Nechá nás štát v rámci šetrenia zožrať komárom?

dostipanie komarmiKto by nepoznal komára, malý hnusný dotieravý hmyz, ktorý bzučí a štípe. Napádajú ľudí aj zvieratá. Pôvodcovia chorôb ako Dirofilarióza, ktorá môže spôsobiť slepotu, či poškodiť cievy v pľúcach a niekoľko ďalších vírusov, Borelióza, ktorá spôsobuje horúčky a malátnosť alebo Mixematózu na zvieratá. V posledných dňoch sa vďaka teplu a predchádzajúcim záplavám v obrovskom počte rozšírili a to hlavne na Záhorí. V týchto mestách je dnes už prakticky nemožné vybrať sa von skoro ráno alebo večer. Tieto hodiny si už rezervovali títo malí upíry. Ak sa predsa len rozhodnete to skúsiť, môžete skončiť aj so sto štípancami a tu už prestáva všetka sranda. Dostanete  horúčky a pár dní si poležíte. Nepôjdete do práce, nezarobíte. Podľa odborníkov nám hrozí komária kalamita a je len otázka dní, kedy sa ich populácia rozšíri tak, že nás doslova zaplavia. Ich uštipnutie nie je pre nás smrteľné, ale nalomiť zdravie nám môže bez menších problémov.

Človek je však tvor vynachádzavý, a preto si dokáže pomôcť aj s touto neplechou prírody. Stačí poriadny postrek a náš život je opäť pokojný a bez dotieravcov cicajúcich nám krv. A tak starostovia postihnutých miest, čo by ľudia starajúci sa o blaho svojich spoluobčanov, vyzvali ministerstvo životného prostredia, aby aj jemu ležalo na srdci zdravie občanov a zakročili nejakým tým postrekom. Ale …. Zase je tu jedno ale. Ministerstvu je to síce veľmi ľúto, ale na takýto luxus proste peniaze nie sú. A majú pravdu, veď na trhu je množstvo repelentov za „pár eur“, a tak prečo by mal štát platiť takýto prepych, keď občan si nakoniec aj tak, keď bude najhoršie znovu raz pomôže sám. Nebudú snáď kvôli takej banalite načierať do, aj tak prázdneho, štátneho vrecka.

A tak slovenský národ bude trpieť. Minimálne dovtedy, pokiaľ sa komáre nerozšíria aj do lokalít, kde majú svoje skromné príbytky ľudia, ktorí rozhodujú, ktoré výdavky sú dôležité, a ktoré nie.

Len tak pre zaujímavosť prinášame niekoľko naozaj dôležitých výdavkov, ktoré sme všetci v poslednej dobe „zatiahli“.

Ministerstvo životného prostredia:

Poradca ministra Izáka dostal protizákonne vyplatené cestovné náklady, pri ktorých navštívil Keňu, Ukrajinu a Francúzsko …. 10 456 €

Rekonštrukcia sprchy za 8 298 €

Viac si môžete o tom, na čo peniaze sú a na čo nie prečítať na http://www.cenastatu.sk/plytvanie/Eur/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: