Z pošty: Mediálny obraz 14. marca 2010

V každom článku či videu, ktoré sa venuje 14. marcu 2010 a spomienke na vznik prvého samostatného slovenského štátu, sú na jednej strane zobrazení účastníci akcie „Fašizmus nepatrí na Slovensko“ a ako protipól k nim zlí fašisti, ktorí nevedia nič o minulosti, a tým pádom aj o súčasnosti, a preto nemajú právo ani vyjadrovať sa o budúcnosti. Tých prvých bolo samozrejme „viac“, prišli všetky vekové kategórie s kvetom v ruke. Na druhej strane sympatizanti Slovenského štátu tvorili len „niekoľko stočlenný dav pravicových radikálov odetých v čiernom“, boli to samí „extrémisti, šovinisti, fašisti“. To, že medzi „extrémistami“ bolo množstvo žien a dievčat a tiež sa zišli všetky vekové kategórie, sa už akosi nikde nespomína.Oficiálne médiá opakovane pri spomienke na prvý slovenský štát plačú nad úbohými Židmi, ktorí umierali v koncentračných táboroch. Dookola sa opakujú „sväté“ slová „holokaust“, „šesť miliónov“ a najmä „vina, vinní, vinné“.  Na zhromaždení slovenských vlastencov (vlastencov aj bez zákona) hľadajú akýkoľvek náznak velebenia Hitlera a národnosocialistickej Nemeckej ríše a keď samozrejme nič nenachádzajú, aspoň správnymi zábermi a fotografiami vo svojich konzumentoch vytvárajú dojem, že ide o jasný zraz „fašistov“.

Celú mediálnu maškarádu (opäť raz) zaklincoval Dušan Čaplovič, ktorý odsúdil celú spomienku s tým, že je potrebná nulová tolerancia xenofóbie, rasizmu a antisemitizmu. Xenofóbia je psychologický termín. Rasizmus je diskriminačná teória. Antisemitizmus je nepriateľstvo voči predstaviteľom židovského náboženstva. Myslíte si, že mala nedeľňajšia spomienka vyvolávať strach z cudzincov (viď účasť českých, poľských a rakúskych nacionalistov)? Nevyzývali snáď rečníci k rovnakému prístupu k všetkým obyvateľom Slovenska, bez ohľadu na ich národnostnú a etnickú príslušnosť? Je vari apel na židovských intelektuálov v politike a médiách, aby prestali ponižovať Slovákov hlásaním nenávisti k Židom?

My len milujeme svoju vlasť, svoj národ a nenecháme sa hanobiť, vykorisťovať ani utláčať.

Srnka23

9 komentárov

 1. Vynimkou bola krestanska televizia TV LUX
  kde historik v tejto relacii povedal:
  http://www.tvlux.sk/archiv/play/2379

  ze podla neho boli extremisti prave ti druhi (z prveho zhromazdenia)

 2. dlhe cca 50 minut ale stoji to za to … asi najlepsia a v ramci moznosti (velky brat ta vidi) najobjektivnejsia diskusia aku som kedy pocula

 3. anom fasisti su podla vas objektivni, ale normalni ludia su u vas exgtremisti, mate to nejak naopak

 4. Otazky
  1. J. Tiso za cely zivot nepodpisal jediny trest smrti
  2. nebol na zozname vojnovych zlocincov
  som do relacie poslal ja.

  Odporucam sledovat relacie U Nikodema a U Pavla

  Bol som prekvapeny, co vsetko su schopny moderatori pustit live do eteru. Vid starsie relacie. Posielal som tam otazky tykajuce sa zlocinnosti demokracie a pod.

 5. aj za prveho statu drzala cirkev s vami , necudo

 6. jasne ze drzala, ako chlapce ci sa to niekomu paci alebo nie Slovensko je krestansky stat, postaveny na krestanskych zakladoch a na krestanskych principoch, a vacsina vzdelanych Slovakov v tej dobe boli knazi …. ludia s narodnym uvedomenim a presvedcenim …. a tak zdecimovany a ubiedeny narod ako boli Slovaci potrebovali presne takychto ludi aby pochopili “kde je sever”

 7. hlavu hore – hlavne ze ty stale nevies kde je sever 😀 mala by si tu hlavu niekedy aj vystrcit z fararovej rite

 8. Anonym: asi ta sklamem ale ja som cisty ateista, dokonca nemam ani krst v kostole nie to este nejake birmovky ako vacsina ludi na Slovensku a mozno aj ty

 9. Vitanie Jary

  Return-Path:
  Subject: Sekyl
  Date: Sat, 13 Mar 2010 21:23:14 +0100
  From: “mrazmartin”
  Importance: Medium
  Message-Id:

  VÍTANIE JARI(Y)

  27.2.2010 bol deň keď sa skupinka mladých nacionalistov vybrala na turistickú prechádzku.
  Stretnutie sme si dohodli na konečnej zástavke v Záhorskej Bystrici kde sa náš výlet aj začal.
  Išli sme po žltej značke na známu turistickú oblasť nazývanú Sekyl.
  Pri pohlade na krásnú prírodu nás veľmi zarazil pohlad na odpadky od vďačných turistov ktorí si prírodu veľmi vážia. Bez váhania sme vytiahli odpadkové mechy a odpadky sme začali zberať.
  Trošku sme tušili že sa nám tie mechy zídu. (prilož sem foto kde zberáme bordel)

  Keď sme odpadky dozberali, vyrazili sme ďalej po červenej značke na tiež veľmi známe miesto zvané Kačín. Bolo to asi 45 minút prechádzky krásnou Slovenskou prírodou. (sem hoď foto s vlajkou a v pozadí príroda)

  http://nehanbisa.wordpress.com/2010/03/29/vitanie-jary/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: