Humanitárna pomoc z Afriky

drogy z nigerijcanaPred pár týždňami sa k nám pokúsil dostať Nigérijčan, s bruchom plným kokaínu. Minulý týždeň ďalší s heroínom a včera zase ďalší s kokaínom. Každý z nich niesol v črevách cca 1 kg drogy v hodnote 5 – 10 miliónov v starej mene. Sú to prvé prípady, o ktorých vieme, keď sa k nám alebo cez nás pokúsil niekto pašovať drogy týmto spôsobom.

Zdá sa vám na tom niekoľko vecí alarmujúcich? Mne áno. Drogy sú najhorší mor, aký sa po Zemi kedy šíril. Všetky „prírodné“ epidémie a choroby ako prišli, tak odišli alebo sa aspoň zmenšil počet nakazených. Ak je choroba neliečiteľná, snaží sa ju človek aspoň dostať pod kontrolu. S drogovou epidémiou je to však oveľa horšie. Nekontrolovateľne sa už dlhé stáročia šíri po svete a miesto toho, aby bola na ústupe, tak sa stále rozširuje. Od ópiových brlohov v Ázii sme sa dostali k dôchodcom pestujúcim marihuanu priamo doma, deťom, ktoré si radšej zapália jointa, ako by išli športovať, alebo k mladým ľuďom, pre ktorých je jedinou stimuláciou k zábave droga. A ľudstvo ako by bolo slepé. Ženie ho obrovsky chtíč po peniazoch a bez ohľadu na to, koľko ľudí zomrie, sa drogy stále predávajú, v niektorých krajinách dokonca aj legálne. Narkomafia sa podobá obrovskej chobotnici, ktorej chápadlá sú už pevne zahryznuté aj u nás. A jej nové pazúry v podobe dvoch čiernych Nigérijčanov sa pokúsili zaťať ešte hlbšie. Aj keď ma zase niektorí obvinia, že som rasistka, tak sa nedalo nevšimnúť si, že títo pašeráci, títo potenciálni vrahovia sú obaja čierni. A toto je presne jeden z príkladov, keď si znovu položím otázku, načo posielame stále nejakú humanitárnu pomoc do Afriky? Keď jedinou vďakou, aká sa nám od jej obyvateľov dostane je AIDS, kriminalita a drogoví pašeráci. Keby sa všetky peniaze vyzbierané na modré gombíky, plienky a minerálne vody radšej investovali u nás doma, napríklad do osvety a pripadne aj liečby drogovo závislých ľudí.

Každý racionálne zmýšľajúci človek mi musí dať za pravdu. A hlavne ľudia, ktorí si svoje prežili, či už priamo ako závislí, alebo ako priateľ, či rodina závislého človeka. Určite je to peklo. Ja som to videla len vo filme podľa skutočnej udalosti, ale priznám sa, koniec filmu som dopozerala v slzách. Možno si niekto povie, že škoda sa zaoberať feťákmi, sami si za to môžu. Z časti sa s tým dá súhlasiť, ale len z časti. Mnohí z tých ľudí spadli na dno a ani nevedia ako. Zahral sa s nimi osud, neboli dosť silní, aby zvládali niektoré prekážky, ktoré im život hodil pod nohy. Nechcem, tých ľudí obhajovať, ale aj oni tvoria náš národ a ten bude zdravý len natoľko ako jeho členovia. A zdravý a hrdý národ to je to, čo všetci chceme

Ale vráťme sa k naším nigérijským cestovateľom a im podobným živlom. Čo ich čaká? V podstate dosť luxusný pobyt vo väzení na Slovensku. Život za naše dane. Prečo ich vlastne budeme živiť? Z vďaky, že chceli vedome pozabíjať niekoľko Slovákov? Prečo ich radšej nepošleme domov? A zase narážame na perfektne premyslenú medzinárodnú politiku a hlavne humanitárnu mašinériu. Doma by ich čakalo oveľa tvrdšie väzenie, ak nie aj smrť. V neeurópskych štátoch je pašeráctvo drog trestané neporovnateľne krutejšie ako u nás. A tak pre ich záchranu, a aby boli dodržané ich ľudské práva, ostanú u nás. Aj vám sa to zdá postavené na hlavu? Mne veru áno. Títo ľudia sú v podstate masoví vrahovia, ktorí vraždia ľudí bez motívu a hlavne vedome. Za takýto čin by mal na celom svete existovať jediný trest a to trest smrti. Je to neospravedlniteľný čin, ktorý je navyše jeho páchateľovi jednoznačne dokázateľný. Takže nehrozia ani nevinné obete ako pri iných trestných činoch. A určíte, keby sa zvýšila trestná sadzba a zaviedol aj trest smrti, bez ohľadu na to, aké množstvo pašuje dotyčný, tak by si to mnoho ľudí rozmyslelo.

Viem, stále by sa niekto našiel, kto by sa na to dal, ale určíte by bolo takých zúfalcov oveľa menej.

4 komentáre

  1. no diler predava len to po com je dopyt,urcite percento ludi sa furt potrebuje niecim oblbovat a je jedno ci je to herak alkohol alebo legalne klepky z lekarne(chodim tam casto a tie tetky na klepkach zavisle co to zeru ako lentilky…..)v bankoku je trest smrti za heroin a fetakov tam je take iste % ako u nas alebo aspon priblizne, to ma clovek vrodene taku slabost sebeznicujucu alebo co to je ,poznam tiez par pripadov a z 90% si za to moze fetak sam diler je len ako krcmar a alkohol podla mna na slovensku znicil,nici a znici statisticky viac ludi a rodin ako drogy(to sa nezastavam drog vysypat na namesti tatrovku a nech si kazdy da zlatu a bude klud)

  2. uplne suhlasim … alkohol je metla este vacsia, ludsky tvorovia sme slaby 🙂 a kazdy z nas ma nieco, na com frci …. :-)…. a je len na nas ako sit o ustrazime a na co sa vrhneme

  3. Kilo kokainu je poklad. Tomu hovorim kulturne obohacovaie. Toto bude asi najvacsi prinos afriky ako celku slovensku. Jedna skoda, ze to stat nemoze niekde strelit. A kokain asi nie je rozbijac rodin a zivotov ked 1gram stoji cca 100eur. To si mozu dovolit len zidovsky producenti pripadne mafianska honoracia.
    A na kokaine neexistuje fyz. zavislost.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: