Politici a tí ostatní alebo skúste dať výpoveď v práci

hlavu hore + smotanka + radicovaPoslanec:

Naša ex kandidátka na bezvýznamnú prezidentskú funkciu sa po prešľape, keď zahlasovala za svoju poslaneckú kolegyňu rozhodla dať zbohom vrcholovej politike a už nechce byť poslankyňou. Podala v práci výpoveď. Veľmi šľachetné gesto a uvedomenia si svojej viny.

Ako bonus k tomuto šľachetnému činu si odnáša 5 násobok svojho platu. A veru to nie je málo. Mesačne zarába 2009 eur krát 5 ….. a hneď máme cez 10 tisíc eur. Vyplýva to zo zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov.

Obyčajný človek:

Dá výpoveď v práci, zväčša tak robí preto, lebo si našiel inú, lepšie platenú prácu. Od zamestnávateľa nedostane navyše ani korunu. Ale má na krku dvojmesačnú výpovednú lehotu, ktorú mu môže zamestnávateľ skrátiť. Je to na jeho dobrej vôli.

A teraz si to zhrňme. Poslanec dostane 5 mesačných platov, obyčajný človek nedostane nič. Moja nebohá babka by sa opýtala „A oni serú iné hovná ako my?“ A vlastne by mala pravdu.

Ako je možné, že v takom dokonalom zriadení, za aké sa demokratická republika považuje, pri takých super vládach, aké sme mali a stále máme, pri všetkých našich neomylných pánoch premiéroch, výborných odborníkoch na poste ministra hospodárstva a financií, pri ministroch sociálnych vecí, ktorí majú najväčšie sociálne srdcia je možná takáto dvojtvárnosť?

Obyčajný človek, ktorý žije v porovnaní s tým poslaneckým z biedneho platu, je v tomto štáte na poslednom mieste. Nik sa o neho nezaujíma, ak sa rozhodne dať výpoveď v práci. Vlastne aj keď výpoveď dostane. Vtedy síce niektorí odstupné dostanú, ale len niektorí. Väčšina nedostala nič.

A my sa na to všetko pozeráme, niektorí si pofrflú v práci či sa rozčúlia pri debate nad pivom a život ide ďalej. Obyčajný občan sa bude ďalej plahočiť za každou korunou, aby uživil svoju rodinu a páni vyvolení v parlamente a vo vláde si veselo budú ďalej rozhadzovať z peňazí, ktoré táto republika určíte nemá navyše. Dokedy to takto bude? Nie je už načase povedať ich prospechárskemu spôsobu vládnutia dosť?

Čo všetko by sa dalo spraviť za toho vyše štvrť milióna starých dobrých slovenských korún? Ale doprajme pani Radičovej a aj ostatným, ktorí sa ju rozhodnú nasledovať. Bude mať na nové šaty, na nejakú super spoločenskú akciu, my si ju pozrieme v smotánke a budeme sa spoločne tešiť, aké sme jej kúpili pekné šaty a ako jej to pristane.

Teraz si pol roka oddýchne, potom budú parlamentné voľby a máme ju tu späť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: