Čo robiť s cigánskou kriminalitou?

ciganska domacnostAk nás budú za naše riešenia kritizovať iné štáty EÚ, môžeme im akýkoľvek počet Rómov poskytnúť na uplatnenie ich riešení.

Ak niekto nechce pracovať, je to jeho slobodná voľba. Stráca však tým právo žiadať od štátu čokoľvek s výnimkou poskytnutia najnevyhnutnejšej zdravotnej starostlivosti.

Aké majú práva susedia Rómov? Práva Róma predsa nikto neobmedzuje ani nespochybňuje. Práva jedného však končia tam, kde začínajú ohrozovať práva iného.

Ani cent zadarmo. Sociálne dávky by si mal každý odpracovať formou verejnoprospešných prác. Neporiadku okolo ciest, v mestách a dedinách je dosť.

Bieli tu nie sú na to, aby sa starali o Rómov.

Dať im prácu. Žiadna práca nie je zbytočná. Práce je dosť aj tej jednoduchej. A keď odmietnu pracovať, zobrať im deti do ústavov pretože nedokážu zabezpečiť ich riadnu výchovu a dospelým dávať dávky iba na prežitie. Stavať veľkokapacitné väznice nie ako hotely, ale ako väznice. Aby väzenie bolo trestom a nie iba odlúčením od rodiny. Mohol by sa kopať kanál cez celé Slovensko na položenie optického kábla, ktorý by bol informačnou diaľnicou. Je možné čistiť vodné toky, likvidovať nelegálne skládky, triediť druhotné suroviny a hlavne upratať si neporiadok po sebe a okolo seba.

Integrácia Rómov spôsobuje, že obce padnú na úroveň osád.

Je charakteristické, že vzdelaní a majetní Rómovia sa vyhýbajú styku s ostatnými Rómami, dokonca aj z radov príbuzných. Nejde teda o rasový problém, ale sociálny.

Je treba prestať brať ohľady na etnický a rasový pôvod páchateľov.

Keď policajt odmietol podať Rómskej reportérke ruku, bol potrestaný.

Načo je nám štát, ktorý si neplní svoju základnú povinnosť zaisťovať bezpečnosť svojich občanov. Keď štát zlyháva, nádej sa obracia aj k radikálom.

Neexistuje Rómska kriminalita. Existuje iba kriminalita. A na tú je trestný zákon.

Neprispôsobiví sú prevažne Rómovia, ale nie sú to len Rómovia a nie sú to všetci Rómovia.

Nič nové netreba vymýšľať. Len vymôcť právo, ktoré platí a počínať si pritom dôsledne.

Nie tvrdo trestať kriminalitu, ale trestať ju bez prívlastkov. A keď, tak s prívlastkami rýchlo a dôsledne.

Otázka Rómke: A vyvážajú vám ten veľkokapacitný kontajner?

Odpoveď: Nie, nikto nám tu neupratuje, starostka sa o nás nestará.

Povoliť vlastníctvo zbraní.

Prečo ich podporujeme v tom, že všetko môžu a všetko im prejde beztrestne.

Prečo ľudia nemajú radi Rómov? Pretože sú rasisti? Nie, preto lebo im serú po chodbách, bijú a okrádajú deti a vyhrážajú sa smrťou pri upozornení na nevhodnosť ich správania. Zatiaľ čo my sa strachujeme o prácu, oni chodia prehrávať nám odobraté dane na výherných automatoch.

Prekročenie únosného pomeru medzi pracovne aktívnym a pracovne neaktívnym obyvateľstvom nutne vedie k občianskej vojne.

Pri riešenie tohto problému nejde o nič iné, než o dôsledné uplatnenie moci štátu.

Rasizmus nesmie existovať ani v tzv. pozitívnom variante.

Rómovia sú obeťami vlastného parazitizmu. Parazitujú aj na vlastných úspešných súkmeňovcoch.

Rómovia v Karvinej sa počas návštevy príbuznej v pôrodnici domáhali vstupu do záchoda, vyhradeného pre personál. Keď im sestra odmietla dať kľúče surovo ju zmlátili (naštiepený nos, poranené oko, mnohopočetné podliatiny) a iného návštevníka, ktorý sa ju pokúšal chrániť, zmlátili nunčakmi tak, že skončil na chirurgii.

Rómska kriminalita je čoraz sofistikovanejšia. Už presne vedia, kto má čin spáchať, ku komu sa má lup okamžite presunúť a čo majú tvrdiť pri zadržaní. Je to typický príklad organizovanej kriminality.

Rómska predstava je, že vláda od niekoho dostáva na každého dávky a tie potom rozdeľuje Rómom. A bieli sa podľa tejto teórie majú lepšie preto, že časť dávok, určených pre Rómov, si privlastňujú.

Rómske štatistiky sú prostriedkom k zisťovaniu príčin a hľadaniu spôsobu nápravy. Ak je neprípustné viesť štatistiky o kriminalite Rómov, treba zrušiť aj splnomocnenca vlády a všetky štátne inštitúcie zamerané na pomoc tomuto etniku.

Rómsky problém nevyriešia tí, ktorých vily sú chránené vysokým múrom a kamerovým systémom.

Rómskym problémom sa zaoberala už Mária Terézia, neskôr prvá československá republika, neskôr socialistická republika. Nikomu sa nepodarilo dosiahnuť ani minimálny pokrok.

Systém sociálnych dávok by mal uprednostňovať rodiny s dvoma deťmi.

Tvrdo doplatíme na redukciu armády a zrušenie základnej vojenskej služby. Stali sme sa bezbrannými voči akémukoľvek násiliu.

V Dubí napomenul učiteľ malé Rómske dievča, ktoré sa zabávalo hádzaním kameňov po okoloidúcich. To tak pobúrilo jej príbuzných, že učiteľa zozadu napadli a surovo zbili. Rodina útočníkov dlhuje mestu na nájomnom 750 tis. Kč.

V Prostějove museli zavolať do nemocnice políciu, pretože si nevedeli poradiť s Rómskymi výrastkami, ktorí sa tam liečili zo žltačky a z nudy demolovali zariadenie a močili zásadne do kútov izieb. A keď už nemali čo rozbiť, trhali prestieradlá a ničili okenné žalúzie. Polícia samozrejme nepodnikla nič, pretože to je infekčné oddelenie a tam oni nemôžu vstúpiť.

Zaujímavá je myšlienka povoľovať trvalý pobyt v obci. Občania obce by predsa mali mať právo rozhodnúť o tom, koho medzi seba prijmú a koho nie.

Zaviesť pracovnú povinnosť vo výkone trestu.

Zriekame sa svojej existencie nerešpektovaním demografického vývoja. Posledné štádium zažije ešte dnešná stredná generácia. Systém sa za niekoľko rokov zrúti a začnú platiť pravidlá novovznikajúcej majority. Tí, ktorí dnes vystupujú ako demokrati, humanisti, veriaci, či ľudia odkladajúci skutočné riešenia, tí iba zvyšujú budúce straty a obete. Degeneráciu, prešľachtenie a jemnosť prevalcujú skutočné prírodné a spoločenské zákony a hodnoty.

12 komentárov

 1. Mohol by sa kopať kanál cez celé Slovensko na položenie optického kábla, tak tato veta ma pobavila btw moje riesenie su pracovne tabori. zahnat ich za ostnany drat a nechat zrat blato tam potom pokapu kurvy

 2. vynikajúci článok 🙂

 3. fakt dobry clanok, zopar navrhov mi doslova autor vzal z ust : )
  kiez by na slovensku nasla uplatnenie strana, ktora by prichadzala s podobnymi navrhmi..

 4. http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema-dna/8040_trestny-zakon-sa-pre-romov-menit-nebude-cr-lisabonaľ
  bohužiaľ, strana sa našla… Ale aj tí, ktorí sú hluchí voči tomuto problému… Pozrite si, je to veľmi zaujímavá diskusia…

 5. dobra diskusia .. len ta pani Kusa zo SAVky by ma zaujimalo kde zije, mimo akej reality? Ono sa dobre rozprava uradnikovy od stola, v podstate aj mne lebo zijem daleko …. ja by som navrhla povinnu staz takychto ludi co za statne peniaze maju riesit nieco o com nemaju ani paru …. povinne aspon na mesiac zit v osade … by sme asi nestihli oci otvarat ako by svoj nazor zmenila

 6. to skor vy nemate ani paru o tom – vela ludi co o tomto cosi vedia v tych osadach aj stravili kopec casu – vacsina z vas takuto osadu nevidela ani na vlastne oci.

 7. no vyvediem ta z omylu …. mam kamosku co je normalne biela a vystudovala v nitre tu romsku fakultu .. naivna dusa co chcela pomahat … zamestnala sa v jednej momovladke na pomoc ciganom …. bolo to v casoch ked vytapalo jarovnice kazdu chvilku … a aj v tej osade bola … ona ako zena makala kopala prptizaplavove valy a neviem co a cigani sa na nu pozerali potom im ponukli he ubytovanie v jednej chatrci .. povedala ze ked to zbadala kde ma spat radcej sla a za vlastne si ona aj vsetci nadsenci s tej nadacie zaplatili najblizsi penzion …. ci aj ona je rasistka? chlapce ty vies o zivote velmi malo

 8. jasne – takychto historiek si mozes navymyslat – uz nejedenkrat ste sa uchylili ku klamlivym historkam, dokonca aj takym o ktorych bolo dost veci znamych, proste sa drzite hesla ze stokrat opakovana loz sa stava pravdou.
  No, ale aj keby tomu tak bolo – ked tam chcela ist tak s tym mala aj pocitat ze ako to tam bude vyzerat – snad necakala 5 hviezdickovy hotel ci co?
  Kto tu vie o zivote malo ste jedine vy – co zije v tych svojich white power srackovych rozpravkach.

 9. abc: a ty si kedy v ktorej osade bol???? to by ma fakt zaujímalo…..

 10. abc: ako mozes kecat kadejake zvasty ale s klamstva ma obvinovat si odpusti .. nemam to za potreby … hotel urcite necakala ale ani matrac spinavy deravy, na ktorom sa valali mysacie hovienka a liezli svaby ….
  yarush: he dobry odkaz .. a pripajam sa k tvojej otazke na tohto vychytralca

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: