Prasacia chrípka: Jednoduchá ale účinná prevencia

Dr. Vinay Goyal, špecialista na hygienu a epidemiológiu, hovorí: Jedinými miestami vstupu (vírusu do organizmu) sú nosné dierky a ústa. Pri takejto globálnej epidémii je takmer nemožné vyhnúť sa kontaktu s vírusom H1N1 napriek akejkoľvek veľkej obozretnosti. Kontakt s vírusom však nie je ten najvážnejší problém, ale jeho šírenie. Kým ste ešte zdraví a neprejavujú sa symptómy infekcie vírusom H1N1, existujú jednoduché kroky, ktoré môžete vykonávať aby ste zabránili jeho šíreniu, zhoršenie príznakov a rozvinutie sekundárnej infekcie. Verejnosť však o nich nie je dostatočne informovaná ale radšej sa zameriavame na nákup a zásobenie sa vakcínami.

1. časté umývanie rúk

2. ruky preč z tváre. Odolajte pokušeniu dotýkať sa akejkoľvek časti tváre (ak nechcete jesť, umývať sa

3. kloktajte 2x denne teplou slanou vodou (používajte Listerine, ak nedôverujete slanej vode). Vírusu H1N1 trvá približne 2-3 dni po prvej infekcii v hrdle alebo prínosových dutinách, aby sa šíril a ukázali sa charakteristické symptómy. Jednoduché kloktanie zabraňuje šíreniu vírusu. Svojím spôsobom má kloktanie slanou vodou rovnaký efekt na zdravého jedinca, ako má očkovacia látka na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, lacný a mocný spôsob prevencie.

4. tak ako v bode 3, čistite si nosové dierky teplou slanou vodou aspoň 1x denne. Nie každý však vie tieto veľmi vhodné jogové praktiky použiť – čistiť si nosné dutiny, ale stačí sa poriadne 1x za deň vysmrkať a vyčistiť nosné dierky tampóny namočenými v teplej slanej vode.

5. posilňujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Ak ich musíte nahradiť tabletami, uistite sa, že obsahujú zinok, ktorý napomáha vstrebávanie vitamínu C.

6. pite toľko teplých nápojov, koľko len môžete – čaj, kávu, atď. Pitie teplých nápojov má rovnaký účinok ako kloktanie, ale v opačnom smere. Vymývajú šíriaci sa vírus z hrdla do žalúdka, kde nemôže vírus prežiť, šíriť sa, ani nijako škodiť.

Na záver jedna viac menej rečnícka otázka:

Prečo sa tak zameriava celý svet na výskum a výrobu vakcín, miesto toho aby sa viac priestoru venovalo prevencii? Prevencia je vždy lacnejšia, účinnejšia a aj oveľa zdravšia ako akékoľvek chemicky vyrobené lieky či vakcíny.

Tí čo čítali články naše súvisiace články si vedia odpovedať veľmi jasne. Všetko to začína zapadať.

Prasacia chrípka bola kultivovaná v laboratóriu

Za nijakú cenu sa nedajme očkovať! Prasacia chrípka – zbraň Iluminátov

Baxteriáda půl roku dopředu.. úžasná předvídavost, že?

3 komentáre

  1. “Svojím spôsobom má kloktanie slanou vodou rovnaký efekt na zdravého jedinca, ako má očkovacia látka na infikovaného.”

    ockovanie spociva v ‘nakazeni’ zdraveho pacienta oslabenou formou virusu, cim si jedinec dokaze sam vytvorit protilatky a tak uspesnejsie bojovat proti plne silnemu virusu. takze uz infikovanemu sa moze len pohorsit.

    bud je termin ockovanie nespravne pouzity, alebo slecny zase nahodili pseudo-odborny clanok s nulovou relevanciou..

  2. alebo niekto je zase namudrejsi 😦 neviem ci som extremne chapava ci ako ale a osobne a urcite nie som sama sme to pochopili tak, ze tak ako ockovanie zabranuje sireniu sa tak kloktanie moze zabranit jeho dostaniu sa do tela …. neviem ale dost by ma zauimalo, preco urcite typy musia mat vzdy nejaky priblbli kometar .. aj keby sme tu hned napisali ze trava je zelena tak sa nade blbec, ktory bude oponovat ze nie e len zelena ale sem tam aj zlta alebo dokonca hneda

  3. no ale tri články predtým žiadny komentár 😀 niekto to možno vyhľadáva 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: