Lisabonská zmluva – viete čo pre nás znamená?

Vaha_podla_Lisabonskej_zmluvyČo sa deje? Všade sa o nej hovorí. Všetci politici sú múdry a neváhajú sa k nej vyjadrovať.

Sme tiež múdri? Čítali ste Lisabonskú zmluvu a viete čo je jej obsahom?

Táto zmluva má okolo 400 strán.

 

20080509-zmena%20vahy%20podla%20lisabonskej%20zmluvyČo myslite, koľko našich politikov si ju prečítalo a naozaj jej porozumeli kým si ju prečítali? Vedia vôbec čo táto zmluva znamená pre nás, alebo sa len nechali obalamutiť predstaviteľmi bohatých štátov EU?

 

 

20080509-vaha%205%20velkych%20statovZmeny ktoré nastanú

• Lisabonská zmluva zverila všetky členské štáty do rúk Anglicka, Nemecka, Francúzska a Talianska. Najväčších a najbohatších štátov EU.
• Obmedzuje možnosť niektorých štátov vetovať rozhodnutia v rade EU.
• Členské štáty už nebudú mať komisára v každej komisii, čím stratia veľkú časť vplyvu na rozhodovanie Únie.
• Umožňuje prikazovať EU aké majú platiť u nás zákony.

Vojna

EU nás bude môcť zatiahnuť do vojen, ktoré sa nás vôbec nebudú týkať a to aj proti našej vôli.

Nie je úniku

Lisabonská zmluva obmedzuje možnosť členských štátov vystúpenia z EU. Zatiaľ čo dnes je ešte možnosť odísť kedykoľvek, Lisabonská zmluva podmieňuje odchod dohodou s EU a dvojročnou lehotou.

Príval utečencov

Lisabonská zmluva umožňuje orgánom EU rozhodovať o rozdeľovaní kvót, koľko utečencov z krajín tretieho sveta musia členské krajiny prijať.

Nie si v strane? Vypadni!

Množstvo uznesení nie je politicky neutrálnych – napríklad ustanovenie, ktoré požaduje aby kandidáti na komisárov boli vyberaný podľa svojho európanstva, čo neumožňuje kandidovať ľuďom s iným názorom

V zmluve nie je veľa vecí jasných

Množstvo uznesení je príliš nejasných, pripúšťajú celú škálu výkladov a preto sú účelovo zneužiteľné.

Za čo vďačíme EU už dnes?

Prípad RUM

EU nám zakázala používať nápoj rum pre náš tradičný nápoj

Prípad MLIEKO

EU nám prikázala, koľko litrov mlieka MUSÍME ročne vyrobiť. Ak ho vyrobíme viac musí sa vyliať.

Prípad CUKOR

EU tak obmedzila výrobu cukru u nás, že ho musíme dovážať

Prípad ŽIAROVKA

Žiarovky nám zakázali používať už aj na wc. Alternatíva k žiarovke, s prirodzeným svetelným spektrom, dnes prakticky neexistuje. Úsporná žiarovka NIE je náhrada klasickej žiarovky.

Prípad TEPLOMER

Ortuťový teplomer si už nekúpite v žiadnej lekárni. EU ho ZAKÁZALA používať. Presne si teplotu zmeriate už len v nemocnici. Tieto dostali výnimku.

6 komentárov

  1. A teraz už len čakajte na príval negrov a špinavých arabov. Ako sám žid pán Železný sa prekecol v českej televízii,keď povedal,že česko,by nemalo ešte teraz prilať lisabonskú zmluvu,lebo česko nie je pripravené na masívny príval utečencov z AFRIKY.

  2. A teraz už len čakajte na príval negrov a špinavých arabov. Ako sám žid pán Železný sa prekecol v českej televízii,keď povedal,že česko,by nemalo ešte teraz prijať lisabonskú zmluvu,lebo česko nie je pripravené na masívny príval utečencov z AFRIKY.

  3. ja sa tesim, cernosky aj mulatky su sexi – aspon budeme trosku exotickejsi – nezaskodilo by to tu trosku ozivit, lebo z toho mnozenia sa medzi sebou tu su uz ine pripady – ako napr. vy – ste si isti ze nie ste potomkovia nejakych pribuzenskych vztahov? vase chovanie tomu nasvedcuje – ze ste mierne degenerovani.

  4. černošky a mulatky možno sú sexi, i keď ako pre koho…avšak ich africké choroby mi príliš sexi neprídu…ale však aj choroby z afriky je exotickejšia ako tie naše, takže keď sa nakazíme nejakým tým HIV, tak budeme aspoň o trošku exotickejší 🙂 hurá do Afriky….a čo sa týka množenia medzi sebou….Slovensko nemá 500 obyvateľov, takže množenie medzi sebou nie je nutné a myslím, že v iných ako exotických rodinách niekde v Šarišských Michaľanoch (samozrejme príklad) sa to nedeje…nuž a čo sa týka nášho chovania…ja sa chovám sama, možno teba niekde chovajú v stajni spolu s ďalšími ošípanými…

  5. no nic ine nam zase neostane len bojovat starym stylom 🙂 ked uz sa sem dostanu, vlada ich spat neposle a tak im azpon ukazeme kam patria….

  6. Samozrejme že to tak bude… Na Slovensku je mnoho Slovákov ktorí na niečo podobné naozaj doslova nie sú pripravení. Bude dochádzať k stretom, tým pádom posilňovaniu hliadok, budu sa hľadať možnosti ako ich chrániť, ako im vybudovať zázemie a poskytnúť pocit bezpečia…Kto to zaplatí? Pracujúca Slovač…

    Pokiaľ ti pripadajú nejaký negroidi sexi…nik ti nebráni vypadnuť z odtiaľto napríklad do Afriky a môžeš s tam s nimi množiť ako sa ti len zachce… na to ich netreba ťahať sem. Mne na primitívnych, špinavých, zaostalých a neprisôsobivých negroch nepríde nič čo by mohlo byť pre normálneho Slováka zaujímavé…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: