Propagácia, prenasledovanie – Anketa

Správa z tlače:

Za vulgárne nadávky a vykrikovanie nacistických hesiel – “Sieg heil“ a “Heil Hitler“ so vztýčenou rukou stíhajú 17-ročnú dievčinu z Detvy.

 

Ako ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, detvianska polícia ju v piatok, 19. septembra, obvinila z prečinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd.

Dievčina totiž v noci zo 4. na 5. septembra v Detve na Ulici M. R. Štefánika pred miestnym barom nadávala policajnej hliadke a následne aj opakovane použila nacistické heslá.

Stíhajú ju na slobode a ako mladistvej jej hrozí väzenie do dva a pol roka

www.topky.sk

 Toto je správa z 20.9.2008, avšak nie je jediná.

Aký je Váš názor na takéto správanie. Kde sa podľa Vás stala chyba? Na ktorej strane? Prečo sa podľa Vás dejú takéto veci? Kde su podľa Vás pomyselné hranice a prečo vlastne sú?

 

20 komentárov

 1. Mám pocit, že hlavnou príčinou bol alkohol. Mnohým vtedy rastú ramená a chcú sa predviesť. A k heilovaniu? Neviem. Ak by sme žili v normálnej tolerantnej spoločnosti bol by to len pozdrav určitej skupiny ľudí, rovnako ako trebárs podanie ruky. V tejto dobe je to však zbytočná provokácia a dôvod na sankcie.

 2. dievca to prehnalo a robi nam iba hanbu pretoze taketo spravanie nie je pre nas pripustne.naco jej to bolo vlastne dobre.takyto nam spravia viac zle jak dobre,pretoze potom kazdeho posudzuju podla toho.

 3. Podla mna to je kvoli tomu ze to je protizakonne….tak ako deti kedysi machrovali tym ze zacali fajcit, alebo hulili a mysleli si ze su najvacsi na svete, tak je to aj tuto……bodaj by ju zavreli, brzdu

 4. Myslim, ze tam do znacnej miery uradoval alkohol. A tiez hlupost dotycnej. Asi zabudla, ze zijeme v dobe, kde mozes fetovat, kradnut a znasilnovat, ale beda ti, ak prejavis svoj nazor. Na to by sa zabudat nemalo.

 5. Podľa mňa je vrcholne smiešne, že za vyslovenie nejakých slov hrozí trest ako za znásilnenie…

 6. urcite v tom bol alkohol……. Nechapem, preco si vela ludi mysli, ze ked je niekto NS alebo narodne citiaci alebo podobne, musi to byt hned nejaky nacek a vrieskat heil kade chodi….. Mam takych ludi naokoli tak to vidim….. Nechapem toto konanie….

 7. tak jasne že to je trúba… jej problém… takýto “nacisti” by mali byť všetci v base.. bojovníci.. teraz toho vybojovala 😀 neviem ako to myslela.. hailovanie beriem v dnešnej dobe ako vyjadrenie akejsi slobody, alebo nesúhlasu s niečím neprávom zaužívaným.. avšak pravda je taká že to je spoločensky a trestno-právne neakceptovatelné.. (zrejme.. nevyznám sa v tom tak..)

 8. Máš pravdu, je to smiešne al. naopak na “plač”, keď za údajnú propagáciu… dávajú kompetentní vyššie sadzby ako za násilné trestné činy! Ja tú babu ľutujem a to z toho dôvodu, lebo aj keď vyjadrila pre štát “neprijateľné heslá” /pozdravy/ , tak predsa vyjadrila len svoj slobodný názor- máme tu tzv. slobodu prejavu v údajnej demokracii, tak neviem, nechápem, kde je tá sloboda a rovnoprávnosť v slobodnom vyjadrovaní…!
  Kadejaký odkundes si verejne vystupuje s vulgárnymi textami, ale to je v poriadku… nikomu nevadí, že dnes už malé deti rozprávajú ako baníci, však to je v poriadku, kľudne nech sa prezentujú “slovami” typu k.k.t, p.ča, ku.va, len “bohchráň”, aby nepoužili slová ako “sláva víťazstvu”, smrť cigánom a pod.
  Spomeniem 1 príbeh ako príklad umelého/zúfalého/ hľadania resp. vytvárania si problému- bol som ôsmak na ZŠ, kričali sme cestou na obed popri druhej ZŠ ” Inter, Inter a nech žije inter- celkom nevinné povzbudzovanie, no a počula nás riaditeľka tej ZŠ, ale ona “asi chcela” niečo iné/zakázané/, a tak hlavný rebel bol zavolaný na druhý deň do “našej” riaditeľne, a tam mi bolo vyčítané, že verejne podnecujem a podporujem …, a že sme vraj kričali na môj podnet ni “INTER, INTER”, ale Hitler, Hitler…, a že ak sa to bude opakovať nabudúce, zavolajú na nás políciu!
  Na toto mám len 2 slová- CHORÝ SYSTÉM!!!

 9. 1. Tá správa nie je celkom pravdivá
  A som tu čítal, že média sú prohento, protamto, len nie pravdivé 8) Tak o čom?
  2. Najprv vulgárne nadávala policajnej hliadke.
  Skús urobiť to isté.
  3. Vykrikovala. Skús vykrikovať pred policajtmi. Keby si náhodou pochyboval(a) o tom čo tu zas trepem tak kľudne sa pred nich postav a vykrikuj : ,,Vykrikujem pred policajtmi,, alebo aj ,, židia sú dobrí,, nemusíš ani vykrikovať smrť cigánom a pod
  4. Vykrikovala v noci. Môžeš aj vykrikovať: ,,Je noc, je tmavá noc,, a nemusíš pred policajtmi, oni sa o chvíľu objavia 8)
  5. A vykrikovala nacistiské heslá.
  ,,Za vulgárne nadávky a vykrikovanie nacistických hesiel – “Sieg heil“ a “Heil Hitler“ so vztýčenou rukou stíhajú 17-ročnú dievčinu z Detvy.,,
  ,,…ale to je v poriadku… nikomu nevadí, že dnes už malé deti rozprávajú ako baníci, však to je v poriadku, kľudne nech sa prezentujú “slovami” typu k.k.t, p.ča, ku.va, …,,
  ,,Za vulgárne nadávky …,,

  Ale to je už snáď všetko jedno 8) Ja sa spýtam čo vám (ne)vadí, čo vám vadí viac, čo najviac?
  – že spolu s oplzlými výrazmi vyšli z tých istých úst ,,nacistické heslá,,
  – že je stíhaná za vulgárne nadávky
  – že je stíhaná za vykrikovanie ,,nacistických hesiel,,
  Potom ma zaujíma prečo vám vlastne robí hanbu.
  Pochybujem, že keby to isté urobil maďar, lekár, človek, člen komory kominárov, dôchodca, niekto z červeného kríža…, že by niekto povedal že robí hanbu maďarom, lekárom, ľuďom, komore kominárov, dôchodcom, červenému krížu ….
  Prečo je normálne, že v každej škatuľke môže byť skromný človek, vrah, svedomitý, vetroplach, rojko, zlodej, horenos, opilec… alebo inak povedané každý z týchto ľudí môže patriť súčastne do iných škatuliek, iba niektorí rozhodne nemôžu patriť do naci škatuľky, a keď už patria, tak jej robia iba hanbu. Také očividné, aj tu toľko omieľané a asi úplne úplne náhodné.

 10. Stihat niekoho za nazor je blbost, stihat niekoho za rusenie nocneho kludu a vytrznictvo je v poriadku

 11. mna by skor zaujimalo …. kedze toto nie je prvy krat co sa nieco take stalo … ako to riesia ludia, ktory maju pre tychto vytrznikov nejaku autoritu .. lebo stale je u nas nejaka hierarchia mlady – stary …

 12. Ako by som to riešil ja?

  “Ešte raz podobný kiks a skončila si.. Keď chceš robiť bordel, tak môžeš byť kľudne aj anarchistka, to si potom zrejme prijdeš na svoje.. Tak sa uvedom..”

  A uvedomí sa, alebo nie.. K človeku čo dokáže robiť iba problémy a pritom by mal by mal niečo robiť a stále len kecá a kecá som dosť nekompromisný.. Buď to dokáže alebo nie… raz sa však dá odpustiť..

 13. jebat na taketo chujoviny naco neco propagovat, to ce chceme dosiahnut nemusime nazyvat nacizmom alebo fasizmom a pouzivat s nim spojene prejavy, treba sa od toho distancovat ale zaroven prebrat to spravne co treba, filozoviu, myslienky atd

 14. Aha, takže dištancovať sa.
  Prečo asi všetci normálni ľudia, ktorých poznám nemajú potrebu dištancovať sa od výtržníkov, násilníkov, zlodejov, požieračov výkalov atď atď?
  Lebo nimi jednoducho nie sú.
  Keď si nikdy nepapal výkaly a obvinia ťa z toho tak sa jednoducho zasmeješ, určite nebdeš mať potrebu dištancovať sa od toho. Keď si nič neukradol a nazvú ťa zlodejom tak si poklepeš na čelo.
  Keď ťa niekto obviní, že včera si zmlátil štyri päťročné deti, tak sa od toho dištancuješ?
  A že v kuse máte potrebu dištancovať sa od niečoho, tak to asi iba vy pokladáte za normálne.

 15. antifa ocividne ti robi problem pochopit ideologiu a pubertalne chovanie nejakeho zasrana.

  A tie tvoje prirovnanie su dost smiesne napr ak clen komory kominarov pride cistit kominy ozraty a narobi vacsiu skodu s kominom ako je, tak ano robi hanbu tej skupine clenov kominarov a tak by sme mohli pokracovat dalej.

 16. Ja uz neviem..o com kolvek clovek napise clanok tak vzdy sa najde par jedincov …ktory musia silou mocou hladat nieco medzi riadkami

 17. Nezodpovedný kominár robí hanbu komore kominárov.
  Fakt vtipné.
  A agresívne 3 ročné dieťa potom robí hanbu 3 ročným deťom.
  Ideológia a pubertálne správanie jedného (už zrazu zasrana !) robí hanbu ľuďom kolo 15. roku života.
  Aha robí mi to problém pochopiť to, a vravíš iba to isté čo ja ibaže ja s tvojou prezentáciou nesúhlasím, opovrhujem ňou.
  A nakoniec keď tých kominárov, detí a pubertiakov takto sa správajúcich bude viac, už nebudú robiť hanbu takejto škatuľke, už bude priamo hanebným byť kominárom, dieťaťom, černochom, cigánom.
  Áno im skutočne robí jedinec hanbu až je hanebná skupina.
  A toto je jeden prvok nacizmu, ktorý takto pre mňa odporne nenápadne a naoko prijateľne prezentuješ.
  Ale vo svete to funguje tak, že toto sa obráti proti pôvodcom. A takto bola vytvorená škatuľka náckov, ktorí nevymetajú zle komíny, ani neprechádzajú búrlivejšie pubertálnym obdobím a jednoducho sa iba vzbúrenými hormónmi nevedia zmestiť do kože, lebo iba zväčša celkom milo a úsmevne rastú trošičku rýchlejšie ako ich koža a vzhľadom na svoj stav majú na to plné právo.
  Čítaj túto stránku a pozoruj čo o ,,náckoch,, hovoria jej tvorcovia.
  Áno dávam ti plne zapravdu, žiaľ takto by ste nielen mohli pokračovať ďalej, ale aj pokračujete.
  A prečo to iným ľuďom nemôže byť odporné? Prečo nemôžem nepoznať takéto pocity a na začiatku nad nimi iba nechápavo krútiť hlavou a keď sa s nimi stretávam častejšie prečo mi nemôžu začať prekážať?
  Ja ako kominár bez členstva ani ako ako člen komory ani ako predsada komory kominárov nenesiem žiadnu zodpovednosť za kominára, ktorý zhodí rozpadnutý komín alebo urobí vložku proti norme a zadusí splodinami človeka. Ako 3ročné dieťa sa nestávam agresívnym, len preto že iné dieťa je agresívne. Rozhodne sa nemám za čo hanbiť.
  Ani ako zlodej cigán ani ako zlodej slovák. Len preto, že si v Rakúsku prečítam nápis Slováci nekradnite, nemusím vykrikovať, že byť Slovákom je hanba alebo že som hrdý na to, že som Slovák. A je to holá skutočnosť, že na Slováci kradnú viac ako napr. severania a o araboch ani nevravím, lebo tam by sme sa mali od hanby prepadnúť.
  Neboj sa, nestaviam sa proti skúsenosti: Pri Mare určite nenechám mobil a otvorenú peňaženku a nepôjdem sa kúpať, zatiaľ čo v Turecku som to bez problémov urobil, keď som si bol istý, že naokolo nemám napr. Slováka a vždy som si to tam našiel.
  Zas tešilo by ma, keby to bolo inak, ale určite necítim potrebu hanbiť sa za niekoho iného kto kradne alebo sa dokonca od toho dištancovať 🙂
  Pre každého je niečo iné neprijateľné a nie každý si vie za tým čo tu napláca aj stáť.

 18. Hlúposť z oboch strán. Hlúpy je ten zákon a hlúpe je to dievča, keď to vykrikovalo.

 19. nenavist sa neda dlho potlacat a ktomu este pod vplivom drogy.ako je mozne ze hej naliali.kde je tvorivost a ucta?

 20. alkohol robi svoje…keby nemala nič vypite, tak by určite nespravila taku sprostosť, že by heilovala pred policajnou hliadkou…očividne je dotyčna dievčina ešte v puberte a neviem ako sa má správať…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: