Praví bojovníci

hlavu horePoriadne sa pozrite na B-17 a všimnite si, ako je poškodená – jeden motor nefunkčný, zadná časť, horizontálny stabilizátor a nos rozstrieľané. Bola pripravená na pád z oblohy (toto je maľba umelca podľa popisu oboch pilotov o mnoho rokov neskôr). Potom si všimnite, že vedľa nej letí nemecká bojová stíhačka ME-109. Prečítajte si tento príbeh, myslím, že budete prekvapení…..

Charlie Brown bol pilotom lietajúcej pevnosti B-17 379. bombardovacej perute v anglickom Kimboltone. Jeho B-17 bola prezývaná ‘Ye Old Pub’ a bola v hroznom stave kvôli zásahom flaku a stíhačiek. Kompas bol zničený a miesto toho, aby sa vracali domov, do Kimboltonu, leteli hlbšie do nepriateľského územia.

stigler brownPo prelete B-17 nad nepriateľským letiskom dostal nemecký pilot Franz Steigler rozkaz vzlietnuť a bombardér zostreliť. Keď sa dostal do blízkosti B-17, nemohol uveriť vlastným očiam. Ako povedal, “nikdy nevidel lietadlo v tak zlom stave”. Predná a zadná časť bola vážne poškodená a zadný strelec ranený. Strelec v hornej časti mŕtvy. Predná časť bola úplne zničená, celé lietadlo posiate dierami po guľkách.

Napriek dostatku munície Franz sa zaradil na bok B-17 a pozrel na pilota, Charlieho Browna. Brown bol viditeľne vystrašený, snažiaci sa udržať svoje zničené a zakrvavené lietadlo pod kontrolou.

Vedomý si toho, že nemajú žiadnu predstavu o smere, Franz na Charlieho zamával, aby spravil obrat o 180 stupňov a naviedol poškodené lietadlo nad Severné more smerom k Anglicku. Nato Charliemu Brownovi zasalutoval a otočil lietadlo späť k Európe. Keď Franz pristál, veliacemu dôstojníkovi nahlásil, že lietadlo bolo zostrelené nad morom a pravdu nikdy nikomu nepovedal. Charlie Brown a zvyšok jeho posádky na brífingu vypovedali o všetkom, no bolo im nariadené o tom nikdy nerozprávať.

lufthanzaPo viac ako 40 rokoch chcel Charlie Brown nájsť pilota Luftwaffe, ktorý jeho posádku zachránil. Po rokoch hľadania sa Franz našiel. O tejto príhode nikdy nerozprával, ani na povojnových stretnutiach s bývalými spolubojovníkmi.

Stretli sa na stretnutí 379. bombardovacej peruti v USA, spolu s 25 ľuďmi, ktorí sú ešte nažive – a to všetko preto, že Franz v ten deň nevystrelil.

Keď sa ho pýtali, prečo ich nezostrelil, Stiegler neskôr uviedol: “Nemal som to srdce dokončiť týchto statočných mužov. Dlho som letel po ich boku. Zúfalo sa snažili dostať domov a nechal som ich tak. Nemohol som na nich strieľať. Bolo by to to isté ako strieľať na človeka v padáku.”

Obaja muži zomreli v roku 2008.

Toto je pravdivý príbeh http://www.snopes.com/military/charliebrown.asp

TO BOLO V DŇOCH, KEDY BYŤ BOJOVNÍKOM BOLA ČESŤ…HRDO NOSILI SVOJE UNIFORMY A NESKRÝVALI SA V MEŠITÁCH ČI ZA ŽENAMI A DEŤMI, ANI NEPOSIELALI MENTÁLNE RETARDOVANÉ ŽENY AKO SAMOVRAŽEDNÝCH ATENTÁTNIKOV ZABÍJAŤ NEVINNÝCH OBČANOV…AKO SA ČASY ZMENILI….

4 komentáre

  1. z ludskeho hladiska sa zachoval adekvatne, z vojenskeho je to vlastizrada…keby sa to vtedy dozvedeli tak by ho zastrelili

  2. s tym kazdy suhlasi, ale myslim, ze su situacie, ked sa treba zamerat skor na tu ludsku stranku .. prave v tom je clovek clovekom a v tomto pripade hrdina hrdinom, ze dokaze uznat aj kvality nepriatela

  3. ved ja to beriem…zachoval sa spravne…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: