121. výročie narodenia Dr. Jozefa Tisa.

Dňa 12. októbra sa aktivistky Hlavu Hore zúčastnili spomienkovej slávnosti v Bytči, ktorá sa uskutočnila pri príležitosti 121. výročia narodenia prvého slovenského prezidenta Dr. Jozefa Tisa.

Celé podujatie sa začalo v miestnom rímsko- katolíckom kostole slávením Svätej omše. Po jej skončení sme sa presunuli do Pamätnej izby dr. Tisa nakoľko bolo zakázané uskutočniť tieto slávnosti na námestí v Bytči. Všetci účastníci, ktorý sem prišli z rôznych kútov Slovenska, po krátkych priateľských rozhovoroch svorne vyšli pred Rodný dom prezidenta Tisa k pamätnej tabuli, kde odznela hymna „Hej, Slováci…“ a následne po nej príhovory členov Slovenskej pospolitosti, Bojového týmu, Slovenskej národnej jednoty a Spoločnosti Dr. Jozefa Tisa.

Ako odznelo z úst rečníkov, po dlhej dobe sa na akcii takéhoto druhu zúčastnilo viac mladých uvedomelých ľudí, ktorým nie sú ľahostajné významné osobnosti z dejín Slovenska, dejiny a budúcnosť Slovenska, tak ako aj budúcnosť nás všetkých, Slovákov, Slovenských rodín, detí.

Týmto sa chcem poďakovať organizátorom a všetkým zúčastneným a pevne verím, že sa opäť stretneme aj na iných podobných podujatiach a ešte vo vyššom počte.

 

aktivistka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: