Dovoľme hasičovi Radovanovi kritizovať svoj rezort!

chodici%20hasicPotom, ako hasič Radovan N.  ohlásil na 14. augusta 2009 miestnemu zastupiteľstvu mesta Prešov usporiadanie verejného zhromaždenia “Ľudia proti násiliu”, na ktorom chcel verejne vyjadriť svoje námietky ohľadom relevantnosti a primeranosti brutálneho policajného zákroku na civilnom obyvateľstve v Šarišských Michaľanoch zo dňa 8.8.2009, rezort Ministerstva vnútra SR, pod ktorý spadá ako štátny zamestnanec Hasičského a záchranného zboru SR, mu pohrozil, že príde o zamestnanie, ak i naďalej bude uplatňovať svoje občianske práva.

Skutočne 17. novembra slávime úspešnú revolúciu voči totalite?

Má podľa Vás Radovan prísť o prácu len preto, že si dovolil kritizovať rezort, pod ktorý spadá?

Hasiť nech hasí cez pracovnú dobu. Čo Radovan robí vo svojom voľnom čase, je jeho osobná vec!

Dovolím si citovať zo zákona z 27.marca 1990 o združovaní občanov zákon č. 83/1990 Zb., § 3, odsek 2:

“Nikomu nesmie byť občiansky na ujmu, že sa združuje, že je členom združenia, že sa zúčastňuje na jeho činnosti alebo ho podporuje, alebo že stojí mimo neho.”

Ako sa píše v zákone, § 2, odsek 4 iba “Vojaci v činnej službe nemôžu vytvárať odborové organizácie a združovať sa v nich.”

Radovan je hasič, nie vojak, preto na neho odsek 4 § 2 nemožno uplatniť.

Čo chce rezort skúmať? Či Radovan pre svoje voľnočasové aktivity nezanedbáva čistenie hadíc počas služby? Radšej keby sa MV SR zamyslelo nad tým, že investuje do drahých služobných áut pre ústavných činiteľov, a pritom autopark HaZZ SR je v katastrofálnom stave…

Pán Trubač, nezavádzajte verejnosť, že post hasiča je taký lukratívny, že ihneď viete Radovana nahradiť… HaZZ SR je zamestnanecky poddimenzovaný a len len, že dokáže plniť úlohy mu plynúce už len z jeho názvu (hasiť a a zachraňovať!). A Vy idete ešte hrať pánov na koni?

*** Hasičov je málo, majú nízke platy ( http://www.obroda.sk/clanok/10753/Hasicov-je-malo,-maju-nizke-platy/ )

*** Nástupný plat hasiča: 285 euro (8570 slovenských korún) — to si všetci idú ruky-nohy dolámať, že pán hovorca, aby mohli za tie všivavé drobné nasadzovať vlastný život…

*** Hasiči riešia problémy s nedostatkom príslušníkov zvýšením nástupných platov ( http://trnava.sme.sk/c/4314589/hasici-riesia-problemy-s-nedostatkom-prislusnikov-zvysenim-nastupnych-platov.html )

zdroj: facebook

8 komentárov

 1. Samozrejme ze ho zacali preverovat, lebo si dovoli povedat svoj nazor a nesuhlasi s tymto systemom! Nemozu ho pre tuto piatkovu akciu prepustit! A ak ano spusti sa vlna protestov. Pani politici uvedomte sa!!!! Stráž!

 2. Ide v prvom rade o to, že menovaný riadne a zodpovedne vykonáva svoju prácu čím prispieva k ochrane životov a majetku občanov a jeho činnosť by preto nemala byť spájaná s jeho aktivitou keď poukazuje na niečo s čím nikto nechce pohnúť, v tomto prípade neschopná vláda sledujúca iba svoj cieľ a tým je iba blahobyt pre seba a svoje rodiny nestarajúc sa o občanov.

 3. Keď je to pravda samozrejme, ža má prísť o prácu, predsa nebude robiť za tie ,,všivavé drobné”.
  Tie ,,všivavé drobné” sú mu viac ako jeho názor?
  Niekedy robili celosvetovo uznávané kapacity kuričov a vodičov električiek a nikto z nich tu nevyplakúval.
  Aká stráž? Vy chcete strážiť moje deti? V prvom rade ich nenapadajte a naučte sa ustrážiť si vlastné prdelky.
  Však vy by ste pri národnosocialistických a komunistických represiách zaliezli do dier a keby vás vytiahli udali by ste aj vlastných susedov, keď nie ešte aj rodinu.
  Že ODPOR? je mi z vás na grc.

 4. anonym: lenže doba sa od toho “niekedy” posunula, ak si si nevšimol…a nie je vždy každého cieľom iba to, koľko peňazí zarobí, to že tam zarobí málo peňazí, to je smutné, ale v tom prípade to asi nerobí pre peniaze…počul si niekedy o tom, že by niekoho mohla práca baviť? Nie každý chodí do prácou s nechuťou každý deň 😀 a potom z toho grciaš a zvaľuješ to tu na nás 😀 chudáčik

 5. *do práce

 6. Anonym: ty budes psychycky naruseny …. to je jedina moznost co ma napadlo po precitani tohto tvojho prispevku, celosvetove kapacity myslis ako napriklad Havel? Ten vobec nerozpraval kazdemui na pockanie ako trpel za kyticku na Palachovom hrobe a Kubisova ako musela lepit sacky, prosim ta pekne …. svoje zatrpknute blaboty prestan prenasat na nas …. to, ze niekto povie svoj nazor na nieco nesmie byt dovodom na jeho prepustenie, na to je clovek mysliaci tvor aby myslel …. a ze doteraz robil tu pracu za tie drobne … hasic, lekar, ucitel, zachranar ….. to su podla mna ani nie povolania ale poslania a nik ich nerobi a hlavne by nemal robit koli peniazom …. ty nerobis nic, len trepes pantom … sam si sa pochvalil jedneho casu ze si dobrovolne nezamestnany lebo za par korun robit nebudes, tak radcej cucaj so statneho a obtieraj si hubu o slusnych ludi …..

 7. Prosím Havla a Kubišovú tu nepleť, hovorím o čistkách v čase normalizácie. Ak sa ti páčili je to tvoja vec. Stojím na strane tých ľudí, ktorí obetovali kariéru a nevymenili za pohodlie a stratu chrbtovej kosti.
  ,,sam si sa pochvalil jedneho casu ze si dobrovolne nezamestnany lebo za par korun robit nebudes, tak radcej cucaj so statneho a obtieraj si hubu o slusnych ludi …..,,
  K ničomu takému som sa nepochválil, s niekym si si ma poplietla.
  Neklam sama seba. Kľudne mi to nájdi. Ak si niesi istá, netrep nezmysly.
  Počuj tu máš tých čo ,,cucajú” zo štátneho. Pozri sa kolo seba. Sami mladí smieškovia, čo od narodenia dostávajú od štátu nemalé peniaze. Nikdy nezarobili ani korunu a kecajú ako z ich daní niekoho živia.
  Mladí vymetenci, čo si odkrútili bezplatnú škôlku, školu, sterdnú školu a vysoku školu, vypadli von robiť, lebo práve oni tu nebudú makať za ,,tie smiešne peniaze”. Ja som ich presný opak zletíčko. Čo oni priniesli okrem toho pindania spoza hraníc na tvojom webe?
  Ďalší debilkovia čo si odkrútili tie školy, teraz majú jedno dieťa a ani to nedokážu uživiť. Tak tu plesnú, že preto, lebo dávajú svoje peniaze rómom. Nikdy nesplatia to, čo dostali. Počas školy iba brali, teraz majú dieťa v štátnej MŚ, potom ZŠ a kecajú kam idú ich dane. Súkromná MŠ blízko tvojho bydliska stojí 11000 v Sk najlacnejšia polodotovaná ak sa nemýlim 3000 Sk, To sú reálne náklady na dieťa v MŠ. Pozri si reálne nákldy na dieťa v ZŚ, SŠ, VŠ.
  A teraz si pozri takých frflošov čo majú to dieťa. Prípadne 2. Pozri si náklady na ich deti, čo dostávajú od štátu + rodiiné prídavky + odpočítateľné položky + teraz tuším 25000 v Sk (presne to nesledujem) pri narodení 1 dieťaťa + MD + ďalšie výhody, ktoré poberajú. Ich daň netvorí ani tie náklady na dieťa v štátnej MŠ. Takže je to naopak, k ich daniam treba ešte pridať aby dostali to čo dostanú. A títo budú nadávať ako doplácajú? To je tá vaša hrdosť.
  Chýba vám základné poznanie fungovania tohto systému a všetko obraciate asi väčšinou iba z nevedomosti úplne naopak.
  K tým kapacitám.
  Vysvetli mi jedno, kde si obtieram hubu o slušných ľudí?

 8. K tým kapacitám:
  Nejedna kapacita sa nevrátila k svojej práci ani po padnutí režimu. Iné boli prijaté, iba výnimočne s predstieraným nadšením. Ale ty si ale asi zástancom lustrátorov. Nášho vedca dnes pracujúceho v NASA asi poznáš. Jeho meno si ani nedovolím tu uviesť celé iba ako uvádzajú zločincov E.R. keďže je podľa teba tou najväčšou špinou sveta. A dovolím si malú poznámočku: Ako mladý neznámy človek sa uchádzal o zamestnanie za vodu na univerzite. Tam ho prijal istý pán vrátnik, spýtal sa čo chce, najprv si niekam zavolal a povedal mu: Viete čo pán riaditeľ, nemá momentálne čas, nech sa páči sadnite si, zoznámili sa a blabla. Potom prepáčte, mám nejaké povinnosti, ale vystrieda ma kolega, prišiel chlapík, čajíček, kávička, odkiaľ ste, ako to tam u vás chodí bla bla a prepáčte začína mi hodina ale pošlem vám kolegu čo práve končí. Tento bol už z jeho fachu a nikto z nás by nerozumel o čom bola ich debata a rozžiarené očká ako u malých detí alebo skutočných tých pravých bláznov.
  A po ňom prišiel ďalší pán a povedal: Dobrý deň pán R., dovolím si Vám pogratulovať k Vášmu prípadnému prijatiu na našu univerzitu, samozrejme Vám ju najprv predstavíme vrátane vášho zaradenia pracovného, finančného ohodnotenia a iných organizačných vecí. Ak sa rozhodnete prijať našu ponuku, z našej strany sa tešíme na spoluprácu.
  E. s otvorenými ústami sa teraz s úsmevom ospravedlnil za viditeľný šok a oznámil mu, že sa práve rozprával s psychológom pre personálne záležitosti a z jedným z najuznávanejších fyzikov na kontinente a že obstál na výbornú. Ďalej, že vie od ďalšieho kolegu, ktorého považoval za vrátnika, že len práve pricestoval a nemá vyriešené otázky bývania, že univerzita mu vie poskytnúť ubytovanie ak bude chcieť a či chce nastúpiť hneď zajtra alebo koľko času asi potrebuje na to aby sa zabýval a vyriešil ostatné veci.
  Takto bol prijatý mladý neznámy vedec ako pedagóg a vedecký pracovník na asi najprestíznejšej univerzite sveta svojho druhu.
  Po ,,nežnej” sa vrátil ako uznávaný odborník do Československa, kde sa zvítal s kolegami s ktorými sa poznal cez publikované práce ale aj zo školy a popvedzme si rovno že politika vedu v tom období asi najmenej rozdeľovala.
  Tu sa dostal pred lustrátorov a dovolím si odcitovať jeho zdelenie prijímacej komisii na našu univerzitu:
  ,,Viete čo moji milí, vylížte si prdel” a vrátil sa späť.
  Prepáč asi trošku komlikovaná súvislosť s tvojim príspevkom na tvoje IQ génia, čo máš potvrdené priamo od Mensa Slovensko, dúfam že nie od Mensa International.
  Lustríky, lustríky, som slon v porceláne.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: