Mŕtvy, živý, hlavne, že dobre zarába.

jacksonPre niekoho je Michael Jackson hudobný génius, kráľ a čo ja viem čo. Či už ho mal človek rád alebo nie, musí sa mu nechať, že bol jedna z najvýraznejších postáv na hudobnej scéne za celú jej éru. Postava plná rozporov a nejasností. Jedna plastika na druhej, vybielená pokožka a komplexy z černošského pôvodu, či údajné zneužívanie detí. To je len niekoľko káuz, ktoré si ako obyčajný konzument a nefanúšik pamätám.

Napriek tomu všetkému to bol však len človek a ako taký by mal byť dôstojne pochovaný. Nie však v Amerike plnej nenažratých hyen, ktoré sa rozhodli zbohatnúť ešte aj na jeho smrti.

Z poslednej rozlúčky sa stala fraška s miliónmi divákov nalepených na televízne obrazovky a pár prítomných na live show, ktorí sa dostali k lístkom. Z tejto šaškárne sa má natočiť niekoľko albumov, ktoré vraj splatia dlhy čo ostali po Jacksonovi a hlavne pár jednotlivcov z vydavateľstva SONY, mimochodom piata najvplyvnejšia spoločnosť na trhu s masmediálnou komunikáciou a úplne náhodou vedená židom. Akciu organizuje A.E.G., ktorá pôvodne chcela vyberať ešte aj na poslednú spomienku vstupné 25 dolárov. Prekvapuje Vás, že ide o ďalšiu spoločnosť vedenú židmi? Ale to sa vzbúril aj americký konzument a nakoniec sa 11 000 lístkov rozdalo v internetovej lotérii. Platiť vstupné na pohreb? Viac ako barbarské. Niektorí sa však neštítia ničoho. Zisk mohol byť obrovský, vyše 1/4 milióna dolárov len na vstupnom. Mŕtvy, živý, hlavne že sa na ňom stále slušne zarába a niekoľko rokov ešte aj bude. Vydá sa mnoho nových albumov so starými piesňami, predá kvantum reklamných a spomienkových predmetov s jeho fotkou a to ani nevravím o aukciách jeho vecí.

Najväčší hyenizmus týchto mediálnych nenažrancov sa však prejavil úplne na konci tohto tragikomického divadla. Na pódium sa poslušne zoradili veštci smútiaci a slovo dostala 11 ročná Michaelova dcéra a povedala celému svetu ako jej otec chýba. Bolo na nej vidno, že jej robí veľký problém povedať pár slov cez potoky sĺz a usedavý plač. Malé zmätené dieťa, ktorému práve umrel otec. Neviem si predstaviť toho bezcitného tvora, ktorý vystaví malé dieťa niečomu takémuto. Toto dievčatko donedávna behalo po svete s rúškom na tvári a otec ju chránil pred celým svetom. A dnes? Stala sa najväčším ťahákom najneľudskejšieho divadla aké si vie našinec predstaviť. Ale ako sa vraví, čo sa za mladi naučíš … . Lebo zarábať sa týmto určite naučila.

Zaujímavá informácia je o policajnej asistencii, zabezpečení pokoja a všetkých tých činností, ktoré sú s takouto megalomanskou a morbídnou oslavou spojené. Rakva sa na miesto celého mediálneho cirkusu a honby za peniazmi presúvala v ranných hodinách, v čase najväčšej dopravnej špičky a preto to muselo byť všetko dokonale zmáknuté. Ľudia pracujúci v okolí miesta konania najväčšieho mediálneho cirkusu dokonca dostali odporúčanie, aby nešli do práce, ak nemajú vstupenku. Celý tento špás bude stáť mesto anjelov, a tým aj každého daňového poplatníka v štáte Kalifornia, ktorý je na pokraji svojho ekonomického kolapsu, 4 milióny dolárov. Kde na to vezmú, aby ich to úplne nepoložilo, teraz zrejme ešte netuší nik kompetentný.

Michael bol podľa mňa nešťastný tvor, ktorý si nevedel nájsť miesto na svete. Striedal rôzne viery, vlastnil obrovský lunapark s hradom, absolvoval množstvo plastík, kúpil si ženy na porodenie vlastných detí a jedno z nich skoro zabil. Nešťastný tvor, ktorý od detstva stál na pódiu a predvádzal sa. Myslím, že aspoň po smrti by si zaslúžil pokoj, tak ako každý mŕtvy. Dopriať im kľud je prejavom nasej úcty k človeku, k jeho životu a jeho činom.

Avšak ako sa zase presviedčame, nie všetci si to myslíme. Vždy sa nájdu kreatúry, ktoré sa neštítia zarábať aj na smrti človeka. A niektoré národy majú lásku k peniazom väčšiu ako iné. Väčšiu lásku k mamonu a nulové svedomie.

12 komentárov

 1. No už som len čakala, kedy sa tu niekto vyjadrí aj o tomto. : /
  Nesklamali ste teda, to je fakt…. : /
  Aj keď súhlasím s tým, že si zaslúži konečne R.I.P.

 2. tak, vyjadrujeme sa ku vsetkemu co sa okolo nas deje 🙂 a myslim, ze pozriet sa trosku na toto aj z ineho pohladu a to medialno, zidovskeho mozno nezaskodi ….

 3. áno, ale načo sa vyjadrovať k osobe michaela jacksona, takýmto bulvárnym spôsobom???
  Ak chcel autor na niečo poukázať, nemal prezentovať názory ako vystrihnuté z tých židovských tabloidov…

 4. Jackson! Nehorázne .. pre mna bol hudobný géniues Freddy Mercury alebo genialna kapela ABBA. Určite nie tento jakson ,,..nehorázne čo ľudia vidia na jeho hudbe aksa to dá hudba nazvať!

 5. civil: prepáč, ale “kráľ popu” ho nenazývajú len tak…. Ani Elvisa nenazývajú kráľ r´n´r len tak. Ani Madonnu nenazývajú len tak kráľovnou popu, takže či chceš či nie, asi tvoje nadávky nepomôžu.

 6. Že proti systému.
  Vidno ako pekne zobkáte a ste súčasťou systému, ktorý Vám ešte aj médiami predostrie o čom budete rozprávať a na čo presne budete nadávať.
  Americký filmový priemysel skôr ako padli dvojičky vyprodukoval množstvo filmov kde za teroristickými útokmi stáli najvyšší predstavitelia a v každom prvom, druhom a treťom filme zo štyroch je najväčším zločincom prezident, guvernér, šéf polície atď.
  V realite presne tak. S malým americkým policajtom sa nikdy na ničom nedohodnete, neustúpi za nič na svete. S jeho šéfom by to už aj išlo a s jeho nadriadeným sa dohodnete zaručene.
  Priemerný američan Vám povie, že jeho vláda je naskorumpovanejšia na svete. Priemerný slovák na to odpovie, že to ešte nebol na Slovensku. Na to ho priemerný američan vysmeje, či je marťan. samozrejme pravdu má američan.
  Priemerný slovák vyhlási, že M Jackson je svetoznámy a už len priemerný ind nikdy v živote nepočul meno M. Jackson, netuší kto je Madonna a nemá páru o tom, že existoval nejaký Elvis.
  Otázne je kto je vlastne väčšou ovečkou: ten kto so záujmom pozerá jednoduchú Máriu a potom o nej debatuje alebo ten kto nadáva, čo je to za kravinu alebo ten kto nevie dať zapravdu nikomu z tých dvoch a povie, že to nevie posúdiť, lebo zatiaľ nevidel ani 1/4 dielu z prvých 50ich, lebo v televízii pozerá max. tak detské rozprávky aby vedel o nich diskutovať so svojimi deťmi.

 7. A čo si tým vlastne chcel povedať???

 8. yarush: ako vzdy … dlhy prispevok vela slov a nic viac

 9. Povedal som, že je smiešne ako sa hrajú že sú proti systému keď s ním tak pekne spolupracujú.
  Potom som len povedal čo a ako tvrdí človek a to len na základe toho čo dostane nalinkované a ako sa to podporuje a v akých omyloch žije.
  A potom sa pýtam kto je väčšia ovečka.

 10. lenže pletieš tu telenovely a indov, policajtov v USA a kto sa s kým dohodne….. strašne veľa sprostostí… ak chceš znieť múdro tak to skús inak. mne sú ti prenesené významy a rôzne básnické prostriedky naprd, sme pri deviatom komentári a iní ľudia určite už ani nevedia, o čom bol článok, lebo používaš šifry, namiesto toho, aby si povedal to, že “sú všetci ovce”.
  kompenzuješ si tým rečnením niečo, alebo čo???
  a keď poviem, že človek, aj M.J., má právo na kľud aspoň po smrti, tak som ovca???? Alebo keď poviem, že Elvis bol kráľ r´n´r??? Hoci keby som sa ťa spýtala na iného r´n´r speváka tak z hlavy vypotíš ledva jedno meno??? (ak vôbec) Čiže by si tým len potvrdil nepriamo všeobecný názor.

 11. Nechcem znieť múdro.
  Nechcel som povedať že všetci sú ovce.
  Či si kompenzujem neviem, človek a jeho psychika je zložitá, ale asi aj áno.
  Ovca nie si, nemyslím si to, nepoznám ťa, nesúdim ťa, nikdy som ťa nikde nesúdil.
  V debate sme sa minuli, je to tu úplne bežná vec, nevidím problém.
  Pokoj s Tebou Jarka.

 12. civil: neuraz sa ale nevis co hovoris. Michael Jackson bol jeden z najuspesnejsich umelcov na svete a vzdy nim aj bude. je KRAL HUDBY nielen popu. nic o nom nevies tak sa laskavo neozivaj precitaj si knihu ktoru on sam napisal ja ju mam doma a je to ta najuzasnejsia kniha aku som kedy citala. PLNA UPRIMNOSTI

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: