Kultúra cestovania na trase Zlaté Moravce (cigánsky svet) – Stockholm

Zlaté Moravce.

AS  – tri očividne nepracujúce Cigánky – utorok, 11:30, jedna žujúca žuvačku usilovne ako ťava, druhá ležérne a veľkoryso fajčiaca, výzor typický pre Cigánky z vyššej kasty – dobre živené, sebavedomé, ale na druhej strane svedčiaci o priemernom IQ. Stáli v družnej debate priamo pri bankomate, ktovie ako si tam zlatomoravčania vyberali peniaze. Nakoniec veľká bublina – to by aj deti závideli. Vyzerá to ako rasizmus? Myslím, že presný popis toho, čo vidíte nie je rasizmus. Je jasné, že tretia žena nebola biela. Cigánky sa vždy rozprávajú len s Cigánkami. Ináč normálka, Zlaté Moravce počas pracovného dňa, kopa ľudí a tak, nič zvláštne.

Nitra

AS – tá vyzerá, ako keby ju prevádzkovali Cigáni – špinavá, rozbitá, betónové panely ešte z čias hejsocializmu Gustáva Husáka. Cigáni v najrôznejších obmenách korzujúci, prichádzajú a odchádzajúci, či posedávajúci, niektorí ako vždy predávajúci hodinky neznámeho pôvodu, ak nechcete, opýtajú sa vás, koľko by ste za ne dali. Vždy. Klasické oblečenie – obnosené tričká, tepláky, niekedy lacný lesklý oblek, výzor neurčite depresívny, skoro vždy. Človek, ktorý ide zo zahraničia, a Nitra je jeho prvou zastávkou, nutne nadobudne dojem, že Slovensko je špinavá diera plná negatívne vyzerajúcich Cigánov. Ak sa vám tento obraz zdá normálny, je to preto, lebo ste ešte neboli v Stockholme.

Brno – centrum

V centre za TESCO je Vaňkovka – 300 m dlhé luxusné nákupné centrum, vždy plné detektívov, pretože jeden si môže byť vždy istý dhými prstami, najmä ak …

Na druhej strane za hlavnou mestskou tepnou je katastrofálny konglomerát bývalej divokej výstavby, úplne nových luxusných bytov a Cigánskeho 7- poschodového domu. Ten vyzerá úplne otrasne – ako z konca druhej svetovej, čierny, celý začadený po lokálnych požiaroch, prevažne bez skiel a rovno aj rámov, hnusný v pravom slova zmysle. Je výsledkom cigánskej kultúry, ich spôsobu existencie a nemyslenia.

Kolorit hlavnej stanice – Cigánky, vytvárajúce roje  sa pri ceste oproti vám vždy niečo opýtajú – zrejme ponúkajú sexuálne služby, bližšie som to u nich nezisťoval. Bežne fajčia na miestach zákazu, ale to všetci Česi, takže žiadna výnimka, akurát STÁLE.

Skutočnou pýchou Brna je miestny podchod, kde Cigánky – vždy sú to Cigánky – zvyknú okrádať svoje obete, väčšinou staršie unavené ženy alebo osamelých mužov idúcich v zamyslení z práce. Pri svojej práci používajú svoje vlastné deti, ktoré im robia prieskum terénu a zabezpečujú širšie okolie.

Pokiaľ postávajú pred hlavnou pešou zónou, či ňou korzujú, dávajú sebavedome najavo svoju primitivitu neustálym rozhadzovaním ohorkov, obalov, nadávaním, hlučným pokrikovaním na seba navzájom, žuvaním žuvačiek a ich vypľúvaním, či rovno pľutím každú chvíľu, aj ženy, ako ináč, je rovnoprávnosť. Prípadne oblečením à la gigolo či UCLA.

Relax – ide sa do Stockholmu.

Autobusová stanica vyšperkovaná obchodmi, vysoká, presvetlená, uzatvorená, s hermeticky uzatvárateľnými boxami pre odchody cestujúcich z jednotlivých zastávok – s dvomi automatickými dverami – proti zime, hluku, splodinám.

Cigáni – nikde. Zato černochov a hlavne černošiek väčšinou pracujúcich v upratovacích službách – Švédky pracujú na stanici tiež, ale v informáciách a dopravných službách. Na rozdiel od Cigánov na AS Nitra vyzerajú černošky na stanici Bus terminalen DOBRE a očividne tam nie sú na nejakej nikdy sa nekončiacej diskusnej seanse, ale buď v práci, alebo jednoducho celé rodiny, či už len prechádzajú, alebo ako cestujúci. Jednoducho Nitra, či Brno sú na jednej planéte a Stockholm očividne na inej. Nitra je UŽ Balkán, Stockholm zostáva baštou tej skutočnej vyspelej civilizácie.

Zdroj: prišlo mailom

Jedna odpoveď

  1. Som z NR, a máš pravdu… u nás na stanici je to strašné… a ešte si zabudol napísať že tu všelijaké individuá pýtajú od teba pár drobných lebo on ide z roboty okradli ho a nemá sa ako dostať domov… zaujímave je že každý deň ho okradnú a nemá sa ako dostať domov…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: