17. november, sloboda slova? Ako pre koho!

Úplne „fascinovane“ som si prečítala dnes ráno článok od pána Balli Marzecovú, ktorá si dovolila u nás demonštrovať proti svojmu prezidentovi. Riadne si demonštráciu ohlásila a riadne skončila, dokonca za použitia policajného násilia, na policajnej stanici. Dosť bežná realita na Slovensku.Všetci sa teraz trápia tým, ako sme sa ako štát zachovali, že u nás nie je sloboda slova a podobne.

Zaujímavé, že keď sa niečo takéto stane novinárovi, všetci sú na nohách a poďme riešiť krivdy sveta.

Keď si dovolí spraviť demonštráciu niekto z „nesprávnej strany tábora“, tak ju buď na poslednú chvíľu zakážu, alebo v tom lepšom prípade ju síce povolia, ale je správou dňa. By ma zaujímalo, či aj jej niekto skontroloval doklady a zapísal si ju, pred tým ako začala demonštrovať, tak ako to robili 17. novembra ľuďom, ktorý prišli na zhromaždenie organizované Iniciatívou za slobodu slova.

Vtedy nikoho, ani našich skvelých novinárov netrápilo, že boli porušené niečie práva, že aj títo ľuďia sú občanmi tejto republiky a aj oni majú ako občania tejto republiky ústavou niečo zaručené.

Ale pán Krivošík vo svojom článku vystihol úplne presne ako to u nás funguje. Dovolím si zacitovať z jeho článku „Túto sobotu sa na Hodžovom námestí ponevierali radikáli zo Slovenskej pospolitosti, k tým však policajti boli prívetiví. Možno sa tí vystrihaní mladíci páčili aj súdruhovi prezidentovi. Veď rovnako ako on, aj kotlebovci myslia národne a cítia sociálne.“  

Čo k tomu dodať? Snáď len to, že je mi veľmi ľúto, keď takýto a podobný ľudia formujú verejnú mienku a dovolia si hanobiť prácu iných ľudí. Lebo to „ponevieranie“ bolo výsledkom práce a snahy ľudí. Ľudí, ktorý sa vo svojom voľnom čase snažia robiť niečo pre Slovensko a nie len pasívne prijímať servírovanú „pravdu“.V slovníku slovenského jazyka som si našla, „ponevierať sa -a nedok. potulovať sa, potĺkať sa“. Ale toto určite ako novinár musí vedieť. Neviem, či na tom námestí bol ale asi nie, lebo okrem policajtov a tajných, ktorý sa stále motali dookola a nenápadne nám robili domáce videá sa tam neponevieral nik. Všetci ostatný tam slušne stáli, aj napriek tej obrovskej zime a jediným hlasným prejavom bol potlesk rečníkom.  

Aký je Váš názor na toto posledné predvádzanie sa štátnej a novinárskej moci?

3 komentáre

  1. No pán Krivošík je velmi zaujímavá ,,postavička”. Ako som tak sledoval jeho články získavam predstavu,že dotyčný má svätožiaru a krídelká.Úplny hnev boží,len pochybujem o tom jeho bohu.Pravdepodobne je obrezaný a mesačne posiela pánovy Krivošíkovy pekný balík na konto.

  2. Ľudia, ako Krivošík tu sú na to, aby odpútali pozornosť určitého spektra kresťansky a národne orientovaných Slovákov od pravej cesty. Je to banda sionistov, hrajúci sa na kresťanov, aby klamali ľudí a robili službu kristoborcom…

  3. sloboda slova? prosím vás… veď máme demokraciu…

    pre vysvetlenie: demokracia = vláda ľudu alebo aj rovnosť ľudí, nie? Tým pádom sme si všetci rovní, ako sa demokracia prezentuje…Avšak…Všetci sme si rovní, ale vždy sú ľudia, ktorí sú si rovnejší… Prečo? Preto.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: