Je čas sa ozvať!

263593_import-pero-podpis-podpisovanie-atramentove-atramentove-cropZ každej strany na nás vyskakujú články o protestoch v Šarišských Michaľanoch a Krompachoch. Všetci diskutujú o tom, či bol policajný zásah v Šarišských Michaľanoch oprávnený a adekvátny. Podľa starostu bola situácia veľmi napätá a tým, že na „extrémistov“, ženy, deti aj starších ľudí poslal policajtov, len chcel zabrániť konfliktu. Môžu byť vlastne šťastní, že majú takého skvelého starostu, ktorý sa stará o ich bezpečnosť. Môžeme sa zamýšľať nad tým, čo by bolo keby… Ale myslím, že každý rozumný človek sám vidí čo sa stalo a čo by sa nestalo za žiadnych okolností.

Že veľká časť obyvateľov Michalian protest žiadala? No a čo! Tak kde je teda demokracia? Vláda ľudu? Sloboda slova? Sloboda zhromažďovania? Všetko bolo v poriadku, ale len do chvíle, kým sa desiatky ľudí nerozhodli počkať si na vyjadrenie kompetentných osôb, ako zakročia proti vzrastajúcej kriminalite. Hoci aj do druhého dňa. Doteraz nezakročili nijako. Svedčí o tom aj neznalosť miestnych pomerov a jedna policajná hliadka v okrese Sabinov.

Do boja s „extrémizmom“ (t.j. odlišným názorom) dokážu naverbovať stovku policajtov, ale na boj s kriminalitou nie sú peniaze. Pretože vláda radšej bojuje proti tým zlým holohlavým indivíduám a ukazuje aký sme tolerantný, demokratický, sociálny, ale najmä hlúpy štát. Peniaze sa míňajú na resocializačné projekty. Štát chce začleniť „Rómov“ do spoločnosti. Ale kde je ich snaha? Aj ľudia, ktorí s nimi priamo spolupracujú sa sťažujú, že oni sa nechcú prispôsobiť. Im to takto vyhovuje. Stačí im posťažovať sa na rasizmus a hneď majú všetkých v hrsti.

Koľko peňazí sa minulo na jediný policajný zásah v Michaľanoch? Pritom obyvatelia obce žiadnych policajtov nechceli. A povedzme si pravdu – ani nepotrebovali. Za tie roky, počas ktorých v Michaľanoch policajtov nevideli, im to vynahradili počas sobotňajšieho protestu. Veď kto ochráni obyvateľov najlepšie počas bezkonfliktného protestu? A to dokonca pred nimi samotnými? Samozrejme slovenská polícia. Veď odmeny za niečo brať musia.

Buď budeme štátu dávať peniaze na sociálne dávky, rôzne príspevky, nové byty pre „Rómov“, alebo môžeme vystúpiť proti týmto príživníkom, ktorí vyciciavajú náš štát a systém si s nimi nevie poradiť. Inej cesty niet.

Srnka23

3 komentáre

 1. “Štát chce začleniť „Rómov“ do spoločnosti.”

  Tu si treba položiť otázku, či si to tá spoločnosť do ktorej chcú cigáňov integrovať vôbec praje. Osobne si myslím že nie, ale bolo by zaujímavé na túto tému usporiadať referendum. To je však zrejme iba moja naivná predstava.

 2. Taká maličká poznámočka:
  Tiež je na čase sa ozvať.
  Na zamyslenie
  -nové byty pre Rómov
  Úplne najčastejšie používaným príkladom je L IX, kde rómovia dostali nové byty.
  Stalo sa nedávno na L IX vyhorel byt a požiar sa rozšíril aj do vedľajších bytov. Výsledok: narušená statika požiarom a musela sa demontovať celá dvojchodová sekcia – to je tá diera v mieste hedného dilatačného celku. Keď sa nemýlim 2*8*3 (brána, poschodie, počet bytov na poschodí) t.j. 48 bytov.
  Naši rómovia samozrejme dostali nové byty, snáď ich nenechajú naši ,,mocipáni” na ulici. Príklad ako vystrihnutý z neonaci učebnice. Ale kdeže ich to umiestnili? Dostali byty a L IX. Super? Niečo nesedí? Nie je to zas tak málo bytov a poslednom čase sa tam nič nové nepostavilo. Ale predsa všetky tie byty už raz ako inak samozrejme zadarmo dostali predsa cigáni.
  Test pre tunajších vševedkov. Ako je to možné?
  Prosím nejaké vysvetlenia a vaše poznanie o L IX z toho vyplývajúce.

 3. toto by tiez nebolo zle riesenie treba obnovit stare zvyky 😀

  Defenestrácia je násilné vyhodenie z okna.

  V stredoveku a v ranom novoveku neboli defenestrácie zriedkavým javom. Predstavovali druh násilia na pomedzí lynču (často im prechádzal formálne vynesený “rozsudok” nad obeťami), Božieho súdu a spoločne podniknutej vraždy.

  zopar kandidatov by sa vo vlade naslo a nie po nich len skvarkove pagace strielat katapultom

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: