Sviečka pre Dr. Tisa, Andreja Hlinku a iné osobnosti.

Prvého novembra si na Slovensku pripomíname našich blízkych, ktorý už nie sú medzi nami. Mnohý si však pripomíname nie len ľudí nám blízkych pokrvne ale aj ľudí, ktorý vo svojom živote vykonali niečo, čím si získali našu úctu aj teraz, keď už dávno nie sú medzi nami.

Tí, čo máme ich hroby tak povediac po ruke sa na nich zastavíme osobne. V dnešnej modernej dobe však nie je problém aspoň symbolicky zapáliť sviečku niekomu, koho hrob sa nenachádza práve vo vašej blízkosti. Takou možnosťou sú virtuálne cintoríny. A tak môžete zapáliť sviečku, položiť kvietok, alebo napísať len ďakujem napríklad aj nášmu prvému prezidentovi pánovi Dr. Tisovi, Andrejovi Hlinkovi alebo Ľudovítovi Štúrovi.

Na adrese http://www.cemetery.sk/? nájdete virtuálne hroby osobností, ktoré si Vaše Ďakujem určite zaslúžia.

 

5 komentárov

  1. Iba pre správnosť: prvého novembra si nepripomíname našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Ale 1.11. si pripomíname sviatok Všetkých svätých t.j. tých, ktorí sú v nebi, či už to o nich Cirkev vyhlásila alebo nie. Pamiatku zosnulých slávime 2.11. (Dušičky). Lebo nie všetci zosnulí sú svätí, ale všetci, čo sú svätí už sú zosnuli.

  2. kto by chcel uz zapalovat sviecku vrahovi a zlodejovi ako bol tiso – jedine rovnaky vrah a zlodej

  3. otázka: prečo ponúkať k zapáleniu sviečky akurát na príklade hromadného vraha?
    nehovoriac o mnohých osobách v zozname, ktoré boli vyložene protislovenské abo protiľudové.

  4. len medzi nami – koho to Dr. Tiso zavraždil?

  5. vôbec neviete to, čo Tiso spravil pre slovensko… verite len tomu, čo o ňom hovoria media… mali by ste im prestať veriť..
    a Tiso práve-že naopak.. židia ešte chodili za nim.. lebo im pomáhal.. zachránil ich asi 30000.. a slovensko zachránil pred madarmi, že sa spojil s nemcami.. a vtedy bola táka politika, že všetko išlo do česka.. a aj v SR na vyššich miestach boli česi.. to bol hlavny dovod rozdelenia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: