Detský domov verzus podvodník Fruni

vladimir-fruniVšetci sme už asi počuli meno Vladimír Fruni. Chlap, ktorý je obvinený za ožobráčenie a oklamanie množstva ľudí cez nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Odsúdený bol na 11,5 roku a mimo iného aj zhabanie majetku.

Správa z vtedajšej tlače: Najvyšší súd potvrdil bývalému šéfovi skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest Vladimírovi Frunimu za podvod trest 11 rokov a šesť mesiacov v najťažšom väzení. Fruni tak neuspel pri odvolaní voči rozsudku Špeciálneho súdu zo začiatku roka, ktorý mu okrem väzenia určil aj trest prepadnutia majetku.

„Odvolania sa zamietajú… Správne ste boli zaradený do výkonu trestu v III. nápravnovýchovnej skupine,“ vypočul si bývalý šéf nebankoviek BMG a Horizont Vladimír Fruni verdikt Najvyššieho súdu.

Dnes je však situácia úplne iná. Špeciálnemu súdu, ktorý ho uznal vinným hrozí zrušenie, a tak má Vladimír Fruni šancu dostať sa na slobodu a začína bojovať o svoje bývalé majetky. Nebude snáď na tej slobode pracovať. Dokonca jeho advokát Milan Kuzma podal už v roku 2007 podnet aj na európsky súd pre ľudské práva.

Okrem iného patrí medzi jeho ex majetky aj rodinný dom s hvezdárňou v Košiciach. A tu nastáva morálny problém. Dnes je v ňom, pred tým prepychovo zariadenom dome, detský domov. Je upravený a prerobený tak, aby vyhovoval potrebám niekoľkých detí, ktoré majú nešťastné osudy, o ktoré nik nemá záujem. Sú tu šťastné a určíte by sa ťažko hľadal nový objekt, kam by ich museli presťahovať, keby sa vyplnili slová Fruniho advokáta. Tomuto je síce ľúto, že tam je momentálne detský domov, ale….. A presne to ale. Aj keď som pred chvíľkou napísala, že je to morálny problém, zo slov tohto úradníka som nemala ani najmenší dojem, že by pochyboval o spravodlivej žiadosti svojho mandanta, ktorú on prezentuje.

Fruni je zločinec a podvodník. Obohatil sa na úkor dôverčivých ľudí, ktorí mu zverili mnohokrát svoje životné úspory. Na jednej strane sa dodnes stále rozpráva o odškodnení týchto oklamaných ľudí zo štátnej pokladnice, čiže aj z vrecka nás, ktorí sme nikdy s žiadnou nebankovkou nič nemali a na druhej strane si jeden s pôvodcov tohto všetkého bude žiť v pohodlí z nakradnutého?

Na úkor detského domova a detí, ktoré v ňom žijú.

Som jediná, komu sa toto zdá nejako prevrátené na hlavu?

9 komentárov

 1. V prvom rade mu nič nevrátili, ani nevrátia.
  Vlastnil aj anglické autobusové spoločnosti a nie jeden dom, ktorý okrem tej hvezdárničky nie je zas ničím výnimočný. Postavím ťa na Kavečiansku cestu a garantujem ti, že ten dom ani nespoznáš, len tá gýčovo nasadená kopulka hvezdárne ti pomôže.
  Ďalej vlastnil média. Teraz ich podľa tohto blogu vlastnia židia.
  Či je zločinec, to najprv musíš odargumentovať. Každý kto vkladal peniaze vedel, že nie sú kryté a že je to riskantný vklad.
  Bol hlúpy, to je pravda. Teda nie v tom čo dokázal a sám sa vykopal z nuly. Ale v tom ako sa nechal nachytať a obklopil sa nesprávnymi ľuďmi.
  Spolu s ním sa obohatilo množstvo ľudí. Hlavne zamestnanci s rozprávkovými platmi. Partneri tejto spoločnosti o ktorých sa mlčí. A samozrejme spokojní klienti.
  Nepamätám presne tiež som tam chcel vložiť penieze.
  Tuším výnos bol kolo 30% a všetci čo vložili a vybrali, tie peniaze aj dostali. Veľkí klienti si pekne prilepšili a tiež obyčajní ľudia čo si mohli dovoliť blokovať peniaze na pár mesiacov, rok. Vložili si napr. 20 000 a vybrali 26.
  Nepočul som o nikom, kto by sa prihlásil, ako si uvedomil že z akého zločinu to zarobil a že chce peniaze vrátiť tým čo nestihli vybrať a prišli o majetky. 🙂
  Samozrejme obetného baránka máme. Okrem ukrivdených sme všetci spokojní, veľké, preveľké zadosťučinenie. S kľudom si zájdeme na plaváreň, ktorú postavili z Fruniho peňazí, len mu za to chudáčikovia nestihli zaplatiť, keďže ho šupli do lochu. A všetky tie peniaze z jácht, tých autobusov, TV, akcie mal tuším všade 🙂 sú vlastne kde? Všetko OK a potom ho vykopneme z ochrany, nech ho vonku odkrágľuje nejaký psychicky labilný jedinec, keďže jeho tvár dokonale všetci poznáme. Ani vy ste si ju tu nezabudli vycapiť. Myslím že takýto scenár je už aj pre neho pripravený. To bude najväčšie zadosťučinenie pre všetkých sprostučkých. No hlavne konečné a definitívne zalepenie očí. Bodka za jednou kauzou.
  Ešte k tomu prihodiť nejakú schematickú záležitosť kto bol ten čo ho odkrágľoval. Ten samozrejme skončí v base, ale získa si sympatie alebo aspoň námet pre ďalší takýto premúdrelý článok premúdrelých ľudí. A tí v ňom opäť zohrajú svoju úlohu zmanipulovaných tupých oviec a budú nabádať aby sa takými stali aj ostatní. Pritom samozrejme skalopevne presvedčení ako sme my všetci žasnúci nad týmto blogom skupinou tupých oviec, lebo túto zoschnutú trávu my nepapáme, keďže za plotom je šťavnatá trávička. Stačí zložiť klapky z očí. Potom uvidíš, že plot je všade kolo teba. Potom ho prelezieš, preskočíš, podlezieš. To je jedno, len choď z neho von.
  A samozrejme ten detský domov. To by bolo nápadné. Ten sme dali deťom, nebýva tam žiaden papaláš. A o Frunim sa dlho nič nerozprávalo a toto je pre ovečky celkom dobré na city. Prihrejú nám polievočku aby si prihriali aj svoju. Hlavne nech nám takto bojujú proti nášmu systému.
  Jednotka s hviezdičkou. Za tento blog by Vám systém mal platiť a aj platí, ibaže obuškami.
  Vymetené nacionalistické gebuľky.

 2. Nic sa neboj, ten dom ma fruni o ulicu vyssie odo mna, ak by sa nahodou vratil “domov” tak bude mat kazdy den natretu klucku hovnom… Ale vazne: proces som sledoval a kamaratov otec bol prokurator v tomto pripade, cize si ani vo sne neviem predstavit, ze by ho “rehabilitovali”. A urcite si stihol nieco odlozit mimo SVK a k rodine a kamaratom. Nepamatam si presne cisla a ale pointa bola v tom, ze ked sa prokuratura a sudy snazili zosanovat z nakradnutych penazi kolko sa dalo tak sa dostali k smiesnej sume cca. do 10%.
  No co uz

 3. anonym: s tou hlupostou si sa narodil, alebo to bolo treba dlho pestovat? Sorry za toto ale fakt sa niekedy nestiham cudovat, co maju ludia v hlavach …. Fruni je tvoj otec ci co? To ze oklamal kopec ludi je vsetkym jasne, inak by tu asi neboli stale debaty o odskodnovani klientov nebankoviek, to ze tam uz niekto dal peniaze z chamtivosti alebo hluposti ja riesit nebudem … tento clovek a jeho ostatny kumpani aspon podla mna vyuzili naivitu a jednoduchost ludi po revolucii a pekne sa na tom prizivili …. tot moj nazor ale nie tema clanku… clanok vznikol ako reakcia, ze keby sa zrusil spec. sud ako protiustavny tak by boli de facto protiustavne aj rozsudky …. ale to si asi v navale obhajoby tohto cloveka nestihol s clanku pochopit … a to, ze maju deti ten dom? Ak sa ti nepaci, nastahuj si ich domov, sprav si nove Zlatovce a kludne vychovavaj aspon 10 deti, ktore nik nechce, tak ako to robi s laskou niekolko ludi, deti ti budu vdacne a ty im vytvoris domov … ale uz nepis hluposti stylu ala tento prispevok

 4. Tak mi prosím odpovedz:
  Kto z klientov bol ukrivdený skôr ako aktivity Fruniho spoločností boli zmrazené?
  Ja vravím nikto. Ty niekoho poznáš? Ja poznám niekoľko ľudí, čo si tam vložili peniaze a vybrali a tiež niekoľko čo si už vybrať nemohli a príčinou rozhodne nebol Fruni. Osobne poznám človeka, čo vložil milión a po roku vybral s úrokom tuším kolo 250 tisíc. Ja som v tom čase za rok zarábal pod 96 tisíc.
  Čo na tom nie je pravda?
  Majetok. Pravda sa zle počúva. Však? Lode sa nechali zhumpľovať. Autá nikto nechce, lebo nemali žiadnu údržbu. Štát , teda tvoje dane, ako rada poznamenávaš utrpel nemalé a hlavne zbytočné peniaze za miesto pre lode a ubvažuje sa so zošrotovaním. Dom má dnes hodnotu 7.8 milióna, pričom len ďalekohľad v hvezdárni má hodnotu milión.
  A čo si počula o Londýnskych autobusoch? Predpokladám, že nič. Tušíš aspoň približne aký majetok mal? Sama nadávaš, že média ktoré vlastnil, dnes vlastnia židia, k čomu ani nemá cenu vyjadrovať sa. Tušíš čo všetko ty sama využívaš a bolo to vybudované z jeho peňazí a nikdy nesplatené?
  Jeho ostatní kumpáni? To je kto? Marián Šebeščák a ešte?
  Všetci vieme, že oklamal množstvo ľudí? Odargumentuj a vysvetli.
  Papagájuješ slepo prebraté veci z médií, ktoré tak rada sama označíš za nedôveryhodné, zaujaté, manipulujúce či židovské.
  Fruniho neobhajujem, to si si tiež z prsta vycucala.
  Podľa mňa bol hlupák. To nič nemení na tom, že sa sám naučil cudzie jazyky, aby mohol študovať knihy o zahraničných ekonomikách a dokázal to, čo nikto iný.
  Povedz mi z čoho konkrétne bol obvinený a z čoho usvedčený.
  Práve sa podieľaš na vyrábaní ďalšieho Hessa ale kľudne aj Hitlera či Stalina.
  Odpovede na otázky:
  S tou hlúposťou som sa nenarodil.
  Pestuje sa to zhruba 40 rokov.
  Fruni nie je môj otec, ten má predsa dve dcéry.
  Otázku s deťmi nechápem. Vychovávam dve dievčatá, ktorým niesom biologickým otcom a vlastné deti, viac nestíham.
  Stoj si za svojim a vysvetli každú moju hlúposť. Prečo je hlúposťou.

 5. No prirovnavat nejakeho Fruniho k Hessovy fu ha, ale dobre … ty si ma proste nepochopil .. mne je on ako clovek, jeho aktivity a jeho majetky uplne ukradnuty …. tu ide o princip … deti vs. niekto kto je obzalovany za to za co on..za podvod a tak dalej .. ale to enma vyznam s tebou rozoberat lebo si stale aj tak melies svoje

 6. Ale pochopil som ťa veľmi dobre.
  Ešte pred chvíľou som bol s hlúposťou narodený resp. som si ju dlho pestoval. Len preto, že odmietam tak ako ty nekriticky prebrať niečo tak priehľadne a manipulačne mi podsúvajúce?
  A zrazu som ťa proste len nepochopil.
  Ešte pred chvíľou bol Fruni podvodník. Máš to aj v nadpise. A zrazu sú ti jeho aktivity úplne ukradnuté.
  Ale keď ti o princíp deti vs. niekto tak dobre.
  Deti vs. admin.
  Marián Šebeščák bol tu na blogu adminom vycapený ako podvodník spolu s Vladom Frunim.
  Admin síce priznáva, že sú mu ukradnutí a tvrdí že mu ide čisto o deti.
  Okradnutým deťom Vlada a Mariána admin kľudne predhodí pred nos akí sú ich otcovia podvodníci, hoc im nikdy nebolo nič dokázané.
  Vlado má deti dve – dcéry. Vnúčatá od staršej dcéry sú staršie dievča a mladší chlapec. Dnes už tiež vedia čítať. Len dúfajme, že sa im podobné vymetené články a diskusie ako toto tu v adminovom podaní nedostanú pred oči. Manžel staršej dcéry bol rozvláčený úplne nepodložene v objektívnych médiach ako tuneluje BMG po uväznení Fruniho. Rodičovský dom bol deťom zhabaný. Neostáva mi než žasnúť ako sa admin zastáva osadenstva domu, hoc sa neustále ponosuje prečo musí platiť zo svojich daní na časť tohto osadenstva, čo sa jej teda rozhodne nepáči.
  Mariánove deti sú na tom ešte horšie. Dve dievčatá a chlapca to zastihuje v podstatne horšom období. Všetci premúdrelí typu admin a Bivoj im dávajú pocítiť svoje spravodlivé rozhorčenie a to nie len v písanej forme. Deťom nie je ukradnutý len majetok, živiteľ rodiny ale aj otec a hlavne bezstarostná detská duša.
  Mal som sa na to pozrieť z pohľadu detí alebo deti vs. kocúrkovo v podaní nášho “systému” a “antisystému” tohto blogu. Tak som sa pozrel.
  Vitajte v čiernobielom svete tohto “slobodného” “myslenia” a čudujte sa, že vždy sa nájde kopec tých s vrodenou alebo vypestovanou hlúposťou a zadubenosťou čo Vám Vaše výkaly zobkať nebudú.

 7. no, v tom, ako to tieto deti prezivaju mas pravdu, ale nemyslim, ze sme tak mienkotvorna stranka aby sme im my nejako uskodili a ani sme tu “senzaciu” nestvorili, takze prosim pis staznosti tohto typu smerom SME, JOJ a podobne media …. ako ja myslim, ze na tie svoje deti a vnucata mali mysliet v prvom rade tyto ludia, otec a stary otec …. to, ze je podvodnik a prizivil sa na mnohych ludoch …. vzala som to ako fakt zo sprav a policajnych spisov .. ak sa oni mylia nech sa paci..ale places na nespravnom hrobe, nie som ani pravnicka ani advokatka a ani policajtka .. inak len tak mimochodom ako ty vies, ze to nie je pravda?
  to, ze reptame, ze doplacame na ciganov, … ano reptame .. ale tie ich deti v deckom domove za nic nemozu, to, ze sa ich tolko rodi je chyba socialnej politiky tohto statu a podla mna je detsky domov to uplne najlepsie co ich mohlo postretnut, urcite budu zit ovela plnohodnotnejsim zivotom ako keby ostali v chatrciach niekde v osade… nikdy som nikde ja ani nik z Hlavu Hore nepovedala, ze chceme ciganov vykantrit, len piseme o ich neprisposobivosti, ktoru v nich este tym, ako sa o nich starame v podstate podporujeme .. my ako stat myslim

 8. Tak toto je už trochu rozumnejšia reč ako tá s ktorou si začala.
  No vidíš, takto sa formuje názor.
  Ja tu neplačem iba konštatujem, že si čosi prebrala
  od SME a JOJ ako ty hovoríš. A teda sa na tom spolupodieľaš. Mimochodom JOJ vtedy neexistovala.
  Ako viem že to nie je pravda? Čo konkrétne? Či je podvodník? Možno je. Ibaže že ho držali vo väzbe bez toho aby mu čokoľvek dokázali až to bolo trápne, takže s tým už museli čosi robiť. Síce nikto nikdy nedokázal nič, iba všetci vieme, že je podvodník. A zbytok je ešte tragickejší a o tom si prečítaj vyššie. Alebo si myslíš, že všetko začalo tým že ľuďom nevyplácali? Smejem sa.
  Takže ty sa na to dívaš cez tie deti rómske i nerómske čo teraz bývajú v majetku čo predtým patril iba konkrétnym bielym deťom ako ich ty nazývaš.
  Asi si presvedčená, že tým deťom ten pobyt a všetko platíme zo svojich daní. Takže my dobrí ľudia vs. podvodník Fruni.
  Toto plytké myslenie zmanipulovaných más je príznačné.
  Veď ak je to tak, tak Fruni predsa za tých pár rokov na výslní zaplatil na daniach toľko, z čoho ty nezaplatíš za celý svoj život ani desatinu. A dobre si spomeň, že vtedy predsa nebola rovná daň, s ktorou pravdepodobne ty ako socialistka ani nesúhlasíš. 🙂
  Tvoj socializmus vs. rovný meter. 🙂
  Takto by sa dalo pokračovať do nekonečna o celom Tvojom blogu.
  Mne osobne je to jedno, pokiaľ takto obmedzujete iba svoje hlavy a nikoho iného

 9. Kdesi v začiatkoch bol predmetný ,,ekonomický zázrak”
  na 25% úrokoch veľmi rýchlo sa však vyšplhal na 35%. Keď som nepresný, opravte ma prosím.
  Fruni zaviedol už kdesi v začiatkoch ,,výber z rozumu” alebo tak nejak podobne, kľudne ma opravte.
  Spočívalo to v tom, že si klienti vyberali výnosy svojich vkladov, k čomu ich sama spoločnosť týmto nabádala.
  Jasné že išlo aj o reklamu aj o preukázanie životaschopnosti celej filozofie atď.
  Podstatné je to, že asi si mnohí podstarší pamätáme na tie rady vyberajúcich.
  Príklad: xy vložil 100 000
  prišiel 1. výber z rozumu 35 000
  prišiel aj druhý? opäť 35 000
  atd
  samozrejme boli ľudia čo nevyberali a čo vložili neskôr a nedočkali sa ani prvého výberu ale aj ďalší, čo si vybrali výbery z rozumu alebo aj celé sumy s výnosmi
  Čo by sa stalo keby Fruniho a Šebeščáka nezabásli?
  Vybrali by si ľudia ďalšie výbery z rozumu, alebo by krachli a prišli o peniaze? Asi by krachli, predchádzali tomu predsa už Čechy.
  Samozrejme to sú iba schematické nekomolexné náhľady. Tie komplexné ale naznačujú čosi v predchádzajúcich príspevkoch.
  Priznám sa, že som očákaval nejakú dôkazovú argumentáciu. Nemôžem všetko vedieť a možno sa mýlim. Prípadne nejakú odozvu vo forme korekcie a podobne.
  Pekný príklad z tohto blogu je napr. obvinenie adresované adminovi na základe faktického omylu oponenta blogu a okamžité následné niekoľkonásobné ospravedlnenie tohto účastníka debát adminovi a ostatným.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: