Strelci, asociáli a slepá spravodlivosť.

Tak a máme tu štátny sviatok. Teda smútok. Sviatok bol včera.

Hneď po tom ako sme oslávili Deň ústavy, smútime za obeťami streľby v Devínskej Novej Vsi. Všetci už vieme z oficiálnych informačných zdrojov, čo sa stalo. Nik však nevie prečo. Pri čítaní internetových diskusií sa vynára množstvo názorov a dohadov. Pri čítaní novinárskych článkov a sledovaní reportáží zase množstvo protichodných informácií.

V jednom článku sa dozvedáme, že strelec bol slušný človek, s ktorým nikdy nik nemal problémy. Ani v bývalých zamestnaniach, ani v streleckom klube, ktorého bol členom a ani v paneláku. Na druhej strane som sa dnes dočítala, že nejaký, samozrejme nemenovaný, ex kolega vyhlásil, že bol čudák, chodil v maskáčových nohaviciach a nemal rád cigáňov. Tak to je potom čudná minimálne polka chlapskej populácie nielen na Slovensku. A keby len chlapskej. Na tom, že niekto má niečo proti cigáňom v dnešnej dobe nevidím vôbec nič čudné. Ja osobne sa skôr divím tým, čo ich stále slepo obhajujú. Dokonca pokiaľ je mi známe, vyvraždení asociáli z bytu z väčšej polovice cigáni neboli.

Len tak na okraj, aby sme sa vyhli obvineniam s jedným vrecom, píšem o tej chamradi, ktorá denno- denne znepríjemňuje život ľuďom, čo majú tú smolu, že žijú v ich okolí. A nech mi nik nevraví, že to nie je pravda. Pri našej ceste na východné Slovensko na našu detskú akciu sme zažili pár zaujímavých situácií. Na ukážku spomeniem len tú v Moldave, kde len čo sme vystúpili z auta, už sa do neho začal dobíjať jeden z cigáňov, ktorý sa doslovne povaľovali po celom meste.

Ale vráťme sa k nášmu strelcovi. Aký teda naozaj bol? Keďže bol samotár, tak to už asi nik nezistí. Ale na druhej strane je tu cigánska, teda podľa posledných informácií polocigánska rodina. Neprispôsobivá cháska, o ktorej bola pred pár rokmi dokonca odvysielaná reportáž. O tom ako si susedia už nevedia pomôcť, keďže náš štát jednoducho nerieši neprispôsobivých občanov. Táto rodina žila rušným spoločenským životom a mala časté návštevy”  čo sa dá pochopiť ako  “V byte sa schádzala kopa ľudí a robili bordel až do rána.”. Takisto aj obyvatelia Devínskej aj tí, čo nežili priamo v susedstve poznali túto rodinu ako tých, čo „stále sockovali pri Terne.“ Na druhej strane sa včera v správach zjavila suseda, ktorá tvrdila, že rodina bola slušná, nikdy nikoho neobťažovali a tak ďalej. Len tak pre srandu by sme mohli mať možnosť porovnať podpisy pod sťažnosťou v televízii s jej menom. Ďalším zaujímavým faktom je podľa mňa informácia, že celá rodina žila na sociálnych dávkach a bola veľmi chudobná. Keď to napíšu o niekom z osady na zastrčenom kúte východného Slovenska je to ešte ako tak pochopiteľné. Aj keď nevravím, že akceptovateľné. Na východe je to s pracovnými príležitosťami naozaj biednejšie. Ale v Bratislave? Tu každý, kto pracovať chce pracuje. Pomocníkov na neodborné práce na stavbe a podobné nekvalifikované roboty treba vždy.

Samozrejme, naši pseudo- humanisti hneď začali operovať s rasovo motivovaným činom, ktorý podľa mňa možno vylúčiť, keďže sused vonku už v skrate strieľal po všetkom, čo sa hýbalo. A aj naša super premiérka vyjadrila svoje rozhorčenie a počudovanie nad tým, ako sa ľudia k smútku postavili. Po prečítaní internetových diskusií a rozhovoroch s ľuďmi uvažujem či vyhlásenie tohto štátneho smútku nie je hanbou nás všetkých. Ľudia s ním jednoznačne nesúhlasia. Štátne smútky sa totiž vyhlasujú, keď je za čím smútiť, keď sa stane veľká tragédia, ktorej sa nedalo zabrániť a hlavne pri ktorej umreli nevinní ľudia. Napríklad tragédia v Handlovej alebo pád vojenského lietadla pred pár rokmi. Ako k tomu prídu poctivo pracujúci a žijúci baníci alebo vojaci, že sú hádzaní do jedného vreca s asociálmi?

Ich smrť si môže pripísať na vrub akurát tak tento štát a zvrátený systém, ktorý v ňom funguje. Systém, ktorý napriek opakovaným sťažnostiam a prosbám ľudí nepomohol, nezastal sa slušných ľudí. Nie je predsa normálne, aby sa poctivo žijúci a pracujúci človek nemal šance domôcť svojich práv. Prečo? Lebo je to rasizmus? A tak nech. Ak má byť rasizmom to, že nedovolíme neprispôsobivým obťažovať ľudí a parazitovať na celej spoločnosti, tak budeme rasisti. Ale myslím, že je na čase, aby sa zodpovední spamätali. Alebo chceme, aby takto brali ľudia do rúk zbrane?

Spolu so štátnym smútkom samozrejme ide ruka v ruke finančné odškodnenie. Tak sa to robieva. Avšak, pokiaľ baníci a vojaci dostali vlastne len to, čo si poctivo na daniach platili celý život, týmto sa na to odškodnenie poskladáme zas len my. Tak ako sa denne skladáme na ich podpory, na ich byty a na ich deti „chodiace do školy“. Tu my nedá nespomenúť si na nedávny prípad, keď sa obesili otec so synom preto, lebo boli týraní a zneužívaní asociálnymi cigáňmi. Im nik nevyhlásil štátny smútok, nik ich rodiny neodškodnil. Lebo siahli na svoj život a nie na cigánsky? Ako by sa systém pozeral na to, keby mali povahu ako strelec z Devínskej, vzali zbraň a celú rodinu vystrieľali? Znova by boli oni tí zlí? A čo mŕtva predavačka v Michaľanoch a ďalšie stovky obetí, ktoré zomreli len preto, lebo nejakému asociálovi odporovali alebo ich zabil len tak? Babky a dedkovia mŕtvi a dobití cigánskymi výrastkami za pár eur, deti dobité rovesníkmi len preto, lebo sa im páčil ich opasok?

Aby som však nebola nespravodlivá. Naša spravodlivá vláda a hlavne minister najspravodlivejší Lipšic hneď prijali opatrenia. Na počudovanie však také, ktoré nič neriešia. Teda na počudovanie…. . Prísnejšie psychotesty pre majiteľov zbrojného preukazu, zákaz opakovacích zbraní, čím úplne vydesil športových strelcov. Samé v podstate hlúposti, ktoré tak ako naše zdravotníctvo liečia dôsledky, ale nie príčiny. Takže keď najbližšie niekto nezvládne tlak asociálov a vyvraždí ďalšiu rodinu napríklad kuchynským nožom prestaneme používať asi aj tie. Ale najviac ma aj tak pobavil odborník na obranu, minister Gaľko, ktorý vydal pokyn na zrušenie tretieho ročníka Medzinárodných majstrovstiev SR v taktickej streľbe.

A tak sa ja spolu s (trúfam si povedať) väčšinou nášho národa sa pýtam. Kto kedy odškodní obete teroru cigánskych asociálov? Kto okrem pozostalých bude za nimi smútiť? Kto im vystaví kondolenčnú knihu? Kto je tu naozaj obeť a kto útočník?

23 komentárov

 1. Toto riesenie bude dobre iba dovtedy, kym neprepne tazkoozbrojenemu policajtovi. A to bude potom iny masaker.

 2. Sto bodov. Súhlasím asi vo všetkom a presne pre toto som sa minule na sociálnych sieťach rozčuľovala aj ja.

  Pred pár rokmi som sa s otcom vadila za to, že je rasista a že všetkých hádže do jedného vreca. Že nemôžu byť takí zlí.
  Stačilo mi nastúpiť na strednú školu do Brezna a do roka bola zo mňa rasistka väčšia než otec.
  Obávam sa, že ak štát konečne niečo s tými paraztmi nezačne niečo robiť, podobné “masakre” budú onedlho na dennom poriadku. On nebol posledný, komu praskli nervy.

 3. Vsak to je len ticho pred burkou … na svine sa voda vari a je uz poriadne horuca.

 4. Perfektny a trefny clanok !

 5. Vrah z Devínskej zabil a zranil aj úplne nezainteresovaných ľudí . Takže ten štátny smútok patrí aj im . Reportáž na Markíze bola stará , z inej bytovky a o iných členoch tej rodiny . Aktuálny susedia nemali s touto rodinou problém . Stačí sa prejsť po našej prírode a to v oblastiach , kde Cigáni nie sú a hneď uvidíte , že bordel nerobia len oni . Slováci si v robení bordelu , kriminalite a zákernosti vystačia aj sami . Pre kultúrne národy Európy sme to isté , čo sú Cigáni pre nás – špinavé , lenivé , nezodpovedné a zlodejské indivíduá – po skúsenostiach s nami . Náš národ si neváži svojich predkov , krajinu , ani hodnoty . Ak by sme začali strieľať asociálov , arogantnú zberbu , klamárov , zlodejov , pokrytcov , ničiteľov prírody , korupčníkov , závistlivcov , lajdákov a všetkých čo ubližujú blížnemu svojmu , tak tu zmizne 99,9 percenta dospelej populácie . Pozerajme do zrkadla sami na seba , pred tým než ukážeme prstom na iných .

 6. Zit oproti takejto rodine asi nie je zrovna predstava o normalnom ziti.. To co toci markiza je iba utrzok z reality. Poznam to z vlastnej skusenosti. Ostane dvere, smrad a bordel vsade. Dnes uz nastastie byvam inde a som spokojny. Predtym som celil nadavkam a rasistickou neznasanlivostou.. AJ OD POLICIE!!!.. Nakoniec kuklaci vystahovali ciganskych dilerov a pasakov, takze susedia si vydychli a mozu normalne zit.. Tak to je priklad toho ze ked nie su.. je pokoj.. Kazdemu casom dojdu nervy.. V mojom pripade to bolo miernejsie.. Buzeroval som non-stop policiu, kedze moje deti sa nemohli poriadne vyspat aby boli v skole OK.. Vajnorska ul. Bratislava….

 7. jaro ….. dve veci

  prva: nevinna obet …. nevravim, ze nie. …. al s casti obet svojej hluposti ….co robila na tom balkone? nie ze by som bola necitliva …. ale nemohla si za to tak trochu sama? …
  druha: si ich poznal asobne?ako napisal henry tv ukaze len kusok … hadam nemyslis, ze ukazu pravdu aby ich nejaky humanista obvinil ze podnecuju rasovu a neviem aku neznasanlivost … si videl o par dni tu reportaz ako vystahovali ten byt? tak sa sprava truchliaca zena? nove televizory, cennosti, kladne knizky, to ju zaujimalo, nie to ze sa to upratuje na statne trovy ….kde ba na nieco take nabrali ako socialne odkazana rodina, ze? …. to na okraj …. ale pointa …. ak si nepochopil piseme v clanku o terne co je obchod a pred nim sockovala tato rodina …. a to su realne skusenosti nie ze noviny napisali

 8. Ale no ! Ty keď počuješ vonku petardy , tak zalezieš pod posteľ , alebo do krytu ? Tá pani nemohla tušiť , že vonku nejaký blázon páli po ľuďoch ostré . Na sídliskách je predsa bežné , že decká hádžu delobuchy . Navyše je tu plno zranených priamo z ulice . Aj tí môžu za to , že pomaly utekali , alebo že nemali na sebe nepriestrelné vesty ?

  Ja som tú rodinu osobne nepoznal , ale dve ich susedky tvrdili na kameru , že to s tou rodinou nebol problém . Čo to je “sockovala” ? Že postávali na ulici a bavili sa ? Alebo čo ? Je “sockovanie” na ulici dôvod na zastrelenie ?! A ako sa správa trúchliaca žena ? Je na to norma , či šablóna ? A tu ti mediálne vytrhnutie z kontextu nevadilo ? Tu ukázala televízia celú pravdu ? Aj to , či tá žena neplače po nociach ?
  Aká podivná istota o svojich uzáveroch stojacich na vode …

 9. jaro: sockovat znamena v podani beznych ludi otravovat ostatnych, zobrat, prevadzat male kradeze a podobne …. ja na rozdiel od teba mam info od ludi co ich pozanli a byvaju tam …. na smutenie nie je sablona …. ale neviem, podla reakcii ludi vsade na nete,na roznych forach a pod …. na nikoho neposobila ako smutiaca zena ….. co tvrdili susedky … ja ked sa budem bat poviem aj certa diabla … dve povedali plus a ostatny sa na kameru vyjadrit nechceli a povedali minus .. alebo tato info ti unikla? … cize vsetci okrem tych dvoch klamali? ….
  co sa tyka zeny na balkone a zranenych na ulici …. bolo hlasenie z rozhlasu, aby ludia boli zalezeny doma mimo okien tak co robili na balkone alebo ulici? a nevrav, ze nie …. lebo ak si ty v tych reportazach nevidel tie plne balkony s telefonmi ako tocia a tie story akoze ludia isli na nakup a podobne …. tak asi musis navstivit ocneho .. to v dobrom … nechcem tym samozrejme ich smrt a zranenia zlahcovat …. a ani vyzdvihovat do nebies to, co spravil ten strelec …. skor sa skus zamysliet, ci sa nedalo zabranit uz davno z moci statu tomu, aby sa nieco taketo nestalo

 10. Susedské spory sú prakticky všade , kde žijú ľudia v susedstve . Sú aj medzi bielymi . Ja mám tiež veľké problémy so susedmi … Ako tomu môže zabrániť štát ? Štát môže zaviesť psychotesty pre držiteľov zbraní , proti čomu však bojujú poľovníci , lebo by väčšina z nich o zbrane asi prišla . Susedské spory je možné riešiť štátom len čiastočne . Mnohé veci čo ľuďom na susedoch vadia , nie sú priestupkom , ani trestným činom . O tom , že je to subjektívna záležitosť svedčia aj rôzne výpovede o danej rodine . Niekomu vadí hlučnosť , niekomu vŕtanie do panelu v nedeľu na obed , inému to , že sused neodzdraví , atď … Nedá sa vyhovieť všetkým .
  Nevieme NIČ o smrti tej ženy na balkóne . Nevieme , či ju trafil pred , alebo po hlásení rozhlasu . Nevieme či hlásenie počula , nevieme či dokonca nevyšla práve kvôli hláseniu . Vieme však , že takéto veci sa nedejú bežne a že vtedy , asi nikto netušil čo sa deje a v akom rozsahu . Zomrela žena na balkóne , zomrel dvanásťročný chlapec , boli zranení okoloidúci vrátane dieťaťa … Vy sa tu snažíte nasilu natlačiť túto udalosť do vašej čiernobielej šablóny videnia sveta . Niečo zveličujete , niečo zľahčujete , niečo zamlčujete , len aby to nebolo zložité , komplikované a ťažko pochopiteľné . Radi by ste videli jednoduché veci , jednoduché riešenia a ľahko pochopiteľný svet rozdelený na dobrých a zlých . Realita je však zložitá , ľudským rozumom vo svojej celistvosti nepochopiteľná a ak sa chceme priblížiť k Pravde , potrebujeme hlavne pokoru , empatiu a schopnosť náhľadu z rôznych uhlov .

 11. Hlavne ze tu pokoru, empatiu a schopnost nahladu maju neprisposobivi asociali. Kvoli takym, ako si ty, ktory bude zubami nechtami branit parazitov spolocnosti (bez ohladu na farbu pleti) doslo k takejto udalosti. Pokial by zakon zasiahol tak, ako mal, bez toho aby im neustale skakali do cesty tzv. “ochrancovia prav”, tak k tomu nedojde.

 12. Re : svornost …
  Ja som hovoril o empatii a schopnosti náhľadu z rôznych uhlov pri celkovom posudzovaní situácie . Mal som na mysli aj úplne nevinné obete , rodiny obetí , všetkých susedov , atď . Ja nechránim žiadnych parazitov spoločnosti , iba odmietam skratkovité , radikálne vyhlásenia a riešenia , bez dôkladného , objektívneho a rozumného posúdenia situácie . Zákonu v tomto prípade neskákali do cesty žiadni “ochrancovia práv” … Odkiaľ máš túto informáciu ?

  A ešte malý podnet na zamyslenie . Kto je tu asociál ? Možno hlučná , ale viac menej súdržná rodina , ktorá má teda živé SOCIÁLNE kontakty a čulý SOCIÁLNY život , alebo tichý , osamelý psychopat , ktorý žije iba sám pre seba a svojho koníčka streľbu ? O tomto človeku nikto nič nevedel , nikto nezistil , že sa na niečo chystá … Prečo ? Lebo žil svoj individualistický , samotársky život mimo rodiny , čo znamená , že bol ASOCIÁL … Človek čo žije iba sám pre seba , nedokáže pochopiť , čo to je rodina a komunita , pozerá len na svoje vlastné záujmy a precitlivelo reaguje na každé ich narušenie . Nikto ho neusmerní , keď psychicky upadá , je odkázaný sám na seba , aj keď je v skratovom stave . Strelec bol asociál v pravom slova zmysle , lebo žiadne pevné sociálne vzťahy nemal a druhým ľuďom ich navždy zničil . Strelec bol neprispôsobivý , lebo sa nedokázal prispôsobiť tomu , že ľudia majú rozličné spôsoby života . Je jasné a isté , že najneprispôsobivejší asociál v tomto prípade bol Ľubomír Herman .

 13. Jaro: ked uz sa tak zamyslame tak sa zamyslime preco na dnesny pohreb po medialnom sialenstve doslo na pohreb ciganom cca 250 ludi aj vela cudzich a naozajstnej nevinnej obeti …. zene z balkona ….. len najblizsia rodina ….

 14. ….

 15. jaro: Harman……pokiaľ ma oči a uši neklamú….nehnevaj sa, ale tak keď ja mám hlučných susedov, tak sa mám prispôsobiť? no tak toto teda prr…..keď chce mať niekto hlučný spôsob života, nech si našetrí na chatu alebo dom niekde na samote…..pretože to, že niekto nie je práve extrovert a kamarátsky typ sa tolerovať snáď dá….ale to, že je niekto oprsklý drzý a hlučný sa toleruje len ťažko, ak je to tvoj bezprostredný sused……nikto z nás nevie čo sa udialo predtým ako ho napadlo vraždiť…každý z nás nosí v sebe časovanú bombu a sú veci, ktoré ťa dokážu naštvať tak, že by si mohol vyčíňať agresívnejšie…..akurát teda to riešil trochu prehnane, ale bol to teda asi jediný, ktorý to riešil, lebo ostatní len zatvárali oči…..mne stačilo vidieť výstup členky rodiny v tv….vkladné knižky a nové televízory…..a všetci im všetko pokradli….hučala tam ako zmyslovzbavená…..toto sú normálne reakcie?….vieš si predstaviť ako hluční mohli byť inokedy?……a možno mu ani nevadila hlučnosť, možno sa poznali…..možno im ručil na nejakú pôžičku, na ktorú sa oni vykašľali…nikto nevie ako čo bolo a samozrejme celú pravdu sa nikdy verejnosť nedozvie, takže toto polemizovanie je viac – menej zbytočné…..
  jediná vec, ktorú to naznačuje je to, že štátom neriešených problémov neprispôsobivých ľudí je neúrekom….a psychicy labilných ľudí taktiež…..takže ak chceme žiť v strachu, tak len tak ďalej….

 16. v mojom okoli su najhlucnejsi nackovia – mam ich tiez postrielat?

 17. ak mas na to zaludok ….. co my s tym?

 18. pytam sa vas, pretoze ste jedni z nich – tak sa tak hlupo nepytaj ze co my s tym

 19. na hlupu otazku hlupa odpoved poznas take? Nepredpokladam, ze sme susedia, tak neviem ako ti mam pomoct …..

 20. bavi ta prevadzkovanie tohoto nezmyslu?

 21. bavi ta sem pisat?

 22. Pekny clanok a suhlasim snim…. Dnes rano davali v spravach ako Romsky poloobcania napadly partiu ludi… ta partia ich vybila no neskvor sa vratily s tycami a motorovou pilou… nastastie zakrocila policia a nikomu sa nic vazne nestalo….
  Ja nehadzem vsetky6ch ciganov do jedneho vreca ale taku chamrat ako je na vychode,v malackach,petrzalke na kopcanoch tak na nich treba deratizerov…. Krysa krysou ostane ak krysou chce byt…..

 23. LH bol samotár, starý mládenec. S rodinou, ktorú si vysoko vážil sa pravidelne stretával. Samozrejme nie tam kde žil. Svoje životné náklady mal minimálne. Nepil, nefajčil a míňal peniaze len na to nevyhnutné. Dokonca často chodieval z devínskej do mesta peši cez les. To ako skromne žil si veľa z nás nevie ani predstaviť. 20 rokov pracoval v jednej kotolni kde slúžil väčšinou nočné. Prečo nočné? No preto lebo nemal rodinu. Aj keď chcel dovolenku tak prednosť mali tí čo mali aspoň psa. Mimochodom dovolenka v jeho úspornom poňatí. Keďže mal minimálne životné náklady našetril si dostatok peňazí a dal výpoveď. Aj ho prehovárali, lebo strácali pedanta. Aj v súkromí bol pedant, čistotný, ak niekto chcel s niečím pomôcť, samozrejme pomohol. Bol tichý nenápadný a šetrný ku všetkému. Nikdy by nezniesol aby bol niekomu niečo dlžný alebo aby bol príživníkom. Aj z tohto dôvodu nepoberal žiadne sociálne dávky a vlastne ani nemal na nich nárok. Vo svojej samote mal jasno. To k čomu názorovo došiel bol možno pragmatický pohľad na jeho život. Bol presvedčený že do basy by ne išiel, bola by to pre neho potupa. Jeho susedia ktorí prišli o život boli presný opak toho čo som tu napísal. Žiaľ nevedeli že je ozbrojený lebo by sa tak k nemu nesprávali. V spoločnej chodbe, ktorá je mimochodom uzavretá od výťahov a nemá vetranie, posedávali, fajčili, pili, robili hluk. Niektorí z nich tam bývali tam nelegálne. Keď LH otvoril dvere na svojom byte musel byť poriadne traumatizovaný. LH ich napomínal aby tam nefajčili ale dostalo sa mu iba nadávanie do debilov. Niekedy mu len tak v noci kopli do dverí. Do zámku na dverách mu pchali zápalky. Keby boli dobrí dobručký tak by jeho suseda na jeho strane nechala dať ešte jedny dvere na chodbu na ich oddelenie. Keďže LH bol tichý a videl že nemá šancu tak sa im snažil vyhýbať. Nevedel pochopiť ako tento štát ich môže živiť a oni sa ani nevedia správať. A čo sa stalo v ten deň? Išiel ráno do obchodu. Otvoril dvere a vyvalil sa na neho dym. Oni tam sedeli, fajčili a pili tentoraz kávu. Chcel dať kľúč do zámku aby ticho pritiahol dvere. Zistil že mu opäť dali zápalky do zámku. Došlo k slovnej výmene kde ho opäť označili za debila. Vošiel naspäť, napáskoval zásobníky, zobral svoju poloautomatickú guľovnicu CZ 858 TACTICAL a išiel sa stretnúť so smrťou. On v tej chvíli už nemal čo stratiť. Vyšiel von, dal dve strely, pričom utekali do bytu. Dvere nestihli zatvoriť. Strelami v rýchlom slede zabil skoro všetkých. Keďže mal na ušiach tlmiče nevšimol si že jeden utiekol, trafil ho ešte do nohy. Dokončil robotu na poschodí a išiel ho hľadať. Našiel ho vonku a dorazil ho. Potom to už všetci videli. Zastrieľal si. Selektívne vyberal ciele. Vedel že v okolí bývali aj vojaci a policajti, takže čakal útok aj z okien. Jeho primárne ciele však boli susedom podobní a potom policajti ktorí s nimi nevedeli urobiť poriadok na dlhšiu dobu. Videli sme aj neschopných policajtov, ktorí strieľali kade tade. Videli sme aj primitívne chovanie našich politikov od Spišiaka, cez Lipšica až po Radičovú. A ten potupný štátny smútok… Záhadné je aj vyšetrovanie, ako na príklad zmanipulovanie expertízy aby mal upravenú zbraň na strely v dávkach. Len pre ozrejmenie. Ľudovo povedané SA58 je dizajnovo rovnaký ako CZ858TACTICAL. Zmena je vo vnútri. 858 má patentovanú úpravu proti prerobeniu na strely v dávkach. Aj máte SA58 vystrelíte 13 nábojov za sekundu a jeho praktická streľba je 80-120 nábojov za minútu. Šikovný strelec vie s 858 vystreliť jednotlivo 4-6 nábojov za sekundu a jeho praktická streľba je 40 rán za minútu. Takže tí čo ste tam boli, môžete si sami overiť či strieľal dávkou alebo v rýchlom slede. A tie počty nábojov. Zatiaľ to vyzerá na 54 pričom v dome menil asi 20. Celý prípad má viacero aspektov. Došlo k stretu diametrálne odlišných svetov. Oba svety môžeme pomenovať ako asociálne, lebo sa výrazne odlišovali od toho čo majoritná spoločnosť považuje za socializované. Možno keby vedeli že má doma arzenál tak by sa k nemu správali slušne a nemuseli by sme o tom teraz písať. To čo sa stalo bol skrat naštartovaný zápalkami v zámku. Ak by tento čin plánoval tak by si pri svojej pedancii najprv vytypoval ciele, zistil kde bývajú ako a kde sa pohybujú a v Devínskej by bolo o mnoho viac mŕtvych. Ak by chcel urobiť niečo celosvetovo teatrálne, tak si predstavte že sa vyberie v týchto dňoch do jedného z nákupných centier. Myslím že som tu už napísal dosť. Ako sa hovorí, všetko zlé je aj na niečo dobré a naopak. Mali by sme sa začať všetci k svojmu okoliu správať slušne a úctivo. Žiaľ často nie sme úspešní a okolie nám to vráti.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: