi, ktoré zhadzovali nad mesto a bola na nich len jedna veta “Aussig ist ein finsteres Loch, aber wir finden es doch”. (Ústí je tmavá diera, ale my ho napriek tomu nájdeme.). Aj tak ostali a pomáhali nielen sebe, ale aj ľuďom, ktor považovali Ústí nad Labem za svoje útočisko. Stále sa nevzdávali a verili, že budúcnosť tohto mesta a celej krajiny patrí českému národu. Češkám a Čechom, ktorí budú hrdí na svoju minulosť, na svojich predkov a obeť, ktorú položili.

Česi a Slováci boli oddávna bratskými národmi. Prežívali spolu strasti a vojny, ale aj príjemné udalosti v dejinách. Preto by som tu, na mieste kde mnoho nevinných ľudí položilo život, chcela vyjadriť našim Slovanským bratom za celé združenie Hlavu hore úctu a pietnu spomienku a odkázať im, že nezomreli zbytočne. Ďakujeme.

29 komentárov

 1. tak treba lebo nebolo vsetko pocut :),ale citat to tam skoro potme tiez nebolo bohvieco ze

 2. 17. apríla 1945 zrejme podľa rečníčky Ústí nad Labem nepatrilo nikam, hoci inde prebiehala 2. svetová vojna až do 8.5.1945 – veď Nemci sa nemienili vzdať a stavali do frontových línií aj 13 ročné deti. Predtým 6 rokov bez dôvodu útočili na iné svojbytné krajiny, zabíjali nevinných a nič netušiacich obyvateľov celé dediny vyhladzovali., vyháňali ich z domovov a zabíjali. Nastolili teror a hrôzu, nerešpektovali žiadne pravidlá. A keď sa vojna chýlila ku koncu, tak, čuduj sa svete, spojenci pri ich vytláčaní z cudzích území (Ústí nad Labem predsa patrilo do 1. Československej republiky – len tak mimochodom až do roku 1939 a nie do Veľkonemeckej ríše) nemali inú možnosť, len použiť proti stále vzdorujúcemu Nemecku tiež vojnové praktiky. Česi boli zo Sudetského pohraničia násilne vytlačení v roku 1939 – nezabudli ste na to, že v Ústí nad Labem zostali len tí, čo sa hlásili k ríši a za Nemcov? Ostatní museli odísť a prišli o svoje majetky. Zistite si fakty, preboha, a neskresľujte histórii. Stále platí – kto seje vietor, zožne búrku. Nezabudli ste na to?

 3. prekvapeny a ty si si zabudol predosly nick prepisat.pis len jednym nickom aj tak to je sumafuk

 4. no tych 13 rocnych tam nikto nehnal oni milovali svoju zem a preto chceli za nu bojovat a boli tam s nimi aj 60-70 rocny dedovia ktory tiez dobrovolne branili svoju zem ale to ty a podobny kocovny smetiari asi nepochopia ty by si asi utiekol kade lahsie a nechal to tu aj martanom

 5. detičky, viete vôbec, o čom točíte ???(a so strašnými hrubicami, mimochodom, milí zapálení Slováci!!!)
  1. V Ústí nad Labem na konci vojny nebránili svoju zem, ale ukradnutú -ukradli ju Nemci vtedy konkrétne Československu
  2. tí, čo odmietli ísť do frontovej línie, boli bez milosti popravení
  3.v každej vojne, bohužiaľ, trpia najviac civili. Tú vojnu rozpútali Nemci, to snáď nespochybňujete
  4. koho to vlastne ľutujete? Veď tak isto je potom potrebné ľutovať matku masového vraha, ktorý bol popravený a nie obete a pozostalých po obetiach! Vy ľutujete vraha za to, že v utláčaných vzbĺkol hnev a odplatili sa vrahovi spravodlivým trestom. To si naozaj myslíte, že s agresorom treba jednať v rukavičkách len preto, že Slováci NIKDY neboli schopní sa samostatne postaviť agresii na odpor – s výnimkou Slovenského národného povstania – to však vy neuznávate?

  Chcel by som vedieť, čo je vlastne vaším ideálom, keď sa vehementne zastávate zločincov – alebo je to len puberťácka rebélia?

 6. Dědo , zločinci to snad víš sedí hlavně ve vládach jak v České tak Slovenské , jsou to zkorumpováni páni , velkozloději a nevím co všechno…..třeba náš člen Národniho Odporu nesl vlajku s napisem Národne-Socialne-Aktivne a dostal nejake 2 roky a to mu to soudce nedokazal ani pořádně oduvodnit prostě sionismus tu je at chceme nebo ne…..jak říkám Krev a Čest , Victory or Vallhala!! prekvapeny ze ty si zid 😀

 7. Nemecká Luftwaffe boli samozrejme lietajúcimi anjelmi a spojenecké bombardéry? – zvieratá v ľudskej koži.
  Mesačné dieťatko a tisíce malých zvierat v ľudskej koži?
  Svet si pripomína nevinné obete nielen náletov aby sme nezabudli na zverstvá vojen, tu sa bavíme o leteckých náletoch jednej éry. Dovolím si maličký vstup k tejto ére.
  Začína ju nepochybne Luftwaffe – 26. apríla 1937 Guernica – maršal Göring. „Španielsko mi dalo príležitosť vyskúšať Luftwaffe“
  Z tragických ďalších anjelských náletov najničivejšie: Varšave, Rotterdame, Coventry…. (že bratia slovanskí ale aj holandskí a anglickí).
  Zverským spojencom sa tak úspešné anjelské nálety ako vo vyššie spomínaných mestách nepodarili ani v Kolíne, ani v Drážďanoch.
  Úplnosť menších (nie menej tragických, je azda 100 mŕtvych pri nálete ,,menšou,, tragédiou ako 1000?)anjelských a zverských náletov tejto éry cez Spiškú Novú Ves…………..Ústí – neriskujem, a ani by som to nezvládol. Dočítať sa zas ako je menej viac……
  Isté je jedno: táto éra začína Guernicou a končí Hirošimou a Nagasaki. Prečo bol Adolf zradený v boji o prvenstvo vynálezu atómovej bomby, keď mal víťazstvo celej 2.sv. už v rukáve ,,svojimi,, (na jedinú výnimku všetci zo špičky tímu hovorili maďarsky) vedcani je iný , nemenej dôležitý príbeh. (Maďarsko bolo spojencom Nemecka od začiatku do konca a jedinnou krajinou čo na kontinente ostala spolu s Nemeckom ako porazená – pre tých čo by tu hľadali aj nejaké súvislosti 8) )
  A pisateľka (tu sťa by spravodlivo rozhorčená a objektívna ochrankyňa všetkých bratov čechov a ich detí) zabudla dodať, že svoj prejav čítala na Lidickom námestí…….
  Ústí a ktorýkoľvek nálet boli tragédiou. Celá 2.sv. bola tragédiou. A akékoľvek prihrivanie politickej polievočky na zavraždených a zmrzačených ľuďoch, aj tisíc x objektívnejšie ako prejav pod ktorý umiestňujem svoj komentár, je mi zo srdca protivný.

 8. SNP? to snáď nemyslíš vážne dedo. Vzopreli sa aj v roku 1848-1849 pod vedením Štúra, Hurbana a Hodžu. To by si mal vedieť, keď sa tu staviaš do pozície inteligenta a nás staviaš do pozície puberťáckych rebelov, nie?

 9. sudruh dedo ,vojnu rozputali sionisti uz pred 2-3 tisic rokmi a ty si bojoval osobne vo vermachte?,ze vies koho kam stavali a strielali,to bola skor vysada rudej armady (Stalingrad,Dukla) strielat do svojich a hnat ich na porazku si si pomylil strany :-),viz dobrovolne divizie SS z vela europskych statov boli to dobrovolnici!!!,rusy to robili za radia,hodinky a moznost beztrestne znasilnovat na dobytom uzemi,jedine rozumne co si napisal je ze vojna je svinstvo a trpia najviac civilisti a ano sme mladi pretoze sme az postkomunisticka generacia 🙂 a ja osobne som strasne rad ze som nemusel dospievat pred rokom 89 v tej bolsevickej magorarni

 10. zas , to nepřeháněj to co se děje ted je snad i horší !! Narodni Socialismus Hned!

 11. a zase sa nasli ludia, … vid dedo, ktory maju problem s tym, ze umierali aj iny ludia ako zidia, preco chces ty a tebe podobny zvratit kazdu vec na ruby, len preto, lebo to nie je podla vasich predstav? slo tu o spomienku na padlich … presne na tych civilistov, ktory trpia vo vojne najviac a je smutne, ze niekto aj takuto vec dokaze pospinit a podupat .. mrtvych zidov oplakava celi svet, mrtvych ludi v Usti chcelo “oplakat” par sto ludi a hned je problem .. kus blbe nie? kazdy nasilny cin kde umieraju envinny a deti je strasne aj keby tam umreli hned martania … a ked sme pri tom, to bombardovanie bolo aj tak zbytocne, nemyslis? … sli po zeleznicnej stanici, ktoru viac menej ani neposkodili a ludia co zomreli zomreli naozaj uplne zbytocne

 12. No prispievatelia ako dedo vedia ofrflat gramatiku, prist s nepravdivymi tvrdeniami (ze slovaci NIKDY nebojovali proti okupantom)…

 13. Detičky, v tom roku 1848 Slováci dúfali v pomoc Viedne, Viedeň však nepomohla. Vtedy to však bola celoeurópska vlna rebélií. Skôr som myslel na to, že sme sa okrem SNP nikdy nevzopreli cudzej sile, ktorá sem prišla. Je mi jasné, že vy chcete veci vidieť inak a budete si to prikrášľovať a zatvárať oči pred faktami, ktoré sa vám do vašej mozaiky nehodia. Nie ste ani prví, ani poslední. Ja som rád, že ste mladí a vojnu ste nezažili, ani okupáciu (myslím vojenskú – lebo kultúrnu okupáciu zažívate, aj keď si to možno neuvedomujete). Darkerke chcem povedať, že sa nestaviam do nijakej pozície, len možno vidím veci z inej (z vekovej :D)))perspektívy. Môžete oplakávať koho chcete, to Vám nik neberie, každý má záľuby, aké si sám vyberie. A chystáte sa oplakávať aj obete bombardovania Bratislavy a Nitry? A čo obete zásahov po vypuknutí povstania? Tam tiež zomierali aj malé deti – napríklad v Kremničke. (trošku vás tým povstaním chcem poštekliť).
  Nemôžem Vám radiť, len vyslovujem názor, že meniť imidž 2. svetovej vojne je asi dosť nešťastný program pre mladú generáciu. Možno by ste sa mali zamerať na vlastnú budúcnosť, aby ste sa nedopúšťali takých chýb, ako sa dopustili generácie pred Vami. Hlavne by ste mali žiť svoj vlastný život a nie podľa toho, ako Vám ho linkuje zopár demagógov, čo využívajú vašu mladosť, zapálenosť za vec spravodlivosti a odvahu namočiť sa do čohokoľvek – aj keď presne neviete, o čom ten problém vlastne je. Som rád, že máte možnosti komunikácie, o akých sa nám ani nesnívalo. Využívajte ich rozumne vo svoj prospech. Stále mi nik z vás nepovedal, O ČO VÁM VLASTE IDE

 14. dedo: o co nam ide je tu napisane v zalozke Hlavu Hore velmi jasne …
  co sa tyka SNP .. sme sa vzopreli cudzej moci? Fajn vzopreli sme sa jednej za pomoci druhej .. ruska … a dosledky toho sme tu znasali niekolko desatroci … tak dik …. co sa tyka vrazdenia pocas vojny .. moja starka napriklad a viem, ze nie len ona ma skusenosti, ze nemci boli slusny a praveze rusky partizani boli tie zvierata … a to prezila celi svoj zivot v okoli BB ….
  a co sa tyka nasho veku .. neviem, ci je to tak podstatne, ale nie sme nastrocne pubertacky, ktore by sa dali len tak ovplivnovat …. ak ti ide o to .. aby si nebol prekvapeny, ze mozno sme aj starsie ako ty

 15. dedo, ty mas co za problem si precitat, o co HH ide? Alebo to kazdemu navstevnikovi treba vysvetlovat osobitne. Ak sa na to pozeras z inej vekovej perspektivy, tak ti dakujem, ze si bol taky mudry aj za komancov a ze aj vdaka takym ako ty, sme doposial v takej riti.

 16. dobre vasil 😀 ide ti, ale on v 48 volal do viedne predsa hehe alebo do 89 zbieral kluce aby mali cim cengat

 17. Vasia – to teraz narážaš na generáciu svojich rodičov?
  Povedz konkrétne o svojich rodičoch a pod. a netliachaj tu do vetra.
  Ten systém bol len tak pre pripomenutie socializmus.
  Nejaké principiálne rozdiely komunistického a nacistického socializmu, prečo bol ten Vami uctievaný lepší a v čom si rád vypočujem. Rozdiel typu – jeden bol internacionálny a druhý nacionálny si strčte za klobúk alebo skúste odargumentovať – rád potvrdím alebo vyvrátim na základe faktov o kt. sa spory nevedú 8)
  Babka z okolia BB – mám kontrolnú otázku – Ružomberok, Turčiansky Svätý Martin, B.Bystrica, Čadca. Súvislosť – SNP resp. ,,čechoslovakizmus,,.
  Napíš čo ti babka na tieto indície odpovedala. Upozornenie: je tam chyták, ktorý človek žijúci v tej dobe uvedie na správnu mieru, resp. sa vyjadrí iba k historickým faktom.
  Tiež si rád vypočujem niečo o ruských partizánoch na území BB. O slovenských a sovietskej armáde nemusíš.
  Vrátil by som sa k téme.
  Ako som napísal, nespochybňujem žiadnu tragédiu v súvislosti so žiadnym náletom a civilných resp. všeobecne ľudských obetiach.
  Blitz na Londýn, Coventry ………. cca 23000 mŕtvych a 32000 ranených angličanov civilistov v 1940, ,,len,, toľko aj vďaka obraňujúcim slovákom (však bratia?).
  29. 12. 1940 – veselé vianoce a šť. nový rok – len pod 3000 civilistov.
  Moja otázka je iba jedna: Toto boli tiež ,, zvieratá v ľudskej koži,, rozsievači nenávisti a smrti a všetko z toho prejavu?

 18. no moja starka je uz bohuzial mrtva, takze uz sa od nej nic nedozviem 😦 a ani ty … okolie BB je dedinka v lesoch medzi BB a Breznom
  co sa tyka tej otazky .. uz som niekolko krat povedala, ze VSETKY nevinne obete si spomienku zasluzia, a vojna je hrozna, nech ju vedie kto chce … akurat ma irituje, ze oplakavanie obeti nemseckej armady .. rozumej hlavne zidov .. je uplne v poriadku ale oplakanie obeti spojeneckych bombardovani je uz prejavom extremizmu

 19. antifa ty si aky inteligentny gojim 🙂

 20. antifa, neviem preco hovoris, ze tliacham do vetra. Ludia generacie mojich rodicov by mali vysiet za to, ked sa angazovali v predchadzajucom rezime. Moji rodicia sa neangazovali, moj dedo bol na “stazi” v Rusku po vojne, kde spoznal komunizmus a po vojne si tiez uzil dobroty cervenych.
  A nie kazdy, kto nema rad cervenych musi byt narodnym socialistom.
  Socializmus a komunizmus. Teoreticky sme zili v Slovenskej SOCIALISTICKEJ Republike, ale vladnucou stranou nebola socialisticka strana, ale strana komunisticka. Takze ten rezim sa moze nazyvat komunistickym.
  Diskutovat a narodnom socializme nemam potrebu, necitim sa tak povolany, navstiv nejaku narodnosocialisticku stranku a tam si pokecaj s tvojimi argumentami. Skus planetuopic, tam sa urcite dockas odpovedi.
  A trocha odveci, aj ked ty sa nevyjadrujes ako tento https://hlavuhore.wordpress.com/2009/03/31/branislav-slamka-rip-%E2%80%93-mlady-hrdina/#comment-8153 , je to jeden z dovodov preco Vas nemam v laske 😦

 21. Zabudol som dopisat, ze rovnako nemam rad aj debilov ako toho, co pisal o Danielovi Tupom. :-/

 22. Aha z toho som presne pochopil kto každý je zverom v ľudskej koži. 8)
  Tiež už poznám ruských partizánov operujúcich v okolí BB. 8)
  A takisto už poznám tie rozdiely medzi socializmami. 8)
  Dokonca som sa dozvedel, že sme žili v komunizme. 8) a vládnúca strana zaručene nebola socialistická 8).
  Z tejto zaujímavej ,,logiky pomenovania veci,, sa dá jasne dedukovať že časť nemcov síce žila v napolvlasu podobnom zriadení ale to zas bola jednoznačne demokracia 8)
  U Vasiu kvitujem, že sa vracia k ,,logike povemenovania veci,, zo svojho nicku, na ktorú na chvíľku pozabudol. Aj keď k štandardu opatrnosti stále ešte čoto chýba, nejaké problémiky?
  No ale aby som akože s tebou trošku aj komunikoval. Podobný dôvod ako tvoj prečo by som ja nemal mať niekoho rád koho by som zovšeobecnil na ,,Vás,, ? 8)
  Každý máme svoje – podľa mňa úbohé, a asi by som sa mal potom už 10x obesiť.
  Keď sme pri ,,oplakávaní,, obetí bombových útokov adminka tak ti dám jedno ,,neoplakávanie,, na ktorom som sa osobne čiastočne podieľal. To len pre ukážku objektivity zlatko. http://korzar.sme.sk/c/4417984/historia.html
  Sám by som volil niektoré slová ešte opatrnejšie, nikdy nevieš čo všetko za Vasiovych ,,debilov,, to bude čitať. O.i. zas jedna z tém, ktorú ste desiatky x odignorovali trošku skonkretizovaná na jedno mesto (napr. Košice 38-45), v článku až ako mesto ,,navrátivšie sa do vlasti,, však áno.
  A pokiaľ by ste chceli zas svoje stupídnosti tu tak príznačné, odbehnime zas od podstaty a poďme sa baviť o zaručenej pravde, ktorú objavíme v mene autora článku svedčiacom o jeho pôvode, takže už vieme odkiaľ vietor fúka 8) a ešte aj to zdvojené písmeno……… bez urážky, fakt Vás takto vnímam.
  Máj 1940 10dňový Rotterdam Blitz.
  Pýtam sa po ďalší x či len tí čo rozhodli o zhadzovaní bômb na hlavu ľuďom v Ústí a realizovali ho boli ,,zvieratá v ľudskej koži rozsievajúce nenávisť a smrť,, alebo aj tí čo rozhodli o bombardovaní v Guernice, Rotterdame…………..
  Evidentné vyhýbanie sa odpovedi potvrdzujúce
  ,, zverstvá spojencov pod vlajkou falošného humanizmu, fiktívneho mieru a peňazí,, vs. mlčanie, v lepšom prípade ,,samozrejme nesúhlasím so žiadnym vraždením civilov,, (pekný kontrast však?) prípadne doplnené tým zázračným slovkom tu tak bravúrne používaným: ALE

 23. vypatlani idioti ste – keby ste niekedy zazili nejaku vojnu na vlastnej kozi tak by ste uz o nej nikdy nechceli ani pocut a vsetky tie vase nezmyselne malichernosti o “rasach” by ste rychlo poslali do prdele – vojna je predovsetkym tragedia – a nie su v nej ziadni dobri a zli (jedine tak vojnovi zlocinci) – iba obete neschopnych vlad ktore sa nevedeli dostat z ekonomickych sraciek.
  vy tu idete tlachat o nejakych obetiach ktore akoze lutujete – cim iba maskujete propagovanie svojich neonacistickych nezmyslov – vy viete o ludoch a zivote velke hovno, ste len stupidni hateri ktori sa chcu niekam zaradit.

  vzdy ked vidim nejakeho takeho white power blbecka tak si vzpomeniem na jednu historku ktora sa mi prihodila:
  cestoval som vo vlaku s mojim kamosom (rom ako repa na prvy pohlad) a nastupil s nami nejaky typek v bombere, kapsacoch, vysokych topankach a siltovkou na ktorej mal velky slovensky znak, na bombere mal tiez nejake nasivky podla ktorych isto nepatril k ziadnym humanistom 😀 – boli sme tam len my traja – tak ten “narodniar” prisiel k nam a uplne slusne sa nas opytal – ze dobry den, prosim vas, mozem sa opytat ako sa dostanem tam a tam – a ked sme mu povedali, tak ze ci moze cestovat s nami, lebo si nie je isty kde ma vystupit 😀 😀 😀 – ano celkom bezna situacia, nebolo by na nej nic komicke – az na to ze keby tam ten typek bol s nejakou svojou partickou tak pochybujem ze by sa k nam spravali tak slusne, cloveka poznate len ked ste v srackach – inac od dobroty asi neviete co zo sebou a zakladate taketo haterske weby – banda idiotov.

 24. no tu prihodu co si napisal by si za lesneho skina mohol dosadit kludne cigana afaka policajta a choval by sa rovnako tomu ver lebo je to prirodzena stadovitost a lov v skupine 🙂 iba naky psychopati robia opak a mne nerobilo problem nabehnut na 5 cigosov a ako utekali ,
  suhlasim s tebou ze vojna je svinstvo tak napis strykovi do izraela nech zanecha agresie a nech tam nevrazdia palestinske deti co po nich hadzu kamene a rakety velmi kratkeho doletu z lesenarskej trubky kedze neokradaju polku sveta aby mali na najnovsie zbranove systemy a ma napadla taka vec zamysli sa co sa vyraba(myslim vyrobky na predaj nake) v izraeli co ja viem tam maximalne dopestuju nake papriky a pozri sa na armadu z coho sa to plati?porozmyslaj napis mozno sa opytaj stryka 🙂

 25. Clovek – Kazdy kto s tebou nesuhlasi a ma iny nazor, ako ty podla teba chodi po veceroch v tlupach po uliciach, chlasce a mlati kazdeho, kto mu pride do cesty? …teda, ak zrovna nieje sam, to sa potom prihovori aj ciganovi… 😀
  Inak, zaujimalo by ma, ci si povedal vtedy tomu skinovy svoje nazory? 😀

 26. anooo – za vsetky vojny na svete moze izrael ze? neviem naco tu vypichujes konkretne nejaky izrael ked je v dnesnej dobe takmer kazdy stat namoceny do nejakeho svinstva,
  mimochodom, preco by neutekali – stoji im za to bit sa s nejakym debilom? ak by tam neostal nikto z mojich tak zdrhnem aj ja – a vysmejem sa ti aky jogging som ti dal, nie som predsa nejaky zver ktory ma nutkanie k nejakym fyzickym konfliktom – najlepsia obrana je utek, a ten je takmer vzdy mozny

  Bendzo – zase sa niekto snazi prekrucat moj pohlad na vec…
  naco by som mu vysvetloval nejake svoje nazory? ja svoje nazory demonstrujem svojim chovanim – nepohrdam ludmi na zaklade ich vzhladu – narozdiel od vas

 27. antifa, nejako nerozumiem.
  Preto som napisal VAS, lebo mas nick antifa.

 28. antifa už sa tešíš na demošku v Košiciach? už čoskoro aj vo Vašom meste!!!:) http://www.antikap.tk dufam, že dojdeš:)

 29. Ale hej, hej. take som uz jedno videl.
  Ideme davat odkazy? No dobre.

  Stretnutie ste si vybrali dobre. Chodte a od zaciatku trasy proste o odpustenie za potoky detskej krvi v tych miestach preliatej nacistami a neonacistami. Posledné velké tlcenie palicami do nast rocnych babuliek z toho miesta si asi niketorý starsi z vas aj osobne pamata.
  A noviny vtedy priniesli rozhovory s dievcatami po par dnoch este stale z nemocnice a 15 rocne dievca povedalo: ,,Uz nikdy sa proti nim nepostavim,,
  Ani sa jej necudujem, ked si vzhladom na svoj vek a cistu naivnu dusicku myslela, ze mila detska tvaricka a kvietkovana suknicka celkom postacuje k rozhovoru s neonacistami.
  Hej pamatam dobre na to slavne vitazstvo aj na rozmlatene krvave deti aj na nasledujuci vyprask par z tych zlatusikov co si mysleli, ze skakat bagancami dievcatu po hlave je taka preskvela zabava.
  Prvy vyprask si vtedy ,,vychutnali,, zlatusikovia, hned na to si ho z opacneho pohladu vyskusali udajne viaceri zabudnuti zlatusikovia od police, ja viem iba o jednom a z tych dalsich to bol napr otec jedneho z napadnutych dievcat.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: