Uzatváranie prázdnin s Hlavu Hore na východe Slovenska

uzatvaranie prazdnin

26 komentárov

 1. Takové akce to chce správně. Pro rodiče s dětmi atd. 🙂

 2. specialna pozvanka pre anonyma ved on vie ktoreho: specialne teba a tvoje 4 deti pozivame na nasu akciu aby si videl ako naozaj funguju nacionalisti ….. kedze to mas kusok urcite tuto vyzvu prijmes …. ber to ako hodenu rukavicu

 3. tam z toho spravi bašavel 😦

 4. tam ani nepride … na to je prilis zbabeli … uz sme raz v KE boli a vedel kde a kedy presne a nedosiel …. ale bo aj dosiel a kukal na nas niekde spoza rohu v anonymite …. on dokaze len tu pisat prasive klamstva a falosne slova zhadzovat vsetko co ludia spravia pre druhych … pokial ty druhy nie su cierny …. aj ked podla mna nejde o to ci cigani ale o to ze just … ked ja poviem A on povie B …. ale vravim hrdina…dojdi sa v sobotu ukazat ty co vizivas klapov na bitku, dojdi na pokec so zenou

 5. ako vacsina antifasistov ,su taky len z trucu a potom ti kdesi povie sak ja viem ze ti cigani a blabla to je len rebelia na leto dve,tri 🙂

 6. Admin prepáč, tvoje pozvanie som nejak prekakal.
  V sobotu sme boli na alpinke. Tam boli nejakí odrastení náckovia, len akosi nerešpektovali ,,zákaz požívania alkoholu”. Pardón, to asi neboli z vašej akcie, ani neviem kde sa konala, nabudúce napíš kde. Tým nacanom som sa nevenoval, kývli sme si, lebo dvoch som poznal, inak nič. Zato som stretol Mártyho. Tie drzé ústočka a drsné pohľady, to už je dosť trápne na ten vek a to je už asi posledný mohykán.
  Inak na vašom poslednom stretnutí som bol. Židovská menšina vo vašich radoch ma už ani neprekvapila. Ale keď zistím niekoho, kto medzi Vami ešte naplno fičí a bol aj tam dám ti vedieť či ste aj tam robili akciu pre židovské a položidovské rodinky. Lebo na tých nadávate rovnako ako na cigošov, len ich na rozdiel od nich do svojich radov s obľubou púšťate.
  Poznámočka: chlapov som nevyzýval, iba jedného a zaručil som mu, že ho biť nebudem.

 7. jasne ….. ako inak …. kto prosim ta ako s toho stretka vtedy bol zid? to ma ako celkom zaujima, ze sa tak bezcharakterne pretvaruje :-))) martyho nepoznam a ani ma nezaujima …..

 8. ty vidis nackov vsade samizda heheh ale mas pravdu zidov nebrat,udat vyhostit zero tolerance

 9. Kto povedal, že tí židia medzi vami sa pretvarujú?
  Všimol som si že nerozoznáš žida a židovku už vôbec nie a mať ich medzi sebou vám nerobí žiaden problém. Vtipné mi to nepripadá, už vôbec nie keď nejaký žid alebo položid ubližuje v mene ,,árijskej čistoty” nejakému árijcovi. Ale pobav sa, nech sa páči.
  A potom by si sa mohla vrátiť k téme predčasného uzatvárania prázdnin, celkom ma zaujíma.
  Vidno že nemáš deti, inak by si to tak stupídne nenazvala.
  Niečo ti prezradím ak si chceš získavať nesypatie detí:
  1. koncom júla im prizvukuj: Tak čo polovica, prázdnin za nami, ani sme sa nezdali. A ani sa nenazdáme a cupitáme do školičky
  2. a nemali by ste cez prázdniny zaháľať, nech vás škola nezastihne nepripravených
  3. prázdniny vždy ukončuj minimálne týždeň a pol skôr ako sa naozaj končia, úplne najlepšie: už len x krát sa vyspíš…
  Obdivujem tvoju schopnosť robiť všetko naopak a talent nevcítiť sa. Si psychológ. Ešte som to nikdy nikomu nepovedal, ale začni normálne vážne na sebe pracovať ak plánuješ mať deti.
  Nepleť si to s odkazmi adresovanými mne: ,, ľutujem tvoje deti “, toto si nemyslím a ani by som ti to nikdy nepovedal.

 10. no mozem ti zarucit ze v mojom najblizsom okoli ziadny NSjude niesu ani o ziadnych neviem to by som riesil dost radikalne,sak ked si taky informovany davaj sem ale zarucene informacie nie nake drby a ja to berem podla norimberskych zakonov ked je este jeden prarodic povodu ….. je to ok nevadilo to v risi nevadi to ani mne

 11. Anonym: tak som stupidna a? zaujimave ze si jediny komu to vadi …. pozry mal si sancu sa so mnou stretnut a vydiskutovat si to so mnou z oci do oci … nedosiel si … koniec …. zbabelec co sa boji stretnut s jednou zenou nema ani len moralne pravo ma osocovat

 12. Kde ťa osočujem?
  A vysvetli mi jedno. Všade sa konajú najrôznejšie akcie. Ľudia sa tam schádzajú. A neraz sa napr. aj hádajú v búrlivých výmenách názorov. Len som ešte nepočul aby sa automaticky predpokladalo, že niekto je tak zbabelý, aby sa bál prísť na nejakú akciu usporiadanú ľuďmi odmietajúcimi násilie, na akciu pre deti a porozprávať sa so ženou.
  Dajme tomu, že máš pravdu a tvoj automaticky a neomylne prezentovaný názor, že sa bojím prísť na akciu pre deti a rozprávať sa s nejakou ženou, je pravdivý.
  Skús mi to vysvetliť, lebo ja tomu skutočne nerozumiem.
  Daj mi ten mail a potom mi vysvetli, prečo nikoho ani nenapadne že by niekto moholo mať strach prísť na akcie na ktoré dostaneš odkaz.
  Na záver príspevku sa ospravedlňujem, že som povedal že názov akcie je vo vyššie spomínanej súvislosti stupidný, skutočne to tak chápem a odôvodnil som prečo. To ale nevzťahuj na to že nadávam tebe, že si stupidná. Ja ani neviem či si ten názov vymyslela ty. Dobre tak to mením – je z hľadiska toho komu má byť venovaný a na čas v ktorom sa koná krajne nevhodný, a slovné spojenie je veľmi nešťastne zvoleným novotvarom.
  Samotnú akciu som nikde vo svojom texte jediným slovkom nekritizoval, povedal som len že ma zaujíma ako vyzerala, keďže som tam nebol.
  Ale ak sa mýlim oprav ma: Kde som povedal, že si stupídna a kde že mi to vadí?

 13. B. otvor si napr. tie najnovšie videa zo ŠM.
  Prejdi si minulé a súčasné najznámejšie hudobné skupiny. Otvor si ľubovoľný ,,monitoring neonacistov”.
  Pozri si minulé a súčasné celebrity, vážených aktivistov.
  Skutočne mi môžeš zaručiť iba že o žiadnych nevieš, ako mi môžeš zaručiť, že v tvojom okolí žiadni nie sú?
  Odkiaľ si? Ty čítaš len tento blog a napr na národnosocialistické stretnutia nechodíš? Toť nedávno sa čosi riešilo, ale odkiaľ si a aký je v km okruh, ktorý považuješ za svoje okolie, možno sa zasmejem.
  A nemyslíš vážne, že ja teba mám informovať.
  A potom pôjdeš a budeš radikálne riešiť holku alebo chalana. Vieš čo na začiatok mi povedz jedno: koľko bolo v tvojej triede na ZŠ židov a židoviek, koľko na SŠ, koľko židoviek si mal učiteliek? Neviem kde bývaš, keď v RD tak koľko máš na ulici židovských rodín?
  Keď v bloku, tak mi napíš koľko židov je v tvojej bráne a koľko vo vedľajšej.
  Keď si fanúšik, napíš akého klubu a či v ňom sú židia a koľko. V tom sa nevyznám, daj odkaz, kde si budem môcť pozrieť tvoj obľúbený tím,nech ťa skontorlujem.
  Napíš mi všetkých hercov, ktorých máš rád a podobne, možno sa aj tvoji spolubojovníci zasmejú.
  Potom ti k tomu niečo napíšem.
  A ešte poznámočka: Videl som iba jeden monitoring neonacistov, kde nebola žiadna židovka ani žid. To bol monitoring z Martina a tam boli dvaja neonacisti.

 14. A vieš čo je úplne jednoznačným dôkazom, že neroznáte žida a židovku?
  To že si robíte ich zoznamy.
  Neviem koho kto rozozná žida by napadlo polemizovať o známych osobnostiach a robiť ich zoznamy. Teba by napadlo robiť zoznam, že Bob M. bol černoch a Sting je beloch?

 15. Ale veď ste si dali teraz fotečky a tak o tej akcijke.
  Normálna parádička. Ja fakt na tom nevidím jedinú chybu. Je to presne ako všetky akcie pre decká. Niektoré sú skromnejšie a iné zas prepracovanejšie a od výmyslu sveta, ale predsa vôbec nejde o to. Decká sú čisté duše, ktorým je tak ľahké sa zavďačiť za ich milé pusinky a tým čertíkom to aj tak všetko odpustíme.
  A ty admin nehnevaj sa, ale toto skutočne preháňaš blábolkami ako by si účasť na tejto akcii , debaty so starými priateľmi a pohodovú atmošku údajne najradšej vymenila za nejaký rozhovor so mnou.
  Trošičku súdnosti poprosím. A nejaké tie ,,rozhovory” sme už aj absolvovali a mne neprídu ani najmenej zaujímavé. Musíš uznať, že naša vzájomná komunikácia je čistá fraška.
  K veci: Dnes večer som zistil, že tí národní socialisti z Alpinky, kde zavítali s rodinami hľadali vašu akciu a keďže nevedeli kam majú ísť skúsili Alpinku a tam aj ostali. Pýtal som sa ich či videli plagátik, ale vraj to videli na nejakej stránke ale nie na tejto, lebo tú ani nepoznali. Inak sú to opomenúc na nejaké tie názorové nezhody vpohode páni, nabudúce ich lepšie naviguj.
  Nabudúce ťa poprosím, na takú akciu ma nepozývaj. Tí ľudia tam prišli normálne v kľude pobaviať sa s deťmi, pozri na ich spokojné tváre a nie čudovať sa prečo si práve tam dávaš absolútne nezmyselné rande s nejakým feťákom.
  Ešte raz poprosím trošku súdnosti, lebo už si fakt únavná a pozvi tú prosím diskutovať aj ľudí z tej akcie.
  Ja stále tvrdím, že potrebujeme názorovo kvalitných a vyzretých národných socialistov. Takto vzniká dojem, že nársoc môže byť aj celkom v pohode, len sa k nemu stále vyjadrujú nejakí podivíni.
  Budem úprimný. Keď som toto objavil bol som presvedčený, že ste banda fízlov, čo majú za úlohu zdiskreditovať ns. Uveril som až keď mi dôveryhodný NS BA zdroj potvrdil, že to spískali podľa vašich počtov najznámejšie šťastné a najznámejšie nešťastné číslo.
  Akcijka pekná. CHVÁLIM.

 16. anonym: no tak toto som ešte nezažila….človek spraví niečo pre decká a ty si vždy niečo nájdeš…ako súhlasím, mohol si kľudne prísť…..vieš ono celkový výsledok a zámer je určite podstatnejší ako názov a myslím si, že ani nikto to slovo ako uzatváranie prázdnin nespomenul pred dieťaťom….ale ty vieš….ty si odborník na všetko, všade si bol a všetko si videl 😀 proste génius 😀

 17. baby nic si z toho nerobte on len zavidi,oni ked spravia pankaci detom pride 500 ludi ale 450 sa tam ozere do nemoty a nahuli tak to je bohovy priklad pre deti a tuto vidi normalnu zabavu arijskych ludi na urovni a ho to zere ze stoji na zlej strane,budte rady ze ho to tak vytaca dementa 🙂

  a antifa/anonym dnes rano v telerane ci co to je tam uz decaky nahnali do lavic pisat a zvonili im tam zvoncom tak co? to odkukali od HH ne,ty velky psycholog tahaj kupit kofolam bombonieru a neprud s kravinami ty naj organizator akcii

 18. anonym: dnes si sa dozvedel? ty si to nedajboh koli nam zistoval? Ale ze ta huba neboli, vsetci ludia co prejavili zauje prisli a keby aj nevedeli kam, chces mi tvrdit, ze nevedeli kam sa obratit? Ako chlape uz si uvazoval o napisani nejakeho Sci-Fi romanu? podla mna by si sa tym celkom dobre uzivil … prestan uz stale dokola len pretriasat blbosti …..
  a ze sme banda fizlov? … keby sme aj boli teba ako odporcu NS by to malo tesit nie? … len nejako neviem ako by som svojou pracou mohla zdiskreditovat kohokolvek …. a tie cisla … ako nech rozmyslam ako rozmyslam vobec to nechapem … mozes nam to vysvetlit? lebo ja soobne cislo nie som 🙂

 19. a este jedna vec … ty ako antifak .. mas doveryhodny zdroj z narodneho hnutia v Ba? a ten o nas vie vsetko?…. toto si kapanek prehnal

 20. ešte ťa stále bavia kecy typu :” bol som s mártym a stretol som tam dvoch nacenov” …..” môj dôveryhodný NS BA zdroj” ……”Pýtal som sa ich či videli plagátik, ale vraj to videli na nejakej stránke ale nie na tejto, lebo tú ani nepoznali.” ( zaujímavé, že ty si vždy sedíš a za tebou všetci chodia a prvý koho sa opýtajú si vždy ty :D)…..myslím si, že by si mal napísať nejakú sci-fi fantasy knihu, lebo tvoja bujará fantázia sa stále viac a viac rozrastá…..namiesto toho sedenia tu a vypisovania nezmyselných príspevkov vezmi svoje deťúrence na uzatváranie prázdnin s ockom a kúp im aspoň zmrzlinu, čo?

 21. my čo sa tak strašne často stretávame s ns scénou v BA :D…..no mňa by som ešte pochopila zo skorších rokov…..i keď neviem či som šťastné alebo nešťastné číslo…..tým myslel, asi že som 13-ka i keď tá môže byť aj šťastná 😀 a ja 13 rokov nemám….

 22. Jasné ja som nejak premúdrelý, len som si nevšimol, že by som tu ja rozmýšľal za iných, a vykladal čo si myslia, z čoho sa majú tešiť atd.
  A iste všade som bol a ja som vždy všade, veď mi tu práve niekto vyčíta, že som ani len na tej akcii nebol a hlavne, že vy ste ešte aj v mojej hlave, preto vždy presne viete čo si myslím.
  U nás sa hovorí aj 13, boh pri nás. 7 a 13 neviem čo tam treba riešiť. Akurát tak či je to 13 alebo 14, key´dže sme slováci, preto píšem že podľa vašich počtov.
  A vy viete všetko, takže viete že 100% nie som fízel ani nácek.
  Opakujem akciu chválim.
  A ktým srandičkám – minimálne 90% vychádza z vašich kruhov, darmo si to budete hádzať na nejakého sfetovanca, čo ani nevie kde je sever. A keby to bola pravda, tak to je svami už veľmi bledé.
  No ale kľudne, ja by som začal pekne po poriadku napr. takto

  pre part 2 sa stačí prihlásiť
  Je to samozrejme vynikajúce aká je dnes situácia. Dotiahlo sa do veľmi dobrej polohy. To že ste obete manipulácie hnutia ma netrápi. Stále však ostáva kopec vecí na potencionálne riešenie. Mňa napr. trápi tá daň za toto všetko v podobe mladých. Iste je to ok, dosvedčí to každý rozhovor s odrasteným humanistickým feťákom. Ale voči nastupujúcim do rozbehnutého vlaku je to nefér. Keby si niekto pred tými 16 vytýčil tento cieľ, tak by sme ho vysmiali a dnes sa mu všetci klaňali. Ale uspokojovať by sme sa aj tak nemali.
  A keby feťáka zmlátili cigáni a on by na druhý deň vykladal ako ho vymlátili náckovia tak to je fakt sila. Ale toto všetko je ok, len nech mi prosím niekto vysvetlí ten rozdiel. A keď sa niekto ozve s faktickou poznámočkou tak je samozrejme najvyšieho trestu hodný oplan a to pritom žiadneho nácka neudal ani neudrel, ale našime to jemu. To je všetko úplne čisté a slobodné, pravdivé atd.
  A čo Vás tak strašne vytáča? Že napíšem, že som rasista? Že vytiahnem mladého nácka spomedzi cigánov? Že som nikdy nikoho z vás neudal, tak ako s tým začali vlastenci? Že si vyberiem lepšieho murára? Že sa stretávam s náckami, ktorí by sa s vami ani len nebavili? Že roznám žida? Že si poviem čo si myslím? Že momentálne s deckami najviac času trávime s dobrou kámoškou ktorá je rómka? Že poviem, že je to veľmi dobrý človek a že taký človek ako ona je vzácnosťou? A že o nej skoro nikto nevie že má rómsky pôvod, stavím sa že by ste si nikto nevšmli že je romini. Ani všetkých rómov neroznáte, nie len židov. Ľudia sú tak zmiešaní. A Magda Paveleková vám vadí? Bastard ty sám hovoríš, že ti miešanci vadia iba do istej generácie, potom už je to ok.
  V čom je teda ten váš jednotný meter? Keby tu niekto iný napísal, že sa zastal niekoho v konflikte s cigánmi?
  Inak som nenapísal že dôverný zdroj z národného hnutia ale dôverný zdroj NS, čo je asi trošku rozdiel nie? Pokiaľ by mal teraz bastard pravdu, predpokladajme že má, tak potom som tu aj napísal, že som členom SP 🙂 Nie? Veď to tu máte čierne na bielom na svojom blogu.

  ,,a este jedna vec … ty ako antifak .. mas doveryhodny zdroj z narodneho hnutia v Ba? a ten o nas vie vsetko?…. toto si kapanek prehnal”
  Ukáž mi z čoho si vyvodila, že som antifak.
  Odkiaľ si si dobásnila, že o vás vie všetko?
  Nespájaj národné hnutie a NS. AJ k tomu aj k ostatným veciam som tu nahodilten dokument:

  A navyčítaj, iným, že ti vyčítajú veci, ktoré ty sama vyčítaš iným, pričom ti to v skutočnosti vôbec nevyčítajú.

 23. norimberske rasove zakony prijate 1935,najdi volne pristupne na internete,velky pseudovzdelanec a nevies proti komu vlastne NS bojovali si robis srandu ne 🙂

 24. a video vyborne,natocene zidmi policajtami a antifasistami na zaklade udania nakeho outsidera fakt objektivne 🙂 ,ty si agent s teplou vodou pocuvaj nekukaj tolko toho bonda sak mas z toho uz paranoje,
  a vcera som na teba maval a sisi nevsimol 😦

  este nieco skrat tie prispevky to je ako plavat v oleji,lebo zas ta budu vsetci ignorovat ako minule,predminule,….aj nabuduce a co dnes v banskej budes ne? v prvom siku hrdo brada hore zatate pasticky a zuby a hrdo proti fasizmu uraaaaaaa ako tvoj dedo 🙂

 25. VL je nejaký outsider?
  Presne ako SP. Aj keď nie sú vo všetkom paralelné, určite nie ani vo všetkom odlišné.
  Ja síce neviem čo tu konkrétne ľuďom na fašizme vadí, lebo to nikdy nezadefinovali. Ale videjko čo nadávajú na fašizmus a všetci na to tlieskajú máš tu priamo na stránke. VL to aspoň zadefinovali.
  A čo tu zas pcháš židov, police? Tí antifašistickí udavači boli vlastencami, antinacistami a antianarchistami. Máš to tam jasne zachytené a ja ti to môžem len potvrdiť.
  Zaznamenaný obraz a fotky klamú? Mne neveríš nič. Ani toto ti nestačí? Takže podľa teba je to vyrobené na kompe a nie je to záznam?
  Procházkovci neboli vedení pražskými kriminalistami ako nebezpečné osoby preto že by ich tam dostali nejakí židia, ani vlastenci vyhlasujúcisa za antifašistov a antianarchistov. Jednoducho prišiel telefonát, že na smíchovském v metru dva dvoumetroví kluci mlátí lidi a tí ich tam mlátili radradom každého kto sa im nepozdával keď si ich odchytávali na konci eskalátoru až kým nedorazili policajti a opäť zbalili delikventov čo si to pred troma dňami vyskúšali na Mustku a o dva dni na Florenci.
  A že neviem proti komu NS bojovali? No napr proti Tisovi, keď sa ho pokúsili na Ukrajine zavraždiť alebo proti Hitlerovi pri povrchnom pohľade možno o čosi priateľnejší no neodiskutovateľne socialistickejší Strasserovci alebo z radov SA za éry Röhma. To sú iba ďalšie ukážky toho istého, že opozícia bola je a bude práve z ,,vašich radov” ako to s obľubou nazývate. A so mnou nepočítaj v žiadnom prípade vašich vychcanín typu neprietelia našich nepriateľov sú našimi priateľmi.
  Už začínaš byť veľmi nudný, len ti zopakujem, že jeden z našich pradedov bol v Hlinkovej garde a cez moju ženu sme zas rodina trnavských nemcov.
  Ktorí ,,nám” robili ,,našu” slovenskú kultúru. Prastarej grossmutter dvoril Mikuláš Trnavský, ktorý sa nevolal náhodou Schneider? Ako ,,svojho” ho síce čiatočne brali ale ako ,,fidlikant” bol nevhodná partia.
  Síce bol kto bol a študoval u Hansa Koesslera, Hermanna Grädenera, Karla Steckera a ešte aj Pepa Klička bol ,,len” čech, urobil predsa prvú úpravu Nad Tatrou sa blýska, ale to je všetko stále iba o tom istom, že nielen našu slobodu nám nevybojovali naši predkovia, ale ani kultúra ani spoločensko-kultúrne aktivity prisudzované predkom nášho národa im nepatria. Vylez si do sedla, hore stretneš čecha ktorý bude synkovi radradom pomenovávať všetky štíty a keď mu náhodou jeden vypadne tak mi nehovor, že mu ho doplníš 🙂 . Že ho opravíš pri dĺžke nášho najväčšieho jazera alebo že budeš vedieť vymenovať hoc len stanice železníc hornej a spodnej hlavnej trasy. Nebodaj rovnocenne s ním diskutovať o Českém rájí alebo Jizerkách. Nemci čo tu kúpili staré drevenice ich zachovávajú v pôvodnom štýle, kým našinci ich prerobia na ,,podnikateľský barok” posmešne skôr ešte známejšie ako počeštené podnikateľské baroko.
  Netvárme sa že to nie je pravda, ešte aj naši predkovia prebrali to ,,doma nikto nie je prorokom”
  Takže buďme hrdí na svojich predkov, svoju krajinu, kultúru a reč.
  Hlavne že presne vieš, kde ja zaručene budem, aký mám názor a čo si myslím.
  A aká je formulácia otázky pre referendum, na ktorú mám odpovedať áno-nie som sa tiež veľa dozvedel.
  Bábiky tu urobia peknú akciu a ja ju ani pochváliť nemôžem bez dokolečka točiacich nezmyslov a môžem tu aj 100x napísať, že v poho debatujem a stretávam sa s náckami a dostanem tu odpoveď, typu ako mám zaškatuľkované, aký je každý nácek idiot s ktorým sa nedá ani len diskutovať.
  V sobotu som bol na Wilsonicu, nie v BB, tam prišiel sám jeden nacan v maskáčoš v TS medzi dredošov a vami označovanú alternatívnu mládež a feťákov, zatancoval si taký melónový tanec, vypočul si ekologické posolstvo pri produkcii Coldcutu a s nikým nemal žiaden problém a tým pádom ani nikto s ním, hoc tam boli aj tí vaši radikálni antifašisti, čo by ho zas pri nejakom neprístojnom správaní poslali domov plaziaceho sa.
  Vyžívaj sa ďalej vo svojich bludoch, nevravím že som múdrejší ale ustúpim. Howgh.

 26. zas to nemam chut cele citat VL myslis vlastenecku ligu?sak to nema s NS nic spolocne ani to nikto netvrdi,s ludmi co vyznavaju Masarika,Benesa a prvu Cesko-slovensku republiku mozem akurat vysklit okno 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: