Hlavu hore Mikuláš chodil aj tento rok

Mikuláš s Hlavu hore má za sebou tretí ročník a aj tento rok pripravili členovia Hlavu hore pre deti ich sympatizantov a sympatizantiek Mikulášske darčeky a prekvapenia. Tento krát sme navštívili osobne viac rodiniek ako po minulé roky, a tak sme si mohli užiť radosť detí spolu s ich rodičmi.V Ružomberku chodil Mikuláš už 5.12. Decká sa nášmu príchodu potešili a po malom oťukávaní sa s nami rozprávali ako s vlastnými kamarátmi. Večer už mali čižmičky vyčistené a naukladané v okne a poslušne čakali v druhej izbe na príchod Mikuláša. Asi o hodinku sa už výskot detí rozľahol po celom dome. Keďže sladkosti u nich nie sú samozrejmosťou, ich radosť bola naozaj obrovská.

Na druhý deň, čiže presne 6.12. sme navštívili aj malého Aďka v Poprade, ktorý ešte nemá ani jeden rôčik. No jeho radosť z darčekov bola taktiež veľká. I keď ozajstné sladkosti ešte dostať nemohol, užíval si aj tie, ktoré sú pre deti v jeho veku určené.

V Košiciach bude chodiť náš Mikuláš až najbližší víkend, ale určite mu deti odpustia toto malé meškanie. Hračky a darčeky ktoré im prinesie ich veríme, že potešia, aj keď nebudú presne na Mikuláša.

Ostatné deti boli obdarované darčekmi poštou, prípadne od známych, ktorí im boli darčeky ochotní doručiť taktiež osobne.  Dúfame teda, že sa im tieto darčeky páčili a tešia sa na ďalšie prekvapenia, ktoré im pripravíme.

Naše ďakujem pri organizovaní tohto ročného Mikuláša patrí tradične naším sympatizantom zo Záhoria a NO Nitra, ktorí sa automaticky zapájajú do Mikulášskej zbierky každý rok. Takisto ĎAKUJEME patrí aj naším sympatizantom z Košíc, Žiliny a sympatizantke z Bratislavy, ktorí vedia, že budúcnosť Slovenska bude presne taká, akú ju spravia tieto deti. A keď im môžeme pomôcť čo i len takýmito maličkosťami, je to pre nás výzva a zároveň radosť.

6 komentárov

  1. radosť detí je tou najväčšou odmenou, aká sa dá dostať…

  2. 😀 Dakujeme maly Adik a jeho mamka …. bolo to super

  3. ste naozaj zlaty

  4. Rado sa stalo 🙂 “robi nam dobre” 🙂 ked mozeme pomoct alebo len potesit hlavne deturence. len skoda, ze ludi, ktory by chceli robit to iste je velmi malo, co je mne osobne luto, ze vacsina hlaven bab ma len kopec reci ale ked dojde na realne ciny stiahnu “chvost” … keby bolo viac ludi bolo by aj viacej cinov 😦

  5. nechcem surit-ale maaate odomna mail..:-)

  6. Deckám treba dopriať šťastie, ich celkové správanie v dospelosti sa bude odzrkadlovať od ich dectva. Ale o takéto veci by sa mal starať štát, bohužiaľ ten sa dokáže starať len o neschopných…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: