Víťazstvo zdravého rozumu v Šarišských Michaľanoch

Slovenska-Pospolitost-prostest-august-2009-TASR-policia-zasahTak  a je po tom. Všetci vieme ako a čo bolo. Rozoberať čo a prečo, je asi zbytočné, keďže všetci, čo sme sa bohužiaľ nemohli zúčastniť máme prelúskané všetky informačné servery, zhliadnuté všetky videá a aj informácie z pravej ruky, čiže od známych, ktorí boli ako sa vraví pri tom.

Poďme vravieť o výhrach a prehrách v tento deň.

Prehra bola jediná, avšak myslím, že s ňou každý počítal. Policajný zásah, ktorý mal ako vždy ďaleko od právnych základov a veľmi blízko k policajnej brutalite. Chlapci v čiernom, ktorí ako panáčikovia na šachovnici bezducho poslúchajú nariadenia svojich „vodcov“. Bez ohľadu na vlastné svedomie bránia čiernu lúzu, ktorá sa im odplatí len tým, že možno pri najbližšej príležitosti okradne ich matku, alebo zmláti ich otca. Lúzu, ktorá ako povedal jeden z občanov Šarišských Michalian, sa ešte len teraz začne rozťahovať a smiať sa všetkým do ksichtu.

Poďme radšej na pozitíva, tých je nielen viac, ale sú aj zaujímavejšie. Národná opozícia ukázala pánom pri korýtkach, kde je ich problém. Ukázala im, že Slováci nie sú len hlúpe stádo, ktoré bude na večné veky skákať tak, ako oni pískajú. Nie je vôbec dôležité, koľko členov alebo sympatizantov  Slovenskej Pospolitosti, či iných organizácii tam bolo. Nie je dôležité, či ich televízia nazvala extrémistami a nie je ani dôležité, kto akciu organizoval. Dôležití sú tí „obyčajní“ ľudia, ktorí sa pod tlakom udalosti prestali báť, vyšli zo svojich domov a otvorene sa demonštrujúcich zastali. Píšem obyčajní v úvodzovkách, lebo títo ľudia podľa mňa vôbec nie sú obyčajní. Obyvatelia Šarišských Michalian, východniari, ako ich pohrdlivo mnohí nazývajú spravili to, na čo sa okrem pár svetlých výnimiek nezmohol nikdy žiaden Bratislavčan a ani iný obyvateľ západu. Postavili sa na stranu ľudí, ktorí precestovali 10ky a 100ky kilometrov do tejto malej dediny len preto, aby ukázali jej občanom, že na Slovensku žijú aj slušní ľudia, ktorým nie je ľahostajný život ani jedného Slováka. Ľudia, ktorí aj napriek hrozbe policajného násilia a následných perzekúcií sadli do áut, vlakov a autobusov a prišli vyjadriť svoju podporu domácim obyvateľom. A tí ich na oplátku podporili. Mnohí sa na to ihrisko určite došli pôvodne pozrieť na divadlo, aké nikdy nevideli. Ustavičným masírovaním mozgov zo strán médií očakávali určite strašné veci, ktoré tí hrozní nacisti a extrémisti budú robiť. A ako im dobrí policajti predvedú atrakciu v štýle „deň polície v materskej škole“. Situácia však bola ako vždy úplne iná a domáci ľudia zistili, že pravda je pre všetkých úplne niekde inde. Že toto nie je hra na zlého  „kotlebovca“ a dobrého policajta, ale je to o politicko – mocenských hrách zastrašovania každého, kto si dovolí vyjadriť svoj názor.

Polícia všetkým predviedla, že sa neštítia ničoho. Lebo rozkaz. Dokedy bude počúvať taký policajt všetky nezmyselné rozkazy? Dovtedy, kým sa v dave nebude nachádzať jeho dieťa alebo jeho rodina? Až vtedy si povie, že aha, asi stačilo? Z cudzieho krv netečie, tak sa vraví, ale z cudzieho dieťaťa tiecť bude. Ale koho by trápilo niečo také? Veď nie je moje.

Občania dedinky dali policajtom pár zaujímavých otázok. Teraz tu slušných ľudí bijete a kde ste boli, keď tu cigáni dobili človeka? Kto nás ochráni? Nás budete biť, veď ste taký istí otcovia ako my, čo to robíte, my len bránime svoje rodiny? A odpoveď? Zatlačenie davu na štadión, prázdne pohľady policajtov a výzva ich vlastného starostu, aby sa ukľudnili a rozišli. Ich vlastného starostu, ktorému vložili dôveru do rúk vo chvíli, keď si ho zvolili. Starostu, ktorý miesto toho, aby sa ich zastal, priklonil sa na stranu polície a zhromaždenie zrušil. Dumám, že po najbližších  voľbách už asi starostom nebude. Aj keď,  závisí to od toho, či pod Michaľany v komunálnych voľbách patrí aj neďaleká osada Ostrovany, lebo u jej obyvateľov sa určite stal minimálne novým Mesiášom.

Ako povedal Marián Kotleba, „ sme tu na to aby sme upozornili na problém, sme tu na to, aby sa potom  vyvinula celospoločenská diskusia.“ A tá sa vyvinula. Takže akcia svoj cieľ splnila aj napriek celému tomu divadielku okolo, ktorým sa pokúsila štátna garnitúra demonštrovať svoju moc. Moc, ktorá  je len dovtedy, dokedy im ju ľudia nechajú. A v Šarišských Michaľanoch o svoju moc prišli. V ktorom meste sa najbližšie stane násilný čin na bielom obyvateľovi a  aj ostatní ľudia sa prestanú schovávať so svojimi názormi a nebudú sa báť ich vysloviť nahlas?

Na záver by som chcela tak dosť netradične poďakovať novinárom. Viem, že málokedy máme dôvod im ďakovať, ale teraz mnohí z nich odviedli kvalitnú prácu, hlavne kameramani a ukázali celému Slovensku obraz doby, v ktorej žijeme. Doby, keď pod maskou ochrany obyvateľov pred imaginárnym nepriateľom sa nad občanmi stále viac vznáša tieň novej totality. A hlavne im ďakujem za to, že ukázali celému Slovensku nie zlých extrémistov, ale obyčajných ľudí, tak ako sme obyčajní ludia všetci, ktorí žijú s cigánskym problémom denno- denne, a ktorí sa mu snažia čeliť ako sa dá.

Pár ukážok aké to tam bolo nájdete  TU a TU

20 komentárov

 1. tak teraz chlapci z pospolitosti zacali zbierat ovocie svojho uspechu…a verim ze je sladke…celkovo som potešený…

 2. http://tv.sme.sk/v/10976/na-policajtov-hadzali-kamene.html
  aj toto si zabudla pridať k neadekvátnym reakciam
  nezabudni sa zas nabudúce pýtať: to sme naozaj takí nebezpeční aby ich muselo toľko prísť a v takej výstroji?
  Nechcem si ani predstaviť, ako by vyzerali, keby ich nebolo toľko alebo takú výstroj nemali, alebo keby média kolo toho nerobili také haló a v tej chvíli sa tam objavili nič netušiaci rómovia

 3. ,,Lúzu, ktorá ako povedal jeden z občanov Šarišských Michalian, sa ešte len teraz začne rozťahovať a smiať sa všetkým do ksichtu.”
  Nemyslím, že to tak bude, ale jasnovidec nie som.
  Ale pokiaľ rozumiem správne po slovensky človek povedal, že ,,ešte len teraz začne” to znamená, že podľa neho doteraz to buď nerobila vôbec, alebo len v oveľa menšom rozsahu ako predpokladá, že to bude teraz.
  Ja z neho cítim aj to 1000 krát zažité z najrôznejších konfliktov od najrôznejších ľudí: Hej vy si tu prídete riešiť problémy so svojimi hurá víťazstvami, ale my tu musíme aj naďalej žiť. A či už vedome alebo podvedome vidí to na čo som Vás upozorňoval v príspevku pred demo: ,,ešte len teraz to začne”.
  Túto taktiku sme odmietli hneď už len v náznakoch ešte len myšlienkových zárodkov: ísť do cudzieho mesta vymlátiť nácka, ktorý napadol 16 ročné dievča.
  Ale také niečo sa stalo: keď vymlátili náckovia svojho za zradu. Samozrejme sa to ako inak pripísalo zákernej antife 🙂

 4. Áno, áno čo to sa poodkrylo.
  Že ste vy postarší (pozdravujem aj nastarších z SP)
  postávali na mítingoch SNS a nosili ich odznačiky, samozrejme volili ich a samozrejme ste neváhali vymlátiť chlapca čo likvidoval ich kampaňové letáky (posledné sa SP netýka).
  Vypomstilo, ani ste netušili že za pár rôčkov.
  Že ste predlžovali rady polície na demonštráciach?
  Vypomstilo. Zas tak skoro?
  Že budete zatracovať aj tých svojich dnešných miláčikov? Už čoskoro?

 5. Cital som ze uz obyvatelia uz rozbehli peticiu na odvolanie starostu.

 6. to je fajn,,, ja zase citam kade tade….a 90 percent ludi z celeho slovenska suhlasi…s tym co sa dialo….marianovi kazdopadne klobuk dole…snazil sa roky…a nielen on….a teraz im musi byt aspon trochu fajn….vedia ze treba ist dalej…

 7. Ja neviem či s Vami vôbec niečo pohne.
  Bieli ľudia obce sa rozdelili na časť bojujúcu proti svojmu starostovi a časť súhlasiacu s jeho postupom.
  Bieli ľudia sa rozdelili na časť súhlasiacu so zákrokom bielych chlapcov na príkaz ich bieleho nadriadeného a na časť nesúhlasiacu.
  Tiež na časť súhlasiacu s hádzaním kameňov na policajtov a nesúhlasiacu.
  Takisto na tých, čo si myslia, že ľudia (ne)mali ostať na štadióne, (ne)mali poslúchať príkazy polície atď.
  + otvorenie politických tém – tiež bielo-biely problém.
  Vadí sa koped bielych ľudí medzi sebou.
  Víťazstvo zdravého rozumu.
  Mihol sa aj nejaký ten koncepčný návrh, ale ináč nič.
  A druhá vec:
  Čierno-biele vnímanie sveta. Áno – nie.
  Žiadna, modrá, čerená, sivá, zelená, belasá – čierna!!! biela!!!
  Žiadne možno, porozmýšľam, posúdim, skôr áno ale … áno!!! nie!!!
  Prichádza starosta a všetci čakáme čo povie. Povie jednu vetu a bude hneď náš alebo zradca a zločinec, zapredanec…. Je úplne jedno o čom tá veta je. Naša reakcia je vopred pripravená a čiernobiela: Budˇ ,,už s nami idú aj starostovia” alebo ,,ďalší pätolízač”.
  Starší pán má tiež všetko jasné: budˇ ma pusť alebo ma zstreľ.
  Buď si s nami a budeš mať brat náš všetko naše
  alebo si proti – slaná voda, miska pomyjovej kaše
  Pozrite si tu na blogu vyjadrenia na adresu SP spred mesiaca, roka, dvoch a dnes.

  Totalita sa vkráda nenápadne a potichu, tu však už hlučne a okato a svami asi nič nepohne. Zas len budete nadávať na tých za ktorých ste bojovali, lebo hranica medzi čiernou a bielou sa dotýka bez akýchkoľek prechodov sivých tónov, či je priam na hrane žiletky.

  A že pôvodná téma bola o rómskom násilí a zrazu je to o kopci iných problémov alebo dokonaca o NAŠOM VÍŤAZSTVE !!! to už akosi ani nevadí.

 8. ja nemam slov 🙂 a to sa mi stava malo kedy 🙂

 9. anonym je mi ta naozaj luto.Takto prizemny komentar som este necital.

 10. Tento piatok o 17 00 sa v Prešove kona protestny pochod proti policajnemu nasiliu. Zraz je na vlakovej stanici. Dufam ze sa tam stretneme. Dajte
  vediet aj svojim znamim!!!!!!!

 11. anonym ide ti hehe ,porovnavat vrazdu a pokus o vrazdu s nakym pokojnym protestom ty si vazne ignorant ,keby su vsetci cigani taki slusni ako tvoji murari co si ich vykrmujes bombonierami vobec ziadny problem by nebol,nejde o to ze su nebiely ale ze su to lenive hlupe svine co maju blizsie k potkanu ako ku homo sapiens a takto sa chovaju v indii v europe aj v kanade a UK to ze je z nich 5% normalnych podla nasich noriem tam aj tu a vsade a vzdy to je ten problem,aj u nas kopu cigosi krompacmi a valia ako krtci klobuk dole ale tychto 10 ked postavis k tym 500 000 zbylych kdesi to je zanedbatelne a vedia to vsetci aj ti 10 co kopu u nas aj ti tvoji 2 murari aj Rytmus co je za vodou akurat tebe to nikto nepovedal 🙂 kludne si dalej asimiluj vela stastia uz sa o to snazia snilci ako ty nake storocia a furt nic jak je to kua mozne niekde bude chyba ,asi sa malo snazis 🙂

 12. Media,vlada a mnohe ich babky maju plne huby kecov
  o extremizme a rasizme.
  Co je to vlastne extremizmus?
  Nezautocila vlasne extremisticka organizacia pod nazvom Policia bezdovodne na pokojne zhromazdenie?
  Nemal tento utok nahodou rasovy motyv, ked bieli sa stretli
  a vyjadrili len svoj nazor a boli zato biti?

 13. anonym:chlapec môj ty sa sem chodíš prudko intelektuálne ukájať.inak dnes som videl veľmi podarenú sériu videí na youtube,na základe ktorej si môže každý urobiť obraz čo sa tam stalo.kotlebovi tentoraz klobúk dolu.vyšlo to presne tak ako to malo vyjsť.horšie už to bolo potom ako ho žandári zobrali.dav už nemal kto viesť a nakoniec to vyzeralo ako zraz antiglobalistov.to sa ale dá pripísať silným emóciám,takže napriek všetkému to hodnotím veľmi veľmi kladne.kotlebu a SP nemusím,vadia mi tie ich uniformy a program spred 60 rokov,ale toto naozaj splnilo účel.len tak ďalej.

 14. Tak ako? Premietne sa “toto” vo voľbách? 🙂
  Otazne ale je či pospolitosť nebude zas rozpustena…že to toho chazarskeho bastarda kaliňáka ešte baví…škoda že všetkú tú energiu nenasmeruje spravnym smerom.pravdu povediac, je mi z neho na grcanie.
  keby mal aspoň kúsok hrdosti a súdnosti a sám odstúpil…najhoršie na tom je to, že pravdepodobne zaspáva s pocitomdobre vyoknanej práce, a s pocitom ako bravúrne sa mu podarilo situaciu vyriešiť. Boj proti extrémizmu mu ide, klobúk dolu…a cigánsky problém bude zas hodnú chvíľu horúci zemiak. Bravó, pestujme si na prsiach hada… naše deti nás budú preklínať…alebo to všetko praskne, napätie sa uvolní, a ešte len vtedy potečie krv . Toto riešenie by sa mi pozdávalo. Našu krajinu máme len požičanú od našich otcov a musíme ju vrátiť naším potomkom…ale v takomto stave? vrcholne nezodpovedné! Kotleba to rieši a vzápati je (okrem ineho) obvinený zo strany nejakeho polodementneho zhuleneho antifaka obvinený z toho, že zbitý deduško mu prišiel vhod a že si na tom celom len ohrieva polievočku…ako sa hovorí : Poturčenec horší od Turka. svätá pravda. Neviem aká sila podporuje tieto “bytosti” (členov antifa, ĽPR a pod. ) v ich “hrdinskom” boji za spravodlivosť a za organizmy ktorým je ich pomoc ľahostajna, a pri najbližšej príležitosti by ho okradli rovnako bezočivo a bez výčitiek ako nacka.
  Ryba smrdí od hlavy…a cigáň smrdí z Bruselu…
  vstupom do sionistickej organizacie EU sme sa postarali o to, že chtiac nechtiac budeme musieť žiť v parazitickom zväzku s cigánmi. “Civilizovaný” zapad na nas prostredníctvom legislatívy tlačí, pretože chce zabezpečiť parazitom také podmienky, aby sa jedného krásneho dňa nezobrali a nenasťahovali trebarz rovno do nejakého “nerasistického, humanistickeho,socialneho” západného štatu…

 15. Pekne ste si popísali.
  Zas sa to snažíte hodiť mimo problému.
  Do čias tejto demo a udalostí tesne pred ňou som tu bol jedinný, čo upozorňoval napr. na vraždu spáchanú dvoma mladými rómami atď.
  Čo ste akože vy tak urobili. Rómske spolky sa snažia problém riešiť spolu s vašimi ,,humanistami” posilnením policajných hliadok, ale aj vzdelaním…, niektorými výstrelmi do tmy, ale aj koncepčnými riešeniami. Hneď po tej vražde ale aj pred ňou, po nej sa riešili veci, alebo sa pokúšali riešiť. Výsledky?
  Urob mi tu niekto kto má odvahu nejaké zhodnotenie stavu, názorov, zamestnanosti, čohokoľvek napr z roku 1990, 2000 a dnes. Alebo akýchkoľvek rokov.
  Vy sa tvárite ako by tu ,,rómsky problém” neexistoval.
  Nadávam, nadávam, nadávam, potom v lepšom prípade vyrazím na demo (kde podľa názoru vyššie čakám čo urobí Majo K., a potom jednoducho nemá kto to tam celé ,,viesť”) a v horšom otĺkam po večeroch otcov tých, čo sú teraz frustovaní a sami berú palice do rúk.
  Revať si pankáčom ukradnutú pieseň ,, množia sa tu ako králiky” súčasne mlátiť ich aj pankáčov, a pri koncepčnom riešení, kde aktivisti robili vzdelávací program okrem iného i o nechcenom tehotenstve pre rómov, plánovanom rodičovstve, antikoncepcii atd napadať fyzicky týchto ,,humanistov” a ,,feťákov”.
  Malá sonda do názorov rómov dnes? Reálny stav dnes?
  Tým, že napíšete, že som idiot, ignorant, ukájajúcisa sa čo vyrieši čo? Dobre som, máme to za sebou a poďme k veci, bez tých blábolkov. Som idiot, je to ok. 100 krát opakovaná pravda prestáva byť zaujímavou. Poďme o krôčik ďalej.

 16. Lenže my niesme nijakí spasitelia…prečo by sme mali plytvať vlastnou energiou, časom a prostriedkami na riešenie cigánskeho problému prostredníctvom vzdelávania a rôznych pochybných programov…každý z nás ma vlástnú rodinu, zamestnanie, koníčky alebo čokoľvek iné, do čoho tieto prostriedky´môže investovať…Cigáni sú tí cudzí, oni sú introdukovaní do našej spoločnosti…Pokiaľ chcú zotrvať, nech sa prispôsobia. Ja im s tým určite nepomôžem. Riešenie čakám od vlády, pretože keď nebude konať vláda, bude konať ľud. A pseudoprogramy zasraných humanistov a feťákov zaťiaľ nič nevyriešili…a nevyriešia ani cigánsky problém…

 17. pravda,pravda

 18. V prvom rade sa treba usilovať o zrušenie členstva Slovenskej republiky v pseudoštáte EU. Následne na to budeme opäť môcť prijímať, schvaľovať a do praxe zavádzať naše spravodlivé a nikým nediktované zákony. Ďalším krokom treba zrušiť členstvo v zločineckej organizácii NATO a ísť po vzore neutrálnych krajín, ako Rakúsko či Švajčiarsko. Je to z toho dôvodu, že Slovákom boli odjakživa cudzie myšlienky boja a vojny ako takej. Vždy sme iba bránili, čo je naše. A silové rezorty ako ministerstvo vnútra, či obrany, alebo tiež spravodlivosti treba prenechať v referende zvoleným nezávislým kandidátom. Potom už nebude priestor na brutálne policajné zákroky na politickú objednávku. Vivat Slovakia !

 19. A čo to je prispôsobeniesa tejto spoločnosti?
  Práve vy ju chcete meniť. Tak sa jej teda prispôsobte 🙂
  A keďže ste neprispôsobivý tak ja mám očakávať riešenie vášho problému od vlády?
  Veď nič z toho nemá hlavu ani pätu.

 20. Politike nerozumiem, ani sa k nej nevyjadrujem.
  V EU a NATO sme ale iste neboli odjakživa 🙂
  Prenechať ,,silové rezorty” to bude asi tá najsprávnejšia cesta 🙂 🙂
  A jasné že v referende 🙂 ujo demokrat. Kde vy na tie klábosiny chodíte? Akože sadnem za komp a napíšem naj ptákovinu? Ale hej, všimol som si, byť výnimočným je dnes in.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: