Pochod za národ – 14. marec 2010 Bratislava

Každý národ si pripomína svoje veľké dni. Veľké národy rovnako, ako aj malé národy oslavujú svoje sviatky a výročia. Najvýznamnejším medzníkom každého národa, ktorému nebolo odopreté právo na sebaurčenie je bezpochyby deň vzniku vlastného štátu. V tento veľký národný deň, zväčša zároveň štátny sviatok, prebiehajú v krajine oslavy, alebo prinajmenšom oficiálne spomienkové podujatia. Ako je to u nás?

Pre nás Slovákov je tento najvýznamnejší deň práve 14. marec. V tento pamätný marcový deň roku 1939 zákonodarný zbor autonómnej slovenskej krajiny – Slovenský snem jednohlasne v súlade s právom a zákonmi vtedajšej republiky vyhlásil v Bratislave Slovenský štát. Po prvý krát v modernej histórii sme mali svoj vlastný národný štát, ktorý nebol súčasťou iného štátneho celku. Mať svoj štát znamená pre národ život, nemať svoj vlastný štát znamená pre národ zánik. Vznikom Slovenského štátu sa naplnila odveká túžba slovenského národa a našich politických vodcov, ako bol Ľudovít Velislav Štúr, Andrej Hlinka a mnohí ďalší, riadiť si svoje národné záležitosti sami a mať pre rozvoj a život svojho národa vlastnú zem a bezpečný domov. Celé Slovensko bolo hrdé a oslavovalo.  Nie je podstatné, ako sa štát ďalej vyvíjal, ani to aké dlhé mal trvanie. Podstatné je to, že  bol oficiálne a v súlade s právom vyhlásený a všetkými vtedajšími európskymi štátmi de jure a de facto uznaný. Pre rozvoj národa mal nezmazateľný prínos. 

Pre to je tento deň (14. marec) bezpochyby najvýznamnejším národným sviatkom. Prečo nie je aj sviatkom štátnym je veľmi pozoruhodná otázka? Nepochopiteľne je za vznik štátu nezmyselne oficiálne považovaný 1. január. Ale v tento deň roku 1993 nedošlo k vzniku  Slovenskej republiky, ale iba k jej obnoveniu. Aj samostatná Česká republika, ktorej štátnosť bola obnovená v ten istý deň, tj. 1. januára 1993 rozdelením Československa, neuznáva 1. január za vznik ČR, ale logicky iba za obnovu samostatnej českej štátnosti.

Ďalšia otázka znie, prečo teda SR oficiálne neoslavuje dátum vzniku nášho štátu? Ale na druhej strane oslavuje udalosť, výročie takzvaného SNP, ktorá je pre náš národ tragická a doslova znamená začiatok zániku našej samostatnej štátnosti.  A túto udalosť, už aj za predchádzajúceho totalitného režimu vyhlásili za štátny sviatok. Vláda SR oficiálne bizarne každoročne oslavuje už od čias totalitnej doby začiatok rozkladu našej štátnosti, teda 29. august 1944, kedy „čechoslovenské“ a boľševičke bandy svorne spolu riadené zo zahraničia, začali ozbrojený teroristický puč voči vlastnému štátu. Tento prevrat riadený zo zahraničia (Londýna a Moskvy) mal za účel nastoliť na Slovensku komunistickú diktatúru a nelegitímnu obnovu Československa.
Na Slovensku doposiaľ nepôsobila vláda, alebo nebola politická sila, reprezentovaná v oficiálnej politike, ktorá by mala úprimnú snahu očistiť naše dejiny od nánosov propagandy minulého režimu a vyhlásiť deň vzniku našej štátnosti za štátny sviatok.

Preto ostávajú oslavy tohto najväčšieho národného sviatku iba na slovenských nacionalistoch, ktorí si tento veľký deň pripomínajú tradične, každoročne v Bratislave demonštráciou a pochodom cez mesto.

Tradícia bratislavských osláv slovenskej štátnosti siahajú ešte do čias prvej Slovenskej republiky. Obnovená tradícia osláv sa začala písať ešte v dobách Československa, kedy 14. marca 1991 na Námestí SNP v Bratislave niekoľko tisícový dav žiadal obnovu Slovenskej republiky. Od vtedy sa každoročne v Bratislave organizovala akcia pri príležitosti vzniku Slovenského štátu aj po obnove Slovenskej republiky.

Aj napriek úporným snahám temných síl a protislovenských živlov prekaziť oslavy, sa každoročne konali akcie pri príležitosti výročia slovenskej štátnosti. Ani štátna moc nezabránila nacionalistom uctiť si pamiatku zakladateľa štátu. Ani štvavé média a šikana politicky zneužitých policajtov neodradila národovcov od účasti na podujatiach. Ani zradní mestský pohlavári, snažiaci sa zakázať zhromaždenia neuspeli s pokusom znemožniť organizovať akcie pri príležitosti tohto veľkého národného dňa.
 
A tak stovky nacionalistov tradične pochodovali každoročne ulicami Bratislavy. Stovky nie len pamätníkov sa tradične schádzali pri hrobe zakladateľa štátu, nášho prvého prezidenta Dr. Jozefa Tisa – martýra slovenskej slobody. Stovky Slovákov počúvali plamenné prejavy národných aktivistov a predákov na námestiach.  Stovky národovcov sa zúčastňovali tradičnej slávnostnej akadémie. Tisíce Slovákov tradične spomínali po celom Slovensku. Nebude tomu inak ani tento rok.

71. výročie vzniku SR oslávia stovky Slovákov tradične v Bratislave. POCHOD ZA NÁROD začne na Hodžovom námestí pred prezidentským palácom v nedeľu 14. marca 2010 o 14.00 hod. Na námestí je pripravený program a odznejú príhovory rečníkov. Bude nasledovať pochod cez mesto k hrobu prezidenta – mučeníka Dr. Jozefa Tisa, kde sa slávnostným aktom poďakujeme zakladateľovi štátu.

Príď aj TY a osláv s nami v prítomnosti duchov našich predkov, ktorí bojovali a umierali za náš štát, 14. marec o 14.00 hod. na Hodžovom námestí v Bratislave!

Verní sebe – svorne napred!

Kovlad

Oficiálny kontakt organizátora akcie – 14marec2010@gmail.com

Oficiálna internetová stránka Pochodu za národ http://14marec2010.tk/

 

Jedna odpoveď

  1. cavte, pozrite si toto video, je to pecka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: