Včera hrdina, dnes nebezpečný zločinec a nacista

10656084-zachranar-neonacistaAsi každý zaregistroval správu, že premiér Fico daroval hodinky a lístok na futbal banským záchranárom, ktorí s nasadením vlastného života zachraňovali zavalených baníkov počas najväčšieho banského nešťastia u nás v Handlovej. Medzi týmito hrdinami, ako boli ešte včera nazývaní, sa našiel aj mladý muž, ktorý mal na hlave vytetovaný nápis Blood and Honour. Teraz sa niekto opýta, prečo to nemal zakryté vlasmi? Rovno odpovedám neviem a ani o tom nechcem písať. Sú to jeho osobné veci.

Ja by som sa rada pozrela na túto udalosť z inej strany, ktorú som si nikde v novinách ani TV nevšimla. Všetky média sú plné len toho, že mal párkrát problémy so zákonom kvôli propagácii kadečoho, že Blood and Honour je neonacistická organizácia a aké je hrozné čo spravil.

kiss LPRNik nespomenul ani slovom to, že tento človek je baník, ktorý denno- denne riskuje svoj život. Dokonca ani nie je profesionálny záchranár, ale len dobrovoľník, ktorý sa medzi prvými prihlásil na záchrannú akciu zasypaným kolegom. Ešte do včera bol hrdinom, tak ako všetci ostatní jeho kolegovia. A dnes? Už si nik nespomína na to, že bol hrdinom a obtrie si o neho hubu každý, kto si prečítal a pozrel správy a jeho jediné informácie sú od ľudí ako zástupca organizácie ĽPR, odchovanec pánov Mila a Ďurkoviča, Juraj Kiss, ktorý si ani tentokrát nenechal ujsť príležitosť zviditeľniť sa a vyhlásil, že ide o pokrik používaný jednotkami hitlerjugend a tým je to jasné prepojenie na neonacistickú organizáciu a vyzýva na násilie a k vraždeniu. Duchaplne asi tak, ako keby som ja povedala, že sneh je biely a studený, a preto všetko biele musí byť studené.

Ako je možné v našej demokratickej spoločnosti, že sa z človeka, ktorý je ako anonymná figúrka z partie baníkov považovaný za hrdinu, zrazu stane nepriateľ štátu číslo 1, keď prejaví svoje presvedčenie. Zmenili sa vďaka tetovaniu, ktoré môže byť aj mladícka nerozvážnosť, zrazu morálne hodnoty tohto človeka? Je teraz všetko čo urobil oveľa menej hodnotné? Zrazu sme všetci zabudli, aké činy vykonal, ako sa pokúšal zachrániť ľudské životy bez rozdielu, či títo zavalení ľudia boli „sympatizanti“ alebo nie. Boli to ľudia a potrebovali pomoc. A tak pomáhal. Dovolím si hlasno zapochybovať, že pre tým ako začal riskovať svoj život si najprv zisťoval, či náhodou niekto zo zavalených nie je cigáň alebo žid, len aby náhodou nepomohol niektorému z nich. Keby tak bolo, určite by nemohol vykonávať svoje povolanie. A podľa hovorkyne jeho zamestnávateľa sa celý kolektív záchranárov jednoznačne postavil za neho a vyhlásili, že je 100% spoľahlivý, pracovitý a nekonfliktný. Zdá sa vám to ako charakteristika nebezpečnej krvi žíznivej obludy?

Samozrejme je niečo pravdy aj na tom, že porušil zákon, aj keď nad objektivitou tohto zákona by sa dalo dlho polemizovať. Ale neváhal a chcel zachraňovať, neváhal nasadiť vlastný život. Ako ste na tom vy? Dokázali by ste obetovať život za niekoho? Ten chlapec to dokázal.

Prečítala som si niekoľko internetových diskusií a niekedy mi bolo naozaj ľúto, keď som si čítala komentáre plné nenávisti na tohto človeka. O tom, ako by ho mali prepustiť z práce, ako by ho mali ukameňovať a čím viac potrestať za to, že si dovolil mať svoj názor na niečo. Týmto všetkým by som rada odporučila, aby sa nad sebou zamysleli. Kto je tu plný nenávisti a zloby k niekomu len preto, že je iný? Tento človek si zaslúži našu úctu za to, čo spolu so svojimi kolegami urobil, tak ako si zaslúži trest, ak porušil nejaký zákon. Ale na to dobré už každý zabudol. Aj novinári, ktorí o ňom všade píšu a spravili z neho kriminálnika prvej triedy. Prečo sa toľko nepíše napríklad o 16- ročnom cigáňovi, vrahovi z Jasova, 19- ročnom vrahovi zo Šarišských Michalian alebo o deťoch, ktoré prepádajú ľudí na uliciach. O nich sa dozvedáme iba veľmi strohé správy. Vždy sú to mladí muži, sem- tam si niektorý redaktor trúfne povedať, že bol z osady a vo veľmi výnimočných prípadoch nám na sekundu ukážu aj nejakú časť jeho tela, čím všetkých presvedčia, že podozrenia, že ide o cigáňa sú správne.

A preto trestajme tých, čo si to naozaj zaslúžia, chváľme tých, ktorých máme prečo, ale buďme objektívni a nepodceňujme a nezabúdajme na zásluhy ľudí, ktorí robia veci, na ktoré by si väčšina z nás nikdy netrúfla.

A páni novinári, skúste sa zamyslieť nad pojmom propagácia aj vy. Keby ste to nezverejnili a nespravili z toho problém, ktorý trápi Slovensko určite viac ako milióny, ktoré budeme musieť vrátiť do euro fondov, zatiaľ čo pár jednotlivcov sa pekne napakovalo bez pocitu akejkoľvek osobnej zodpovednosti, väčšina ľudí by ani netušila, že niečo také existuje. A ani by ich vlastne nezaujímalo, čo má na hlave nejaký baník. Ale dnes je situácia úplne iná. Vy ste urobili tejto organizáciu svojimi článkami za tieto dva dni takú propagáciu medzi obyvateľmi nášho štátu, ako sa im nepodarilo za celé roky ich fungovania.

Na záver by som rada uverejnila príspevok s jedného diskusného fóra, zaujal ma a považujem ho za úplne triezvy pohľad na svet:

Lepší jeden záchranár, ktorý má odvahu sfárať dole a pomáhať nech by mal na hlave pre mňa za mňa vytetovaný aj Mein Kampf, ako 100 “slušných občanov”, ktorí riešia porušenie zákona nápisom, vytetovaným na hlave, ale v živote by záchranara nerobili. Keby som bol zavalený, bolo by mi srdečne jedno, kto ma odtiaľ dostane, moslim, kresťan, nácek, antifak, normálny. A vôbec, celá táto téma je zbytočná, chlapík porušil zákon, avšak koľko z tých, ktorí ho teraz odmeňujú, to robia denno- denne a nám “slušnym občanom” to škodí tisíckrát viac? Vám čo sa rozčuľujete nad jeho nápisom, prečo vám nevadí, že ocenenie mu odovzdaval premiér, ktorý bol členom viac zločineckej organizácie ako celý nacizmus, však komunizmus zabil vo svete asi 80 miliónov ľudí a to mimo vojny. Navrhujem dodatok k ľudským právam ohľadne možnosti rozhodovať o svojej vlastnej koži, čo si na ňu napíšem resp. nenapíšem. Som pritom skôr za antifa. A heslo krv a česť mi celkom na prácu banského záchranára sedí. Rozhodne viac ako na bandu pouličných bitkárov.

7 komentárov

  1. mno, som sice “antifak” ale s tymto clankom mozem len suhlasit, v konecnom dosledku perzekucia za take trestne ciny nic neriesi a urcite tym nezmeni nijak ani politicke nazory toho cloveka, naopak skor ho to posilni a aj dalsich ktori sa o tom docitaju. Okrem toho je fakt, ze clovek co robi zachranara musi byt obetavy a statocny, navyse ked to robi dobrovolne. Inak, ale ked sa nad tym tak zamyslite tak NS idea je pomerne dost zalozena na nenavisti a nasili, takze je celkom logicke, ze spolocnost ju povazuje vopred za nebezpecnu. Ale toho typka je mi trochu luto, mal si to nechat zarast alebo niecim prelepit. Chapem ze ste mali potrebu napisat svoj nazor, ale aj tak si kazdy clovek utvori svoj vlastny a zamysli sa nad vsetkymi skutocnostami toho “pripadu”.

  2. Ehmmm! TO “destro” – síce tvoj príspevok vypadá byť akoby z hniezda zmierlivého krídla “antify”, musím konštatovať, že ma oveľa viacej irituje TEN tvoj neomylný postoj, ktorý je o to viac jedovatejší lebo sa skrýva za falošným prejavom pochopenia. KTO má vôbec právo hodnotiť svetonázor jednotlivca?!?!!!??? Prečo si myslíte vy “anti- kadečo” že máte právo hovoriť čo je a čo nieje správne?! Nie, vy vskutku neviete rešpektovať právo človeka slobodne myslieť a prejavovať myšlienky a názory. Ste len pokračovaním komoušskej mládeže odchovanou na mlieku “slobody(bezhraničnej)-rovnosti(skôr rovnostárstva v zmysle že aj ostatní vám musia byť zákonite rovní a ak nebudú tak…)-bratstva(lízanie si zadkov vo svojej pomýlene orientovanej komunite)!!!

  3. destro-co je nasilne a nenavistne na pozitivnej eugenike coz je vlastne NS v praxi

  4. aj keby mal na hlave vytetované hh, riskoval svoj život, aby zachránil zavalených ludí… a to myslím hovorí za všetko

  5. takze pani v parlamente, nam ukazali co sa stane z clovekom ktory ma na hlave nieco vytotovane a ze je to podstatnejsie ako to ze zachranil zivot a riskoval svoj….dobre vediet, aj ja mam tetovanie a preto radsej nikdy neposkytnem pomoc niekomu kto to bude potrebovat…. takto to mame pani chapat??? nie ste prijebani?!

  6. ze mladicka nerozvaznost – tak to vyzera ze tou nerozvaznostou trpi doteraz, inac by si to dal prec alebo to aspon prekeroval, ci nechal si narast vlasy – tak mu treba – a ja som sice tiez AFA – ale uplne nesuhlasim s mojim kolegom 🙂 – policia je sice riadna sracka – ale toto si ten saso zasluzil – nackovia maju dve tvare – k svojim sa chovaju fajn (ak nepocitam NEONACISTICKYCH VYPALNIKOV) a k tym co maju iny nazor sa chovaju zakerne.
    mal sa nad tym zamysliet co podporuje – ake hnutie, organizaciu ktora sposobuje bolest a utrpenie a hlasi sa k odkazu nacistov a ich zlocinom – taketo primitiva mi nikdy luto nebude !!!

  7. RUNE – si komicky, ty chces hovorit nieco o pravach cloveka 😀 😀 😀 – opravujem – ty si tragikomicky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: