1. september – Deň Ústavy SR

img1192812215Na Slovensku je dnes štátny sviatok – Deň Ústavy SR.

Ústava Slovenskej republiky je hierarchicky najvyššie postavený právny predpis platný v Slovenskej republike. Prijatá bola 1. septembra 1992 o 22:26 hod. počtom 114 hlasov poslancami Slovenskej národnej rady. Podpísaná bola 3. septembra 1992 v Rytierskej sieni na Bratislavskom hrade.

Ústavu tvorí súhrn základných právnych noriem o spoločenskom zriadení, politickej organizácii a postavení občanov, ktorý zaväzuje všetky orgány a občanov štátu. Skladá z preambuly a deviatich hláv. Upravuje základné práva a slobody, politické práva, práva národnostných menšín a etnických skupín, sociálne, kultúrne a hospodárske práva, právo na súdnu a právnu ochranu. Ústava tiež určuje trojdelenie moci ako jeden zo základných princípov právneho štátu. Na jej základe zákonodarnú moc v SR reprezentuje Národná rada SR, výkonnú moc vláda a prezident a súdnu moc Ústavný súd SR a nestranné a nezávislé súdy.

Toto je len oficiálna charakteristika čo je to vlastne tá ústava. Skúsenosti mnohých z nás však hovoria niečo iné. A hlavne pri dodržiavaní práv občanov, ktoré ústava zaručuje.

3 komentáre

  1. V okopčenom texte je, že ústavu tvorí, ústava zaväzuje, upravuje, určuje a v komentári že zaručuje 😦
    Treba trošku rozlišovať medzi ústavným súdom a sústavným údom a nežiť v rozprávočkách a blábolkoch ktoré sa mi včera prisnili.
    Zákony nič nezaručujú a to druhé ti možno zaručí kvalitný sex, aj to nie je u každého nutnou podmienkou a už vobec nie u každého postačujúcou podmienkou.

  2. http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com
    Výše uvedené stránky jsou doslova nezbytným zdrojem informací pro každého, kdo hledá vysvětlení současného stavu světa ve všech oblastech života od materiální až po mravní a duchovní. Je zde totiž zveřejnena obsáhlá tabuizovaná literatura s židovsko-zednářskou tématikou s katolickým zaměŕením. Čtenář zde najde díla, která nikde jinde nejsou (v českém překladu). Na ukázku, jsou zde díla jako jsou: J. Rothkranz; MAASTRICHTSKÁ DOHODA – KONEČNÉ ŘEŠENÍ PRO EVROPU, PROTOKOLY SIONSKÝCH MUDRCŮ, E. Ludendorff; ELIMINACE ZEDNÁŘSTA ODHALENÍM JEHO TAJEMSTVÍ, H. Schrammm; ŽIDOVSKÁ RITUÁLNÍ VRAŽDA, A. Fern; ŽIDOVSKÁ MORÁLKA A MYSTERIUM KRVE, J. Meinvielle ŽIDOVSTVO V TAJEMSTVÍ DĚJIN, J. Rothkranz; 666 – ČÍSLO ŠELMY, M. Pinay; SPIKNUTÍ PROTI CÍRKVI, J. A. Eisenmenger; ODHALENÉ ŽIDOVSTVSO, a další… Stránky tématicky navazují na Židy zlikvidovaný Týdeník Politika! Vyzívám všechny – šiřte dále tyto stránky a upozorněte na ně své přátele!

  3. Ale sranda je že už ani preambula ústavy sa nedodržuje (na základe cyrila a metoda)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: