17.11. 2009 V Bratislave – 20 rokov po …..

Ani 20 rokov po „nežnej revolúcii“ nežijeme v tom „akože slobodnom“ štáte, za aký sme my a naši rodičia bojovali.

Aj preto sa vybralo približne 200 ľudí na pochod Bratislavou práve v tento deň, aby vyjadrili svoje rozhorčenie nad nedemokratickým správaním v tejto pseudodemokratickej krajine.

Celá akcia sa začínala o 14-tej hodine na Hlavnej železničnej stanici, odkiaľ organizovane prešla popri Prezidentskom paláci až k parlamentu. Cestou kričali rôzne heslá, napr. slobodu slova, či november bol podvod. Pred parlamentom nakoniec zaznelo niekoľko prejavov. Avšak pre mňa smutným faktom bol ten, že tieto prejavy počúvali viac- menej len tí, ktorí sú akoby „presvedčení“.

To, že nás celou cestou prenasledovala tlupa médií je už len akýmsi neodlúčiteľným faktom. Prekvapilo ma snáď len to, že účasť policajných príslušníkov bola slabá. Aj keď sme videli cestou na stanicu niekoľko ťažkoodencov prevážajúcich sa v autobuse, boli sme sklamaní. Na akciu nás podporiť neprišli. Žeby sa obávali negatívnej reakcie ľudí, keby zakročili v taký deň ako je 17-ty november?

Na záver celej akcie oceňujem gesto jedného z rečníkov, ktorý pánovi premiérovi odniesol na vrátnicu do parlamentu výtlačok ústavy, aby sa konečne polepšil, aj keď si nemyslím, že by si to zobral k srdcu, ale možno sa v ňom aspoň niečo pohlo. Aj keď iste všetci vieme, že je to málo pravdepodobné.

Po odznení prejavov sa takmer všetci pobrali naspäť na železničnú stanicu, kde bola celá akcia ukončená.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: