Máme tu rande vrahov z NATO, stratili sme slobodu a milióny eur.

417790_nato-bratislava-stretnutie-ministri-obrany-incheba-petrzalka-manevreNie je medzi nami snáď nik, kto by nezaregistroval, že sa v našom hlavnom meste deje niečo netradičné, niečo, čo strašne obmedzuje našu slobodu a v konečnom dôsledku a hlavne v čase krízy niečo strašne drahé.

To, že Bratislavčania nemajú možnosť vo vlastnom meste, v svojom domove sa len tak prejsť po ulici sme tu už raz mali. Aj to, že sa niektorí mali problém dostať do práce alebo z práce. Takisto aj nepríjemné policajné prehliadky pri pokuse dostať sa domov a z domu, ak máte v tomto prípade tú smolu, že bývate v záujmovej oblasti, ktorá je inak bežne považovaná za jednu z najlukratívnejších. A k tomu ani nerátam ostreľovačov, ktorí niektorým obyvateľom čumia v podstate do okien. Obrovské kvantum policajtov sústredených v jednom meste ma vedie k jednej myšlienke. Keď už je ich tu toľko, zníži sa aj úmerne tomu kriminalita v Bratislave? Čiže bude nulová? Dosť pochybujem. My, obyčajní občania, daňoví poplatníci nie sme takí zaujímaví ako 50 delegácii členských krajín NATO, ktorých členovia v záujme mamonu a honby za pochybnou mocou a slávou neváhajú posielať armády a dávať im príkazy na vraždenie. Pardon „ochranu“ ľudí v pre nich záujmovej oblasti.

Zaujímavejšia však už bola informácia, ktorá odznela vo večerných správach TV Hnoj. Šéfi- vrahovia z NATO využívajú pre svoju bezpečnosť všetky možnosti, ktoré sa im naskytujú a medzi ne patrí aj sledovanie a súkromných telefonátov, SMSiek alebo mailov. A tu už podľa mňa končí každá sranda. Akým právom niekto siaha do mojej súkromnej komunikácie? Len preto, že niekto sa proste rozhodol, že NAŠE Slovensko je vhodnou krajinou, kde by sa mohli stretnúť? Alebo preto, lebo tu väčšina z nich ešte nebola a chceli si kuknúť nielen našu krajinu, z ktorej v podstate neuvidia skoro nič, ale aj naše prostitútky, tak ako mnohí z nich aj spravili?

Takže milí občania, pokiaľ nechcete, aby sa na vašich súkromných veciach, radostiach a trápeniach zabával niekto nepozvaný, asi bude najlepšie, keď týchto pár dní vypneme telefóny a odpojíme internet, nebudeme chodiť do práce ani do obchodu, zamkneme sa doma, zatiahneme závesy a nejako to prežijeme bez stresu a zlého pocitu.

Nie nezaujímavá je aj otázka financií, ktoré nás tento špás bude stáť. Armáda odmieta presnú sumu uverejniť, ale médiami sa mihol odhad vyše 8 miliónov € (250 miliónov Sk). Aj keď si vraj časť tejto sumy hradí NATO z vlastnej pokladne, nebude to určíte ani polovica. A keby to hneď aj bolo „len“ 11 miliónov korún, máme toľko len tak na rozhadzovanie? Nehodili by sa do školstva, zdravotníctva, na podporu sociálne slabých rodín alebo úplne kamkoľvek? A čo sa nám za tieto peniaze ujde? Okrem spomínaného obmedzenia osobnej slobody, zničených nervov tisícok šoférov, neskorých príchodov do práce a monitorovanie obyvateľstva? Viac- menej nič. Naši politici očakávali zviditeľnenie sa Slovenska a zvýšený záujem obyvateľov ostatnej časti sveta o našu krajinu. Avšak ako poznamenal redaktor už spomínanej televízie, nikde nezaznamenali zvýšený záujem o Slovensko.

Takže? Takže nič. Niekto prišiel, pokecal si, zabavil sa. Niekto sa pár dní pri prechode mestom rozčuľoval a vďaka núteným obchádzkam sa jeho cesta predražila niekoľkonásobne, čiže stratil nielen nervy, ale aj peniaze. Ale predsa sa niekto potešil. Prostitútky, pardon luxusné spoločníčky si určite pekne zarobili, keďže páni, ďaleko od manželiek v cudzej krajine, kde ich nik nepozná, sa rozhodli vyhodiť si z kopýtok.

7 komentárov

 1. no o bezpecnost sa tam asi nestaralo tych nasich par vysadkarov :-),to bola uplne ina liga,ale dohodli sa panacikovia ze budu bombardovat menej civilistov a ze najviac ich vlastne pozabijaju samotni afganci,tak je to celkom jedno kam tie bomby vysypu,a nejako som nepostrehol ani protidemonstracie lavice a anarchistov? co je hipisaci uz niesu v mode?

 2. aaale demo bolo … ukazovali polo tam no nech prehanam asi 50 ludi … robili to komunisti 🙂

 3. hehehe komunisti? a co ČSAF,Food not Bombs,Antifa,Anarchisti nic?to je bieda,co by za to taliani,nemci dali aby to bolo u nich a mohli rozbijat vylohy a nasi mierohlasici nic 😀 😀 😀 asi sa chystaju na Otrokovice zopakovat si no passaran,ale radnica zakazala,polka ludi bojkotuje alebo voli Prahu aspon tam porovnaju kto lepsiu travu vypestoval a dobre si zatancuju,mozno okakaju zas naky pasienok 🙂

 4. Arogancia v priamom prenose.
  Na hlavy nam seru,za nase prachy zeru!!!
  jebat im NATO!!!

 5. Odkiaľ vieš že išli za prostitútkami? Hádam máš informácie priamo od nich??

 6. co za temi to beriete ako za svoje ? jáj zapomnel sem, vi miesto severoatlantyckích bi ste račej slovenské vojsko bomby rakety 😛

 7. miso: tak co aj veim mne to co som v spravach videla celkom stacilo … 🙂 ….
  sgh: za svoje si berieme kazdu temu zo zivota co nas zaujima, a bomby ani rakety nechceme ziadne .. teda aspon ja nie … necitim nejaku osobnu potrebu zit vo vojne

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: