Zásahom polície sa zaoberá už generálna prokuratúra.

policajny zasahV štvrtok sme tu mali pre našich donedávna komunistických politikov dôležitú a bratskú návštevu. Zavítal k nám prezident Čínskej Ľudovej republiky. Jej dôvod a význam rozoberať nebudem, keďže nie som ekonomický expert.

Túto návštevu už niekoľko dní pred jej uskutočnením sprevádzalo niekoľko protestov, ktoré mali poukázať na komunistický režim, ktorý v Číne dodnes vládne a na jeho praktiky. Zúčastňovali sa ich niekoľkí slovenskí občania, hlavne  tí mediálne známejší. Vyvrcholenie nastalo v deň a hodine návštevy. Na našom námestí nebeského pokoja, alebo skôr policajnej brutality, sa stretli predavači z trhovísk a zamestnanci veľvyslanectva s červenými vlajočkami v štýle prvomájových osláv budovania krajších zajtrajškov a naši slovenskí bojovníci za práva ľudí v ďalekej Číne. Osobné, sem tam celkom agresívne potýčky medzi oboma tábormi, sa od vzájomného lámania si transparentov nakoniec, skončili zásahom polície. Bez ohľadu na vinných, či nevinných si naši čierni robokopy zase zabúchali, možno aj kopli a hlavne zase zodvihli sebavedomie. Veď už bolo načase. Od posledného zásahu na extrémistov ubehol už nejaký ten mesiac, a tak sa tréning celkom zišiel.

My, čo sme prežili 14-ty marec, len pohodíme plecom, nič nové. Už sme si zvykli.

Avšak  o to viac sa čudujú intelektuálni aktéri posledného policajného tréningu. Niektorým rozbili čelo, niektorým stúpili na nohu, alebo ich pošteklili obuškom. A mediálny kolotoč sa roztočil. Zatiaľ, čo skopaný a dobitý nacionalista si vypočul niečo v zmysle „ tak mu treba“, títo ľudia, majúci zrejme iné, oveľa nadštandardnejšie práva, sa rozhodli podať trestné oznámenia. A náš najvnútornejší minister vnútra ich v tom ešte aj podporil. To, že špeciálne vyšetrovanie, ktorého sme sa my nedočkali do dnešného dňa, potvrdilo, že vzhľadom k situácii bol zásah oprávnený, on ako minister asi nevie obhájiť, a tak vyzval všetkých poškodených, aby podali trestne oznámenia na generálnu prokuratúru a sľúbil im spravodlivé prešetrenie. A tak sme si  sme si všetci pozreli v správach ako nejaký pán Havran, za sprievodu množstva novinárov,  strčil trestné oznámenie do okienka podateľne na generálnej prokuratúre. Udalosť dňa, média plné rečí o porušovaní slobody slova a iných základných práv a slobôd. Určíte zaujímavejšie ako napríklad podpálenie auta vodcu  Slovenskej Pospolitosti tesne pred oslavami 14-teho marca, keďže o tom sa nezmienila nikdy žiadna televízia a ani žiadne noviny. To nás len presviedča o tom, že nie každý je ten vyvolený, aby mohol bojovať za svoje práva a dostal na to priestor. Však aj pán Chmelár dostal v televízii možnosť vyjadriť svoj názor v diskusii http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema-dna/7174_cina-su-dobre-obchody-viac-ako-ludske-prava . Dokonca nemali zhromaždenie ani len povolené. To naše síce povolené bolo, avšak zo strán médií som sa taktiež dočítala, že povolené nebolo. Našim žonglérom s pravdou to neprekáža, hlavne aby mali nejakú tú informačnú bombu na každý deň. A keď sa nič nenájde, tak si prikrášlia.

A tu sa mi natíska niekoľko otázok. Ľudia, ktorí dnes poukazujú na nekompetentný a drsný policajný zásah boli na námestí, aby poukázali na praktiky čínskej komunistickej vlády a na potláčanie ľudských práv. Prečo sa nezasadzujú a neangažujú aj v prípadoch, keď sa nedodržiavajú ľudské práva na Slovensku?  Je pre nich dôležitejšia vzdialená Čína ako ľudia, ktorí tu s nimi žijú, tvoria jeden národ? Nejako nám prestáva platiť staré slovenské porekadlo „ bližšia košeľa ako kabát“.

Prečo zásah voči nacionalistom všetci považovali za správny, ale zásah proti „celebritám“ je už škandalózny a neprimeraný. A otázka na pána Kaliňáka? Prečo nikoho z nás nevyzval na podanie trestného oznámenia za neprimeraný zásah polície a nesľúbil nám spravodlivé a podrobné prešetrenie? Mam napríklad  ja menšie občianske práva ako pán Havran?

2 komentáre

 1. Presne tak. Mas mensie obcianske prava ako pan Havran, Dostal, Chmelar…
  Pan Havran je zid.
  Pan Dostal je neokonzervativec.
  Pan Chmelar je svetoobcan.
  Ty si nacionalistka.
  Medzi tebou a nimi je hruba ciara,, ktora deli nazory a postoje na akceptovatelne(kludne si tam priad aj feministicku aktivistku, aktivistu za prava mensin, homosexualov, zvierat,) a neakceptovatelne. To, ze svoju pravdu citis srdcom na tom nic nemeni.
  Uz som to niekde pisal, ale este raz to zopakujem:
  V strasburgskom sude ako najvyssej instancie na ktoru sa moze europan obratit ak su jeho obcianske slobody kratene existuje precedens, ktory hovori, ze na nacionalistcke, xenofobne, fasisticke etc nazory sa sloboda slova nevstahuje. Cize najvyssia moralna instancia ku ktorej sa dokazes dovolat hovori: Si obcan druhej kategorie. A my spolu s tebou.
  Sa cudujem Kotlebovi, ze vobec nejake trestne oznamenie podal… vlastne ani nie, ale urcite si od toho vela neslubuje.
  Tento precedens je urcujuci aj pre rozhodnutia nasich sudov.

 2. sak o to im islo nie ,my sme zidia a vy ste a budete dobytok,este sa im vykoti ten mesias ci na koho to cakaju a maju hotove

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: